15 yıllık arkadaşım hakkında,

herkes herkesin hayatında hep aynı şekilde kalacak ve herkes karşısındakine aynı değeri verecek diye bir kaide yok.
samimi arkadaşlar vardır, dostlar vardır, bugün sımsıkı olursunuz, yarın hayatın koşulları yüzünden uzaklaşırsınız. ama bilirsiniz o hep ordadır.
çok kafaya takmamak lazım insan ilişkilerini..
Belki de o hep oradadır diye düşünüyo olabilir . Eskisi gibi aynı değeri göremeyince garipsedim sadece ..

Tm da kendiniz istemissiniz yardim etmissiniz biraz uzaklasti diye bu iyiliklerinizi dillendirmemelisiniz bi tanidigim var insanlari ke dine mecbur birakmak icin iyilik yapiyor bunu anladigim an hic bir sekilde ondan bisey istemedim aramiz bozulunca basima oyle bi kalkti ki bu arada hepsini kendi istedi de yapti ben yap bile demedim cok iyilik yapinca beklentiye girmissiniz benim felsefem iyilik yap denize at ne yapiyorsam Allah rizasi icin karsidaki bilsin diye degil
Kendim istemedim o çağırdı gittim her şeyde ama onu ne zaman çağırsam gelmedi bahanesi vardı hep . İyilikleri anlatmıyorum başa falan da kakmam yani sdk yarıştırmam yazmamım sebebi daha iyi anlaşlması yoksa bir şeye mi ihtiyacım oldu mesela bardak çanak gibi verir ama o kdr sanki istek değilde mecburiyetlik var

Kendim istemedim o çağırdı gittim her şeyde ama onu ne zaman çağırsam gelmedi bahanesi vardı hep . İyilikleri anlatmıyorum başa falan da kakmam yani sdk yarıştırmam yazmamım sebebi daha iyi anlaşlması yoksa bir şeye mi ihtiyacım oldu mesela bardak çanak gibi verir ama o kdr sanki istek değilde mecburiyetlik var
Simdi seni daha iyi anladim bunlari yaptim acaba kendini bana mecbur mu hissediyorsun diye dusunuyorsun hakkini helal et yanlis anlamisim.sen de onunla arana mesafe koy kendini de uzme yeni arkadaslar edin.

Olabilir belki de yaştan dolayı daha alıngan olmuş olabilirim nasılsa Orkide benm kardesim rahatlığı varda olabilir onda o yuzden böyle davranıyorsun onu da bilemem ben sadece benm ona geldiğim gibi bana gelmemesine takıldım hepsi bu . Küsmedim küsmem dediğiniz gibi çocukluk gibi . Ben sadece buraya açtım haklısınız konuşmak daha iyi
acik olmak en iyisi, niye icinizde kalsın..
belki de o sizin düşündüğünüz noktada degil. öyle mi boyle mi demek yerine konuşup konu kafanızda net olsun...

Bence bişey yapmayın.. çünkü uzun süreli dostluklarda dönem dönem olabilir böyle kısmen uzaklaşıp yakınlaşmalar, her türlü hayat gailesi, vakitsizlik vs olabilir yani böyle dönemler.. Önemli olan görüştüğünüzde kaldığınız yerden devam edebiliyo olmanızdır. Ve kalıcı olan kişi olmanızdır. Benim 20 küsür yıllık bi dostum var mesela bi dönem olur her an her dakika görüşürüz bi dönem olur 2 hafta konuşmayız bile.. Mesela bu pandemi döneminde yüzyüze 2 defa görüşebildik. O da bu arada bi komşu edinmiş bayaa samimler, gece bile arasam kız yanında sürekli olarak pek özel konuşamıyoruz. Benim de bebeğimden dolayı zaten çok arayamıyorum..Ama biliyorum ki ben kalıcı olanım, birileri gelir gider hayatımıza ama biz baki kalırız :KK66:
Kaldığımız yerden devam ediyoruz kafalar aynı çunku güleriz eğleniriz dans ederiz böyleydik. Bwk mesela bugun doğum günüm ev adresimi bilmeyen bir çok insan bulup bana çiçek çikolata gönderdiler ama o arkadaşlarıyla normal buluşmada benim çıtlatmamla hatırladığı doğum günümü aradan çıkardı :)

Simdi seni daha iyi anladim bunlari yaptim acaba kendini bana mecbur mu hissediyorsun diye dusunuyorsun hakkini helal et yanlis anlamisim.sen de onunla arana mesafe koy kendini de uzme yeni arkadaslar edin.
Evet yani bu kız bana o kadr koştrdu her şeyimde yanımda oldu bir şey istesem hemen verir hemen der yahu böyle bir şeye gerek yok ki mahcupluk mecburiyetlik gerek yok ben eskisi gibi yakın olmak istiyorum hepsi bu . Ya en basit örnek başı ağrımış migreni tutmuş fena hastanelik olmuş o kdr telefonda konuştuk aradım yazdım söyle bana anlat dün öğrendim arkadası sorunca ya nasıl oldun başın ağrıyor mu hala o gün çok merak ettim seni dedi aradım ama açmadın dedi mesela .

Bu arada üzüldüğünüzü ve bir miktar kırıldığınızı canı gönülden hissedebiliyorum. Ama iki taraf aynı frekansta ise ilişkiler aynı düzeyde ilerliyor.Bunun tek tarafın çabası ile mümkün değil hayat bu belli olmaz belki 3 hafta belki 3 yıl sonra dostluğunuza dönersiniz..
Evet üzüldüm kırıldım açıkçası dün öğrendim mesela migreni tutmuş hastanelik olmuş gruptan yazışmışlar ben o dönem onu o kdr aradım yazdım söylemedi arkadası ona sorunca öğrendim merak ettim seni dedi kaçta döndünüz hastaneden dedi bir çok şeyde baktım öyle. Bak mesela bugun doğum günüm ev adresimi bilmeyen bir çok insan bana çiçek çikolata yollamış öğrenip ama o arkadaşlarıyla normal bi buluşma esnasında benim çıtlatmam la o an organize olup kutladılar mesela aradan çıktım :)

Bence salın..
Neden eskisi gibi değiliz diye düşünmeyin.
12yıllık arkadasımın dun evlendıgını sosyal medyadan gördüm şimdi ise 12 yıllık başka bir arkadaşımla buluşmaya gidiyorum. Düne kadar ikiside aynıydı benim için bugün değiller. Dengeler değişir bu verdiğimiz değerler ve yapılan eylemlere bağlıdır.
Çok garip bende işyerinden tanıdığım 5 yıllık arkadaşım ile yarın buluşacağım sürekli irtibatta oluruz. Ben sanırım üzülüp kırılmışım biraz bi de eski günleri özledim sanırım onunla. Bugun doğum günüm ev adresimi bilmeyen bir çok insan öğrenip bana hediyeler yollamışlar çok sevindim.. ama o dün normal bi arkadas buluşmasında ben çıtlatınca hatırlayıp o an organize olup kutlama yaptı ve iyi denk geldi Hee dedi yaa dedim evet şanslıymışım aradan çıktım yani . Evime çiçek hediye yada sosyal ağdan bi güzel yazı yazsa daha çok sevinirdim ..

Arkadaşlık birlikte geçirilen yıllarla paralel şekilde ilerlemez. Ben 5-6 yıllık arkadaşımla 20 yıllık arkadaşımdan daha iyi anlaşıyorum mesela. Hayatımdaki her şeyi bilen 2 insanı 5-6 yıldır tanıyorum. Keşke daha önce tanısaymışım diyorum. 20 yıllık olanlar da arada denk gelince görüşüyoruz, bazen organizasyon yapıyoruz falan ama eskisi gibi değil bir şeyler. Çünkü büyüdük, farklı yönlerde geliştik, farklı hayatlar yaşıyoruz. Hala seviyorum, birlikte zaman geçirmekten hoşlanıyorum ama hayatımın en özel kısımlarını onlarla paylaşmıyorum. Bir şey paylaşacağımda ilk aklıma gelen insanlar olmuyorlar.

Arkadaşlık böyle bişey bence. Ömür boyu aynı yoğunlukta sürme garantisi yok.
Geçirdiğimiz yıllarla şekil alsın demedim böyle olmayacağını da biliyorum tamam bazen en eski dostuna anlatamazsın her şeyini çekinirsin istemezsin ne bileyim sebebi yoktur ya da artık eskisi gibi yakın görmüyorsundur. Pandemi den dolayı 1 yıl görüşemedik özledim tamam dedik görüşelim sonra dedi ki kızlarla toplanıyoruz sende gel özlemişim gittim bugun doğum günüm laf arasında ben çıtlattım mesela hemen kutladılar derdim bu mu hayır değil yapmayabilirdi de aslında yapmasa o an daha iyiydi sosyal ağdan paylaşılan bi resim yada normal SMS yeterdi. Bi de arkasından ayy valla iyi denk geldi Hee dedi yani aradan çıkmış oldum aslında . Sırf bana yılların verdiği mecburiyetlikten yapması garip geliyor hepsi bu . Sanırım artık bir daha çağrıldığımda gitmeyeceğim zaten taşınma durumu war şu dönemde gitmem mümkün değil .

Geçirdiğimiz yıllarla şekil alsın demedim böyle olmayacağını da biliyorum tamam bazen en eski dostuna anlatamazsın her şeyini çekinirsin istemezsin ne bileyim sebebi yoktur ya da artık eskisi gibi yakın görmüyorsundur. Pandemi den dolayı 1 yıl görüşemedik özledim tamam dedik görüşelim sonra dedi ki kızlarla toplanıyoruz sende gel özlemişim gittim bugun doğum günüm laf arasında ben çıtlattım mesela hemen kutladılar derdim bu mu hayır değil yapmayabilirdi de aslında yapmasa o an daha iyiydi sosyal ağdan paylaşılan bi resim yada normal SMS yeterdi. Bi de arkasından ayy valla iyi denk geldi Hee dedi yani aradan çıkmış oldum aslında . Sırf bana yılların verdiği mecburiyetlikten yapması garip geliyor hepsi bu . Sanırım artık bir daha çağrıldığımda gitmeyeceğim zaten taşınma durumu war şu dönemde gitmem mümkün değil .
Alındığınız şey bence gayet normal bir cümle. Ben sizin gibi oh aradan çıkarttık şeklinde değil ne güzel denk geldi yüzyüze kutladık şeklinde algılardım. Siz biraz bilenmişsiniz arkadaşınıza sanki, ne yapsa ne söylese batıyor.

Alındığınız şey bence gayet normal bir cümle. Ben sizin gibi oh aradan çıkarttık şeklinde değil ne güzel denk geldi yüzyüze kutladık şeklinde algılardım. Siz biraz bilenmişsiniz arkadaşınıza sanki, ne yapsa ne söylese batıyor.
Belkide haklı olabilirsiniz ne yapsa batıyor hehrlde . Bi de ben çıtlattıktan sonra yapması garipsedim . Neyse öğrendiğim şu ki kim olursa olsun her şeye herkese hemen koymamak gerek gitmemek gerek arada benm de işimin çıkması gerek , onun yaptığı gibi.. zaten gidiyorum istese de öyle pat diye gelemem gidemem artık ..

Selam , Sanırım sorgulamaya başladım neden bilmiyorum yaştan dolayı mıdır alıngan mı oldum ama .. ayrıntılı şekilde anlatacağım ki aradaki durumu anlayın diye yani yapılanları söylemekten kastım anlamanız için.
15 yıllık arkadaşım. En zor günlerimiz en mutlu anılarımız oldu. Cebimizde paramız olmazdı yardım ederdik o ailesinden uzaktaydı yengesinde kalamazdı bende kalırdı ama son zamanlarda hayatında kendimi 2. Planda hissediyorum nedense. o her çağırdığında zor günlerinde iyi günlerinde neyim varsa bırakıp ona koştum ama o her defasında bir şey buldu bi bahane.. 15 yılda brn evine milyonkere gittim ama o benim evime 2 kere geldi çok garip. Hayatına şu 5 yılda yeni insanlar girdi sanırım o zamandan beri sorguluyorum kimisi komşusu kimisi arkadaşının arkadası kimisi kurstan onlarla bile daha içten daha samimi ,onlara gidip geliyor, onlarla olmak gerçekten istiyor ama benimle sanki yılların verdiği mecburiyetlik gibi kendimi hayatında figüran gibi hissediyorum. O burada dursun gel desem gelir nasılsa rahatlığı yılların verdiği mecburiyetlik hepsi bu gibi. Dün bir kez daha anladım doğum günümü aslında hazır buluşmuşken aradan çıkardın ayy kız sonradan hatırladım aaa ne güzel denk geldi demenden anladım garip hissettim o an nedense çaktırmadım , bozmadım. WhatsApp grubuna bugun dahil oldum mesela daha önceden kendi aralarında varmış 2018den beri ( gruba ekleyince eklenen tarihi üstte gördüm)
Kızlar hayatında her şeyini bilen ama ben uzakta kalan olmuşum kıskançlık değil bu bi nevi içerledim sanırım .
Konuşmak yerine bi dönem kendimi çektim aradı sordu fln hatta bayramını kutlamadım o kutladı. Ya bilmiyorum tamam elbette herkesle arkadaşlık yapacak tek arkadaşı olayım demiyorum ama hayatında figüran gibi arkada durmak istemiyorum. İçine kapanık bi insan yada neşesiz bi insan değilim pozitifim kendisi de öyle çok seviyorum onu ama aynı değeri yada ne derler adına bilmiyorum o durumu alamıyorum. Şimdi de nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum 😏 özel olmak değil derdim herkesin yeri farklıdır ama sanki herkesin hayatında yeri varda benm yokmuş gibi hissetmeye başladım . Sizce ne yapmam gerek ?
Dünyada hwrseyim Bi ömrü var
Canlıların
Cansızların
Ve ilişkilerin

Aslında demek istediğim buydu sanki kardeşlik duygusu yok oldu bizde yani yıllar önce bana şey demişti çok iyi hatırlıyorum kızım sen bana şimdi x ben lezbiyenim desen yadırgamam kötü düşünmem sen bensin ben senim demişti mesela işte şimdi o duyguyu alamıyorum ondan . Yerim aydı değil sanki artık
Diyorum ya büyüdükçe değişiyo insan tercihleride değişiyo arkadaşlık konusunda belki daha çok kafa dengi insanlr vardır onlarla daha iyi anlaşıp vakit geçirmek istiyodur sende onun iyiliğini isteyip saygı duymalısın

Diyorum ya büyüdükçe değişiyo insan tercihleride değişiyo arkadaşlık konusunda belki daha çok kafa dengi insanlr vardır onlarla daha iyi anlaşıp vakit geçirmek istiyodur sende onun iyiliğini isteyip saygı duymalısın
Her zaman saygı duydum duyarım. Kafa dengi arkadaşlarını tanıyorum hepsi aynı ben gibi . Perşembe günü hep birlikteydik hepsiyle baya eğlenceli geçti hepsi aynı ben gibi aslında bi farkı yok iyi insanlar hepsi ona da lafım yok yani onlarla vakit geçirmek istiyordur anlarım o zaman beni çağırmayacaktı . Dediğim gibi mecburiyet hissettiği için çağırdı..

15 yıllık arkadaşlığımı aynı sebeplerden bitirdim. Ben kaç kez evine gittim kimbilir, o bana gelmedi. Fotoğrafımızı paylaşırdım o paylaşmazdı. Ben mi yanlış anlıyorum dedim dedim, en son annemin hastalığında yanımda olmadı. Birkaç kere aradı, ama samimiyetini hissedemedim. Annemi kaybettim, korona bahanesiyle gelmedi. 1 saat uzaklıktayız. Ama sonra 9 saatlik uzaklıktaki eşinin memleketine gidince ipler koptu bende. Bitirdim ve rahatladım resmen. Böyle daha mutluyum, değer vermeyen insanlar hayatımızdan eksik olsun daha iyi.

X