2,5 YIL OLDU HAMİLE KALAMADIM ÖYKÜMÜ ANLATIYORUM ÖNERİLERİNİZ ?

Sperm morfolojisi düşüktü , o sebeple aşılamaya yönlendirildim . Doktor bize de çok yüksek bir oranı olmadığını belirtmişti , 2.aşılamada sonuç aldım . Aşılama zannedilen kadar büyük bir işlem değil çatlatma iğnesini kontrollü vuruyor , eşten alınan sperm enjekte ediliyor , tercih sizin .
dr un anlattıgına göre spermler aynı şekilde rahme bırakılıyomuş yani tüp bebek gibi direkt yumurtayla buluşturma durumu yoksa normal ilişkide de aynı şey oluyo zaten dedim istemedim. bu kezde normal deneyecegiz en azından maddi olarak düzelene kadar.. 4500tl fiyat almıştım çünkü

dr un anlattıgına göre spermler aynı şekilde rahme bırakılıyomuş yani tüp bebek gibi direkt yumurtayla buluşturma durumu yoksa normal ilişkide de aynı şey oluyo zaten dedim istemedim. bu kezde normal deneyecegiz en azından maddi olarak düzelene kadar.. 4500tl fiyat almıştım çünkü
Normal ilişkiden farkı spermlerin yolunu kısaltıyor, katater yardımı ile yumurtaya yakın alana bırakılıyor enjektör ile . Ben aşılamayla ikiz hamile kaldım Allah’ın takdiri tatbiki ama aşılamanın da çok büyük faktörü var 2,5 yıl olmayıp aşılamada böyle oluyorsa . Yani tüp bebek gibi oranı yüksek bir tedavi değil , ama normal ilişki ilede kıyaslanmaz . Devlet hastahanesine giderseniz rapor çıkarıyorlar yardımcı olunur . İnşallah doğal gebelik elde edersiniz

Merhabalar arkadaşlar yaklaşık 2,5 yıl oldu evleneli eşimle ilk yılımızda ilk 6 7 ay doğal şekilde takvimi takip edip yumurtlama günlerine göre birlikteliğe giriyorduk denedik 6 ay boyunca sonuç alamayınca eşim sperm testi verdi eşimin spermleri gayet sağlıklı ve yüksek sayıda çıktı eşim tarafını okeyledikden sonra ben kadın doğum uzmanına muayene olmaya gittim doktor hanım daha yeni evlisiniz min 1 yıl daha deneyin demişti biz denemeye devam ettik ama sonuç bir türlü alamadık daha sonra kadın doğum uzmanı rahim filmi çektirmemi söyledi onun için bir kliiniğe gidip rahim filmi çektiktir rahim filmimde sol tüpümün çok az açık olduğu ama sağ tüpümün açık olduğunu söyledi doktor hanım ama sol tüpü biz bu kadar açıklığa açık yazamıyoruz dedi onu kapalı sayıyoruz sağ tüpünüz ama açık ve gayet sağlıklı bir rahime sahipsiniz denildi .
Daha sonra doktoruma geldiğimde klomen tedavisine başladım klomen kullandım ilk 2 3 ay boyunca daha sonra sonuç alamadık bundan sonra 1 ay dinlenme verdik tekrar klomen artı bu sefer çatlatma iğnesi olmaya karar verdik ve doktor hanımın iğneyi vurdukdan sonraki ertesi gün verdiği saatte ilişkiye girdik o aydada bir sonuç alamadık. ondan sonra 4 5 ay doğal yolla devam edelim dedik yorulduk çünkü bu süreçlerden daha sonra tekrar sonuç alamayınca doktora tekrar gittik bu sefer klomeni günde 3 e artı birde çatlatma iğnesi tekrar yazdı ve ben o o ay yani geçtiğimiz ay ölüyordum resmen vucudum çok reaksiyon gösterip 6 7 adet yumurta oluşmuştu ben sancıdan işeyemez haldeydim o kadar kötü adet ağrısının 10 katı ultrasonla bakıldığında bir kaç yumurtam 30 40 mm kadar büyümüş diğerleri 25 28 mm e kadar çıkmıştı ve ben usulca bekledim daha adetime 1 hafta varken lavaboya gittiğimde kan gördüm ama adetim olduğunda ben kıvranık kıvranık durumazdım çok sancılı geçiriyordum adetlerimi ama hiç ama hiç azıcık bile bir acı hissetmedim ve 1 hafta erken adet oldum adetim bittiğinde doktor kontrolüne gittim ultrasonla baktığında doktorun tüm yumurtalarının çatlayıp eridiğini söyledi ve ardından doktor hanım bu 1,5 yıllık süreçte artık kendisinin birşey yapamayacağını bir üst yöntem aşılama veya tüp bebek merkezlerini araştırmamı söyledi ama 2 ay boyunca dinlen dedi çünkü geçtiğimiz ay çok yıprandım o yumurtalarım yüzünden 3 4 sefer acillik oldum . şimdi arkadaşlar yüce rabbimin herşeyine eyvallahım o herşeyin en iyisini bilir ama ben gerçekten artık çocuk sahibi olmak istiyorum bu iki 2 doğal yolla deneme yapmak istiyoruz çünkü gerçekten gnümüz şartlarında malum geçim sıkıntıları herşeyin ateş pahası olduğu bir dönemdeyiz kızlar sizin önereceğiniz neler vardır benim öyküm bu bu iki ay doğal yolla yapalım sizin önerdiğiniz yiyecek veya pozisyon her ne olursa olsun neler önerebilirsiniz çünkü gerçekten tüp bebek ha diyinceo da olmuyor biliyorum oda çok masraaaflı . önerilerinizi bekliyorum kızlar .
Cok olmuş yazalı ama canım devlet tüp bebek ve aşılamayı karsiliyor

merhaba bende 1 ay klomen 2 ay femera kullandım ve çatlatma iğnesi yapıldı her defasında kist oluştu ve 1 ay bekledik kistin gitmesini dok. aşılama öneriyor bu ayda beklemedeyim kist var yine çok yıpratıcı bi süreç gerçekten yaşamayan anlayamaz bi düşünme boşver kafandan at diyosun ama olmuyor elde değil her şey sanki inadına inadına önüne çıkıyor rahim filmi çekildim hiç sorun yok sperm sorun yok ama biliyorum bi sorun varki olmuyor ne yapacağımızı şaşırdık yaşta gidiyor hayırlısı bakalım

Canım Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin inşallah bu arada yumurtan kaç mm di ve ne kullanmıştın acaba 🌸
Merhaba canım oğlum doğdu yaşını geçti bile klomen hap kullandım ve çatlatma iğnesi sonrası aşılama oldu iki tane 20 mm yumurta vardı yanlış hatırlamıyorsam

X