13.01.2016 da 82 kiloyla bende başlıyorummm ..

Baharyagmuru35

Guru
Kayıtlı Üye
7 Ağustos 2011
14.264
14.659
Merhaba bayanlar ..
Sizinde olduğu gibi benimde kilolarım var . Hatta benimde çok iniş çıkışlarım oldu .
3 sene önce falan 83 kiloya çıkıp nasılsa hatırlamıyorum o zamanı 73 e filan inmiştim uzun süre 1 yıl kadar 73 de kalıp ,tartıda ağustos 2014 de 76 rakamını görünce çok üzülüp diyete başladım . Yürüyüş arkadaşımla tempolu 1 saat yürüyor ve spor aletleriyle spor yapıyorduk ve çok sıkıda diyet yaparak eylül ayına kadar 7 kilo vermiştim .
eylülde tam 69 kiloya indiğimde hedefime yani 65 'e çok az kalmıştı . Kendi kendime bir daha 70'e çıkmayacağım diye söz vermiştim . Ama sonra kanımda pıhtılaşma oldu hayati risk geçirdim ve yoğun bakımda yattım . Hatanedeki serumlar sürekli kan alınmalar dderken sürekli karnım acıkıyordu ve çok fazla yedim o kadar yememe rağmen yine az kilo almştm ama 72 olmuştum . Hastaneden çıktığımda 72 kiloydm . 2 ay sonra evlenecektim evlenene kadar 4 kilo alıp 76 oldum tekrar . Evlendim evlendikten sonra 6 kilo daha aldım . Ve tartıda 81.700 ü gördüm . Bunu göre göre bir türlü diyete kafamı hazırlayamadığım için başladım . Çikolatayı çok severim o olmadan duramam günde 2 3 tane yerim ve hepp kiloları bu yüzden alıyorum . Yemek ve ekmeği az yesemde çikolata benim hep kilo alma sebebim oldu . Herkesten hep az yiyorum ve insanlar şaşırıyor bu kadarcıkmı yiyorsun diyorlar . Eşimde diyor sen az yiyorsun bu kiloda olmaman gerekir . Ama abur cubur beni bitiriyor . En son düşündüm taşındım ve 13 ocak 'dan beri yani çarşambadan beri diyetetyim hiç bbozmadım .
Hergün leslie 'nin 3 mil olanını yapıyorum ( bbilen bilir ) . ilk zamanlar zumba yapıyordum 30 dakika boyunca . leslie 'yi duyunca onu denemek istedim ve 2 gündr leslie de yapıyorum ardından 10 dakka zumba 10 dakkada egzersiz yapıyorum . Bunu yaparkende belime ve göbek çevreme biberiye yağı sürüp poşetle sarıp korse giyip öyle yapıyorum sporu . Umarım işe yarar .Biberiye inceltiyor diye duyduğum için bende denemek istedim spor yaparken . Gece yatarken sarıp yatıyor insanlar ama ben öyle çok rahatsz olduğum için sadece spor yaparken kullanıyorum . Yemeye ggelirsek de :

Kahvaltı da : biraz peynir 1 tane haşlanmış yumurta 1 bardak az şekerli çay , 2 adet çeri domates , 5 ya da 10 adet yeşil zeytin 1 dilim ekmek ( çavdar ya da kepek ekmeği )

Ara : 1 bardak sıcak çikolata ile lifli kurabiye ya da 1 bardak süt ile 3 adet ceviz

Öğlen : fırında tavuk 100 gram ya da 4 adet ızgara köfte ve yarım dilim ekmek 1 bardak ayran

Akşam : 4 yemek kaşığı sebze yemeği ve salata ya da çorba salata yarım dilim ekmek 1 bardak ayran

Ara : 1 bardak yarım yağlı süt ya da 1 adet elma

Bu şekilde yapıyorum . Tatlı isteğini geçirmek için haftada 2 adet olmak şartıyla sıcak çikolata içiyorum .
Diyetimi olumsuz pek etkilemiyor .
Sporu ihmal etmiyorum . Diyete ara vermeyi düşünmüyorum ara verince geri dönmek zorlaşıyor ve dönemediğim için hedefime ulaşamıyorum .
Şimdilik diyeceklerim bu kadar :)

BOY : 175
KİLO : 81.700
HEDEF : 65

13.01.2016 kilo 81.700
20.01.2016 kilo 79.700
27.01.2016 kilo 78.500

Son düzenleme:
Boyle iradeli ve istekli kisileri okudukca helede verdikleri kilolari gordukce bende hirslaniyorum iyi oluyo benim icin :-)

QUOTE="persephone_, post: 44820686, member: 688587"]Merhaba bende 4 gun once başladım 71.6 ile başladım bugun 70.4 cıktım inş hep böyle hızlı olur düşüşler :)[/QUOTE]
A

Boyle iradeli ve istekli kisileri okudukca helede verdikleri kilolari gordukce bende hirslaniyorum iyi oluyo benim icin :-)

QUOTE="persephone_, post: 44820686, member: 688587"]Merhaba bende 4 gun once başladım 71.6 ile başladım bugun 70.4 cıktım inş hep böyle hızlı olur düşüşler :)
A[/QUOTE]

Etkisi oluyor gerçekten bende kk daki yorumları ve diyet gunluklerini okuyup başladım rejine :)

canım moralini neden bozuyosunki verdigin kilo gayet iyi her hafta bukadar versen ayda 5 kilo kadar eder daha neolsunki keşke bende haftalık bukadar verebilsem :)

Eskiden hep 2 2 giderdi şaşırdım beklentim daha yüksek olunca moral bozuldu bklentiyi dusurmeliyim sanırım . Insallah szde verirsiniz :)
Sağlıklı bir şekilde iyi bir kilo vermişsin canım 1 haftada 1,2 kg çok iyi bence. Ben haftada 500-700 gr tek verebiliyorum. Tebrikler vlla

Tesekkurlerr :) inşallah szde guzrl kilo verrsnzz

Bugünde 59 dakika boyunca 4 mil leslie yaptım :) kahvaltıda mısır gevreği yedim 40 gram .
Öğlen yemeğinde 50 gram ızgara göğüs eti 50 gram kırmızı et bir dilim çavdar ekmeği 3 adet çeri domates 1 bardak ayran içtim
ara olarak portakallı form ( 40 gram ) 1 bardak sıcak çikolata ( 55 kalori ) 2 adet ceviz
Akşamda büyük ihtimalle mercimek çorbasıyla taze fasulye yerimm yanındada 1 bardak ayran ile yarım dilim çavdar ekmeği .

X