11 Şubat 2021 Kova Burcunda Yeniay - Burcunuza Etkileri

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.873
1.448
1f (1).jpg
1f (2).jpg
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.873
1.448

yeniay (9).jpg

11 ŞUBAT KOVA YENİAYINA EŞLİK EDEN BİR TUTAM GEZEGEN​

"Yok öyle umutları yitirip karanlıkta savrulmak. Unutma aynı gökyüzü altında bir direniştir yaşamak". - Nazım Hikmet
Koca yüreğine ağaç diye diktiğin sevdanın gölgesinde ağlamak ne kadar acı. Ne kadar acı, o gölgeden kaçmak isteyip de kendi ördüğün ağlama duvarına çarpmak. Dün ruh eşim dediğin kişiden bugün yarım kalmak ve bugün sende olmayan o yürekle kendinden kaçmak.

Ucu sivri cımbızla tek tek kusurlarını almak neden? Neden kendi hatalarınla bu kadar acımasızca yüzleşerek kendini cezalandırmak?
Neden söyler misin var dediğin yürekten bu kadar korku içerisinde uzaklaşmak. Hepimiz koca bir okyanusta boynu bükük birer damlayız canım kardeşim; hepimiz insanız nihayetinde. Bu kadar amansızca aynaya bakıp kendi nefsine parmak kaldırmak da ne demek? Ne demek dünyayı anlamaya çalışırken kendini bir başka bahara atmak?

Değil günler, aylar; yıllar geçiyor, geriye baktığında cebinde iki üç siyah beyaz anı dışında ne var bir düşünsene. Değişen dünya değil, sensin aslında bunu iyi kavra. Yaşanmışlıklar seni sen yapan, değişen çevren değil. Bugün göz yaşı dökebiliyorsan geçmişte terk edildiğin gerçeğindendir. Yüreğine bir ad koyamıyorsan, aldatılmış olman yüzündendir.

Bak bugün bitti bile. Ne sabahlara kazık bağlayabilirsin, ne de akşamları bir hücreye kapatabilirsin. Tek pranga bağlayacağın kişi kendinsin. Dünde mıhlanarak kalırsan yarını yaşayamazsın. Yüreğini bırak özgürlüğü tatsın, bırak isyan etsin, bırak bedeninden uzaklaşsın.
Şimdi bağır çağır dünsüzlüğe, ve kapat o kitabı. Kova Yeniayıyla yarını al cebine. Yarını işle, yarına sarıl, yarını kucakla diğer yarınla.

Kova Yeniayı bu senenin bütününe başlangıç yapmak için iyi bir zamanlama. Zorlu açılar olsa da hayattan beklentilerini, hedeflerini tekrar belirlemek için güzel bir zamanlama. Kova Burcu en gerçekçi ve özgür burçtur. Hedeflerini belirlemek için sınırlarını zorla. Küçük düşünme büyük yaşa.

Yarın saat 22:05’de Yeniay var saat 22:06’da da Ay Boşlukta süreci başlıyor ve Cuma günü saat 10:24’e kadar bu süreç devam ediyor. Yarın saat tam 22:05 öncesinde veya Cuma tüm gün saat 10:24’den sonra bu seneye ait tüm hedeflerini ve hayallerini yaz, bir liste yap. Koy bir çekmeceye veya as bir duvara. Cümlelerini kısa tutma; açık ol kendine. Başkaları adına hedef koyma, kendi hedefini o dipsiz duvara mıhla. Ara ara bakacaksın ne yaptın, ne oldu, neye ulaştın? Nefes aldığın sürece, sürece olağan değil olağandışı bir açıdan bak. Kimseye benzemiyorsun; alışkanlıklarını sınırlandırma, sıradanlaştırma. Hayatında muamma olan ne varsa ondan kaçmak yerine onu çözmeyi dene. Hayat sana korkuları değil yeni başlangıçları bırakıyor. Ağla, dövün ama yılma…

Edep sahibi yediği tokadın sahibini aramaz, sebebini arar. - Mevlana

Bu Yeniayda Kova Burcu'nda 6 gezegen bulmakta; Ay, Güneş, Jüpiter, Merkür, Venüs ve Satürn. Bu bir tutam gezegen topluluğu Kova Burcu'nun temsil ettiği konuları oldukça fazla vurguluyor: Özgürlük, isyan, sistemlerin yenilenmesi, düzenlerin yıkılıp yenilenmesi, gerçekçi yaklaşımlar, yeni hedefler belirleme, olağandışı düşünceler, bilim, astroloji, gelecek...

Merkür geri harekette olduğundan ve yeniayın da konumundan dolayı eski sevgililerin gündeme gelmesi; bitmemiş hikayelerin yeni bir yola girmesi beklenebilir. Üstelik Venüs de başrolde.

Boğa Burcu'ndaki Mars ve Uranüs de tüm bu gezegenlere zorlu bir görünümle selam çaktığından dolayı aslında gök kubbe zorlayıcı. Uranüs işin içindeyse ani, beklenmedik olayları bekle. Her ne kadar görünüm olumsuz olsa da sürprizlere de açık ol. Boğa Burcu hareket etmeyi sevmez ama ani kararla belki kariyer hayatın değişecek, belki şehir değiştireceksin; ilk başta zorlu gelse de sonradan "oh" diyeceksin. Mars da öfke , ani karar verme, düşünmeden hareket etme enerjisi verir. Bu sebeple zorlanabilirsin. Ama emin ol sonrasın da bu hayra şükredeceksin.

"Bir gün gelir, Açmaz dediğin çiçekler açar. Gitmez dediğin dertler gider. Bitmez dediğin zaman geçer. Hayat öyle bir sır ki; Önce Şükür, Sonra Sabır, Sonra da inanmak gerek." - Mevlana

Bireysel haritalarımızda da Kova hangi alana düşüyorsa o konular gündeme gelecektir. Yeniaya zorlu görünüm yapan Boğa Burcu'ndaki Mars ve Uranüs de baskın bir enerji olarak hayatlarımıza dokunuyor. Geri giden Merkür geçmişten gelen haberler getiriyor. Başroldeki Venüs de ilişkilere işaret ediyor. Terazi yükseldiğinden de uyum ve politik davranmak da gündemde olabilecektir.

file.jpg
d8d514_3e02fc4fd54f461e90bf8cbeebd2b9e0~mv2.webpKoçlar ve Yükselen Koçlar: Yeni hedefler belirlemek için güzel bir süreç. Küçük değil büyük düşünün. Sizin fıtratınız cesaretle mayalanmış. İsteseniz, korkularınızdan sıyrılıp geniş ufuklarda endamlı hayallerinize koşabilirsiniz. Arkadaş çevrenizle ilgili sürpriz haberler, beklenmedik gelişmeler olabilir. Merkür geri harekette olduğu için dedikodu, yalan gündeme gelebilir. Son söyleyeceğinizi ilk söyleyebilirsiniz. Para konusunda da harcamalarınıza dikkat etmelisiniz. Arkadaşlarınız sizden maddi destek beklentisinde olabilir.


file.jpg
d8d514_5d86030646f0430382480078810a793a~mv2.webpBoğalar ve Yükselen Boğalar: Kariyer hayatınızda yeni gelişmeler olabilir; beklentilerinizi değiştirebilirsiniz. Ani iş değişikliği veya kariyer olarak ilgi alanının değişimi söz konusu olabilir. İşyerinde beklenmedik, sürprizli gelişmeler hayatınıza dokunabilir. Boğa Burcu olarak değişikliklere karşı dirençli olduğunuzdan dolayı önünüze çıkan fırsatları kaçırabilirsiniz. Gelişmelere geniş açıdan bakıp akılcı yaklaşım göstererek yeni ufuklara açılmanız söz konusu olabilir.


file.jpg
d8d514_a046acc344a048a987ad2f68e2791fcf~mv2.webpİkizler ve Yükselen İkizler: Gündeminizde yurtdışı, hukuki ve akademik konular varsa, bu konulara yönelik beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ani değişimler söz konusu olabilir. Veyahut hayata amuda kalkarak bakma ihtiyacı duyarak bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Tüm bu gelişmeleri değerlendirmek için kendinizi izole etme ihtiyacı duyabilirsiniz. Bilinçaltınızdaki düşüncelerden dolayı kendinizi baskı altında hissedebilirsiniz. Sizin iletişiminiz yüksek olduğundan kendinizi izole etmek yerine sevdiklerinizle gelişmeleri değerlendirmek size iyi gelecektir. Ya da kendinizi çok yalnız hissedebilirsiniz.

file.jpg
d8d514_2041eebc5fb14078a61cd7ef706dc885~mv2.webpYengeç ve Yükselen Yengeçler: Beklenmedik ani gelişmeler parasal konularda olabilir. Kredi çekme, borç alma, verme gibi konular gündeme gelebilir. Harcamalarınız artabilir. Kiminiz için de ameliyat varsa gündemde bu konuya yönelik ani gelişmeler olabilir. Arkadaş çevrenizden destek göremeyebilirsiniz; ihtiyaçlarınıza bu dönemde cevap veremeyebilirler. Akla kara bugünlerde önünüze çıkabilir. İyi gün dostunun kim olduğuna şaşırabilirsiniz. Gerçekçi olmayan hayallerinizden kurtulup daha gerçekçi bir yaklaşım gösterebilmelisiniz. Sezgilerinize güvenin ama akılcı bir yaklaşım göstermelisiniz.

file.jpg
d8d514_2426faa4f224400784b67979cd4a6c57~mv2.webpAslanlar ve Yükselen Aslanlar: Eş, partner konuları hiç beklenmedik şekilde gündemde yerini bulabilir. Ani ayrılık veya evlilik kararları alınabilir. Ben-Sen çatışmalarının ortasında kalabilirsiniz. Kariyer alanında da bazı ani gelişmeler olabilir. Egosal çatışmalara girmeden olaylara daha gerçekçi bir yaklaşım gösterebilirseniz, sizin için en iyi seçim ve çözüme de ulaşabilirsiniz. Liderlik vasfınızı yok saymayın. İstediğiniz takdirde olay ve durumları istediğiniz şekilde yönlendirebilirsiniz.

file.jpg
d8d514_7812c80a52834beab30b72b83902af59~mv2.webpBaşaklar ve Yükselen Başaklar: İş yerinizde ani ve sürprizli gelişmelere karşı açık olmanız gereken bir dönemden geçiyorsunuz. Bulunduğunuz yerde ani öfkelenme, çatışma ve tartışmalara karşı daha dikkatli olmalısınız. Detaylara fazla takılıp değişik ruh hallerine bürünmektense akılcı yaklaşımla olayları istediğiniz şekilde ele alabilirsiniz. Tek yapmanız gereken takıntılarınızdan kurtulup hayata farklı pencereden bakmak olmalı. Aksi takdirde taktığınız at gözlüğü size beklenmedik gelişmelere maruz bırakabilir.

file.jpg
d8d514_35d8767c96d749219c6c7e7756369a19~mv2.webpTeraziler ve Yükselen Teraziler: Aşk ve ilişkiler gündemdeyse ani ayrılıklar söz konusu olabilir. Düşüncelerinizdeki değişiklikler veya partnerinizin beklenmedik tutumları karşısında sessiz kalmayabilirsiniz. Parasal konularda da krizli bir süreç olabilir. Ani gelişen para ihtiyacıyla birlikte yeni planlar yapmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle ilişkisel veya çocukların ihtiyacı anlamında para ihtiyacı olması söz konusu olabilir.

file.jpg
d8d514_759fa65b550e480d969ac699b951aeb2~mv2.webpAkrepler ve Yükselen Akrepler: Ev ve aile konularında sürprizli gelişmeler, ani yer ve iş değişiklikleri gündeminize düşebilir. Eşinizle, partnerinizle olan ilişkinizde yol ayrımlarına gitmek zorunda kalabilirsiniz. Beklenmedik olaylar karşısında ani kararlar almak durumunda kalabilirsiniz. Şüpheci bir yaklaşım göstermeniz durumunda olaylar daha da işin içinden çıkmaz bir hal alabilir. Tek yapmanız gereken derin ama gerçekçi bir düşünce yapısıyla olayları ele almak olacaktır. Ebeveynlerinizle eşiniz arasında da tartışmalar söz konusu olabilir.

file.jpg
d8d514_75da3b0c13f04396a37cbd4be087941d~mv2.webpYaylar ve Yükselen Yaylar: İletişim, dijital medya, eğitim ve kardeşlerle ilgili gelişmelerin yer bulacağı bir dönemden geçiyorsunuz. Özellikle işyerinde kendinizi ifade etmede zorlanabilirsiniz. Kova Burcu gibi siz de özgürlüğünüze düşkün olduğunuzdan bu konu hayatınızda daha vurgulu bir yapı halini alabilir. Bu hassas noktanıza dokunan kişi ve olayları hayatınızdan ayrık otu gibi temizleyebilirsiniz. Dilin kemiği olmadığını hatırlamalısınız.

file.jpg
d8d514_a6fe912ff80b4875a336913baa12741b~mv2.webpOğlaklar ve Yükselen Oğlaklar: Parasal konularda ani gelişmelerin ayyuka çıkacağı bir sürece giriyorsunuz. Gelirler ve harcamalar konusunda ani değişimler söz konusu olabilir; harcamalarınız artabilir, beklediğiniz para varsa gelmeyebilir veya beklemediğiniz bir anda size ulaşabilir. Bu dönemde özellikle ilişkisel anlamda öz değer eksikliği hissedebilirsiniz. İlişkinizde yolunda gitmeyen konulara karşı özgürlük yolunu seçme ihtiyacı duyabilirsiniz. Güvenmeyi öğrenmeyi denemelisiniz.

file.jpg
d8d514_bfb5ef93e9d14114b16f45cf9b315414~mv2.webpKova ve Yükselen Kovalar: Siz gündemde olacaksınız bu ay. 6 gezegenin sizin burcunuzda olması hayatınızda radikal değişikliklere sebep olabilir. Olmaz dediğin olur, yapmam dediğini yaparsın. Büyük düşün ama büyük konuşma. İlişkiler konusunda uçarı düşünceler söz konusu olabilir. Özgürlük sizin en hassas yönünüz. Bu noktaya dokunan her bir kişiye tepkinizi verebileceğiniz bir süreçtesiniz. Ev ve aile konularında ani değişimlere de açık olduğunuzdan, iş ve yer değişiklikleri de söz konusu olabilir.

file.jpg
d8d514_e7d158293823433f9a21e18f859fd302~mv2.webpBalıklar ve Yükselen Balıklar: Yalnız olmayı tercih edeceğiniz bir dönemdesiniz. Kendi içsel yolculuğunuzu yapıp ayrık otlarından temizleneceğiniz bir süreçtesiniz. Ruhsal olarak gelişeceğiniz ve hayata yaklaşımınızı değiştireceğiniz bir dönem olabilir. Psikolojik olarak kendinizi dinleyip bu süreçte sizi zorlayan ruh halinizi değerlendirebilirsiniz. İletişimsel anlamda kendinizi de ifade edemeyebilirsiniz. Fazla verici olmaktan dolayı kendinizi kurban enerjisi içerisine hapsedebilirsiniz. Sizin için zor olsa da duygularınızı bir kenara bırakıp hayata daha mantıksal çerçeveden bakabilmeyi başarabilmelisiniz.

Sevgiyle iyi haftalar diliyorum.

Özlem Özdemir
AstroFameo

Görseller: Tuyet Duyet
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.873
1.448
yeniay (7).jpg


11 Şubat gecesi 23 derece Kova burcunda bir yeniay deneyimliyor olacağız. Kova burcunun haritamızda bulunduğu alanla ilgili her birimizin hayatında yeni bir sayfa açılacak ve 6 ay sonra gerçekleşecek olan Kova dolunayına kadar içmizde bir sürü yeni tohum yeşerecek. Bu tohumların nasıl amellere dönüşeceğini ise 11 Şubat gecesi belirliyor olacağız.

Her gökyüzü olayı özeldir ama bu yeniay 2021 yılının en önemli yeniayı olacak çünkü Kova burcundaki yoğun stelyumun etkisi altındayız. Güneş, Ay, Merkür, Venüs, Jüpiter ve Satürn.. hepsi şu an Kova burcunda seyahat etmekteler. Bununla birlikte bir de Merkür bu burçta geriliyor. Bu yüzden hepimizin hayatında şu an başrolü oynayan konular Kova burcunun senaryoları. Özgürlük, bağımsızlık ve insanlık! Her birimiz artık dertlerden ve bizi sürekli baskılayan korku imparatorluğundan kurtulmak ve eski özgürlüğümüze kavuşmak istiyoruz. Bu nedenle bu yeniay içimizde doğan düşünce ve duygular bizi bir arayışa çıkaracaklar ve en büyük görevimiz eskiye dair olan düşüncelerimizi geride bırakarak, yeni fikirler yaratmak olacak. Kısacası eski dünyanızı özlemeyi bırakın, yenisini yaratın!

Bu yeniay bu yılın en önemli yeniaylarından biri olacak çünkü Kova burcunun bu derecesi Jüpiter ve Satürn tarafından tam 3 kere tetiklenecek. Jüpiter'in her tetikleyişi yeni bir şans, Satürn'ün tetiklemeleri ise bir engel ve sorun anlamına gelecek.

Her yeniay özeldir ama özellikle bu yeniay hayatınızda yapmayı planladığınız değişikliklere çok dikkat edin ve bunları önemseyin. Çünkü yüzyıllardır kahinler bir zamanın geleceğini ve insanlığın önemli bir seçim yapmak zorunda kalacağından bahsediyorlardı. İşte o zaman bu zaman ve şu an hepimizin ruhu sessiz sedasız gideceği yönü seçiyor. Çevrenizi gözlemlerseniz kimin neyi seçtiğini çok iyi görebilirsiniz. Bu yeniay bu seçimin en güzel sembolü.

Jüpiter bu yıl içerisinde yapmış olduğunuz seçimle ilgili hayatınızı kolaylaştıracak 3 yardım eli uzatacak.

3 şans kapısıyla karşılaşacaksınız.

Satürn ise sizi 3 kere imtihan edecek ve her verdiğiniz imtihanla güç kazanacaksınız.

Veremediğiniz imtihanlar ise 2023 yılına kadar sürekli ayağınıza takılacak ve ilerlemenizi engelleyecek.


Kova burcu zihimizde şimşek gibi çakan fikirleri temsil ettiği için bu yeniayla birlikte 2 hafta boyunca zihinsel bir patlama yaşayabiliriz. Uçuk kaçık fikirler ve şimdiye kadar aklımızın ucundan dahi geçmemiş yeni çözümler bulabiliriz. Kısacası 2 hafta boyunca hepimizin beyni Einstein'ınki gibi çalışabilir. Kafayı yediğinizi düşünmeyin sakın. Bu bir fırsat bu yüzden bırakın zihniniz kendini iki haftacılığına Einstein sansın ve mucizeler yaratsın.

Bu yeniayın en güzel açılarından biri gökkubbenin iki güzel benefik gezegeni olan Jüpiter ve Venüs'ün kavuşumu olacak. Yani ruhumuz bu yeniay sevgi meselelerinde de güzel yeni başlangıçlar yaşayacak. Bu güzel kavuşumun kapitalist bir bayrama denk gelmesi birçok kişi açısından çok güzel olabilir. Ama Kova burcu aşktan pek anlamaz. İnsanlık sevgisidir onu yönlendiren. Bu yüzden keşke ölmek üzere olan kapitalist sisteme hizmet etmek yerine, her sevgili aşklarının ebedi olması adına bu yeniay enerjisinden faydalanarak doğaya iki ağaç ekse, ne kadar güzel anlamlı bir hediye olur. Hem sevgileri köklenir, arılara, kuşlara yuva olur hem de insanlık ve doğa adına güzel bir adım atılmış olur. Ben şahsen bu güzel yeniay enerjisini bu şekilde değerlendirme kararı aldım ve benimle birlikte bunu yapanlar olursa çok sevinmiş olurum. Çünkü son birkaç gündür kış kimlik krizine girip kendini Bahar zannettiği için, doğa ruhları Baharın geldiğini zannederek çiçek açtılar. O çiçek açan ağaçlar Kova stelyumunun yol açacağı soğuk hava yüzünden yanacaklar. Bu çiftçilerimizin bu yıl hasatsız kalacağı anlamına gelecek. Bu yüzden ağaç bağışında bulunarak doğanın ritmine dönmesine yardım edebilirsiniz.

Bu yeniay ve yoğun Kova enerjisi aynı zamanda karmik kısır döngüleri kırmak ve irademizle yenilik yaratmak için çok güzel bir enerjiye sahip olacak. Hayatınızdaki sorunları ve sıkıntıları aşmak sizin elinizde. Uranüs ve Satürn arasındaki kare açı alışkanlıklardan kopmak ne kadar zor da olsa, bunun bu süreç içerisinde başarılabileceğini gösteriyor.

Bu ister iklim krizi olsun, ister insanlık krizi.. bu yeniay dünya halkının insanları için güzel bir başlangıç olacak. Siz de hayatınızda yaşadığınız problemleri gözden geçirin ve bu ay sizi en çok rahatsız eden probleminizi aşmaya niyet edin. İradesini ortaya koymayı başaranlar bu döngü içerisinde imkansızmış gibi görünen şeyleri dahi başarabilecekler.

Yazımı bitirmeden önce son bir uyarı daha yapmak istiyorum. Merkür geriliyor ve bir yandan da Mars'a kare yapıyor. Susmak böyle bir zamanda çok zor biliyorum ama yine de susun. Konuşmayın, iç dünyanızda sessizce üretin. Kalp kırmayın, hatta geçmişte kırmış olduğunuz kalpleri bulun ve üzerlerine Jüpiter-Venüs kavuşumunun sevgisini akıtın. Bu kare açı hem yaralama hem yaralanma anlamına geldiği için sessiz olmak bu yeniay hepimizin görevi.Öfkenizi değil, sevginizi beslediğiniz yeni bir döngü olsun bu ve size hiç tahmin edemeyeceğiniz kadar akıllı çıkış yolları sunsun inşallah..
Kaynak: içimizdeki gökyüzü
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.873
1.448
yeniay (3).jpg


Koç

Bugün Kova burcunda bir yeniay var. Yeniay, sizler için umut olacak. Keşke dedikleriniz bir bir gerçek olabilir. Aşkta inanılmaz bir gelişme yaşayabilirsiniz. Şansım yok diyen Koç’lar bu yeniaydan sonra şansa inanacaklar. Geçmiş konular açığa çıkarken geleceğe dair yeni hedefleriniz gündeme gelecek. Merkür Retro’su eski dostlarınızı karşınıza getirebilir, yarım bıraktığınız konuları tamamlamak adına fırsatlar sunabilir.

Boğa

Kova burcunda oluşacak yeniay, agresif olduğunuz kariyer konularında size bir şans verecek. Özellikle bu iş hayatında sadece başarı değil maddi olarak da destekler getirecek. Sadece Merkür Retro bitmeden yeni bir işe başvurmayın. Sizin için güçlü bir yeniay. Toplumsal statü ve kariyeriniz adına yeni kararlar alabilirsiniz. Planlarınızı yapın ve 22 Şubat itibariyle hedeflerinizi gerçekleştirmek için adımlar atın. Hedeflerinize ulaşmanız için destekleneceksiniz.

İkizler

Bugün Kova burcunda bir yeniay var. Bu Kova yeniayında, sizler akademik alanda yeni bir adım atabilirsiniz. Ayrıca aşkta her şey ters gidiyor derken bir anda şansınız dönebilir. Hislerinizin artacağı bu günlerde düşüncelerinize maksimum özen gösterin. Aklınıza gelen başınıza gelebilir. Parasal konularda rahatlayacaksınız. Gezegeniniz Merkür Retro olduğundan yaşamınızdaki rutinleriniz yavaşlayabilir. Hayatınızı gözden geçirmek, eksiklerinizi tamamlamak adına güzel bir yeniay.

Yengeç

Bugünkü yeniayda sizler için finansal olarak şans var. Bu sebeple parayla ilgili her türlü endişeyi bu yeniayla birlikte bırakacaksınız. Ayrıca bu yeniayda eşiniz, aileniz ya da ortağınızın gelirlerinde artış olabilir. Beklenmedik paralar, krediler ya da kazanımlar açısından şanslı günlerdesiniz. Aradığınız desteği zorlanmadan bulacaksınız. Aşk konusunda da şanslı olacağınız bu yeniay zamanı, var olan ilişkileriniz güzelleşirken yalnızlar istediği gibi bir ilişkiye başlayabilir.

Aslan

Bugün oluşan Kova yeniayı gerginlik yaşadığınız ilişki konularında yeni başlangıçlar için sizleri destekleyecek. Eskideki her şeyi bırakıp aşkla yola devam edebilirsiniz. Evlilik veya ortaklık kararı almak isteyebilirsiniz. Var olan işinizde maddi geliriniz artabilir. İş arıyorsanız bulabilir, yeni atılımlar için harekete geçebilirsiniz. Ancak Merkür’ün Retro olduğunu unutmayın. Yavaş hareket etmenizde ve 22 Şubat’ı beklemenizde fayda var.

Başak

Kova yeniayında agresif olduğunuz konularda yeni başlangıçlar için güzel fırsatlar yakalayacaksınız. Duygusal hayatınızda da karamsarken ansızın biri kalbinizi çalabilir. Gezegeniniz Merkür Retro olduğundan rutinlerinizde, genel düzeninizde gecikmeler yaşanabilir. İş hayatınızda, planlarınızda aksamalar olabilir. Bununla birlikte yeniay meslek hayatınızda yeni projeleri, yeni fikir ve planları gündeme getirecektir. İş birlikleri yapmak isteyebilirsiniz.

Terazi

Bugünkü Kova yeniayıyla beraber aşk hayatınızda şanslı ve yeni bir döneme gireceksiniz. Hatta bu Venüs-Jüpiter ikilisini en çok Terazi’ler görecek. Kısacası sizler için aşk zamanı. Gerek parasal gerekse yaşamsal istekleriniz hareketlenecek. Yeni heyecanlar yeni hedefler belirleyebilirsiniz. Yeni girişimler şans vadetse de Merkür Retro olduğundan iş ve planlarda yavaşlamalar meydana gelebilir. İlahi adaletin çalışacağı zamanlar. Af dilemeye gelenler olabilir.

Akrep

Bugün Kova burcunda bir yeniay var. Bu Kova yeniayında aileye sevinçli haberler gelebilir. Yeni bir birey katılabilir. Eviniz, yuvanız önceliğiniz olacak. Taşınmak, yer değiştirmek, evinizi güzelleştirmek isteyebilirsiniz. Yeniay aile olma kararı aldırabilir. Yaşamınızla ilgili yeni planlar söz konusu, mülk ve gayrimenkul alım satım gibi konular ön plana çıkabilir. Merkür Retro’su aileyle bazı iletişim sorunlarını ortaya çıkartsa da bunları çözme konusunda yardımlar da getirecektir.

Yay

Kova burcunda bugün oluşan yeniay sizlere hiç ummadığınız güzel haberler getirecek. Uzun zamandır sonuçlanmasını beklediğiniz şeyler varsa bunlarla ilgili lehinize haberler alabilirsiniz. Yeni haberler, yeni tanışmalar, yeni projeler söz konusu olsa da Merkür Retro’su devam ettiğinden imzalara ve anlaşmalara karşı temkinli olmalısınız. Hedeflerinizi koyun ancak 22 şubattan sonra harekete geçin. Hayatınızın bir anda güzelleştiğine şahit olacaksınız.

Oğlak

Bugün oluşan Kova yeniayıyla beraber ayın başındaki maddi risklerin aksine finansal olarak mutlu olacağınız gelişmeler yaşayabilirsiniz. Önünüzde maddi olarak yeni kapılar açılabilir. Gelirinizde artış olabilir. İşinizle ilgili önemli kararlar verebilirsiniz. Geçmişteki iş fırsatları yeniden karşınıza gelebilir. Harcamalarınıza dikkat edin, bütçenizle ilgili düzenlemeler yapın. Aile içinde, aşk hayatında ya da çocuklarınızla ilgili bazı gerginlikler ortaya çıkabilir.

Kova

Bugün burcunuzda bir yeniay oluşuyor. Yeniay sizlerin burcunda gerçekleştiğinden her anlamda yeni sayfalar açacağınız bir döneme giriyorsunuz. Kesinlikle ben yapamam değil ben yaparım diyerek her konuda harekete geçin. Dış görünüşünüzde radikal değişimlere gidebilirsiniz. Yaşamınızın her alanında önemli gelişmeler söz konusu olacak. Merkür Retro’su devam ettiğinden plan ve programlarda aksamalar meydana gelse de yeni fırsatlarla karşılaşacaksınız.

Balık

Kova burcunda bugün oluşan yeniay sizlere psikolojik olarak iyi gelecek. Aklınıza taktığınız ne varsa bir bir size yük olmaktan çıkacak. Yalnızlaşmak isteyeceğiniz bir dönem olabilir. Geçmişi sorgulayacağınız ve kendinizle yüzleşmeler yaşayacağınız bir süreç. Yeni plan ve projeler adına hazırlık ve araştırmalar yapabilirsiniz. Yeni adımlar için 22 Şubat sonrasını bekleyin. Duygularınız, rüyalarınız aktifleşebilir. Bedeninizi, ruhunuzu dinlendirin
 

Nhessa

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
13 Eylül 2013
19.873
1.448
yeniay (4).jpg

Kova burcu Üst Bilinci temsil eder. Bu nedenle bizi ilgilendiren konu her neyse onu daha derinden, daha gerçekçi ve Yeniayın etkisiyle daha sevgi dolu irdeleyerek bir sonuca ulaşmaya çalışacağız.

Beş gezegenin Kova burcunda toplanmış olması hayatımızın o alanıyla ilgili konularda zorlu ama yine de şanslı başlangıçlar ve planlar yapmamıza yardımcı olacak. Ve Yeniay günü altı gezegen birden Kovada olacak. Gerisini siz düşünün artık o yoğun enerjiyi.

Kova burcu insanları her ne kadar dışarıdan belli etmese de oldukça duygusaldırlar. Ancak Kovalar için her zaman mantık ön plandadır. O nedenle bu Yeniayda verilecek kararların çoğu mantık çerçevesinde olacaktır.

Sadece kendimiz için değil yanımızda ve çevremizde olan, sevdiklerimizi de etkileyecek, toplumsal konularla ilgili herkesi ve her şeyi ilgilendiren örgütleyici ve toparlayıcı kararlar alacağız. Alınan kararlar ve yapılacak olanlar daha çok geleceğimizi de yönlendirecek etkiye sahip olacaklar.

Fakat her ne kadar mantık desek de çok ilginçtir ki Yeniay Haritası "Aşk" evinde oluşuyor. Bu gerçekten Kova burcunun kendisiyle sanki bir tezat oluşturuyor. O zaman bunu şöyle açıklayalım. Aldığımız kararlar kuru kuruya mantıkla ve sulu sulu bir aşkla alınmayacak. Akıl ve sevgi dolu kararlar alıp ikisini harmanlayıp öyle uygulamaya geçireceğiz.

Şimdi genel anlamıyla bakacak olursak bu Yeniay bizlere neler getirebilir:

*İçinde bulunduğumuz, kendimizi sıkışıp kalmış hissettiğimiz konularda isyan bayraklarını açabiliriz. Şartları zorlayabiliriz.

*Bireysel özgürlüklerimiz, kendi ayaklarımız üzerinde durabilmemiz için savaş başlatabiliriz. Çatışmalar yaşayabiliriz.

*Çalıştığımız işle ilgili aksaklıkları belirleyip iş arkadaşlarımız, astlarımız, üstlerimizle tartışabiliriz.

*Bugüne kadar bize faydası olmayan yüklerden arınmak, kurtulmak için -hangi konu olursa olsun- yeni adımlar atmak için planlar yapabiliriz.

*Aşk evinde gerçekleşen bu Yeniay büyük aşklara da gebe olabilir. Vâr olan ilişkilerin/sevginin daha başka üst düzey bir boyutta yaşanmasına izin verebilir. Sağlıksız ilişkilerin bitmesine ve yeni ilişkilere kapı açılmasına vesile olabilir.

*Daha önceden çözümleyemediğiniz bazı konuları çözümleme şansı elinize geçebilir.

*Zihniniz yoğun çalışır. Kendi içinize dönme isteği duyabilirsiniz.

*Ev ve aile, aile büyükleriyle birtakım anlaşmazlıklar yaşanabilir.
Restleşebilirsiniz. Aile içi güç savaşları yaşanabilir. Ev değiştirmek isteyebilirsiniz.

*Yüzleşmeler ve hesaplaşmaları getirecek bir yandan bu Yeniay. Arkadaşlar, aileler, geçmişte yaptığınız ya da size yapılan hatalarla ilgili... Kaçınmayın. Güzel bir fırsat bu zaman sizin için değerlendirin. Bugüne kadar halı altına süpürülmüş, görmezden gelinmiş konuların günyüzüne çıkma zamanı... Hem kendinizi arındırın hem yüklerinizden kurtulun.

*Hukuksal konularınız, mahkeme konularınız varsa olumlu sonuçlanma ihtimalleri yüksek.

*Yurt dışı işleriniz, eğitimleriniz, beklediğiniz haberler varsa bunlarla ilgili olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz.

*Çocuklarınızla ilgili sevindirici gelişmeler olabilir. Eğitimleri, sağlıkları, arkadaşlık ortamlarıyla ilgili... İstyenlere bebek haberleri müjdesi var bu Yeniayla birlikte...

*Hepiniz kendinizi kendi eğilimlerinize göre iç sıkıntılarınızdan kurtarabilir, zihinsel berraklığınızı yakalayabilirsiniz. Resim yapmak, sevdiğiniz müzikleri dinlemek, doğa yürüyüşleri, spor ve egzersizler, yazmak... Zihninizi günlük yaşam kargaşasından kurtararak kendinize yeni bir yön belirlemek de oldukça faydalı olacaklardır.

*Fırsatınız varsa mutlaka kısa ya da uzun bir seyahat yapmak iyi gelecektir kendinizi dinlendirmek adına.

*Gökyüzü yerleşimlerinden dolayı kazalara ve sakarlıklara açık bir dönemdeyiz. Bir tık daha dikkatli olmak zorundayız. Sert tartışmalardan ayrıca kaçının.

*Özellikle uçakla seyahat etmeyi düşünenler daha dikkatli olsunlar. Hava muhalefeti,rötarlar, biletlerle ilgili yanlış kayıtlar, bagaj kayıpları gibi olumsuz durumlarla karşılaşabilirler. Tekrar tekrar kontrol edin.

Kova, İkizler, Terazi, Yay, Koç burçları bu Yeniaydan olumlu etkilenecekler.

Akrep, Boğa, Aslan burçları biraz zorlanabilirler. Ama her zorlanma biliyorsunuz daha iyi ve yepyeni yapılanmalar içindir. İçinizi ferah tutun.

Ama tüm burçlar adına (İnsanlar, canlılar) hep birlikte oldukça önemli çok kadersel virajlardan geçiyoruz. Olan ve yaşanan her şeyin hepimize iyilikler ve güzellikler getirmesi dilekleriyle...
AstroKedi Dilâra'dan Sevgilerle...