2 aylık bebegim ve aşılar

NightStalker

E♡
Kayıtlı Üye
18 Kasım 2013
4.659
3.970
31
2 aylık bebegim bugün 2 tane aşı oldu 1 tane de rota virüs var damla şeklinde. Bebek ateslenebilirmis ben dalgınlığıma geldi sormama rağmen reçete yazmamış bende almayı unuttum daha doğrusu bizim kız nezle oldu onun burnu için bi ilaç reçetesi yazmış. Şimdi eczaneye gidicem de ateş düşürücü için belli bi marka bişey var mı yardım lütfen ha bi de bugün verem aşısı da olması gerekiyordu gittiğim sağlık ocağında kadinla birbirimize giriyoduk az daha konuşsaydık. çünkü gittiğim hastahanede 1,2 gün yıkanmamasi gerektiği söylendi zaten dün yikamistim. Bu kadın da diyor ki verem aşısını yarın yapalım bugün gecti. Hergun 10 kisi aliyoruz. Yika getir yarın diyor dedim yikayamam. Onun uzerine tartistik. Şimdi kim haklı bu ülkede ne biçim insanlar olmaya başladı anlam veremiyorum

Canım calpol ve dolven kullanabilirsin ateşlenirse. Dayım çocuk dr u bana petutus önermedi dolven ver çok zorda kalırsan dedi. Şükür aşıltında hiç ateşlenmesi olmadı.

Verem aşısını toplu yapıyorlar. Uzmanı olan bir arkadaş daha iyi anlatır ama aşı açıldığında atıyorum 10 çocukluk limit oluyor o yüzden özellikle gün saat verip aynı gün çağırıyorlar , bitmiş vs. Olabilir. Calpol kullandım hala da ateş düşürücü ağrı kesici olarak kullanıyorum.

Verem aşısını toplu yapıyorlar. Uzmanı olan bir arkadaş daha iyi anlatır ama aşı açıldığında atıyorum 10 çocukluk limit oluyor o yüzden özellikle gün saat verip aynı gün çağırıyorlar , bitmiş vs. Olabilir. Calpol kullandım hala da ateş düşürücü ağrı kesici olarak kullanıyorum.

Yok yok onu anladım da ben yikamayi dusunmuyorum dememe rağmen yıka demesine sinirlendim bide bi tavırlar bi ses tonu sinirim kalkti. Calpola bakicam

Kızlar kızım çok kötü oldu. Moralim çok bozuk. 1 saattir ciyak ciyak ağlıyo bugün 2 bacağından asi oldu. Fark ettiğim şey şu zaten çok uykusu var kucağıma alıyorum yanlamasina mesela, poposundan elimi çekeyim tek elle tutayim diyorum bi anda uykusundan uyaniyo yine çığlık atiyo ciyak ciyak. Bacaklarına baskı yapınca ağrısı geçiyor sanırım. Yaniyo olabilir. Çok üzüldüm haline ya annemi cagirdim mecbur. Sizde nasıl etki olmuştu 2. Ay aşıları? Ve yarın verem aşısı olması gerekiyordu ama kaldıramaz diye korkuyorum perşembe ya da cuma yaptırsam olmaz mı? Bide bu acı ne zaman geçer nolur biri bişey yazsin

X