2 ayl─▒k evlilikte kv problemime fikir rica ederim. ­čÖĆ

ayinondordu

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 Aral─▒k 2020
161
90
45
Uydum ak─▒ll─▒ bir adam varsa kar┼č─▒da, hakl─▒ olabilirsiniz. Ama 40 y─▒ll─▒k anas─▒ dururken b├Âyle adam─▒n akl─▒na falan giremezsiniz.

Her dedi─čimi yapt─▒rabildi─čim adam─▒ da istemezdim. Yorar. Her┼čeyi de ben bilemem. Biraz kendi akl─▒n─▒ ├žal─▒┼čt─▒rs─▒n

Uydum ak─▒ll─▒ bir adam varsa kar┼č─▒da, hakl─▒ olabilirsiniz. Ama 40 y─▒ll─▒k anas─▒ dururken b├Âyle adam─▒n akl─▒na falan giremezsiniz.

Her dedi─čimi yapt─▒rabildi─čim adam─▒ da istemezdim. Yorar. Her┼čeyi de ben bilemem. Biraz kendi akl─▒n─▒ ├žal─▒┼čt─▒rs─▒n.
Bu fikirleri iki ┼čekilde empoze ediyorlar
1. Yuvay─▒ di┼či ku┼č yapar (Ne alaka? Hi├ž ├Âyle bir misyonum yok. E┼čimle beraber yapar─▒z yuvam─▒z─▒. Ne merakl─▒lar kendilerini erkeklere kul k├Âle sa├žlar─▒n─▒ s├╝p├╝rge etmeye)
2. Ya┼čl─▒lara iyi davran─▒rsan i┼čin rast gider ( Bu da tamamen insanlar─▒n dini duygular─▒n─▒ s├Âm├╝rmek. Kendimi kv ellerinde harap edeyim, psikolojik sorunlar─▒m ba┼č g├Âstersin, ama neymi┼č i┼čim rast gidecekmi┼č. ├çok fazla Samanyolu, s─▒rlar d├╝nyas─▒ izlemekten bunlar. Orada da vard─▒. Gelin KV yi evinde istemiyordu sonra evi yan─▒p k├╝l oluyord
Bu kafalardan ├ž─▒kmak laz─▒m. Ailemiz bizi en az 25 y─▒l kv ile bir ya┼čayal─▒m diye b├╝y├╝tmedi.

ayinondordu

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
6 Aral─▒k 2020
161
90
45
Bu fikirleri iki ┼čekilde empoze ediyorlar
1. Yuvay─▒ di┼či ku┼č yapar (Ne alaka? Hi├ž ├Âyle bir misyonum yok. E┼čimle beraber yapar─▒z yuvam─▒z─▒. Ne merakl─▒lar kendilerini erkeklere kul k├Âle sa├žlar─▒n─▒ s├╝p├╝rge etmeye)
2. Ya┼čl─▒lara iyi davran─▒rsan i┼čin rast gider ( Bu da tamamen insanlar─▒n dini duygular─▒n─▒ s├Âm├╝rmek. Kendimi kv ellerinde harap edeyim, psikolojik sorunlar─▒m ba┼č g├Âstersin, ama neymi┼č i┼čim rast gidecekmi┼č. ├çok fazla Samanyolu, s─▒rlar d├╝nyas─▒ izlemekten bunlar. Orada da vard─▒. Gelin KV yi evinde istemiyordu sonra evi yan─▒p k├╝l oluyordu)

Bu kafalardan ├ž─▒kmak laz─▒m. Ailemiz bizi en az 25 y─▒l kv ile bir ya┼čayal─▒m diye b├╝y├╝tmedi
Sa├žlar─▒m s├╝p├╝rge olucak kadar uzun de─čil ben deyim olarak kulland─▒m. S─▒rlar d├╝nyas─▒n─▒n iyi takipcisiymissiniz b├╝y├╝klerimizi ho┼č tutsak taviz vermeden dualar─▒n─▒ alsak k├Ât├╝m├╝ olur. Ben zaten kv bir oturma taraftar─▒ de─čilim ama evimize geliyorsa ho┼č kar┼č─▒l─▒yal─▒m bunu demek istedim.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 May─▒s 2015
7.245
25.205
Tek ├žocuk onlar─▒n var sanki­čśĆ benimki de 2.haftadan geldi miss gibi kaldu 1hafta biz e┼čimle tart─▒┼čmasak daha kalacakm─▒┼č tart─▒┼č─▒nca e┼či han─▒m gidelim bizim y├╝z├╝m├╝zden kavga ediyorlar demi┼č ­čÖä ak─▒llar─▒ olsa da az d├╝┼č├╝nseler bunlar yeni evli birbirlerine e mi al─▒┼čacak bize mi diye ama yok. E┼činiz konu┼čsun siz fazla samimi olmay─▒n ama e┼činizde konu┼čsun yoksa olan size olur y─▒pran─▒rs─▒n─▒z valla

Nas─▒l ya?
Cidden 2 haftal─▒k evliyken mi geldiler?
Sebebi neymi┼č ki? Hasyal─▒k falan m─▒?
Utan─▒r insan

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ald─▒nda.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 53 Kg. ile 72 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 170 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :65 Kg. ┼×imdiki Kilom :48 Kg.

Muhtelif Evhamli Hatun

Nirvana
Anneler Kul├╝b├╝
Do─ča Severler Kul├╝b├╝
Kay─▒tl─▒ ├ťye
3 May─▒s 2015
7.245
25.205
Sa├žlar─▒m s├╝p├╝rge olucak kadar uzun de─čil ben deyim olarak kulland─▒m. S─▒rlar d├╝nyas─▒n─▒n iyi takipcisiymissiniz b├╝y├╝klerimizi ho┼č tutsak taviz vermeden dualar─▒n─▒ alsak k├Ât├╝m├╝ olur. Ben zaten kv bir oturma taraftar─▒ de─čilim ama evimize geliyorsa ho┼č kar┼č─▒l─▒yal─▒m bunu demek istedim.
2 ayl─▒k evlilikte 2 kez yat─▒ya gelen kv yi siz ba┼č tac─▒ edin, ben etmem. Benim annem yapsa e┼čim de etmesin.
B├╝y├╝kleri ho┼č tutmak her dediklerini yapmak de─čildir. Kv evimde kalmas─▒n dedim diye g├╝nahkar m─▒ olaca─č─▒m? Veya kv yi yeni evliyken ve evi yak─▒ndan evimde a─č─▒rlasam cennetlik miyim? Alakay─▒ kuram─▒yorum.

V├╝cut Kitle ─░ndeksim (VKI) tavsiye edilen VKI de─čer aral─▒─č─▒n─▒n ald─▒nda.
Boyuma g├Âre tavsiye edilen VKI aral─▒─č─▒nda olmam i├žin a─č─▒rl─▒─č─▒m─▒n 53 Kg. ile 72 Kg. aras─▒nda olmas─▒ gerekir.
Boyum : 170 cm. Ba┼člang─▒├ž Kilom :65 Kg. ┼×imdiki Kilom :48 Kg.

sonanda

Nirvana
Pro ├ťye
29 Nisan 2013
15.025
28.530
Bildirim gelmis. Birkac gundur kadinlar kulubune bakamiyordum simdi gordum. Kayinvalide evine dondu mu once onu sorayim.
Boyle bir durumj ben evli iken yasamistim. 1 aylik evli iken annesi gelip 1 ay kalmisti. Bunun ne kadar can s─▒k─▒c─▒ oldugunu biliyorum. Daha evlilige alisamadan eve kontrolcu gelmesi gibi birseydi benim icin. Kocalar anasina birsey diyemiyor o yuzden esinizi devreye sokmanin bir faydasi olmaz anca bos yere konusmus olursunuz. Misafir gibi agirlaesaniz da kayinvalide surekli yatiya gelir. Yapilacak tek sey ilgilenmemek. Onu kensi haline birakip siz isinizi gucunuzu yapin. Konussaniz da halden anlayacak biri oldugunu sanmiyorum. O kadar dusunceli olsa zaten cikip gelmezdi, gelse de yatiya kalmazdi. Yapilacak tek sey hal ve hareketlerle bu durumu istemediginizi belli etmek.

Smilelif

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 May─▒s 2021
43
-40
Herkese merhaba.
Forumda uzun s├╝redir kat─▒l─▒mc─▒ ve yorumcuyum, ilk kez konu a├ž─▒yor ve yard─▒m─▒n─▒z─▒ rica ediyorum han─▒mlar.

Ben ├ži├že─či burnunda yeni evliyim. Yurtd─▒┼č─▒na e┼čimin yan─▒na geleli daha bir bu├žuk ay oldu ve kendimi kv problemi ile kar┼č─▒ kar┼č─▒ya buldum.
├ľzetlemek gerekirse kv nin birden fazla cocugu var ancak evliler, yan─▒nda kalan son bekar ├žocu─čuyla ben evlendim. E┼či ya┼č─▒yor ama kar─▒┼č─▒k durumlar─▒ var ve her zaman evde olmuyor, kv ├žok s─▒k kom┼čular─▒na, akrabalar─▒na, ├žocuklar─▒na oturmaya gidiyor, buraya kadar beni ilgilendiren bir durum yok ancak ben geldi─čimden beri benimle de ├žok s─▒k g├Âr├╝smek istiyor. Ba┼čta ben de ailemden kopup geldim yaln─▒z b─▒rakmak istemiyordur dedim ancak anlad─▒m ki benim i├žin de─čil kendi i├žinmi┼č hepsi. Zaten ilk birka├ž hafta o─čluma a─člad─▒m, al─▒┼čamad─▒m, evde korkuyorum diyordu.
Ben sen al─▒┼čam─▒yorsan benim annem ne yaps─▒n, k─▒z─▒ tek bas─▒na ba┼čka ulkeye gelin oldu senin butun cocuklar─▒n, akrabalarin, komsularin, cevren i├ž i├že dedim.
├çok uzatmak istemiyorum ama derdim ┼ču ki kv her gittigimizde kal─▒n kal─▒n diye tutturuyor. Ben de baska yerde rahat edemedigimi, kimsede kalmadan hoslanmadigimi, gorusup oturup evime gidip yatmak istedigimi soyledim. Hala arada kal─▒n dese de takmiyorum. Ama bu defa da bu gece ikinciye o geldi kalmaya.

Ben cagirmadim, oglu da cagirmadi, dizi izleriz falan dedi sonra da kalirim burda dedi, komsusu bir ara aradi kadin bile neden kaliyorsun yeni evlide dedi.
Arkadaslar daha birbucuk aylik evliyim ve kadin ikinciye bende kaliyor. Ben de esime bunun normal olmadigini, insanlarin bile gordugu gibi garipsedigini, ayip oldugunu, zaten gorustugumuzu ama kalmali etmeli konular istemedigimi, bir daha geregi yokken kalmasini istemedigimi, evliligimizi boyle hayal etmedigimi, tek derdimin annesini eglendirmek olmadigini soyledim. Sen ise gidiyorsun butun gun ben oturuyorum yaninda, benim annem ya da babam gelse zaten hep gorusseniz bir de ustune gece kalsa, ben ise gitsem butun gun basbasa otursan─▒z cok mutlu olcakmisin, cok rahat etcekmisin, zaten annenin gozu ustumde, rahatca ak─▒l vermek adi altinda birseylere karisiyor, ben boyle dayanamam dedim, ki gercekten ev duzenine hafif hafif ak─▒l veriyor ve rahats─▒z oluyorum.
Esim bu konusmayi yaptigimda alttan al─▒yor, yani annemdir gelir falan demedi dese zaten evlili─či devam ettirmem, o dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soylerim diyor. Biz de zaten kalmayaca─č─▒z arada gorusuruz iste diyor ama kv arada ile yetinmiyor.

Ama ben gercekten simdiden psikolojik olarak yoruldum.
Sizden istegim kv ye nasil davranmaliyim?
Baskasi olsa belki yorum yazardim ama suan ne olmasi gerektigini gercekten bilmiyorum.
Soguk mu olay─▒m, yoksa normal davranip sadece kalmak etmek sevmem diye konu aras─▒nda mi ge├žireyim? Hi├ž kar─▒smayip oglunu yani esimi mi devreye sokay─▒m?
Asla boyle alistirmak istemiyorum ama ne yapmali nasil davranmaliyim.
Yakin zamanda ise baslamayi planliyorum, o zman belki ├žok s─▒k gorusmek istemez diye zamana m─▒ birakayim?
Ben kendi annemden uzakken , esim de olsa baskasinin annesiyle bu kadar i├ž i├že yasamak agrima gidiyor resmen.

Ya┼č─▒m cok kucuk degil, esim de ben de 29 yasindayiz ama bazi seyler icin kendi fikirlerimin disinda fikirlere de ihtiyac duyuyorum ve Kk'n─▒n ak─▒ll─▒ ve yorumlar─▒na cok guvendigim kadinlar─▒ndan fikir rica ediyorum.
Herkese sevgiler

Smilelif

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 May─▒s 2021
43
-40
Herkese merhaba.
Forumda uzun s├╝redir kat─▒l─▒mc─▒ ve yorumcuyum, ilk kez konu a├ž─▒yor ve yard─▒m─▒n─▒z─▒ rica ediyorum han─▒mlar.

Ben ├ži├že─či burnunda yeni evliyim. Yurtd─▒┼č─▒na e┼čimin yan─▒na geleli daha bir bu├žuk ay oldu ve kendimi kv problemi ile kar┼č─▒ kar┼č─▒ya buldum.
├ľzetlemek gerekirse kv nin birden fazla cocugu var ancak evliler, yan─▒nda kalan son bekar ├žocu─čuyla ben evlendim. E┼či ya┼č─▒yor ama kar─▒┼č─▒k durumlar─▒ var ve her zaman evde olmuyor, kv ├žok s─▒k kom┼čular─▒na, akrabalar─▒na, ├žocuklar─▒na oturmaya gidiyor, buraya kadar beni ilgilendiren bir durum yok ancak ben geldi─čimden beri benimle de ├žok s─▒k g├Âr├╝smek istiyor. Ba┼čta ben de ailemden kopup geldim yaln─▒z b─▒rakmak istemiyordur dedim ancak anlad─▒m ki benim i├žin de─čil kendi i├žinmi┼č hepsi. Zaten ilk birka├ž hafta o─čluma a─člad─▒m, al─▒┼čamad─▒m, evde korkuyorum diyordu.
Ben sen al─▒┼čam─▒yorsan benim annem ne yaps─▒n, k─▒z─▒ tek bas─▒na ba┼čka ulkeye gelin oldu senin butun cocuklar─▒n, akrabalarin, komsularin, cevren i├ž i├že dedim.
├çok uzatmak istemiyorum ama derdim ┼ču ki kv her gittigimizde kal─▒n kal─▒n diye tutturuyor. Ben de baska yerde rahat edemedigimi, kimsede kalmadan hoslanmadigimi, gorusup oturup evime gidip yatmak istedigimi soyledim. Hala arada kal─▒n dese de takmiyorum. Ama bu defa da bu gece ikinciye o geldi kalmaya.

Ben cagirmadim, oglu da cagirmadi, dizi izleriz falan dedi sonra da kalirim burda dedi, komsusu bir ara aradi kadin bile neden kaliyorsun yeni evlide dedi.
Arkadaslar daha birbucuk aylik evliyim ve kadin ikinciye bende kaliyor. Ben de esime bunun normal olmadigini, insanlarin bile gordugu gibi garipsedigini, ayip oldugunu, zaten gorustugumuzu ama kalmali etmeli konular istemedigimi, bir daha geregi yokken kalmasini istemedigimi, evliligimizi boyle hayal etmedigimi, tek derdimin annesini eglendirmek olmadigini soyledim. Sen ise gidiyorsun butun gun ben oturuyorum yaninda, benim annem ya da babam gelse zaten hep gorusseniz bir de ustune gece kalsa, ben ise gitsem butun gun basbasa otursan─▒z cok mutlu olcakmisin, cok rahat etcekmisin, zaten annenin gozu ustumde, rahatca ak─▒l vermek adi altinda birseylere karisiyor, ben boyle dayanamam dedim, ki gercekten ev duzenine hafif hafif ak─▒l veriyor ve rahats─▒z oluyorum.
Esim bu konusmayi yaptigimda alttan al─▒yor, yani annemdir gelir falan demedi dese zaten evlili─či devam ettirmem, o dusunememistir, birdaha kalcam derse kirmadan soylerim diyor. Biz de zaten kalmayaca─č─▒z arada gorusuruz iste diyor ama kv arada ile yetinmiyor.

Baskasi olsa belki yorum yazardim ama suan ne olmasi gerektigini gercekten bilmiyorum.
Soguk mu olay─▒m, yoksa normal davranip sadece kalmak etmek sevmem diye konu aras─▒nda mi ge├žireyim? Hi├ž kar─▒smayip oglunu yani esimi mi devreye sokay─▒m?
Yakin zamanda ise baslamayi planliyorum, o zman belki ├žok s─▒k gorusmek istemez diye zamana m─▒ birakayim?
Ben kendi annemden uzakken , esim de olsa baskasinin annesiyle bu kadar i├ž i├že yasamak agrima gidiyor resmen.

Ya┼č─▒m cok kucuk degil, esim de ben de 29 yasindayiz ama bazi seyler icin kendi fikirlerimin disinda fikirlere de ihtiyac duyuyorum ve Kk'n─▒n ak─▒ll─▒ ve yorumlar─▒na cok guvendigim kadinlar─▒ndan fikir rica ediyorum.
Herkese sevgiler ­čî║
Bence bu g├Âr├╝┼č├╝n├╝z ├žok yanl─▒┼č sonu├žta oda e┼činizin annesi yani e┼činize gelmesini istemiyorum vs vs demeniz bence yanl─▒┼č olmu┼č ki e┼činizin yerinde ben olsam o an sizden biraz so─čurdum o benim annem ├ž├╝nk├╝ e┼čim benim anneme istenmeyen bir s─▒─č─▒nt─▒ muamelesi yaparsa evlili─čim sars─▒l─▒rd─▒ her┼čeyi idare etmeyi bilmek laz─▒m bunu Allah r─▒zas─▒ i├žin yapmak laz─▒m annelerin hakk─▒ ├Âdenmez

Derinvebebekleri

├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 Ekim 2020
479
556
28
Herkese merhaba.

Herkese sevgiler ­čî║

E┼činle cok iyi ve yap─▒c─▒ bir dil kullanarak konu┼čmalisin aksi halde sonunkotuye gider yanl─▒┼č anla┼č─▒l─▒rsin.

E┼činle bas basa kalmak istedigini soyle ve bas basa kalinca ona ozel ┼čeyler yap bir sure buna al─▒┼čt─▒r. Annesi gelmek istedi─činde de esin muhattap olsun disari cikicaktik arkada┼člar gelcek alisverise gidicez vs bahaneler bulsun ve s├Âylesin. Bazilari nerede durmasi gerekti─čini bilmiyor ├ž├╝nk├╝.

Baktiniz engelleyemiyorsunuz ben kursa yaz─▒l─▒yorum de ama onun gelmeyece─či bir kurs olsun belki gercekten yazilirsin? Dil kursu olabilir veya baska bir kurs. Bahanen en azindan evde de─čilim olur. Ara sira davet edersin ayip olmasin hemde esinin g├Ânl├╝ olur bak hi├ž istemiyor diye d├╝┼č├╝nmez kaynanan da fitne sokmaya calisirsq kocan yemez. Sana gelince de kaynanin bisyini eksik etmesin kocan da senden memnun olursa isterse yilan zehrini akitsin bo┼č ԺɭčśŐ

Kurs haricinde kendine arkada┼č edinmeye bak en azindan sosyal bir cevren olursa yine siyrilirsin. ALLAH kolaylik versin ama acilen bir ├ž├Âz├╝m bul.

Hamilelik g├╝nl├╝─č├╝ : Do─čumdan bu g├╝ne 28 g├╝n ge├žti.

Fil Bo Riva

Egoma sponsor ol.
Kay─▒tl─▒ ├ťye
30 Nisan 2014
2.523
9.053
Bence bu g├Âr├╝┼č├╝n├╝z ├žok yanl─▒┼č sonu├žta oda e┼činizin annesi yani e┼činize gelmesini istemiyorum vs vs demeniz bence yanl─▒┼č olmu┼č ki e┼činizin yerinde ben olsam o an sizden biraz so─čurdum o benim annem ├ž├╝nk├╝ e┼čim benim anneme istenmeyen bir s─▒─č─▒nt─▒ muamelesi yaparsa evlili─čim sars─▒l─▒rd─▒ her┼čeyi idare etmeyi bilmek laz─▒m bunu Allah r─▒zas─▒ i├žin yapmak laz─▒m annelerin hakk─▒ ├Âdenmez
Drama yap─▒yorsunuz annesinin evi be┼č dakika mesafedeymi┼č o─člunu koynunda m─▒ yat─▒racak?

warrior princess

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Ekim 2019
786
4.105
Ben de k─▒z olunca toruna bakma i┼či bende olacak gibi­čśéFakat torun b├╝y├╝y├╝nce ipimi kopar─▒p gezmeyi d├╝┼č├╝n├╝yorum. Hatta ┼č├Âyle ba┼čka bir b├Âl├╝m okuyas─▒n falan var.

Biz ya┼čl─▒y─▒z kafas─▒n─▒ ├žok seviyor bizim Kvler. ─░lber Ortayl─▒ gen├ž mi mesela? Nazar de─čmesin ama adam zehir gibi. ┼×imdi bir tek akl─▒ma o geldi ama daha d├╝┼č├╝nsem kimler kimler ├ž─▒kar. Ba┼čka ├╝lkelerde kad─▒nlar uzaya gidiyor, bizim konu┼čtu─čumuz ┼čeye bak. ­čĄĚ­čĆ╝ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Bunun sebebinin cidden iyi ara┼čtirilmas─▒ laz─▒m. Sosyoloji alan─▒nda ilerleseydim ciddi anlamda bu i┼če kafa yorard─▒m. Yap─▒lm─▒┼č tez falan var m─▒ ara┼čt─▒rmad─▒m ama bence en k─▒sa zamanda ara┼čt─▒r─▒l─▒p bu konunun ├╝zerine e─čilinmeli.
Bizim ulkede 50 60 inda ununu eleyip elegini asan cook insan var. Geldigim ulkede yasli ciftler inanin 80inde duzgun yuruyemiyor birer elinde baston bir elleriyle el ele tutusup doga yuruyusu yapiyor insanlar. Bizimkiler de ├Âlmeden kendini mezara sokup, ben art─▒k bittim dramas─▒nda.

Avrupayi kotulerler bir de.
Avrupada aile kavrami yok, bizdeki gibi degil derler ama hic oyle degil.
Trde insanlar evlenene kadar aile ile yasiyor, sonra evlenince ozellikle de erkek annesinde oglum beni birakti gitti tripleri.
Ama burada belli yasta gencler ayri eve cikiyor hem aileyle daima gorusecek kadar samimi, hem de ozel hayatlari ve deneyimleri olacak kadar mesafeliler.
Erkek ve kiz zaten farkli evde yasadigi icin evlendiklerinde de aileler krize girmiyor, kadinlar daha ozguvenli cunku hayatlarini anne babalarinin degil kendi isteklerine gore yasiyor,
Erkekler daha hos cunku zaten tek yasadigi icin asgari yemek ve temizlik yapiyor, evlenince de karisindan beklemiyor her seye el atiyor.
Gelip gorunce anladim ki Avrupadaki bu aile kulturu cok daha medeni, cok daha dogru.

Fil Bo Riva

Egoma sponsor ol.
Kay─▒tl─▒ ├ťye
30 Nisan 2014
2.523
9.053
Ben de k─▒z olunca toruna bakma i┼či bende olacak gibi­čśéFakat torun b├╝y├╝y├╝nce ipimi kopar─▒p gezmeyi d├╝┼č├╝n├╝yorum. Hatta ┼č├Âyle ba┼čka bir b├Âl├╝m okuyas─▒n falan var.

Biz ya┼čl─▒y─▒z kafas─▒n─▒ ├žok seviyor bizim Kvler. ─░lber Ortayl─▒ gen├ž mi mesela? Nazar de─čmesin ama adam zehir gibi. ┼×imdi bir tek akl─▒ma o geldi ama daha d├╝┼č├╝nsem kimler kimler ├ž─▒kar. Ba┼čka ├╝lkelerde kad─▒nlar uzaya gidiyor, bizim konu┼čtu─čumuz ┼čeye bak. ­čĄĚ­čĆ╝ÔÇŹÔÖÇ´ŞĆ

Bunun sebebinin cidden iyi ara┼čtirilmas─▒ laz─▒m. Sosyoloji alan─▒nda ilerleseydim ciddi anlamda bu i┼če kafa yorard─▒m. Yap─▒lm─▒┼č tez falan var m─▒ ara┼čt─▒rmad─▒m ama bence en k─▒sa zamanda ara┼čt─▒r─▒l─▒p bu konunun ├╝zerine e─čilinmeli.
Ben ingilteredeyim burda ya┼čl─▒ insanlar o kadar hayat─▒n i├žinde ki. 70 ya┼č─▒ndaki kad─▒nlar─▒n ko┼ču ve spor gruplar─▒ var toplan─▒p beraber ko┼čuyorlar. Nehirde kano yar─▒┼č─▒ yap─▒yorlar. Bizim toplum yabanc─▒ ├╝lkelerdeki ya┼čl─▒lar─▒n bu halini evlatlar─▒ bakm─▒yor ah vah diyip 60 ya┼č─▒na gelmeden en k├╝├ž├╝k o─čluna kendini bakt─▒rmay─▒ b├╝y├╝k meziyet g├Âr├╝yor. Kad─▒nlar─▒n hayali ya o─člunun evine yerle┼čmek. Benim babannem korkard─▒ dedemden ├Ânce ├Âlecek de o─čluyla ya┼čayamayacak diye. Dedem ondan ├Ânce vefat etti ama yine de dile─či olmad─▒ tabi ├ž├╝nk├╝ zaman─▒nda annemin sabr─▒n─▒ bitirmi┼č. Kay─▒nvalidem kendi kv sine bakm─▒┼č her ortamda a─čz─▒nda ee bizimkiler de bize baks─▒n in┼čallah duas─▒. Ben de diyorum elden ayaktan d├╝┼čmek i├žin dua edece─čine allah muhta├ž etmesin diye dua et. ─░nsan─▒n bakaca─č─▒ varsa bile b├Âyle sipari┼č verir gibi yap─▒lmas─▒ buz gibi so─čutuyor.

Smilelif

Yeni ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
10 May─▒s 2021
43
-40
Drama yap─▒yorsunuz annesinin evi be┼č dakika mesafedeymi┼č o─člunu koynunda m─▒ yat─▒racak?
Drama falan yapm─▒yorum daha d├╝n 6 ├žocu─čunu geride b─▒rakan bir annenin cenazesine kat─▒ld─▒m ne demi┼čler annenin hakk─▒ ├Âdenmez b├╝t├╝n d├╝nya bir olsa bir tane annem etmez yani evet 5 dakikal─▒k mesafe de oturuyor olabilir evet daha ├ži├že─či burnunda, annesinin s─▒k gelmesi do─čru olmaz ama daha 2 kere yat─▒ya kalm─▒┼č bu her ak┼čam kalaca─č─▒ anlam─▒na gelmiyor.Annesinin o─člundan ya da gelininden b├Âyle s─▒k gelmen pek do─čru de─čil yat─▒ya gelmen do─čru de─čil vs demesi o anneyi ne kadar ├╝zer d├╝┼č├╝nebiliyor musunuz kendi annemi de e┼čimin annesini de ba┼č─▒m─▒n ├╝st├╝nde ta┼č─▒r─▒m

Fil Bo Riva

Egoma sponsor ol.
Kay─▒tl─▒ ├ťye
30 Nisan 2014
2.523
9.053
Drama falan yapm─▒yorum daha d├╝n 6 ├žocu─čunu geride b─▒rakan bir annenin cenazesine kat─▒ld─▒m ne demi┼čler annenin hakk─▒ ├Âdenmez b├╝t├╝n d├╝nya bir olsa bir tane annem etmez yani evet 5 dakikal─▒k mesafe de oturuyor olabilir evet daha ├ži├že─či burnunda, annesinin s─▒k gelmesi do─čru olmaz ama daha 2 kere yat─▒ya kalm─▒┼č bu her ak┼čam kalaca─č─▒ anlam─▒na gelmiyor.Annesinin o─člundan ya da gelininden b├Âyle s─▒k gelmen pek do─čru de─čil yat─▒ya gelmen do─čru de─čil vs demesi o anneyi ne kadar ├╝zer d├╝┼č├╝nebiliyor musunuz kendi annemi de e┼čimin annesini de ba┼č─▒m─▒n ├╝st├╝nde ta┼č─▒r─▒m
Zaten mesele bunu dedirtecek hale gelmemek de─čil mi? Kocaman kad─▒n fark─▒nda de─čil mi? Kad─▒n─▒n annesi olsa asla kalmaz iki haftal─▒k evlilikte. Ben de yeni evliyken -iki ├╝├ž haftal─▒k- kay─▒nvalidem kendi gelemedi ama memleketlerinden bizim ┼čehre kim gelse gidin onlarda kal─▒n diyorlard─▒ maksat gelinleri ne kadar misafirperver g├Ârmek. Ben otel i┼čletmiyorum dedim konu kapand─▒. Mesele burda erkek ailesinin istedi─či gibi at ko┼čturabilece─čini d├╝┼č├╝nmesi.

warrior princess

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Ekim 2019
786
4.105
Siz tasiyin ben tasiyamam.
Tasimak zorunda degilim, varsa hesabi bunun hesabini da size degil yaradana ben veririm.
Benim gibi kafasini yere koyup ogluyla evlendigi icin gel tepeme ├ž─▒k kv'cim demeyen kadinlardan fikir istiyorum zaten, ayri goruslerden degil. Cunku ben gorusumun dogrulugunu degil, goruslerimi nasil kabullendiririmi tartisiyorum burada. Sormadigim birseye gereksiz mesaj ile yorulmaniza gerek yok gercekten.

warrior princess

Aktif ├ťye
Kay─▒tl─▒ ├ťye
24 Ekim 2019
786
4.105
Bir de gecenlerde filmde anne hakkiyla ilgili birsey anlatiyor, iste filmde oglu annesine kotu davranmis basina kotu seyler gelmis falan,
Esim yoktu ama o varken soylerse bende evet bende birtane izlemistim , kayinvalide surekli gelinini uzuyordu, ogluyla gelinin arasi aciliyordu, kadin yuzunden bosandilar da kadin da yuva yiktigi icin ahiret melekleri onu cehenneme gonderdi demeye dusunuyorum. :KK70:
Zaten vardi boyle sir kapisi filmleri.
Cunku oglunun bilincaltina boyle sacma sapan dramalar serpmek istemesi inanilmaz sinirimi bozuyor hanimlar ya.