2 başarısız asilamadan sonra Tüp bebek serüvenim herkese rehber olsun

Bulut347

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Ağustos 2021
931
1.114
36
Merhabalar. Kadınlar kulübünde herkes tecrübeleri ni paylaştığı için ben bu tecrübeler den gerçekten çok faydalandım. Bu nedenle bende tüp bebek serüvenimi paylaşmak istedim.umarim okuyanlara rehber olur..
2 yıllık evliyiz.ben 34 eşim 37 yaşında Temmuz 2020 de evlendik. Ben evlendigimden itibaren hep çocuk istedim. Eşim istemedi. 6-7 ay uğraştım eşimi ikna ettim. Ama aylar geçmesine rağmen gebelik olmadı. Bende ovulasyon testi kullanmaya başladım. 3- 4 ay öyle takip ettim yumurtlama günlerini. Ama yine gebelik olmadi. Nisan 2021 de özel bir hastaneye gittik. Eşim sperm testi verdi hiç bir sknti yoktu. Benimde hormon değerlerim normaldi. Doktor 3 ay daha deneyin olmazsa hsg çekelim dedi. Bu arada şehir Hastanesi'nde yumurta takibi yaptırdım oda normal di gelişmesi. Sonra doktorum klomen kullanmam gerektiğini söyledi. Ama tüpler inde kapalı olabilir belki önce hsg cektir dedi. Özel hastanede hsg cektirdim. Sol tüp kapalı sağ tüp acik idi. Tek tüp ile gebe kalabileceğimi söyledi doktor. 3 kez klomen kullandım. Yumurta gelişimi normaldi. Buna rağmen gebelik olmadi. Doktorum aşılama yapmam gerektiğini söyledi. Kasım Aralık 2021 de üniversite Hastanesi'nde 2 kez aşılama yaptırdım. Herşey yolunda olmasına rağmen yine gebelik gerçeklesmedi malesef. Hayallerim yıkıldı.cok umutsuz oldum. Bı süre tedaviden uzak durdum moralim bozulduğu için.
Şubat 2022 gibi toparladım kendimi.esime tüp bebek yaptıralım dedim. Eşim buna karşı çıktı.iki özel hastaneye randevu aldım gittik görüştük. Bir doktorda karar kıldık. Eşimi zar zor ikna ettim. Nisan ayında reglin 2. Gününde doktora gttim tedaviye başlamak için. 2 yıldır hiçbir sknti olmamasına rağmen maalesef bir yumurta catlamamis ve kist oluşmuştu. Doktor yasmin verdi . Reglin 2. Günü tedaviye basliyalim dedim.
*Ve 19 Mayıs'ta çok şükür tedaviye başladım
*19 Mayıs'ta gonalf günlük 225 doz 4 gün boyunca kullandım.
  • 23 Mayıs'ta kontrole geldim.E2 değerim 228 çıktı. 2*1 tarlusal 1*1 cetroide iğne reçete etti doktorum.gonalf i günlük 300 doz olarak 3 gün boyunca uyguladım.
  • 26 Mayıs'ta tekrar kontrole geldim. E 2 değerim 730 çıktı. Doktorum 6 yumurta olduğunu söyledi. Biri 19mm diğerleri 15 mm imiş. Cetroide iğne bulamadığım için 2*1 tarlusal kullandım 2 gün. Gonalf 225 doz 2 gün daha uyguladım.
  • 28 Mayıs'ta kontorole geldim. E2 değerim 1800 çıktı. Gece 23:40 da ovitrella iğne yaptım. (Çatlatma iğnesi)
  • 30 Mayıs'ta yumurta toplama işlemi yapıldı. 11 yumurta toplandı.
  • 31 Mayıs'ta embriyolog aradı.11 yumurtadan 9 u olgun. 6 tanesi döllenmiş.
*2 Haziran bugün aradılar 6 embriyo devam ediyor.
* 4 haziran da embriyolog aradı. iyi kalitede 4 embriyom var. Donduruldu. şükürler olsun.
Temmuzda inslaalh transfer olacak heyecanla onu bekliyorum.
🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀
✅ 12 temmuz adet oldum. tüp bebek merkezi ni aradım.yarin tedaviye başlıyorum ☺️
✅ 14 temmuz transfer hazırlıklarına başladım çok şükür. Bugün ilaçlarımı kullanmaya başladım. Coaspirin. Oksapar.climara. estrofem.vwmultifer. d vitamini kullanıyorum.
26 temmuz da kontrole gideceğim ☺️
✅ kızlar bugün kontorole gittim. Herşey yolunda çok şükür.rahim kalınlığı 12.5 mm idi.doktor herşey yolunda dedi. 1 Ağustos ta transfer im olacak. Dualarınızı beklerim.
Kullandığım ilaçlara ek olarak progestan iğne, Progesteron tablet, monodoks ve prednol eklendi.
2 embriyo transfer edilecek ve embriyo glue yapılacak. Embriyo glue için 2000 TL ek para ödeyeceğim.embriyo kalitem 5AB

Kızlar merhaba. Sonunda transfer imi oldum. Saat 12.30 hastaneye gittim.
🍀 Yatış işlemlerim yapıldı.odaya çıktım 1 litre suyu yudum yudum icmem gerektiği söylendi. Malesef çok geç alındığı için çok fazla idrara skstim.
🍀 Saat 6 gibi transfer için sedye ile işlem odasına götürdüler.
🍀 Fazla su içtiğim için katater geçmedi. Sonda ile idrarı biraz boşalttılar. sonda idrar yolumu agritmadi. Sadece biraz yanma yaptı.korkulacak bir durum yokmuş.
🍀 Doktor spekulum u takti. işleme hazır olunca embiriyolog geldi. Embroyo hakkında bilgi verdi.
🍀 İşlem yapılırken kendimi kasmadim. Bebeklerimin geldigini hayal ettim ve bol bol dua ettim içimden. Kesinlikle ağrı olmadı. Rahime giriş yapıldığı esnada hafif adet sancısı gibi bir his oluyor.
🍀 Ekrandan doktor embriyolari gösterdi
🍀 Bekleme süresi uzun ama yapılan işlem 5-10 dk sürüyor.
🍀Transfer işlemi bitince sedyeye aldılar. Odaya götürdüler. 2 saat boyunca hareketsiz bir şekilde yatacaksin dediler . 2 saatim dolunca taburcu oldum ve eve geldim .
🍀 Şuan embriyolarim benimle ve transferimin 3. Günü 🌺
🍀 monodoks dışında bütün ilaçlarımı kullanmaya devam ediyorum . Şuan ekstra olarak hergun 100 mg progestan iğne yaptırıyorum sağlık ocağında. Onun dışında dinleniyorum .

🧡 kızlar yeniden merhaba
🧡 5 ağustos Transferin 5. Günü dayanamayıp sabah idrar testi yaptım. Artımed normal gebelik testi ile yaptım. Hayalet çizgi gördüm. Çok mutlu oldum. Günler hiç geçmiyor silik çizgiyi görünce sabretme ve bekleme gücü buldum kendimde. Bu kadar erken yapmayı kimseye önermem. Transferden 4 gün sonra bu kadar çok hizli çıkacağını tahmin etmediğim için açıkçası pozitif beklemiyordum. Negatif çıksaydı daha tutunamamis derdim.moral bozukluğuna neden olabilir erkenden test yapmak.
🧡 Bugün 6 Ağustos dün silik olsa çizgiyi görünce kendimi yine tutamadım erken gebelik testi yaptım. Çizgiyi silik bir şekilde yine gördüm çok şükür. Önceki güne göre daha koyu idi.
🧡 7 Ağustos yine artımed gebelik testi yaptım. 2 gün önceye göre koyulaşti çok şükür 🥰
🧡 8 Ağustos erken gebelik testi yaptım bu kez çizgi belirgin bir şekilde çıktı.mutluluguma diyecek yok 🥰 artık dayanamadım hemen gittim kan verdim. Betahcg 183 çıktı. O kadar mutlu oldum ki tarif edememem. Rabb'im isteyen herkese versin.
🧡 10 Ağustos yine kan verdim. Beta hcg 348 oldu çok şükür. 18 Ağustos ta keseye baktiracagim.
✅ Belirtiler neler oldu derseniz. Çok fazla belriti olduğunu düşünmüyorum. Transfer den sonraki günlerde adet olacakmısim gibi hafif adet ağrıları oldu.transferden 3- 4 gün sonra sol kasığımda batma oluyordu. Hafif sancılar oldu. Bunları da sürekli kendimi dinlediğim için farkettim. Her kadının belritileri farklı kiminde olabilir belirti kiminde olmayabilir.
🍀 İnsalalh bebeğime sağlıkla kavuşurum kendinize iyi bakın sorunuz olursa seve seve cevaplarim.Allaha emanet olun

26.07.2023
Bir yıl sonra bu postumu görünce duygulandım. Şimdi bir kızım bir oğlum var İkizler. 4.5 aylık oldular.Rabb'im isteyen herkese versin.

Eklentiler

• Screenshot_2022-08-14-14-43-11-770_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2022-08-14-14-43-11-770_com.miui.gallery.jpg
    38,6 KB · Görüntüleme: 747
Son düzenleme:
Merhabalar. Kadınlar kulübünde herkes tecrübeleri ni paylaştığı için ben bu tecrübeler den gerçekten çok faydalandım. Bu nedenle bende tüp bebek serüvenimi paylaşmak istedim.umarim okuyanlara rehber olur..
2 yıllık evliyiz.ben 34 eşim 37 yaşında Temmuz 2020 de evlendik. Ben evlendigimden itibaren hep çocuk istedim. Eşim istemedi. 6-7 ay uğraştım eşimi ikna ettim. Ama aylar geçmesine rağmen gebelik olmadı. Bende ovulasyon testi kullanmaya başladım. 3- 4 ay öyle takip ettim yumurtlama günlerini. Ama yine gebelik olmadi. Nisan 2021 de özel bir hastaneye gittik. Eşim sperm testi verdi hiç bir sknti yoktu. Benimde hormon değerlerim normaldi. Doktor 3 ay daha deneyin olmazsa hsg çekelim dedi. Bu arada şehir Hastanesi'nde yumurta takibi yaptırdım oda normal di gelişmesi. Sonra doktorum klomen kullanmam gerektiğini söyledi. Ama tüpler inde kapalı olabilir belki önce hsg cektir dedi. Özel hastanede hsg cektirdim. Sol tüp kapalı sağ tüp acik idi. Tek tüp ile gebe kalabileceğimi söyledi doktor. 3 kez klomen kullandım. Yumurta gelişimi normaldi. Buna rağmen gebelik olmadi. Doktorum aşılama yapmam gerektiğini söyledi. Kasım Aralık 2021 de üniversite Hastanesi'nde 2 kez aşılama yaptırdım. Herşey yolunda olmasına rağmen yine gebelik gerçeklesmedi malesef. Hayallerim yıkıldı.cok umutsuz oldum. Bı süre tedaviden uzak durdum moralim bozulduğu için.
Şubat 2022 gibi toparladım kendimi.esime tüp bebek yaptıralım dedim. Eşim buna karşı çıktı.iki özel hastaneye randevu aldım gittik görüştük. Bir doktorda karar kıldık. Eşimi zar zor ikna ettim. Nisan ayında reglin 2. Gününde doktora gttim tedaviye başlamak için. 2 yıldır hiçbir sknti olmamasına rağmen maalesef bir yumurta catlamamis ve kist oluşmuştu. Doktor yasmin verdi . Reglin 2. Günü tedaviye basliyalim dedim.
* 23 Mayıs'ta kontrole geldim.E2 değerim 228 çıktı. 2*1 tarlusal 1*1 cetroide iğne reçete etti doktorum.gonalf i günlük 300 doz olarak 3 gün boyunca uyguladım.
* 26 Mayıs'ta tekrar kontrole geldim. E 2 değerim 730 çıktı. Doktorum 6 yumurta olduğunu söyledi. Biri 19mm diğerleri 15 mm imiş. Cetroide iğne bulamadığım için 2*1 tarlusal kullandım 2 gün. Gonalf 225 doz 2 gün daha uyguladım.
* 28 Mayıs'ta kontorole geldim. E2 değerim 1800 çıktı. Gece 23:40 da ovitrella iğne yaptım. (Çatlatma iğnesi)
* 30 Mayıs'ta yumurta toplama işlemi yapıldı. 11 yumurta toplandı.
* 31 Mayıs'ta embriyolog aradı.11 yumurtadan 9 u olgun. 6 tanesi döllenmiş.
*2 Haziran bugün aradılar 6 embriyo devam ediyor
Devamı için güncelleme yapacağım
Ne guzel yazmıssınız , surecınız ne durumda suan?

Çok teşekkür ederim. Ben böyle yazanlardan çok faydalandım. Bende yazmak istedim. Şuan 4 embriyom var. temmuzda transfer olacağım onu bekliyorum. Bu asamalara gelmek bile o kadar zor ki rabbim bu yolda yürüyen herkese yardım etsin .
Canım hayırlı olsun tutar bebişin🤲🏻 Merak ettiğim şey neden temmuzda transfer oluyorsun? ben de tüp bebeğe başlayacağım ileriki ayda bilmediğim için soruyorum

Cok teşekkür ederim canım inşallah ☺️ 2 adet beklemem gerektiğini söyledi. Bazen taze transferde yapılıyor ama benimki donduruldu. Yumurta büyütme aşamasında cetroide iğne bulamadığım için tarlusal kullandım yumurtalar catlamasin diye. Sanırım ondan olabilir. Çünkü doktor opu sonrası tarlusal kullanmıştı n demi dedi evet dedim. Tmm 2 adet sonra transfer yapacağız dedi
Canım hayırlı olsun tutar bebişin🤲🏻 Merak ettiğim şey neden temmuzda transfer oluyorsun? ben de tüp bebeğe başlayacağım ileriki ayda bilmediğim için soruyorum

Cok teşekkür ederim canım inşallah ☺️ 2 adet beklemem gerektiğini söyledi. Bazen taze transferde yapılıyor ama benimki donduruldu. Yumurta büyütme aşamasında cetroide iğne bulamadığım için tarlusal kullandım yumurtalar catlamasin diye. Sanırım ondan olabilir. Çünkü doktor opu sonrası tarlusal kullanmıştı n demi dedi evet dedim. Tmm 2 adet sonra transfer yapacağız dedi
Anladım canım, hayırla sağlıkla gelsin bebişin sana 🤲🏻☺️☺️

İnşallah güzel haberler alırsın canim .Bende son igneli aşılamamı olacağım bu ay . Olmazsa tüp bebeğe geçeceğim. Yazını okuyunca az çok fikir sahibi oldum süreçle ilgili . İğneler vücudunu cok etkiliyor mu ?

İnşallah güzel haberler alırsın canim .Bende son igneli aşılamamı olacağım bu ay . Olmazsa tüp bebeğe geçeceğim. Yazını okuyunca az çok fikir sahibi oldum süreçle ilgili . İğneler vücudunu cok etkiliyor mu ?
İnslaalh canım hepimiz güzel haberler alırız 🥰 canm ben iki aşılama oldum. Aşılama olduğumda da gonalf tüp bebekte de gonalf kullandum. Vücudumda aşırı şişkinlik, halsizlik ve uyku yaptı. Onun dışında gayet iyiydim.

* 23 Mayıs'ta kontrole geldim.E2 değerim 228 çıktı. 2*1 tarlusal 1*1 cetroide iğne reçete etti doktorum.gonalf i günlük 300 doz olarak 3 gün boyunca uyguladım.
* 26 Mayıs'ta tekrar kontrole geldim. E 2 değerim 730 çıktı. Doktorum 6 yumurta olduğunu söyledi. Biri 19mm diğerleri 15 mm imiş. Cetroide iğne bulamadığım için 2*1 tarlusal kullandım 2 gün. Gonalf 225 doz 2 gün daha uyguladım.
* 28 Mayıs'ta kontorole geldim. E2 değerim 1800 çıktı. Gece 23:40 da ovitrella iğne yaptım. (Çatlatma iğnesi)
* 30 Mayıs'ta yumurta toplama işlemi yapıldı. 11 yumurta toplandı.
* 31 Mayıs'ta embriyolog aradı.11 yumurtadan 9 u olgun. 6 tanesi döllenmiş.
*2 Haziran bugün aradılar 6 embriyo devam ediyor.
* 4 haziran da embriyolog aradı. iyi kalitede 4 embriyom var. Donduruldu. şükürler olsun.
Temmuzda inslaalh transfer olacak heyecanla onu bekliyorum.

Devamı için güncelleme yapacağım
Canım bende aynı şekilde, iki yıldız yumurta takibi ve çatlatma iğneleri kullanıldı olmadı. Aşılama oldum olmadı. Şimdi salı günü transferim var. Bu kadar olumsuzluğun üzerine çok kaygılıyım. Olumsuzluklar yaşadığım yine olmayacak gibi korku var. Kafama oturmuş🥺
Hemen hemen aynı aşamalardan geçmişiz. İnşallah o güzel haberi alırız .
Ben polikistik overim, 7 iyi kalite 2 orta kalite yumurtam donduruldu. 4aa embriyo transfer edilecek bir tane salı günü

Canım bende aynı şekilde, iki yıldız yumurta takibi ve çatlatma iğneleri kullanıldı olmadı. Aşılama oldum olmadı. Şimdi salı günü transferim var. Bu kadar olumsuzluğun üzerine çok kaygılıyım. Olumsuzluklar yaşadığım yine olmayacak gibi korku var. Kafama oturmuş🥺
Ben polikistik overim, 7 iyi kalite 2 orta kalite yumurtam donduruldu. 4aa embriyo transfer edilecek bir tane salı günü
İnslalah güzel haber
Canım umutlu olalım. Bak ne güzel embriyolar oluşmuş . Herşey güzel olur inşallah bebişinu kucağına alırsın 🥰 bu kadar olumsuzluktan sonr bnde bazen karamsar oluyri m. Sonra hemen aklımdan atiyorum olumsuzluğu. Olumlu düşünelim olumlu olsun inşallah. Bende birinci adeti oldum. Transfer için ikinciyi beklicem. bir ay sonra başlar tedavim

İnslalah güzel haber

Canım umutlu olalım. Bak ne güzel embriyolar oluşmuş . Herşey güzel olur inşallah bebişinu kucağına alırsın 🥰 bu kadar olumsuzluktan sonr bnde bazen karamsar oluyri m. Sonra hemen aklımdan atiyorum olumsuzluğu. Olumlu düşünelim olumlu olsun inşallah. Bende birinci adeti oldum. Transfer için ikinciyi beklicem. bir ay sonra başlar tedavim
İnşallah güzel olur canım. Ben opu olduktan 5 gün sonra adet oldum. Hemen transfer işlemlerine başladıkları estrofem vererek.

Senin ilk adette mi başladı tedavi cnm
Evet kuzum ilk adette başladı. Zaten üç haft transfer sürecini bekletkende rahim dinlendirme olmuş oldu. İlaçlar kullanıyorum. Çok pişmanım iki sene boş boşuna bekledim. Yok yumurta takibiymiş yok aşılamamaymış. Keşke drekt tüp bebekle vaktimi harcasaymışım. Çok pişmanlık duyuyorum. Belki olur tüp bebeğe gerek kalmaz diye bekledik 🤦‍♀️
Acaba aşılaması olumsuz olup ilk tüp bebek işlemi tutan var mı🙄
Ben bir aşılama oldum. Olumsuz oldu. Salı günde ilk defa tüp bebek transferi olacak. Aşılama olmadı bu da olmayacak gibi his var üstümden atamadığım

Evet kuzum ilk adette başladı. Zaten üç haft transfer sürecini bekletkende rahim dinlendirme olmuş oldu. İlaçlar kullanıyorum. Çok pişmanım iki sene boş boşuna bekledim. Yok yumurta takibiymiş yok aşılamamaymış. Keşke drekt tüp bebekle vaktimi harcasaymışım. Çok pişmanlık duyuyorum. Belki olur tüp bebeğe gerek kalmaz diye bekledik 🤦‍♀️
Acaba aşılaması olumsuz olup ilk tüp bebek işlemi tutan var mı🙄
Ben bir aşılama oldum. Olumsuz oldu. Salı günde ilk defa tüp bebek transferi olacak. Aşılama olmadı bu da olmayacak gibi his var üstümden atamadığım
Bence öyle düşünme canım. Aşılama nin normal ilişkiden pek bir farkı yok. Başarı oranı açısından. Aşılamada gebelik yüzde 15 iken tüp bebekte bu oran yüzde 50- 70 arasında değişiyor. Bebeğin tutunması için bir sürü ilaç kullanılıyor. Bide iyi kalite embriyo gebelik şansının yüksek olması demek zaten. İnşallah ilk seferde tutar. Sen yumurta toplama önce si hangi ilaclari kullnadin.

X