Vitaminlerle alakalı bir durum mu öyleyse hangi vitamin eksikliği var sizce evde napabilirim yol gösterir misiniz?

Merhabalar iyi akşamlar 🥰
1 haftadır aşırı halsizlik baş dönmesi bedenimde uyuşma birsey yapmama isteği kolumu zor kaldırıyorum …
kan tahlili veremiyorum elimde değil bayılıyorum en son 10 yıl önce vermiştim 🤦🏻‍♀️
Vitaminlerle alakalı bir durum mu öyleyse hangi vitamin eksikliği var sizce evde napabilirim yol gösterir msnz
Not: dahiliyeye doktora git vs demeyin yarın gideceğim ama kan tahlili veremediğim için elim boş döneceğim son çarem sizsiniz

Cok gecmis olsun ama son careniz biz olmayalim doktorlar olsun. Acil sifalar dilerim.

1 haftadır aşırı halsizlik baş dönmesi bedenimde uyuşma birsey yapmama isteği kolumu zor kaldırıyorum …
kan tahlili veremiyorum elimde değil bayılıyorum en son 10 yıl önce vermiştim 🤦🏻‍♀️
Vitaminlerle alakalı bir durum mu öyleyse hangi vitamin eksikliği var sizce evde napabilirim yol gösterir msnz
Not: dahiliyeye doktora git vs demeyin yarın gideceğim ama kan tahlili veremediğim için elim boş döneceğim son çarem sizsiniz

Benide kan tutar ve maceralarim bitmez her hemşireye söylerim ufak bir belediye polikliniğinde sprey sıkıp uyuşturarak almıştı bunu arastirabilirsiniz. Yada bebek hemşiresi rica ederseniz onlar daha kolay alır. 10 yıl çok uzun süre ve örneğin d vit eksikliği komaya sokar bunu çözmekten başka çareniz yok gerekirse bayilin ayilirsiniz ama o kan değerlerine bakilmadikca ne çözüm bulabilirsiniz ne de ciddi şeyleri önceden yakalayabilirsiniz

Çözmenin yolu üstüne gitmek. Çocukken iğneden korkmamak için en önde iğne olurdum psikolojik olarak kendimi rahatlatıyordum. Bekarmışsınız da yarın bir gün evlenmek isteyeceksiniz belki onu da geçtim sağlık söz konusu korkunuzu yenmeye çalışsanız daha iyi değil mi?

Doktora söyleyin. Belki serviste veya acilde sizden kan alırlar. Kan almada staj yaparken bize psikiyatriden hastalar geliyordu. Bayılacağını veya kasılacağını biliyorduk. Sedyede oturuyorlardı veya kolu geriyorduk. Hasta baygınlık geçirince bacakları hafif havaya kaldırtırlardı bana.

Önden haber verin. Ona göre kan alırlar. Genelde hissedilmiyor. O yöne bakmadan devamlı şarkı söyleyin veya konuşun. Acıyacağı varsa da az acır. Derin nefes alıp tutunca da çok az hissediliyor.

Bu arada bir hastanın da fobisi vardı. Korkuyordu bayağı. Acemi halimle bile kan aldım da adama bir şey olmadı. Bir şey hissetmedim demişti.

Bu arada yaşadığım olaylardan biri gerçekten tehlikeli idi, grip için yapılan iğne ağır geldi 2 serum 1 hap ile tansiyonumu zor düzelttiler çok uzun süre ayilmamisim yaklaşık 10 yıldır iğne yaptırıyorum kan ve serum var acilde ağrı kesici ve gribe yönelik ilaç almam çünkü salak gibi o ilacın adini almadan oradan ayrıldık denk gelmemek için.
Ben psikolojik olarak korkmuyorum fakat fiziksel tepki veriyor gerçekten dikkatli olmazsam bayılıyorum. Ama çözümü var yani, en son serum taktirdigimda anjiyo servisine aldılar oradaki hemşire o kdr tecrübeliydiki anlatamam bir çocuğu zor ikna etti çocuk bile bumuydu dedi

Kan fobisi bende de var. 2 doğum yapmış kadınım ama hala eli bandajli insana bile bakamam. Örneğin sargılı birini gördüğümde beynim orda kesik var ve acı var diye uyarı gönderiyor kalbim sızlıyor (ki acı esigim düşük ) hemen tansiyonum düşüyor ve bayiliyorum. Ama buna rağmen gebelik testi , gebeyken şeker testi yaptirdim. Daha yeni iş baslangici için sağlık raporunda kan testi vardı . İşe ihtiyacım var ve o kanı vermek zorundaydım ve verdim . Saniyelik bir acı... Ben sağlık çalışanlarını kan vermeden önce uyarıyorum ki bayilirsam hazırlıklı olsunlar diye. Kan verirken kesinlikle bakmıyorum sagolsunlar hep halden anlayanlara nazik calisanlara denk geldim. Siz de bu fobinizi kabul edin ama daha da fazla sağlığınızı ihmal etmeyin. Çok geçmiş olsun.

Bence hemen kan verin. Ben de benzer şikayetlerle kan verdim, kan değerlerim diplerde. Aile hekimi hemen ilaca başlattı ve dahiliye randevusu aldırdı. Benim de yarın randevum... Benim çok çok düşük çıktı, seni yatırıp kan takviyesi yaparlar dedi. Yarını bekliyorum bakalım ne diyecek???

Fobiyi mantığa davet ederek mi çözmeye çalışıyorsunuz? Fobi işte, korkuyor, mantıksız olduğunun o da farkında.

Yani umarım farkındadır.

Belki vitaminsizlikten değil başka önemli bir rahatsızlık var bilemezsiniz, bilemeyiz ki. Nefesinizi kontrol edin, yanınızda meyve suyu/küp şeker olsun. Ki bence bayılmak kötü bir şey değil hastanede güvenli ortamda bayılma konforu :KK70: vücut resetleniyor öyle düşünün.

hekimim dünya tatlısı kendisi durumun psikolojik olduğunu bildiği için kendini ne zaman hissedersen o zaman kan verirsin diyor 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Kadıncağız da kalacağını şaşırdı 🤦🏻‍♀️
Yattığınız yerden nasıl hazır olacaksınız, madem bu bir hastalık tedavi olun sonra da gerekeni yapın, durumun psikolojik olduğunu bilen bir hekimin tavrı bu mu olmalı
Dünya tatlısı hekimin veremediği vitamini biz mi tavsiye edecez size

Bana ilaç yazın demedim pekmez limon karıştır vs anne tarifleri bekliyorum
Belki şeker hastasısınız nereden bilecez de vebalinizi göze alacaz tarif tavsiye edecez ya pekmez limon karıştırmış, oldu bir katil olmamız eksikti
Neyiniz olduğu belli değil aslında umrunuzda da değil gelmiş bizden ne istiyorsunuz
Belki beyninizde tümör var, belki bağırsağınızda kanama var…..

Tıbbı müdahale korkum var haftada 2 kere acile giden biriyim ehvamlıyım ama psikolojik olarak hastaneye boş gidip gelerek kendindeki rahatlatıyorum
Tıbbı müdahale korkum var haftada 2 kere acile giden biriyim ehvamlıyım ama psikolojik olarak hastaneye boş gidip gelerek kendindeki rahatlatıyorum
Acildeki insanlarında vebaline giriyorsunuz doktorları da gereksiz meşgul ediyorsunuz yani

Gerçekten acil servisi keyfiniz için mi meşgul ediyorsunuz. Yazdıklarınızın hepsini şımarıklık olarak değerlendiriyorum. Gerçekten hasta olan bunların hiçbirini düşünemez.

X