2 başarısız asilamadan sonra Tüp bebek serüvenim herkese rehber olsun

Bence öyle düşünme canım. Aşılama nin normal ilişkiden pek bir farkı yok. Başarı oranı açısından. Aşılamada gebelik yüzde 15 iken tüp bebekte bu oran yüzde 50- 70 arasında değişiyor. Bebeğin tutunması için bir sürü ilaç kullanılıyor. Bide iyi kalite embriyo gebelik şansının yüksek olması demek zaten. İnşallah ilk seferde tutar. Sen yumurta toplama önce si hangi ilaclari kullnadin.
Canım benim embriyolar 4aa
4aa lardab bir tanesini transfer edecekler yaştan dolayı.
Hangi ilaçı kullandım adını tam hatırlayamadım gonaldı sanırım🙄 ama şuanda progestan iğne ve fitil kullanıyorum. Kan sulandırıcı ve antibiyotik te alıyorum. Bir estrofem kullanıyorum günde 4 tane.
Ama ben tutunmanın embriyo kalitesi ile alakası olmadığını duydum 🙄

Hangi ilaçı kullandım adını tam hatırlayamadım gonaldı sanırım🙄 ama şuanda progestan iğne ve fitil kullanıyorum. Kan sulandırıcı ve antibiyotik te alıyorum. Bir estrofem kullanıyorum günde 4 tane.
Anladım canım.☺️

Canım sen kaç yaşındasın

Merhaba iki negatif aşılama sonrası tüp bebeğe geçtik biz de. 5.gün 4aa kalite tek embriyo transferi oldum ve sonuç pozitif. Yaşım 33. Olumlu düşünün olur inşallah 🤲

Merhaba iki negatif aşılama sonrası tüp bebeğe geçtik biz de. 5.gün 4aa kalite tek embriyo transferi oldum ve sonuç pozitif. Yaşım 33. Olumlu düşünün olur inşallah 🤲
Ne güzel umut oldunuz bana. İnşalşah bende sizin gibi o mucizeli güzel haberi alırım 🙏🙏
İlk tüp deneme de tuttu değil mi.
Pcos mu vardı sizde de

Ne güzel umut oldunuz bana. İnşalşah bende sizin gibi o mucizeli güzel haberi alırım 🙏🙏
İlk tüp deneme de tuttu değil mi.
Pcos mu vardı sizde de
Bizde problem yoktu nedensiz infertiliteydi yani. İlk denemede oldu evet☺️
Olumlu düşünmek çok önemli dediğim gibi🤗
İnşallah sonucunuz pozitif olur🤲

kaç yumurta toplandı ve kaçı sağlıklı çıktı sizde bende 33 yaşındayım yumurta rezervim az 2 adet yumurta gelişti ve doktor toplayalım istersen dedi ama şans düşük dedi erteledik 😔 sağlıkla kucağına al evladını darısı başımıza

kaç yumurta toplandı ve kaçı sağlıklı çıktı sizde bende 33 yaşındayım yumurta rezervim az 2 adet yumurta gelişti ve doktor toplayalım istersen dedi ama şans düşük dedi erteledik 😔 sağlıkla kucağına al evladını darısı başımıza
Teşekkür ederim. Benim çok yumurtam oluştu ohss riski oldu o yüzden transfer ertelendi. 30 yumurta toplandı 18 olgun hepsi döllendi 5 tane donduruldu. Transferde iki tane çözüldü biri kalitesiz diye imha edildi. Tek transfer oldum ve tuttu çok şükür. Darısı sizlerin başına🤲

Teşekkür ederim. Benim çok yumurtam oluştu ohss riski oldu o yüzden transfer ertelendi. 30 yumurta toplandı 18 olgun hepsi döllendi 5 tane donduruldu. Transferde iki tane çözüldü biri kalitesiz diye imha edildi. Tek transfer oldum ve tuttu çok şükür. Darısı sizlerin başına🤲
Canım benimde 4 embriyo var. Çifter çifter donduruldu. 2 embriyo mu transfer edilir? Acaba

Öncelikle inşallah sağlıklı bir şekilde bebişiniz olur. Benim merak ettiğim acaba bu tüp bebek sürecinde acı çekiyor muyuz? Ben normal muayenede bile zorlanıyorum, doktor bayıltırız olmadı dedi ama ne kadar acı çekeceğimi kestiremiyorum. Sizin nasıl oldu acaba?

Öncelikle inşallah sağlıklı bir şekilde bebişiniz olur. Benim merak ettiğim acaba bu tüp bebek sürecinde acı çekiyor muyuz? Ben normal muayenede bile zorlanıyorum, doktor bayıltırız olmadı dedi ama ne kadar acı çekeceğimi kestiremiyorum. Sizin nasıl oldu acaba?
Canım ağrı düzeyi kişiden kişiye değişir. Yumurta toplama işlemi ağrılı oluyor. Onuda zaten anestezi altında yapıldığı için işlem sırasında ağrı olmuyor. Sonradan ağrı oluyor. Oda adet ağrısı gibi. Zaten ağrı kesici yapıyorlar. O kadar tüp bebek yapan insan var ki.cok zor olsa onlar yapamazdı öyle düşün

Merhabalar. Kadınlar kulübünde herkes tecrübeleri ni paylaştığı için ben bu tecrübeler den gerçekten çok faydalandım. Bu nedenle bende tüp bebek serüvenimi paylaşmak istedim.umarim okuyanlara rehber olur..
2 yıllık evliyiz.ben 34 eşim 37 yaşında Temmuz 2020 de evlendik. Ben evlendigimden itibaren hep çocuk istedim. Eşim istemedi. 6-7 ay uğraştım eşimi ikna ettim. Ama aylar geçmesine rağmen gebelik olmadı. Bende ovulasyon testi kullanmaya başladım. 3- 4 ay öyle takip ettim yumurtlama günlerini. Ama yine gebelik olmadi. Nisan 2021 de özel bir hastaneye gittik. Eşim sperm testi verdi hiç bir sknti yoktu. Benimde hormon değerlerim normaldi. Doktor 3 ay daha deneyin olmazsa hsg çekelim dedi. Bu arada şehir Hastanesi'nde yumurta takibi yaptırdım oda normal di gelişmesi. Sonra doktorum klomen kullanmam gerektiğini söyledi. Ama tüpler inde kapalı olabilir belki önce hsg cektir dedi. Özel hastanede hsg cektirdim. Sol tüp kapalı sağ tüp acik idi. Tek tüp ile gebe kalabileceğimi söyledi doktor. 3 kez klomen kullandım. Yumurta gelişimi normaldi. Buna rağmen gebelik olmadi. Doktorum aşılama yapmam gerektiğini söyledi. Kasım Aralık 2021 de üniversite Hastanesi'nde 2 kez aşılama yaptırdım. Herşey yolunda olmasına rağmen yine gebelik gerçeklesmedi malesef. Hayallerim yıkıldı.cok umutsuz oldum. Bı süre tedaviden uzak durdum moralim bozulduğu için.
Şubat 2022 gibi toparladım kendimi.esime tüp bebek yaptıralım dedim. Eşim buna karşı çıktı.iki özel hastaneye randevu aldım gittik görüştük. Bir doktorda karar kıldık. Eşimi zar zor ikna ettim. Nisan ayında reglin 2. Gününde doktora gttim tedaviye başlamak için. 2 yıldır hiçbir sknti olmamasına rağmen maalesef bir yumurta catlamamis ve kist oluşmuştu. Doktor yasmin verdi . Reglin 2. Günü tedaviye basliyalim dedim.
*Ve 19 Mayıs'ta çok şükür tedaviye başladım
*19 Mayıs'ta gonalf günlük 225 doz 4 gün boyunca kullandım.
* 23 Mayıs'ta kontrole geldim.E2 değerim 228 çıktı. 2*1 tarlusal 1*1 cetroide iğne reçete etti doktorum.gonalf i günlük 300 doz olarak 3 gün boyunca uyguladım.
* 26 Mayıs'ta tekrar kontrole geldim. E 2 değerim 730 çıktı. Doktorum 6 yumurta olduğunu söyledi. Biri 19mm diğerleri 15 mm imiş. Cetroide iğne bulamadığım için 2*1 tarlusal kullandım 2 gün. Gonalf 225 doz 2 gün daha uyguladım.
* 28 Mayıs'ta kontorole geldim. E2 değerim 1800 çıktı. Gece 23:40 da ovitrella iğne yaptım. (Çatlatma iğnesi)
* 30 Mayıs'ta yumurta toplama işlemi yapıldı. 11 yumurta toplandı.
* 31 Mayıs'ta embriyolog aradı.11 yumurtadan 9 u olgun. 6 tanesi döllenmiş.
*2 Haziran bugün aradılar 6 embriyo devam ediyor.
* 4 haziran da embriyolog aradı. iyi kalitede 4 embriyom var. Donduruldu. şükürler olsun.
Temmuzda inslaalh transfer olacak heyecanla onu bekliyorum.

Devamı için güncelleme yapacağım
Kendi adıma bilgilendirme için teşekkür ederim. Sormak istediğim bir şey var ben çalışan bir kadınım yakında aşılama işlemlerine başlayacağım. Aşılamaya karar verildikten sonrası ( testler yapıldı zaten) hastaneye git gel durumunuz nasıl oluyor. Çok fazla git gel yapıyor muyuz?

Opudan kaç gün SONRA regl oldunuz. Benim opudan sonra 11 gün geçti hala olmadı
Opudan itibaren 13.gün adet olmuştum canım. En kısa sürede adet olursun inşallah 🙏🏻 Adetlerim 25-26 günde bir olur normalde Sonraki adetim de tam zamanında gelmişti. Beklemek en zor kısmı bu işin🌸 güzel sonuçlar alırsın inşallah 🙏🏻

Kendi adıma bilgilendirme için teşekkür ederim. Sormak istediğim bir şey var ben çalışan bir kadınım yakında aşılama işlemlerine başlayacağım. Aşılamaya karar verildikten sonrası ( testler yapıldı zaten) hastaneye git gel durumunuz nasıl oluyor. Çok fazla git gel yapıyor muyuz?
Canım adetin 2. Veya 3. Günü başlanıyor tedaviye. İlaçlarını kullanıyorsun doktor kontrole çağırıyor. Ayda 4 yada 5 kez gidilmiş oluyor hastaneye. Mesela ben 3 Kasım'da tedaviye başladım. Adetimin 3. Günüydü 15 Kasım'da asilamam yapıldı. 3 Kasım ve 15 kasim arasında,2 kez kontrole çağırdı doktor.

Opudan itibaren 13.gün adet olmuştum canım. En kısa sürede adet olursun inşallah 🙏🏻 Adetlerim 25-26 günde bir olur normalde Sonraki adetim de tam zamanında gelmişti. Beklemek en zor kısmı bu işin🌸 güzel sonuçlar alırsın inşallah 🙏🏻
Canım bnde aynı şekilde 13. Gün adet oldum çok şükür 🥰 teşekkür ederjm

X