11 Şubat 2021 Kova Burcunda Yeniay - Burcunuza Etkileri

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.873
1.448
kk gökyüzü (3).jpg

KOVA YENİ AYINDAN EN ÇOK ETKİLENECEK BURÇLAR *

Yeni Ay’dan en çok Kova, Akrep, Boğa ve Aslan burçları gerilecek olup Terazi ve İkizler burçları ise olumlu açıdan etkilenecektir. Tüm burçlara olan etkisini daha sonra paylaşacağım.KOVA YENİ AYI VE BURÇLARA ETKİLERİ *

KOÇ BURCU

Sevgili Koçlar bu hafta kariyer toplum önü statünüz ve kendinize vakit ayıracağınız güzel bir hafta diyebiliriz. 11 Şubat’ta yeni Ay var. Yeniay yeni başlangıç demektir. Arkadaşlık dostluk adına yeni başlangıçlar yapabileceksiniz ve yeni gruplar içerisinde kendinizi gösterebilirsiniz. Yoğun iletişimde olacağınız bir zaman dilimi var. Sosyal ve arkadaşlık çevrenizden kopmalar olabilir. Sizin hayrınıza olacaktır, yenilenecek ve değişeceksiniz. Yeni projelere başlamak, başlatmak enerjisi yoğun. Kariyeriniz ile alakalı değişim dönüşüm ve kendinizi daha iyi gösterebileceğiniz bir zaman.

BOĞA BURCU

Sevgili Boğalar, kariyer eviniz çok hareketli. Toplum önü statünüz kazancınız ve bu konular ile ilgili güzel gelişmeler ve başlangıçlar var. Kazançlarınıza dair yeni kaynaklar bulmanız ve bu konulara yoğunlaşma zamanı. Beklediğiniz haberler ya da kariyere dair durumlar maaş artısı veya iş değişliği gibi haberler gelebilir. Bu hafta hızlı atik güçlü olmak isteyecek ve bu gücü kendinizde bulacaksınız. Bunun yanında yeni bir ilişki başlangıcı ya da eski olan bir ilişkinin de geri gelmesi söz konusu. Kendiniz ile alakalı radikal köklü değişimler yapmak isteyeceksiniz. Aceleci olmayın sabırla bekleyin ve işlerinizi sıralı gitmesini bekleyin. Siz ayakları yere sağlam basan insanlar olarak attığınız her adıma dikkat edersiniz ve bunun sonucunu aldığınızı göreceksiniz.

İKİZLER BURCU

Sevgili İkizler, bu yeni Ay’da uzak bağlantılı işler, mahkemeler ortaklı işler ve eğitim konuları gündeminiz olacak. Yaratıcılık gerektiren bir işiniz var ise ya da bir proje başlatmak istiyor iseniz bu konular hakkında gelişmeler olacaktır. Bir dava süreciniz var ise bu konu hakkında haberleriniz olacaktır. Yüksek öğrenim akademik bazı konular için güzel fikirler geliştirmeniz olası. Bu süreçte sizin dışınızda gelişen durumlar yaşayabileceksiniz. Ticari konular, eğitim ve yurtdışı bağlantılı işlerde sağlam adımlar atma zamanı.

YENGEÇ BURCU

Sevgili Yengeçler, bu Yeni Ay’da ortaklı işler finansal durumunuz ve toplu paranın elinize geçmesi durumu ya da alacak verecek krediler ile alakalı gündeminiz var. Sürprizlere açık olun. Beklemediğiniz durumlar söz konusu. Kredi çekmek istiyorsunuzdur bununla ilgili haberler alabilir veya adımlar atabilirsiniz. Risk içeren durumlarda daha dikkatli adımlar atmanızı tavsiye ediyorum. Finansal konular veya ortaklı iş yapmak istiyor iseniz çok iyi düşünmelisiniz. Sosyal çevre arkadaşlar konusunda da kopuşlar yaşanabilir. Belki eskiden bu yana ötelediğiniz ve sizi üzen bir durum vardı bitmesi söz konusu sizin hayrınıza olacak üzülmeyin sakin kalın.

ASLAN BURCU

Sevgili Aslanlar, sizin vurgunuz ikili ilişkiler üzerine evlilik, iş ilişkisi ve her türlü ikili ilişkiler üzerine başlatma enerjiniz var. Bazı ilişkiler sonlanabilir kopuşlar olabilir veya beklenmedik ani kopmalar yaşanabilir ve ummadık tepkiler alabilirsiniz. Açık düşmanlıklar dostum dediğiniz insanlardan beklemediğiniz bir durum karşınıza çıkması olası. Bu durumlar sizi sarsıyor gibi görünse de aslında tüm ilişkilerinizde sonrası için kalıcılık ve sağlamlık olarak size dönüyor olacaktır. Eksiklerinize bakma zamanı diyebilirim. Ortak noktada birleşmek için güzel fırsatlar. ‘Hazırlıklı olun ilişkiyi devam ettirmek istiyor muyum? Tamam mı devam mı?’ gibi soruları kendinize sorabilirsiniz. En doğru karar sizde.

BAŞAK BURCU

Sevgili Başaklar, sağlık iş ortamı konularınız sürpriz beklenmedik engellere takılma durumu söz konusu olabilir. Düzeni korumakta fayda var. İş değiştirmek, departman değiştirmek isteğiniz olabilir. Sağlığınızdan ertelediğiniz bir durum var ise harekete geç ve erteleme diyecek durumlar yaşama olasılığınız var. Çok efor harcamadan kendinizi çok yormadan işlerinizi halledin. Günlük rutinleriniz sizi yormaya başlayacak ve plan yapmak durumunda kalacaksınız. Yeni fırsatlar yaratma zamanı.

TERAZİ BURCU

Sevgili Teraziler Çocuklar konusunda sorumluluk eş ile tartışma yada çocuklar konusunda anlaşmazlıklar yaşanabilir. Sorumluluklarınızın arttığını hissedebilirsiniz. Okulların açılma durumunda kaygı duyabilirsiniz. İş yatırımı alım satım konusunda sürpriz olabilir. İlk kez bir yatırım yapmaya karar verdi iseniz bu dönem risk almayın ve bekleyin bilen bir kişiye danışıp yol göstermesini isteyin. Aşk ilişkilerinde, keyif aldığınız konularda da fırsatlar olabilir. Yeni hobiler edinmek isteyebilirsiniz. Yeni insanlar ile tanışmalar yaşanabilir ve keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

AKREP BURCU

Sevgili Akrepler evlilik, yuva yerleşim konuları ev içinde sürpriz gelişmeler söz konusu. Tartışmalara açık bir dönem. Bağ koparmadan önce sakin kalın ve düşünün. Ev arayışınız var ise güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Geçmişte önünüze gelen ve sizin görmezden geldiğiniz bir konunun tekrara gündeme gelmesi yaşanabilir. İstikrar ve huzur arayışınız olabilir. Dinlenin ve aileniz ile güzel zamanların keyfini çıkarın.

YAY BURCU

Sevgili Yaylar, yakın çevre, kardeşler, iş arkadaşları gündeminiz olabilir. Bu dönem çevremizde sağlam dostluk, sağlam aile birliği söz konusu. Sabırlı olmanızda fayda var. Her şeyin bir yöntemi vardır. Yeni insan yeni çevre ve değişim isteyeceksiniz. Bazı arkadaşlarınızın size iyi gelmediğini düşünerek değişim yapmak isteyebilirsiniz. Geçmişte olan dostlarınız ile buluşma ya da sosyal medyada olmanızda fayda var.

OĞLAK BURCU

Para, para, para diyeceğiniz bir döngü. Para evinizde hareketlilik mevcut ve etkili göstergeler var. Beklenmeyeni bekle diyor. Ertelediğiniz almak istediğiniz özellikle elektronik cihazlar sizin için dikkat çekici. Yatırım yapmak, fırsatlar yakalamak söz konusu. Maaşınıza zam alabilir veya beklemedik bir para akışı yaşayabilirsiniz. İkili ilişkilerinizde de güzel vurgular var.İşinizde içinde olduğunuz sektörde de güzel gelişme var. Dikkat etmeniz gereken durum risk içeren konulardan uzak durun biraz erteleyin.

KOVA BURCU

Sevgili Kovalar, Bütün gezegenler burcunuzda yerleşmiş durumda. Sizin için yeni başlangıç zamanı ve değişim için eskileri hayatınızdan çıkarıp yenilere yer açmalısınız. Siz düzeninizin bozulmasını pek sevmezsiniz ama burada gökyüzü size artık değiş dönüş diyecek ve bunu yaptığınızda hayatınızda değişen durumlara siz dahi inanamayacaksınız. Aile konularında kontrolünüzde olmayan bazı durumlar söz konusu. Geçmiş konuları enine boyuna düşünün ve kararınızı net verin. Geçmişe sünger çek ve yeniliklere kendini aç. Bu yeniayda yenilik ve değişim sizin için güzellikler getirecek.

BALIK BURCU

Yeni Ay da arka planda kalarak bitirmeniz gereken durumları bitirme zamanı. Dış dünya ile iletişimi bırakıp kendinize zaman ayırmak isteyeceğiniz bir zaman. Yenilik zamanı ama eskiyi bırakmadan yeniye gidemeyiz. Geçmişe sünger çek ve bazı konuları yeniden değerlendirme zamanı. Bazı gelişmeler yaşamanız söz konusu. Hayatınızdan bazı insanları çıkarma zamanı. Ruhsal olarak kendi içinizde hesaplaşma zamanı. Kuruntu zamanı değil varsayımlar ile hareket etmeyin gerçekçi olun ve arkanıza yaslanıp hayatınızı bir gözden geçirin. Belki kendinizi sorgulayacak ve doğru yolu kendiniz bulacaksınız.

KÜLLERİNİZDEN DOĞMAYA HAZIR MISINIZ?

Yeni ay, yeni başlangıç enerjisi taşır ve kişi kendini her zaman olduğundan daha dinamik enerjik içi içine sığmayan bir yapıda bulabilir. Eskiyi bırak ki yeniler gelsin. Yenilenme zamanı harekete geç diyor gökyüzü. Küllerinizden yeniden doğmaya hazır mısınız?

Herkesin ve bütünün en yüksek hayrına olsun…Karma Astrolog Elif Bozkurter
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.873
1.448
tumblr_ced0c8861fb6a4e453106e6a40fe46d1_1e13e152_1280.jpg

11 Şubat Perşembe günü TR saatiyle 22:05’te Kova burcunda 23 derecede yeniay meydana geliyor. Detaylarına birazdan bakacağız ama haftalık videoda dinlediğiniz üzere, iyi mi kötü mü kararı siz vereceksiniz. Ben sadece ihtimalleri söyleyeceğim. :KK59:

Önce güzelliklerden başlayalım. Çünkü kaç haftadır ağzımdan güzel bir şey çıkmadı. Hazır elimizde mutluluk varken önce onu açıklayalım.

Güzellikler, güzellerden geliyor. Kimdir bunlar Venüs ve Jüpiter. Kendileri aslında yeniayla kontakta değiller fakat hep deriz ya yeniayın, dolunayın etrafına bakmak gerek. Etrafa bakınca yine Kova burcunda kavuşan bir Venüs-Jüpiter ikilisi görüyoruz. Bu bir kere bireysel olarak şanstır. Hayatımızdaki yeni sayfalarda, adımlarda destek olur. Özellikle ilişkilerde ve maddi konularda tam umudu kesmişken adeta bir ışık olur. Yani, bireysel olarak şanslı bir yeniay mı orasına evet diyebiliriz. Kendisi retroda da olsa Merkür de 2 derece farkla bu ikiliye göz kırpıyor. Özellikle retrodan önce adım attığınız konularda tam da olmadı derken bir anda güzel haber gelebilir. Buraya kadar gayet güzel. Bireysel olarak sevinmeliyiz de peki ya toplumsal olarak?

Öncelikle yeniaydan ziyade 10 Şubat tarihi açılışı yapıyor. Bu tehlikelidir. İşin içinde Mars vardır ve pek sevmeyiz. Yeniayın yakınlarında böyle görünümler benim hoşuma gitmez. Afetler konusunda yazdığım A,B,C planlarımız hazır olsun derken 10 Şubat ile buna daha dikkat etmek gerekir. Küçük Mars ve Merkür mü bizi korkutacak? Tabii ki hayır. Çünkü Şubat ayında sahneye assolistimiz Satürn çıkıyor ve ben son noktayı koymadan kimse rahat etmesin diyerek ensemizde olacak. Yaptığı açılar hiç hiç tatlı değil. 17 Şubat’ta Uranüs ile kesinleşecek olan açılarından biri, bu yeniayda 1 derece farkla aktif! Bu yüzden beklenmedik her koşula özellikle doğal afete karşı planlarımız hazır olsun. İkincisi ise, 28 Ocak dolunayında bahsettiğim asteroitten geliyor. Orada ne demiştik virüs yayılımını arttıracak vakalara dikkat edelim. O zaman bu asteroid “Hygeia” dolunayla kontaktaydı. Fakat şimdi daha beteriyle! Satürn ile 180 derece karşıt ve Satürn öğretmendir. Ders almamışsak gazabı büyük olur. Kısacası virüsle ilgili yayılırsak aman aşı geldi dersek Satürn tokatlarıyla gelecek. Özellikle 11 Şubat itibariyle bir aylık süreçte her zamankinden tedbirli olalım. Satürn, ülkenin ölüm evinde dolaşırken gerek virüs gerek afetler için bu açılar tatlı değil.

Şimdi ben güzeli de yazdım kötüyü de. Bireysel olarak iyi, burçlarınızın içinde kötü yorumlar olmayacak. Negatiflikler toplumsal olarak bizi gerecektir. 11 Şubat yeniayında Venüs bu kadar güzelken, 14 Şubat’ta yeni aşklar, şahane mutluluklar da olur derdim ama siz siz olun sevdiğinize hediye olarak afet çantası alın. 2021’de en güzel hediye bu olacak. Şakası yok Şubat, Ocak’tan daha sert mesajlarla geliyor. Daha önümüzde Mayıs’lar Ağustos’lar var. Şubat ayı, artık bir afet çantamız veya B planımız yoksa tam da bunları düşünmek için ideal olacaktır.

tumblr_d6299e8220e27ebce6d64bc4bc79a868_65a47efc_1280.jpg

Aşağıda burçlarınızın yeniay yorumlarını okuyabilirsiniz. Yükselen burcu okumayı unutmayalım.


KOÇ

11 Şubat’taki yeniay, sizler için umut olacak. Keşke dedikleriniz bir bir gerçek olabilir. Aşkta inanılmaz bir gelişme yaşayabilirsiniz. Şansım yok diyen Koç’lar bu yeniaydan sonra şansa inanacaktır.

BOĞA

Yeniay, agresif olduğunuz kariyer konularında size bir şans verecektir. Özellikle bu iş hayatında sadece başarı değil maddi olarak da destekler getirecektir. Sadece Merkür retro bitmediği için yeni bir işe halen başvurmayın.

İKİZLER

11 Şubat yeniayında, sizler akademik alanda yeni bir adım atabilirsiniz. Ayrıca aşkta her şey ters gidiyor derken bir anda şansınız dönebilir. Hislerinize güvenin.

YENGEÇ

Yeniayda sizler için finansal olarak şans var. Bu sebeple parayla ilgili her şeyi bu yeniaya bırakmak iyi olacaktır. Ayrıca bu yeniayda eşinizin gelirinde artış olabilir. Bir miras meselesi varsa lehinize dönebilir.

ASLAN

11 Şubat yeniayı tam da gerginlik yaşadığınız ilişki konularında yeni bir başlangıç için sizleri destekleyecektir. Eskideki her şeyi bırakıp aşkla yola devam edebilirsiniz. Ortaklıkla olan işinizde maddi geliriniz artabilir.

BAŞAK

11 Şubat yeniayında agresif olduğunuz ofiste yeni başlangıçlar için güzel zamanlar olacaktır. Duygusal hayatınızda da karamsarken ansızın biri kalbinizi çalabilir. Sağlığınızda güzel sonuçlar alabilirsiniz.

TERAZİ

11 Şubat yeniayıyla beraber aşk hayatınızda şanslı ve yeni bir döneme gireceksiniz. Hatta bu Venüs-Jüpiter ikilisini en çok Terazi’ler görecektir. Bir bebek haberi alabilirsiniz. Çocuğunuzla ilgili sevindirici haberler gelebilir.

AKREP

11 Şubat yeniayında aileye sevinçli haberler gelebilir. Yeni bir birey katılabilir. Gayrimenkul işlerinizde maddi olarak güzel sonuca ulaşabilirsiniz.

YAY

11 Şubat yeniayı sizlere hiç ummadığınız güzel haberler getirecektir. Bunu sevdiğinizden de duyabilirsiniz. Ayrıca eğitimde bir başvurunuz, sınavınız varsa güzel sonuçlanacaktır.

OĞLAK

11 Şubat yeniayıyla beraber ayın başındaki maddi risklerin aksine finansal olarak mutlu olacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Önünüzde maddi olarak yeni kapılar açılabilir. Gelirinizde artış olabilir.

KOVA

11 Şubat yeniayı sizlerin burcunda gerçekleştiğinden her anlamda yeni sayfalar açacağınız bir döneme giriyorsunuz. Kesinlikle ben yapamam değil ben yaparım diyerek her konuda harekete geçin. Dış görünüşünüzde radikal değişimlere gidebilirsiniz.

BALIK

11 Şubat yeniayı sizlere psikolojik olarak iyi gelecektir. Aklınıza taktığınız ne varsa bir bir size yük olmaktan çıkacaktır. Geçmişteki biri tekrardan dönmek isteyebilir.

Astromeri
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.873
1.448
11 Şubat 2021 Kova-YeniAy’ı Burçlara etkileri;


Koç Burcu

Hayata bakışını güncelleyeceğin, ideallerine odaklanacağın bir süreç olacak.

Eğitim, finans, kariyer, yaşam alanların ile ilgili düzenlemeler yapacağın bir süreç olacak.

Sosyal ilişkilerin hareketlenirken, eski dostlukları onarabilir, yeni dostluklara açık olabilirsin.

Yatırım yaptığın alanlardan geri dönüşler alacağın, finansal anlamda şanslı bir süreç olacak.Boğa Burcu

Senini çin son derece yenilikçi bir YeniAy süreci olacak.

Süregelen iş, eğitim, proje, işbirlikleri ile ilgili alanları gözden geçireceğin bir süreç olacak.

Yeniliğe açık olacak, finansal anlamda düzenlemelere gideceksin.

Yatırım, Gayrimenkul alanları öne çıkabilir.

Yine imaj, stil, dış görünüş ile ilgili yenilikler yapacağın bir süreç olacak.

Özel hayatını, ailevi ilişkilerini yönetmen gereken bu YeniAy sürecinde, krizlerden kaçınmalısın.İkizler Burcu

Yeniliklere açık olacağın, eğitim, kariyer hayatın adına atılımlar yapacağın bir süreç olacak.

Eğitim alabilir, iş hayatında öne çıkmak adına girişimlerde bulunabilirsin.

Evinle yakından ilgilenebilir, dekoratif değişimler yapabilir ya da ev değiştirebilirsin.

Bu dönemde uzaklar gündemine oturabilir, seyahatler yapabilirsin.

Bekar bir İkizler isen, uzaklardan biri ile ilişkiye adım atabilirsin.Yengeç Burcu

Hukuksal meseleler, Resmi daire işlemleri, Bankacılık işlemleri, Finansal meseleler öne çıkıyor.

Ödemeler, Borçlar, Alacaklar, Ssk, Vergi gibi konuları öne çıkaran bir süreç olacak.

Evli isen eşinin iş, kariyer hayatı, ödemeler, borçlar gibi alanları öne çıkabilir.

Finansal meselelere vurgu yapan YeniAy süresinde aceleci olmamalısın.

Merkür Retro transitte olduğu için geçmişten gelen meseleler ön plana çıkacaktır.

Etrafındaki insanların gerçek yüzlerini göreceğin bir dönemden geçeceksin.Aslan Burcu

Özel hayatını ön plana çıkaracak YeniAy, süregelen evliliğin, ilişkin ile ilgili önemli değişimler gündeme getirebilir.

Süregelen bir ilişkin söz konusu ise, resmi adımlar atabilirsin.

Bekar bir Aslan isen, ciddi bir ilişkiye adım atabilirsin.

Ev yaşamın, konfor alanın, kendine ayırdığın zamanlar senin için önemli olacak.

Kişisel gelişim alanlarına kendini yenileceğin bir süreç olacak.Başak Burcu

Sağlığın, Kariyer hayatın ile ilgili önemli değişimleri gündeme getirecek bir YeniAy süreci olacak.

Yönetici gezegenin Retro transitte olduğu için yarım kalmış meseleleri tamamlamak adına ideal bir dönem.

Yeni bir proje, işbirliği başlatmak yerine süregelen işbirliklerini düzenlemeli ya da noktalamalısın.

Yarım kalmış projeleri, biriken işleri tamamlamanı isteyen bir süreç olacak.

Geleceğe yönelik finansal anlamda büyük adımlar atmaktan kaçınmalı, kontrollü ilerlemelisin.Terazi Burcu

Aşk, sevgi, ilişkiler, evlilikler adına heyecan verici bir süreç olacak senin adına.

Evli, ilişkisi olan bir Terazi isen, fazlası ile ilgili, alakalı olabilir, beklentilerini yüksek tutabilirsin.

Çocukları olan bir Terazi isen, fazlası ile ilgili, sevgili olabilirsin.

Çocuk sahibi olmak isteyen bir Terazi isen, gökyüzü seni destekliyor.

Bekar bir Terazi isen, yeni aşka yelken açabilirsin.

Yine bekar bir Terazi isen, eski eşin, partnerin seninle yeniden iletişim kurmak isteyebilir.

Finansal anlamda fazlası ile şanslı bir dönem olacak senin adına.

Yer değişikliği, lüks tüketimi ön plana çıkabilir.Akrep Burcu

Değişim diyen YeniAy, karmik etkili bir sürece taşıyor seni.

Ev, yaşam alanı, ailevi ilişkiler adına son derece dönüştürücü bir süreç olacak.

Ev değişimi, dekoratif değişimler, taşınma konuları gündeme gelebilir.

Geçmişten gelen çözümlenememiş konuları şifalandıracak bir YeniAy dönemi olacak.

Ailevi ilişkilerde süregelen problemleri aşmana yardımcı olacak bir dönem.

Finansal meseleler, kariyer, eğitim adına kontrol isteyen bu dönemde şanslı değişimler öne çıkabilir.

Özel hayatında agresyondan kaçınman gereken bir süreç olacak.Yay Burcu

İletişime açık olacağın, arkadaşlık, dostluk ilişkilerinin pekişeceği bir süreç olacak.

Ailevi ilişkilerin, sosyal ilişkilerin öne çıkarken, duyacaklarına şaşırabilirsin.

Kariyer, eğitim, iş çevrelerinde önemli ayrışmalar, fikir ayrılıkları gündeme gelebilir.

Yeni fikirler, projeler geliştirebilir, kendini daha net ifade edebilirsin.

Eş, partner ailesi ile ilgili önemli gelişmeler öne çıkabilir.Oğlak Burcu

Kariyer, eğitim, finans hayatın adına düzenlemeler getirecek bir YeniAy.

Süregelen kariyer, iş hayatını geliştirebilirsin.

Geçmişten gelen kaçırdığın fırsatlar yüzünü güldürebilir.

Ancak finansal anlamda kontrollü olmalı, tüketim konusunda abartıdan kaçınmalısın.

Özel hayatında fazlası özgürlükçü hareket edebilirsin bu durum süregelen evliliğin, ilişkin adına sorunlar oluşturabilir.

Yeni bir ilişki başlatmaktan kaçınabilir, daha flörtöz hareket edebilirsin.Kova Burcu

Kariyer hayatında parlayacağın, finansal düzenlemeler yapacağın bir dönem olacak.

Öz burcunda meydana gelen YeniAy sana fazlası ile bereketli gelecek.

Ancak dış etkenler, iş çevresi, ailevi ilişkiler seni biraz aşağı çekebilir.

Gerginliklerden kaçınmalı, mutlaka kontrollü hareket etmelisin.

Özel hayatında beklentilerini yönetmeli, dengeli olmaya özen göstermelisin.

Bekar bir Kova isen, flörtöz ilişkilerinde iletişim sorunları seni yorabilir.Balık Burcu

Geleceğe yönelik hareket edeceğin, hayallerini hayata geçirmek isteyeceğin bir dönem.

Kariyer, eğitim, finans hayatın adına geçmiş işleri tamamlayabilir, farklı alanlara adımlar atabilirsin.

Ancak Merkür Retro transitte olduğu için reklam, lansman adına ideal bir dönem olmayabilir.

Kontrollü olmalı, planlarını zamana yaymalı, Merkür Retro transitten sonra harekete geçmelisin.

Özel hayatında mutlaka sağduyulu, empatik olmaya özen göstermelisin.

Gerek özel hayatında, gerek ailevi ilişkilerinde krizlere açık bir dönem, yönetmelisin.Sevgiyle;

-Astrolog Seda Turan
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.873
1.448
aşk (2).jpg


11 Şubat 2021, KOVA Burcu’nda YENİAY… Daha da Kendimi Tutamayacam Halleri!​


11 Şubat 2021 günü İstanbul’a göre 22:05 itibariyle YENİAY adını verdiğimiz Güneş – AY kavuşumu tam halini alıyor. YENİAY haritasını yorumlarken aşağıdaki bilgileri dikkate alıyorum;
 • Güneş ve AY KOVA Burcu’nun 23 derecesinde ve haritanın 5’inci evinde kavuşuyor.
 • KOVA’nın yöneticisi olan Uranüs Boğa Burcu’nda, haritanın 8’inci evinde, Lilith ve Mars ile kavuşumda.
 • Haritanın Yükselen Noktası 5 derece Terazi. Yöneticsi Venüs, Kova Stelyumuna dahil.
 • Venüs, Jüpiter, Retro Merkür, AY ve Güneş 10 derecelik bir orb içinde 5’inci evde Stelyum oluşturuyorlar.
 • Kova Stelyumu, Boğa’daki Uranüs-Lilith-Mars Stelyumuna kare açı yapıyor.
Yüksek gerilim hattı gibi bir YENİAY bu…
KOVA Stelyumu Türkiye haritasının 9’uncu evine denk düşüyor ve haritanın MC yöneticisi olan Neptün ile karşıtlık yapıyor.

Sosyal düzlemde;
 • Akademik platformlar ve uluslararası ilişkiler konularında aktif gelişmelerin olması, haksızlık, hukuksuzluk karşısında başkaldırı temalarının çokça gündeme gelmesi söz konusu olabilir. Bu gelişmeler resmi iradeye başkaldırı gibi algılabilir ve çekişme, çatışma seviyesi artabilir.
 • Havakoşulları kötüleşebilir ve olumsuz hava şartlarına bağlı sorunlar ya da yer sarsıntıları olabilir.
 • Mali piyasalarda fazlaca manipülasyon veya hatalı işlemler, yanlış bilgilendirmeler meydana gelebilir. Küçük yatırımcıların riskli hareketlere kalkışmamaları yerinde olur.
 • Merkür’ün Kova’da retro konumda olması ve sert etkiler de alması nedeniyle bazı elektronik aletler, iletişim sistemleri, elektrik ve Internet hatlarında sorunlar yaşanabilir.


Bireysel düzlemde;
 • Arzularımıza ve sıradışı sayılabilecek isteklerimize gem vurmakta zorlanabilir, hayatımızı değiştirecek kararlar verebilir, risk almak konusunda her zamankinden daha iştahlı olabiliriz.
 • Hakkımızı aramak, kendimizi olduğumuz gibi ortaya koymak, bu güne dek başkalarının baskısıyla ertelediğimiz bazı kararları uygulamaya koymak ihtiyacımız artabilir.
 • İkili ilişkilerde baskı altında tutulmuş olan tepkiler kontrolsüzce ortaya dökülebilir.
 • Bazı evlilikler, iş ortaklıkları veya iş birlikleri beklenmedik sorunların patlak vermesiyle bitebilir.
 • Kendimizi birilerini ikna etmek konusunda aşırı zorlayabilir ya da birilerinin bu şekilde üzerimize gelmesine maruz kalabiliriz.
 • İletişim kazaları nedeniyle uzlaşmaya gidilebilecek konularda tartışmalar büyüyebilir.
 • Geçmişte daha farklı değerlendirmiş olduğumuz bir konuyla ilgili ani zihin parıltıları, farkındalıklar, idrak açılımları oluşabilir.
Arzu hayatı sürdürülebilir kılan unsurdur. Zira insan arzu ile aksiyona geçer. Bir şeylerden zevk almak bizi onları tekrar tekrar ve daha iyi yapmak konusunda teşvik eder. Zevkle ve şevkle yaptığımız bir şeyler bulmak hayata da anlam kazandırır. İnsan hep ”normal, alışılmış, kabul gören” şeyleri yaparak zevk ve şevk alamaz… Kendisinin ve hayatın sınırlarını keşfetmek, yeni olasılıkları fark etmek, ”başka türlü bir şeyleri” tatmak ister. Bazen de netameli görünen, birileri tarafından üzerine kırmızı ile çarpı konulmuş, herkesin denemeye cüret etmeyeceği şeyleri araştırmak ve bu konular hakkında kendi deneyimlerimizla karar vermek bize çekici gelebilir.

Bazen birilerine ”o işin öyle olmayacağını, bunun daha farklı ve verimli bir yolu da olduğunu” göstermek isteriz. Ya da bunun böyle olduğunu biz fark eder ve kendi içimizde değişim ihtiyacı hisseder, yeni arayışlara gireriz.

İşte bunlar hep oluşa, gidişe, düzene başkaldırma halledir. Bazen insan içinde tutup durduğu, hatta durduğunun farkında bile olmadığı şeyleri bir anda fark edip, bir avazda ortaya dökmek ister.

Bu YENİAY’da arzularımızın, meraklarımızın, arayışlarımızın, haklarımızın, yeni düşünce ve kararlarımızın sorun değil… Ancak Merkür retro olduğu için acele etmemek, insanları ve koşulları doğru anladığımızdan ve kendimizi doğru ifade ettiğimizden emin olmak, kapıları bize de zarar verecek şekilde zorlanarak kırmamak, birlikte hareket etmemiz ya da ortak kararlar almamız gereken insanlarla aramızda dengelerin oluşması için 27 Şubat’taki Balık Dolunayı’nı beklemek yerinde olabilir.Kaynak: Junoastroloji