15 aylık ishall

melisssanur

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2024
93
12
23
Kızlar selam oğlum 15 aylık gece huysuzdu çok sabah uyurken kokusuna uyandom çok kötü altına yapmış ishal olmuş bacaklarına bile çıkmış yatağına filan su gbi sizce doktora götürmeli miyim bir kere yapmış cunku devamı gelirmi bilmiyorum napsam acaba fikir verirsmz

İshal diyebilmek için tekrarlaması gerekir, başka bir semptom var mı? İshal yapacak bir şey yedi mi? Siz probiyotik başlayın evde bugün takip edin 2. Kakada böyle gelirse götürün su kaybı olmaması adına emzirmeye ve su içirmeye çalışın. Sevdiği sıvı şeyleri verin şekerli olmasın.

Viral olabilir o yüzden özellikle uyurken bile olsa iyi gözlemleyin ateş yok diye bazen anlaşılmıyor şuan salgın var soğuk havale riskine karşı çocuğu 3 gün gözleyin uykuda ve uyanıkken yemek yedirirken yavaş ve küçük lokmalar vererek.

İshal diyebilmek için tekrarlaması gerekir, başka bir semptom var mı? İshal yapacak bir şey yedi mi? Siz probiyotik başlayın evde bugün takip edin 2. Kakada böyle gelirse götürün su kaybı olmaması adına emzirmeye ve su içirmeye çalışın. Sevdiği sıvı şeyleri verin şekerli olmasın.
Devamı geldi doktora gidicez birazdan öğleden sonra 4 oldu yapıyor su gibi doktoru ile konuştuk 12 buçukta gececez inşallah ciddi bişe değildir

Kızlar selam oğlum 15 aylık gece huysuzdu çok sabah uyurken kokusuna uyandom çok kötü altına yapmış ishal olmuş bacaklarına bile çıkmış yatağına filan su gbi sizce doktora götürmeli miyim bir kere yapmış cunku devamı gelirmi bilmiyorum napsam acaba fikir verirsmz
Günde 7-8 kez sulu olursa doktor takibi gerekli. Zaten kısa aralıkla tekrarlamış siizn de. Bizde su kaybı olmamıştı bol su içebiliyordu o sebeple seruma gerek kalmadı doktor probiyotik verdi bir süre kullandım. 3 güne baya azalmıştı sonra geçti. Fakat bana da bulaştı, o yüzden alt değişimi öncesi sonrası bol su sabunla elinizi yıkayın. Bezini hemen poşete bağlayıp atın bizimki viraldi ve çok bulaşıcıydı. Ben de hasta olunca baya zorlandık. Bebeklerde yılda 1 2 kere bu tarz bağırsak enfeksiyonu görülebiliyor demişti doktorumuz. Geçmiş olsun şimdiden. Bir de bizde iştahı tamamen gitmişti 3. Gün hala sadece çubuk kraker yiyebiliyordu tekrar dr götürdüğümde emedur fitil verdi 2 sefer yaptık iyileşti

Aşısı yapildi zaten yatış verdi doktor tahlilde istedi ama bu seferde yapmıyor tahlili veremedik bir türlü kan vs alındı kaka için bekliyorum zaten yatış aldı yapınca veirirm
Olsun canım yapar o sen stres yapma salgın var yatış en iyisi olmuş serumla toparlar

X