17 aylık bebeğim sandalyeden düştü

Beyzaela

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Şubat 2024
2
0
25
17 aylık bebeğim sandalyeden halıya düştü çok ağladı balkona çıkardım biraz da terledi ondan mı bilmiyorum ama ateşi yoktu biraz gözlemledim kafasında kızarıklık yoktu şişlik var mı tam anlayamadım yarım saat ya da bi saat sonra tam hatırlayamıyorum korkudan ne yaşadığımı unuttum uyudu ama sabah normalden erken kalkmıştı o yüzden uyumuştur belki diye çok üstüne düşmemiştim ama içim içimi kemiriyo hastane götürsem mi diye bi saat anca uyudu kendi uyandı sonra anne baba dedirttim görmesine baktım normal görüyo uyuduğundan mı bilmiyorum biraz sersem gibi yürüdü bi kaç kez normal düştü yürürken şu an anormal bi şey yok ama yine de hastaneye götürmeli miyim?

kolunu bacağını oynatamama, genel halinde uyku eğilimi, herhangi bir yerinde güçsüzlük ve dalgınlık gibi belirtileri göstermesi durumunda acil olarak doktorunuzla görüşmeniz ve mutlaka bir sağlık kuruluşuna götürmeniz tavsiye edilir.
Düştükten sonra bilinç kaybı, kusma, burun kanaması, açık kanamalı yara oluşmuşsa ve kafa travması varsa hemen acile başvurulmalıdır.
Bu tür düşmelerde ilk 24 saat çok önemlidir. Düşen bebek ya da çocuk en az 2 saat uyutulmadan gözetim altında tutulmalıdır.
geçmiş olsun 🙏🏽

X