2 bebekle baba evi

Merhabalar oncelikle.. 4 yaşında ve henüz 50 günlük 2 bebeğim var. Dogumumdan sonra baska sehirde yasadigimiz icin yanima annem geldi 20 gun o kaldi, sonra kayinvalide geldi. İlk kizimdada boyle oldugu icin ikincide de bu sekilde karar aldik hersey iyi guzeldi, bebegim 30 günlükken ablasindan hastalik bulasti bronsit oldu ve bi hafta hastanede yattik. O surecte strrsten yorgunluktan sezaryen dikislerim agridi kendimi cok zorladim cok sıktım, hastaneden ciktik evdeki kizim cok ilgi bekledi, bebek zaten hic uyumuyo durmuyo..
Asla dinlenemedim 10 günde 10 gun uyku uyumadim, eşim ve annesiydi sanki lohusa olan onlar yatti ben ev isi cocuklar diye harab oldum. Pazartesi günü yine yorgunlugun ve uykusuzlugun dibine vurdugum sinirlerimin yiprandigi bi an, annesinin üşüyo bu cocuk laflariyla eşime sert cikistim, esimde bir aylik cocugu bronsit ettin sen annem hakli diyerek benim uzerime geldi. O arada annesi oglunu aldi yanina bana yuklendi bagirdi cagirdi, nisanliyken olan kavgalari evliligin ilk yillarinda yasananlari herseyi ogluna bagira bagira anlatti. Kucagimda emzirdigim cocuga bakmadan esim olacak adam gelip yuzume tukurdu ve tokat atti annesi agzini dahi acmadi. Tabi bende konustum ama tek agir lafimin annesine kinani gonderirim evine umarim mutlusundur dedigimi saniyorum cunku gözüm dönmüştü. Esim yeniden geldi yanima bukez bogazimi sıktı. Sonra kizlarimi alip odama gectim sabah annesi gitmek istemis 7de onu bindirdi otobuse geldi, yüzüme geceliklerini atarak uyandirdi beni, annemi kovdugun bu evden sende s...r olup gideceksin diye. Büyük kizim aglamaya basladi, ben onu sakinlestirirken annemi aramis gelin kizinizi alin mahkemede gorusuruz bundan sonra diye. Neyse annemler geldi beni aldi ama cocuklarini gormeye bile gelmedi, ve ben baba evimdeyim.. yüküm cok agir, bi yanda 4 yasinda evini oyuncaklarini babasini ozleyen bi cocuk, bi yanda 50 günlük bebek, annemin evinde kalacak yer bile yok salonda ayni odada bebek uyandikca ablasi agliyor.. karsi tarafla asla iletisimde degilim ama icim aciyo, hem cocuklarima, hem bu eve sigamiyorum.. geçecek mi ? Ne yapacagim kafayi yemek uzereyim 😔
Yazık çok yazık o eşe 2 veladını ve sizi kaybettipine umarım çok pişman olur bu günlerde geçer elbet siz sağlam durun evlatlarınızla hayat sadece eşle yürümüyor bundan sonra sizde düzen kurup yaşarsınız evlatlarınızla böyle eşe dönüpte hayatınızı heba etmeyin

Kendi evim baska sehirde malesef bu dediginiz imkansiz ama kizim simdiden evim oyuncaklarim yatagim diye söylemeye basladi.. onu nasil oyalayacagim bilmiyorm
Canım benim hemen rapor alıp uzaklaştırma kararı çıkar ve evine git kapı kilidini değiştir. Eve geldiğinde hemen kades uygulamasına bas. Kapının dışına onun eşyalarını bırak.Sen dişli olmak zorundasın yoksa böyle ezer seni

Kendi evim baska sehirde malesef bu dediginiz imkansiz ama kizim simdiden evim oyuncaklarim yatagim diye söylemeye basladi.. onu nasil oyalayacagim bilmiyorm
bakın lütfen çocuğunuz tabii ki önemli ama değişikliklere daha kolay adapte olurlar inanın siz sadece sabredin, sonra bakın göreceksiniz kızınız çok daha huzurlu bir çocuk olacak
şiddetin olduğu bir evde mutlu çocuklar yetişmez inanın

Tesbihte hata olmaz, babaannem it ile ayni cuvala girilmez der. Su an o eve geri donup, kocanizi evden uzaklastirmaniz size tekrar siddet olarak geri dönebilir. Cocuklarindan bile cekinmeden siddet uygulayabilen bir adam var karsinizda. Birdaha o eve donmeyin. Darp raporu alabilir misiniz? Vucudunuzda belirgin bir iz var mi?
Ispatlayabilecegim bir iz yok olsa gidecektim.

El kadar bebegine ve cocuguna acimayip kis vakti evden kovan adama ne denir bilmiyorum. Bu nasil kotuluk Allah askina. Lutfen sizi evden kovduguna dair kanit olusturmaya bakin. Mesajla sizi evden kovdugunu soyleyen seyler yazin. Ileride mahkemede kendisine olumsuz olarak donecektir. Boyle baba olmaz olsun. Bosanirken elinizden geleni yapin lutfen. Babayim diye gezmesin etrafta, tazminat versin mumkunse. Hic acimayin pislige (kusura bakmayin, boyle adama baska bir sey denmez).

Aileni alıp evine gidiyorsun, o adamı evinden kovuyorsun ve uzaklaşma kararı çıkartıyorsun. ailen gelir mi 1 hafta falan seninle? çok ağır laflar ederim kocana da ban yemek istemem. elleri kırılsın inşallah. ilk defa da olmuyordur eminim bu.
Gelemezler babam engelli, annem hem babama hem babaneme bakiyor, bekar kardesim var ve simdi +3 kişi biziz başında..

Merhabalar oncelikle.. 4 yaşında ve henüz 50 günlük 2 bebeğim var. Dogumumdan sonra baska sehirde yasadigimiz icin yanima annem geldi 20 gun o kaldi, sonra kayinvalide geldi. İlk kizimdada boyle oldugu icin ikincide de bu sekilde karar aldik hersey iyi guzeldi, bebegim 30 günlükken ablasindan hastalik bulasti bronsit oldu ve bi hafta hastanede yattik. O surecte strrsten yorgunluktan sezaryen dikislerim agridi kendimi cok zorladim cok sıktım, hastaneden ciktik evdeki kizim cok ilgi bekledi, bebek zaten hic uyumuyo durmuyo..
Asla dinlenemedim 10 günde 10 gun uyku uyumadim, eşim ve annesiydi sanki lohusa olan onlar yatti ben ev isi cocuklar diye harab oldum. Pazartesi günü yine yorgunlugun ve uykusuzlugun dibine vurdugum sinirlerimin yiprandigi bi an, annesinin üşüyo bu cocuk laflariyla eşime sert cikistim, esimde bir aylik cocugu bronsit ettin sen annem hakli diyerek benim uzerime geldi. O arada annesi oglunu aldi yanina bana yuklendi bagirdi cagirdi, nisanliyken olan kavgalari evliligin ilk yillarinda yasananlari herseyi ogluna bagira bagira anlatti. Kucagimda emzirdigim cocuga bakmadan esim olacak adam gelip yuzume tukurdu ve tokat atti annesi agzini dahi acmadi. Tabi bende konustum ama tek agir lafimin annesine kinani gonderirim evine umarim mutlusundur dedigimi saniyorum cunku gözüm dönmüştü. Esim yeniden geldi yanima bukez bogazimi sıktı. Sonra kizlarimi alip odama gectim sabah annesi gitmek istemis 7de onu bindirdi otobuse geldi, yüzüme geceliklerini atarak uyandirdi beni, annemi kovdugun bu evden sende s...r olup gideceksin diye. Büyük kizim aglamaya basladi, ben onu sakinlestirirken annemi aramis gelin kizinizi alin mahkemede gorusuruz bundan sonra diye. Neyse annemler geldi beni aldi ama cocuklarini gormeye bile gelmedi, ve ben baba evimdeyim.. yüküm cok agir, bi yanda 4 yasinda evini oyuncaklarini babasini ozleyen bi cocuk, bi yanda 50 günlük bebek, annemin evinde kalacak yer bile yok salonda ayni odada bebek uyandikca ablasi agliyor.. karsi tarafla asla iletisimde degilim ama icim aciyo, hem cocuklarima, hem bu eve sigamiyorum.. geçecek mi ? Ne yapacagim kafayi yemek uzereyim 😔
Öncelikle sakin olun , lohusasiniz ekstra duygu yukunuzde var , eşiniz karaktersiz bir insanmış annesinde ondan karaktersiz ,duruşunuzu bozmayın aileniz arkanizdaysa hele suanki şartlara bir süreliğine alışır sonra istediğiniz gibi bir hayat kurarsınız ,siz iyi bir annesiniz ,50 günlük bebek hep 50 günlük kalmicak büyücek anneniz yanınızda eminim fazlasıyla destek veriyordur geri cevirmeyin buhraninizi ne kadar hızlı atlatirsaniz okadar güzel adapte olursunuz karakter yoksunu insanların olmadığı hayatiniza

Cocugunuz 4 yasinda. Tabi degisiklikler cocugu etkiler, ama sirf o söyleniyor diye dönmenin yolu da aranmaz. Yasadiklariniz kolay degil, ama sizin yerinizde olsam suc duyurusunda yinede bulunurdum. Kendinizi cocuklariniz icin toplayin. Böyle bir herifin yanina dönerek en büyük zarari verirsiniz. Birakin özledigi bir kac esya olsun

Şimdi ailenizle aynı şehirde olsanız evinize gidin,uzaklaştırma çıkartın derdim ama olası bir ters durumda ailenizin uzak olması sorun, elinizde 50 günlük bebekle perişan olursunuz.
Öncelikle bir avukat bulun, davanızı açın, kv denize ayrı bir dava açın, zarar gören gelinler genelde bunu yapmadığı için rahat oynuyorlar, onu da dava edin, tedbir nafakanızı da bağlatın.
Yaşadığınız şartlar zor ama bir süre toparlanana kadar sabretmeniz gerek, çalışıp kendinize bir ev ortamı oluşturana kadar dayanmalısınız.

Eşinize ise diyecek bir söz bulamıyorum, 4 yaşında ve 50 günlük iki çocuğu böyle boktan bir sebeple heba eden adamın iki yakasını biraraya getirmesin Rabbim ne diyeyim

allah o kaynananın da kocanın da cezasını versin lohusa kadını ağlatıp üzmek nedir ya sen neden kovulmayı bekledin ? sana tokat attığı an arayacaktın polisi yıkacaktın ortalığı ama bu senin ilk şiddet görüşün değil demekki şiddet görüp odaya çekildiğine göre yazık çok üzüldüm o çocuk kovulmaya şahit olmuş

Aklima bile gelmedi o durumda 😔
vallahi durumunuz çok zor çok özür diliyorum kırıcı olursam ama bence siz adamla barışacağınızı düşündüğünüz için bu raporu almadınız.Aklınıza gelmeme ihtimaline asla inanmıyorum ve şimdi de adam gelip 2 tatlı laf etse gideceksiniz
Bakın siz artık annesiniz,kadın olmayı geçin anneler güçlü olmalıdırlar çocukları için böyle durumlarda,siz iki kere anne olarak bu güçlü olma teminatını çocuklarınıza verdiniz.
Silkelenip kendinize gelin lütfen!
bunu yapabileceğinize inanıyorum Bu adamla da lütfen bir daha barışmayın şu an size o evde yaşamak çok rahat gibi gelebilir çok konforlu gibi gelebilir bu şartlarınızdan dolayı çok da haklısınız ama inanın barışmazsanız birkaç yıl sonra barışmadığınızı her gün icin şükredeceksiniz

X