18 aylık oglum beni ve herkezı dovuyor

Vurduğu zaman kızmak yerine davranışını başka bir davranışla değiştirmeyi deneyin. Oğlum başıma vurup gülmüştü ve ben gülmeden sakin bir ses tonuyla “anneye vurulmaz cici yapılır dedim” o da başımı okşadı. Bir de o vurduğu zaman komik bulup gülerseniz ya da etrafınızdakiler gülerse doğru ve komik bir şey yaptığını sanıp tekrar yapıyor. Mesela vurduğu an annem istemeden gülmüştü ve gülmemesini söyledim. Vurma davranışına kızarsanız da o davranışı daha çok yapıyorlar. Burada sizin tepkileriniz, sakin tavrınız çok önemli.

Kendi acı hissi var mı,tabi ki şöyledir diye konuşmayacağım ama bir tanışımın bu şekil bebeklerinde bu yana gelen davranışlarına karşılık şu an için 5 yaşına yakın dehb teşhisi konuldu. Bak üzemem seni asla yanlış anlama ama söylediklerinin hepsi var ama zekası müthiş ama çocukta acı eşiği yok yani kendi canı yapmadığı için başkasının canı acıtma ihtimalini bilmiyor yapıyor ama yanlışlıkla oldu diyor mesela. Gözlemle derim ben.
Her zaman da huzurlu olmasını sağla inşallah düzelir. Öyle bir çağdayız ki sanırım stresten artık çocuklarımıza da yansıyor diye düşünüyorum ben . 🙏🏻

Eee ne yapacsknis dövmesine izin mi verecek
Hayır, bu davranışın çıkış noktasının anne ve baba olarak kendilerinin olduğunu kabullenmekle başlanabilir. Anne baba değişmezse çocukta değişmez, yanlış davranışa neden olan şey çocuğun annesinin uyarı şeklinin net değil sert olmasıdır. Kızgın ifade gören çocuk kendini ifade ederken de kızgın olur çocuğun eli elma armut toplamıyor sonuçta o da insan ve doğuştan getirdiği bir takım savunma mekanizmaları mevcut. Öğrenme ile pekistiginde şekil alır.

Ikıncıye hamıleyım dogum hazıranda ama hamılelıkten once dovmeye vurmaya basladı ogretemedım bir turlu bazen ogrenıyor gıbı sonra tekrara baslıyor kardesınede aynı seyler yapıcak dıye korkuyorum napmalıyım
Daha cok kucukmus ikinci supriz mi oldu hamileligin. Ayrica tv telefon bakiyormu bunlar cocuklari cok olumsuz etkiliyor daha kucuk zaten vurma annesi çok küçük

X