12 yas D vitamini düşüklügu

Efsun18

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2017
408
204
Selam kızlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum inşallah doğru bolume acmisimdir.Kiyzlar Oğlum 12 yaşında geçen gün kan testi yaptık d vitamini 7.6 çıktı çok çok düşük yurtisindayiz haliyle güneş neredeyse sdace 2 ay var burda Dr 1000 mikrogram d vıt yazdı hergun bi adet içsin dedi açıkçası kan tahlilini istemesme hiç haberim olmayacakti bu durumda
Vitamin D (25-OH-Cholecalciferol)|7.6 - g/1 değerler bu
Şimdi size sorum nasıl daha çabuk etki aliriz d vitamini yükselsin diye ayrıca yasitlarina göre boyu da sınırda dr a sorsaniz korkulacak durum yok diyor sizlerde de bu durumu yaşayan var mı

11 yaşında Bende kan testi yaptırdım bir kaç haftadır fazla uyuyorduk ,uyku sorunu vardı .kemiklerinde ağrıyordu . D vitamini 14.9 çıktı normalde 20 üstü olmalıymis.bakalim ne diyecek doktor. Bizim boyuda kilo da iyi genede eksik çıktı.

11 yaşında Bende kan testi yaptırdım bir kaç haftadır fazla uyuyorduk ,uyku sorunu vardı .kemiklerinde ağrıyordu . D vitamini 14.9 çıktı normalde 20 üstü olmalıymis.bakalim ne diyecek doktor. Bizim boyuda kilo da iyi genede eksik çıktı.
Bizim dr bugün aradi 1000 mikrogram lik günde 1 adet d vit hapini aldinizmi diye 3 ay kullanicakmisiz sonra yine kan testi

X