15 aylık oğlum ve çeşitli sorunlarımız

Beni en iyi siz anlarsınız o zaman😅😅 şükür eşim bu konuda çok destek de benim için uyku meselesi aşırı sorun değil. Ama tabi deliksiz 8 saat uyumayı da çok özledim😂😂 biz şimdilik uyku eğitimi almaya karar verdik. En azından bir uzman yönlendirmesiyle daha etkili olur diye düşünüyoruz. Aklımıza yatan birini ve nasıl bir süreç olduğunu araştırıyoruz. Size de bilgi veririm duruma göre
Sizi cok iyi anliyorum ah ah ceken bilir gercekten bende bende deliksiz uykuya hasretim 😊 yani fiyatlar yuksek diye biliyorum birde kati kurallar uygulamakta zorlaniriz diye biz onu dusunmedik malesef. Tm cok tskr ediyorum 🌼

Emzirmeden uyutacaksınız . Uyuyacağj odaya girmeden başka odada 30 dk önce emzireceksiniz . Uyku saati gelince odaya gideceksiniz ışığı kapatıp yanına uzanıp pış pış yapacaksınız saçını okşayın vs vs . Ağlayacak çare yok bizimkilerde ağladılar . Uyku ile meme bağlantısını koparacaksınız . B12 sine bakıldı mı mesela uykuda çok etkili . Sizin uyku düzeni hiç yok çocuk 12 saat ayakta kalıyor bir gariplik var bu durumda
Gercekten cok cok garip bizim herseyimiz ve duzeltilmiyir gercekten anca yasayan anlar yani doktir oyle birsey soylemedi bi test kagidina bakayim kansizlik soylendi d bide kullanmaya basladik yani bizde hatalar yapmisizdir muhakkak bu hale gelmesinde ama en basindan zor bi bebek etraftaki herkes sasiyor annem ben hayatimda gornedim boylesini diyor yani caresiz mucize bekliyirum artik

Emzirmeden uyutacaksınız . Uyuyacağj odaya girmeden başka odada 30 dk önce emzireceksiniz . Uyku saati gelince odaya gideceksiniz ışığı kapatıp yanına uzanıp pış pış yapacaksınız saçını okşayın vs vs . Ağlayacak çare yok bizimkilerde ağladılar . Uyku ile meme bağlantısını koparacaksınız . B12 sine bakıldı mı mesela uykuda çok etkili . Sizin uyku düzeni hiç yok çocuk 12 saat ayakta kalıyor bir gariplik var bu durumda
12 saatten fazla ayakta kaliyor malesef 13 ten az kalmiyor

Merhaba, 15 aylık bir oğlum var. Artık düzene girmesi gerektiğini düşündüğüm fakat bir türlü düzelmeyen problemlerimiz var.
Öncelikle uyku sorunumuzdan bahsedeyim. Emmiyor, mama ile besleniyor. Mama içmek için gecede 5-6 defa uyandığı oluyor. Öyle aman aman mama da içmiyor. Alışkanlık gibi işte. Doktoru suya koyduğumuz mama miktarını azaltın dedi ama bi işe yaramadı. Su verdik. Onda da sinir krizi geçirdi resmen. Artık bu kadar uyanması normal değil farkındayım ama ne yapmam lazım bilmiyorum.
Bir de her şeyi ağzına alma huyu devam ediyor. Özellikle de kağıt ürünlerini resmen yiyor. Yutma yok, sakız gibi ağzına evirip çevirip yiyor. Haliyle pek çok etkinliği yapamıyoruz, kitap falan hikaye zaten bizim için. Bu konuda nasıl bir çözüm bulabilirim? Şimdiden hepinize teşekkürler.
kızım 2 yaşında hala ağzına götürüyor çoğu şeyi.o aylarda bizimkide gece saat başı kalkardi mama aldigi halde zamanla azalmasini bekleyeceksiniz suanda 1 defa bazen iko defa kalkiyor.bırakmaya çalıştık ama çözüm olmadi icmezse uyumuyor kesinlikle.gunduz uykusu nasil.gece yatmadan ne yiyor mesela

Gercekten cok cok garip bizim herseyimiz ve duzeltilmiyir gercekten anca yasayan anlar yani doktir oyle birsey soylemedi bi test kagidina bakayim kansizlik soylendi d bide kullanmaya basladik yani bizde hatalar yapmisizdir muhakkak bu hale gelmesinde ama en basindan zor bi bebek etraftaki herkes sasiyor annem ben hayatimda gornedim boylesini diyor yani caresiz mucize bekliyirum artik
B12 eksikliği olduğu zaman da iştah düşüyor uykusuzluk ve sinir bozukluğu yaşıyorlar . Kesinlikle b12 eksikliği olduğuna adım kadar eminim ben

Sizi cok iyi anliyorum ah ah ceken bilir gercekten bende bende deliksiz uykuya hasretim 😊 yani fiyatlar yuksek diye biliyorum birde kati kurallar uygulamakta zorlaniriz diye biz onu dusunmedik malesef. Tm cok tskr ediyorum 🌼
Fiyatlar hakkında çok fikrim yok ama çok geniş bir makas var anladığım kadarıyla seansı 150 TL olan da var 500-600 TL de.
O kuralları uygulayarak onlar için en doğru şeyi yapmış olacağımıza odaklanırsanız bence çok da zor olmayacaktır sizin adınıza. Hem bebeğinize hem kendinize iyilik yapacaksınız öyle düşünün. İnşallah en kısa sürede bebeklerimiz deliksiz uykuya başlarlar🤗🤗🤗

Fiyatlar hakkında çok fikrim yok ama çok geniş bir makas var anladığım kadarıyla seansı 150 TL olan da var 500-600 TL de.
O kuralları uygulayarak onlar için en doğru şeyi yapmış olacağımıza odaklanırsanız bence çok da zor olmayacaktır sizin adınıza. Hem bebeğinize hem kendinize iyilik yapacaksınız öyle düşünün. İnşallah en kısa sürede bebeklerimiz deliksiz uykuya başlarlar🤗🤗🤗
Yani oyle tabiki bakalim baklaim insallah ya 🤲😊

kızım 2 yaşında hala ağzına götürüyor çoğu şeyi.o aylarda bizimkide gece saat başı kalkardi mama aldigi halde zamanla azalmasini bekleyeceksiniz suanda 1 defa bazen iko defa kalkiyor.bırakmaya çalıştık ama çözüm olmadi icmezse uyumuyor kesinlikle.gunduz uykusu nasil.gece yatmadan ne yiyor mesela
Ağza götürme olayı galiba zamanla geçebilecek bir şey. Hiçbir çözüm bulamadım gerçekten. Ki siz 2 yaş diyorsunuz, demek bazı bebekler böyle seviyor😅😅
Bizimki de içmeden kesinlikle uyumuyor. 30 CC de olsa içicek yani, şart. Gündüz tek uykuya geçme dönemindeyiz. Genelde sabah 9 civarı kalkıyor 12-1 civarı öğle uykusuna yatıyor. 2 saat civarı uyuyup gece de 21-21.30 gibi uyuyor. Olur da sabah 8 civarı kalkarsa 11 gibi bir uyku, 4 gibi bir uyku yapıyor. Süreleri de çok değişken. Ama 2 uyku varsa gece uykusu 11 den önce olmuyor malesef. Uykudan 1.30 saat kadar önce yemek yiyor. Bir de uyku vaktinden 15-20 dakika önce de kaşık maması yediriyorum, tok uyusun diye. 120-150 CC mama veya süt içip uyuyor.

Kitapları ben de hemen hemen doğduğunda soktum hayatına. Ama diş çıkarma evresi başladığından beri kitapları yer oldu resmen. Elinden alınca falan da çok sinirleniyor. Başka bir şeyle dikkatini dağıtıyoruz ama bir noktada hayatında kitaplar da olması gerekiyor. Bu şekilde nasıl olacak bilmiyorum. Banyo için olan kitapları bile yemeye çalışıyor. Biraz daha gücü yetse onu da yiyecek. 2 katlı kalın kitapları bile önce katların arasını açıyor sonra yine yemeye çalışıyor. Çocuk kağıt seviyor galiba😅😅
Bu çok normal. Bu yaşta anca böyle oluyor

Ağza götürme olayı galiba zamanla geçebilecek bir şey. Hiçbir çözüm bulamadım gerçekten. Ki siz 2 yaş diyorsunuz, demek bazı bebekler böyle seviyor😅😅
Bizimki de içmeden kesinlikle uyumuyor. 30 CC de olsa içicek yani, şart. Gündüz tek uykuya geçme dönemindeyiz. Genelde sabah 9 civarı kalkıyor 12-1 civarı öğle uykusuna yatıyor. 2 saat civarı uyuyup gece de 21-21.30 gibi uyuyor. Olur da sabah 8 civarı kalkarsa 11 gibi bir uyku, 4 gibi bir uyku yapıyor. Süreleri de çok değişken. Ama 2 uyku varsa gece uykusu 11 den önce olmuyor malesef. Uykudan 1.30 saat kadar önce yemek yiyor. Bir de uyku vaktinden 15-20 dakika önce de kaşık maması yediriyorum, tok uyusun diye. 120-150 CC mama veya süt içip uyuyor.
gündüzleri erkende kalksa birazcik oyalayip 1 uyku düzenine alıştırmalısınız böyle giderse düzen oluşturamaz.benim kizimda bu şekilde yatmadan 2 saat önce muhallebi yediriyorum sonra mama içiyor uyumadan gecede 3-4 saat sonra uyaniyor hala vermezsem uyumuyor dönüp duruyor.bazi bebeklerin böyle demekki yapacak bişey yok zamanla daha az uyanmaya başlayacaktır bende diyordum sürekli böyle olacak diye ama düzeliyor zamanla.

X