1000 lirayla geçinmek için öneriler

Damla_1234

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
9 Ocak 2019
306
526
Merhaba kk üyeleri başlık bulamadığım için buraya yazıyorum uygun bir platform bulamasım yada gözden kaçırdım.iyki varsınız tüm şeffaflığıyla herkese destek oluyorsunuz.bende fikir almak istiyorum benden daha parlak düşünceleriniz olabilir belki deneyimleriniz.1000 lira nafaka alıyorum 2 çocuk ve kendim için.konut kredisini sağolsunlar ailem destek oluyorlar ama fazla 1 kuruş dahi destek olamıyorlar.2 çocuğum var küçük biri okula gidiyor.ailemden uzaktayım çocuklara bakanım yok ve çalışamıyorum.küçük çocuğumda sağlık problrmi olduğu için çalışamıyorum çalışsamda 2 çocuğa bakmak için baya para istiyorlar zaten çalıştığım bakıcıya gidicek biliyorum.neticeye varırsam 1000 lirayla hem faturalarım hemde mutfak masrafımı karşılamam gerekiyor.eşimden yeni ayrıldık. O planlamayı henüz yapamadım ama neler yapabilirim önerileriniz varmı.1000 lirayla geçinilirmi? Yada yöntemi varmı kasabileceğim dikkat etmem gereken püf noktaları ne bilim market pazar çarşı küçük çocuğum bezleniyor bez masrafıda var.neler önerirsiniz bana mutfakta yapabileceklerim püf noktaları ne biliyim alışverişte evde ekonomi olarak nelere dikkat edebilirim.bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.şartlar dahada zor biliyorum ama kasabildiğim kadar kasmam lazım.şimdiden teşekkür ederim paylaşımlarınız için fikirlerinize çok ihtiyacım var🙏🏻

Bebeginizin bezi icin marketlerin indirimlerini takip edip toplu almanizi öneririm.
Market alışverişinizi aylik toplu olarak almanizi ve cok tuketilen seylerin cok kilo ile en az 5kg seklinde alabilirsiniz boyle cok bereketli oluyor. Aldiginiz markette onemli . Biz ya buyuk marketten aliyoruz ya da a101 bim şok cunku mahalle marketleri genelde pahalı oluyor. Mesela bulasik makinesi tabletimi şok ta satilan mintax ı kullaniyorum ve fiyat olarak cok uygun. Mevsimi olmayan meyve ve sebzeleri almamayi. Giyim konusunda internetten alışverişi. Ama araştırıp kiyaslama yaparak. Birde un alip ekmeginizide kendiniz yapabilirsiniz. Ama vaktiniz olursa. Evde hiçbirşeyin bozulup cope atilmasina izin verilmemelidir. Çocuğunuz okula gidiyorsa beslenmesine koyacaginiz seyleri evden temin edip satın almayabilirsiniz. Pogaca kek biskuvi gibi.

Merhaba kk üyeleri başlık bulamadığım için buraya yazıyorum uygun bir platform bulamasım yada gözden kaçırdım.iyki varsınız tüm şeffaflığıyla herkese destek oluyorsunuz.bende fikir almak istiyorum benden daha parlak düşünceleriniz olabilir belki deneyimleriniz.1000 lira nafaka alıyorum 2 çocuk ve kendim için.konut kredisini sağolsunlar ailem destek oluyorlar ama fazla 1 kuruş dahi destek olamıyorlar.2 çocuğum var küçük biri okula gidiyor.ailemden uzaktayım çocuklara bakanım yok ve çalışamıyorum.küçük çocuğumda sağlık problrmi olduğu için çalışamıyorum çalışsamda 2 çocuğa bakmak için baya para istiyorlar zaten çalıştığım bakıcıya gidicek biliyorum.neticeye varırsam 1000 lirayla hem faturalarım hemde mutfak masrafımı karşılamam gerekiyor.eşimden yeni ayrıldık. O planlamayı henüz yapamadım ama neler yapabilirim önerileriniz varmı.1000 lirayla geçinilirmi? Yada yöntemi varmı kasabileceğim dikkat etmem gereken püf noktaları ne bilim market pazar çarşı küçük çocuğum bezleniyor bez masrafıda var.neler önerirsiniz bana mutfakta yapabileceklerim püf noktaları ne biliyim alışverişte evde ekonomi olarak nelere dikkat edebilirim.bilgi paylaşırsanız çok sevinirim.şartlar dahada zor biliyorum ama kasabildiğim kadar kasmam lazım.şimdiden teşekkür ederim paylaşımlarınız için fikirlerinize çok ihtiyacım var🙏🏻

Allah yardımcınız olsun. Önceden yokluk oldugu zamanlarda annelerimiz bizleri amerikan beziyle bezliyorlarmis. Siz de o tarz bir yöntem benimseyebilirsiniz. Zaten cocuk bezleri almis basini gidiyor. Bir cocuk nerden baksan günde minimum 5 kez bez kirletir. Bu tarz bir yöntemle harcamalarını baya bir düşürebilirsin bence. Alışveriş için de mahalle pazarı, bim, a101, şok gibi yerleri tercih edebilirsin. Akilli telefonun ve internetin varsa, telefonuna aktüel ürünler uygulamasini indirip ordan hangi markette ne indirimde, ne kactan kaca dusmus o sekilde de takip edebilirsin. Eger internetim yok diyorsan, disarda gezerken bu tarz marketlerin haftalik broşürleri oluyor, bunlari toplayip evinde inceleme de yapabilirsin. Eger cocugunuzun ekstra okul masraflari çikmazsa, bu parayi da guzel idare edebilirseniz bence gecinirsiniz telaş etmeyin. Extra maslaflar cikarsa da esinize paslayın.

X