12 kişilik yemek takımı

Moonse

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2023
633
2.199
Kızçeler, 12 kişilik yemek takımı yerine 3 farklı 6 kişilik yemek takımı almayı düşünüyorum. Bizim için de kullanırken değişiklik olur misafir içinde uygun olan parçalar olacak aynı zamanda. Çalışan karı kocanın evine 12 kişi birden doluşamayacağına kanaat getirdim :) Siz ne düşünüyorsunuz? Çatal-bıçak takımını da 84 parça 12 kişilik tek takım aldım. Günlük misafirlik ayırmıyorum. Zaten ekonomi uçmuş. En iyisinden alıp bir tane alıp kaliteli kullanıma ağırlık veriyorum. Tayinciyiz. Taşınma derdi de cabası. Kafam da karışmıyor değil arada. Fikirlerinize ihtiyacım var.

Kızçeler, 12 kişilik yemek takımı yerine 3 farklı 6 kişilik yemek takımı almayı düşünüyorum. Bizim için de kullanırken değişiklik olur misafir içinde uygun olan parçalar olacak aynı zamanda. Çalışan karı kocanın evine 12 kişi birden doluşamayacağına kanaat getirdim :) Siz ne düşünüyorsunuz? Çatal-bıçak takımını da 84 parça 12 kişilik tek takım aldım. Günlük misafirlik ayırmıyorum. Zaten ekonomi uçmuş. En iyisinden alıp bir tane alıp kaliteli kullanıma ağırlık veriyorum. Tayinciyiz. Taşınma derdi de cabası. Kafam da karışmıyor değil arada. Fikirlerinize ihtiyacım var.
bende evime o kadar kişi gelmez dedim annem zorla 12 kişilik aldırdı. Geçtiğimiz ramazan 17-18 kişiyi tekte ağırladım...

Nişanlımın çekirdek ailesi 6 benım 3 kişi oldugy için ben 12 aldım. Bu aile sayılarınıza göre değişir. Bide tayinciyiz demişsin başka şehre giderseniz zaten cok kişi gelmez . Ay aman istediğin gibi al. Kimse gelip demez heralde aaa geline bak 1 tane 12 kişilik set almamış diye 😂😂 derse de diyen kişi sorunludur boşver

Cok mantikli kombine etmek bende oyle dusunuyorum. Bende depremzede ve yeni ev kuracak biri olarak surada yerimi alip tavsiye dinlemeliyim.

Aileden aileye göre değişir. Benim eşimin 7 kardeşi 15 yeğeni var. Bende çok almak istemiyordum ama aileye göre değişiyormuş ihtiyaçlar.. 1 takım 12 kişilik günlük, 1 takım 12 kişilik misafir takımı var ancak yetiyor bana 😃😃 misafir takımı da aktif kullanılıyor

iki aileyi aynı anda ağırlamak gibi bir durum söz konusu olamayacak başka şehirde olacağız çünkü. Arkadaş, eş dost da farklı yemek takımlarından yesinler madem :rapci:

Fazla kişi olsa bile 12 kişiyi tek masada ağırlamak mümkün olmayabilir.
Farklı sofralarda da farklı takım olmasının göze batacağını düşünmüyorum. Enn kötü iki takımınızı ayrı alırsınız, ki bence önemli değil.

Ben bir tane 6 kişilik aldım evlenirken. 8 yıldır evliyiz birkaç kere 2 tabağa daha ihtiyacım oldu. İdare ettim. 😂
3 tane 6 kişilik biraz fazla. 3 tane 4 kişilik yapsan daha güzel olur.

X