Atipik Otizm mi Dikkat eksikliği hiperaktivite mi? Kafayı yicem

Nergiz34

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Mart 2017
43
10
37
Merhaba herkese oğlum 11 aylık iken belli belirsiz kelimeler söylüyordu. Etrafta herkes Zeki diyordu. 18 aylık iken eşimle aramızda sorunlar çıktı oğlum da maalesef şahit oldu bazı şeylere içine kapandı sonra durumu düzelttik ama bu sırada oğlum konuşmayı da bıraktı tabi ki içine kapandı. Psikoloğa götürdük bi test uyguladı direkt otizm dedi. Sonra araştırıp iyi bir çocuk ve ergen psikiyatri uzmanı bulduk ona götürdük uyaran eksikliği görünüyor dedi. Bir de o dönem maalesef ekrana maruz kalmıştı bize her defasında neler yapmamız gerektiğini söyledi hocamız sağolsun alanında iyiydi 6 ay gittik düzenli bir şekilde en son dehb dedi zamanla azalır geçer dedi. 1 yıl sonra tayinim güneydoğu da bir yere zorunlu çıktı oğlum şu an 9 yaşına girecek ama bu yıl özellikle hareketleri yine çok farklı ayakkabısını sürekli tam giymiyor kıyafetlerini de aynı şekilde yarım yamalak bazen çok saf duruyor mesala kızıyorum hemen afedersin deyip gülüyor yerli yersiz heyecanlanıp konuşurken başka yerlere bakıyor. Biri onun istediğini yapınca küçük çocuk gibi sürekli teşekkür ederim diyor sözümüzü çok kesiyor. Okul başarısı iyi 3 yıldır Bilseme başvurusunu yapıyor hocası bir de diyelim ki arkadaşı alay ediyor hemen öfkeleniyor kendi kendine adını söyleyip şimdi size çok kızacak diyor. Şu an bulunduğum yerden büyük şehirler İzmir İstanbul’a gidemiyorum Ankara’da çok iyi bir doktor bulduk randevusu Eylül e kadar yok. Bir pedagog arkadaşımız etraf illere götürmeyin çocuğunuzu çok güzel etiketleyip daha kötü olmasına neden olabilir. Şimdi bayadır ekran yok ben hastayım ondan diyor değil mi hayır diyorum gözlerin bozulmasın diye ama çok üzülüyorum saf bir çocuk gibi bazen oturup ağlıyorum bişey elimden gelmiyor diye bekleyip tatilde götürecem ama bu süre zarfı beni yıpratıyor. Bu teşhislerde iyi doktor çok önemli. Bazen diyorum arkadaşlarının yanına göndermesem mi arkadaşları bazen bebek lakabı takıyor o da çok öfkeleniyor tabi ki üzülsün istemiyorum.Benzer durum yaşayan ya da tavsiyesi olan var mı doktor olarak biz İstanbul’da Fırat Hamidi ye götürmüştük şu an Prof Fatih Ünal’a randevu bekliyoruz

X