2 bebekle baba evi

hmhilal0658

Üye
Kayıtlı Üye
4 Ocak 2023
64
318
33
Merhabalar oncelikle.. 4 yaşında ve henüz 50 günlük 2 bebeğim var. Dogumumdan sonra baska sehirde yasadigimiz icin yanima annem geldi 20 gun o kaldi, sonra kayinvalide geldi. İlk kizimdada boyle oldugu icin ikincide de bu sekilde karar aldik hersey iyi guzeldi, bebegim 30 günlükken ablasindan hastalik bulasti bronsit oldu ve bi hafta hastanede yattik. O surecte strrsten yorgunluktan sezaryen dikislerim agridi kendimi cok zorladim cok sıktım, hastaneden ciktik evdeki kizim cok ilgi bekledi, bebek zaten hic uyumuyo durmuyo..
Asla dinlenemedim 10 günde 10 gun uyku uyumadim, eşim ve annesiydi sanki lohusa olan onlar yatti ben ev isi cocuklar diye harab oldum. Pazartesi günü yine yorgunlugun ve uykusuzlugun dibine vurdugum sinirlerimin yiprandigi bi an, annesinin üşüyo bu cocuk laflariyla eşime sert cikistim, esimde bir aylik cocugu bronsit ettin sen annem hakli diyerek benim uzerime geldi. O arada annesi oglunu aldi yanina bana yuklendi bagirdi cagirdi, nisanliyken olan kavgalari evliligin ilk yillarinda yasananlari herseyi ogluna bagira bagira anlatti. Kucagimda emzirdigim cocuga bakmadan esim olacak adam gelip yuzume tukurdu ve tokat atti annesi agzini dahi acmadi. Tabi bende konustum ama tek agir lafimin annesine kinani gonderirim evine umarim mutlusundur dedigimi saniyorum cunku gözüm dönmüştü. Esim yeniden geldi yanima bukez bogazimi sıktı. Sonra kizlarimi alip odama gectim sabah annesi gitmek istemis 7de onu bindirdi otobuse geldi, yüzüme geceliklerini atarak uyandirdi beni, annemi kovdugun bu evden sende s...r olup gideceksin diye. Büyük kizim aglamaya basladi, ben onu sakinlestirirken annemi aramis gelin kizinizi alin mahkemede gorusuruz bundan sonra diye. Neyse annemler geldi beni aldi ama cocuklarini gormeye bile gelmedi, ve ben baba evimdeyim.. yüküm cok agir, bi yanda 4 yasinda evini oyuncaklarini babasini ozleyen bi cocuk, bi yanda 50 günlük bebek, annemin evinde kalacak yer bile yok salonda ayni odada bebek uyandikca ablasi agliyor.. karsi tarafla asla iletisimde degilim ama icim aciyo, hem cocuklarima, hem bu eve sigamiyorum.. geçecek mi ? Ne yapacagim kafayi yemek uzereyim

Öncelikle yaşınız, eğitim durumunuz nedir? Bebeğinizi gündüz birilerine bırakıp çalışmaya başlamanız lazım. O evden çıktığınız çok iyi olmuş annelerinin yüzüne tüküren, boğazını sıkan, küfreden bir adamdan ilgili baba mı olmasını bekliyorsunuz allah aşkına? Sakın ama sakın barışmayı düşünmeyin.

En buyuk hataniz bu adama 2.cocugu yapmak olmus. Fiziksel siddet bir anda ortaya cikmaz, yavas yavas dozunu arttirarak gelir. Keske en basindan ayrilsaymissiniz.
Ofke kontrolu olmayan, bebek emerken tokat atacak kadar gozu donmus bir herifin cocuklarini gormemesi yaptigi en buyuk iyiliktir. Cocuklar kendilerini korkutan bir babayi ozlese ne olur. Sakin barismayin bu adamla. Salonda yatmak o herifin koynunda yatmaktan daha iyidir.

30 yaşında önlisans mezunuyum, taşı sıksam suyunu cikaririm ama baba evine sigamiyorum. Bebek cok kucuk surekli beslemem gerekiyo, en azindan 4 aylik olmasini istiyorum ama zaman nasil gececek, ne yapacagim, tek basina ev tutup yasamaya calismak neredeyse imkansiz hale geldi zaten barisma adımı karsi tarafinda yok benimde ama nasil gececek bu, ölüm gibi bisey ama hayattasin cok tuhaf, cocuklar yatagini ariyor, kiyafetler valizlerde ben perisanim..

Öncelikle bebeğinizi sağlıkla büyütün .
Siz neden ayrıldınız evden ?
Arasaydınız polisi en azından şikayetçi falan olup uzaklaştırma aldaydınız.
Darp raporunuz var mı ?

Bu geçici bir surec. Ise girince annenizin evini kiraya verir, uzerine bir miktar para ekler daha buyuk bir eve cikarsiniz. Sabredin biraz. Ne guzel aileniz destek cikmis size. Hayatiniz daha guzel olacak emin olun

Öncelikle bebeğinizi sağlıkla büyütün .
Siz neden ayrıldınız evden ?
Arasaydınız polisi en azından şikayetçi falan olup uzaklaştırma aldaydınız.
Darp raporunuz var mı ?
En büyük pismanligimda bu, neden ben ayrildim evden. Ben gitmiyorum sen gideceksin dedim kizimin yanina üzerime yurudu işten geldigimde seni bu evde gorursem yaka paça kapida bulursun kendini diye. Gecenin bi vakti annemlerin oldugu sehre geldim büyük kizim yolda hastalandi, küçüğümden korkuyorum.. keske cikmasaydim o evden, 3 5 ay en azindan bahara kadar kendimi gecindirecek birikimimde vardi oysaki

O evden o çıksaydı neden sizi kovamsına göz yumdunuz?

Evinize geri dönme şansınız yok mu ?
Geri dönüp uzaklaştırma çıkartamaz mısınız ?

Şiddetin ispatı var mı,rapor aldınız mı yada şikayetçi oldunuz mu evden attı bizi diye

Öncelikle böyle düşünmeniz çok normal. Lütfen güçlü olmaya çalışın ayakta durun. Şükür ki kapısını açacak bir babanız var o onursuz adamın yanında kalmaktansa babanız yanında şereflice aç yatın daha iyi. Ama baştan darp raporu alıp uzaklaştırma kararı çıkarıp o adamı evden sizin atmanız gerekiyordu. Eğer hala imkanınız varsa hemen bir avukatla konuşup uzaklaştırma kararı aldırın ve ailenizle bir süre kendi evinizde yaşayın. Bu hem çocuklara hem size iyi gelir.

aten barisma adımı karsi tarafinda yok
Yaşadıklarınız çok zor, çok ama çok üzüldüm sizin için ama çok rica ediyorum bu beklentiniz olmasın eşinizden
barışmak için ölse bitse bile sakın geri dönmeyin
baba evine sığamıyorum diyorsunuz ama o eşiniz olacak adamın yanından bin kat iyidir
azıcık sıkın dişinizi küçük evladınız 1 yaşını bulsun sonra verin annenize o baksın siz iş arayın bulun çalışın emin olun çok daha güçlü çok daha mutlu çok daha huzurlu çocuklar yetiştirirsiniz bu şekilde

Kendi evim baska sehirde malesef bu dediginiz imkansiz ama kizim simdiden evim oyuncaklarim yatagim diye söylemeye basladi.. onu nasil oyalayacagim bilmiyorm

Kizlarimin yaninda uzerime yürüyüp tehdit etti, uzerine annemi ve kardesiki arayip gelin kizinizi alin gidin deyincede korktum bana kizlarimin yaninda zarar vermesinden
Zaten vermiş anasının yanında da yapmış.
Kocanız öldü ,evde yandı şimdi plan yapın meslek sahibi olup ailesinin kucak açtığı biri olarak çocukları sormayan herifi özleyen evladıma acımak yerine evladıma gelecek hazırlamalıyım diye düşünmelisiniz

Tesbihte hata olmaz, babaannem it ile ayni cuvala girilmez der. Su an o eve geri donup, kocanizi evden uzaklastirmaniz size tekrar siddet olarak geri dönebilir. Cocuklarindan bile cekinmeden siddet uygulayabilen bir adam var karsinizda. Birdaha o eve donmeyin. Darp raporu alabilir misiniz? Vucudunuzda belirgin bir iz var mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…