15 aylık bebeğimin yapamadiklari

Mystery1903

Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
112
34
Benim bebeğimde tvyi izleyen bir bebekdi 10.5 aylık şuan ismiyle seslendiğimde her zaman bakmıyor başka sıkıntımız yok tutunup kalkıyo oyuncaklarla oynuyo sadece isim sıkıntısı var bende otizmden korkuyorum napıcam bilmiyorum erken mi acaba

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 435 gün geçti.

dgdln

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Ocak 2019
10.306
18.767
Benim bebeğimde tvyi izleyen bir bebekdi 10.5 aylık şuan ismiyle seslendiğimde her zaman bakmıyor başka sıkıntımız yok tutunup kalkıyo oyuncaklarla oynuyo sadece isim sıkıntısı var bende otizmden korkuyorum napıcam bilmiyorum erken mi acaba
Yapmanız gereken ilk şey tv evinizde yokmuş gibi yaşamak. Göz teması ve adına tepki vermesi en temel unsurlar

Mystery1903

Üye
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2019
112
34
Yapmanız gereken ilk şey tv evinizde yokmuş gibi yaşamak. Göz teması ve adına tepki vermesi en temel unsurlar
Benimde amacım bu odasını duzenledim hep orda oynıcaz havalar tam bi ısınsın dışarıyı seviyor çıkarıcam elimden ne geliyosa yapıcam inşallah korkutuğum gibi olmaz atlatırız biran önce ismine tepki verir

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 435 gün geçti.

Edayazbahar

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Temmuz 2016
120
58
Bu anlattıklarınız içinde ben ,15 aylık bebek 6-7 adım atabiliyor demenize takıldım.diğerleri normal bence .benim oğlumda öyleydi şimdi 8 yaşında çok başarılı bir öğrenci.

ohmy

Üye
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2021
376
294
merhaba, çocuğunuzun bir sıkıntısı yoktur inşaallah.
benim merak ettiğim bir şey var, elbette çok yanlış buluyorum ama yargılamak için sormuyorum .. 4-5 aylık bebek nasıl televizyon/tablet izleyebilir? o dönemde bir çocuğun oturup izleyecek kadar ilgisi oluyor mu?

bir de özel olarak bunun çocuklar için yarattığı sorunları bilmeye gerek var mıydı ki?