2. Ele bakış açınız nedir samimi olarak

Beni de düşündürürdü sanırım kompleks diyoruz buna ulaa bu beni aşağı mı görüyor acaba? Sorusu ampul gibi parlıyor kafada :KK70:
Ben aşırı sıcak bakıyorum nişan tacım,çiçeğim,peluş ceketim,sandık hepsini dolaptan aldım uygun fiyatlara. Tertemizdi hepsi de zaten siliyorum yıkıyorum da:KK28:
Evet öyle mi görüyor diye düşündüm özellikle aynı ürüne sen de dolaptan bak dediği için , ama çoğu da siz alınganlık yapmışsınız diyor bilemedim valla belki de benim niyetim kötüdür

Evet öyle mi görüyor diye düşündüm özellikle aynı ürüne sen de dolaptan bak dediği için , ama çoğu da siz alınganlık yapmışsınız diyor bilemedim valla belki de benim niyetim kötüdür
yok bence değil.size sen de dolaptan bak deme hakkı yok.ister ordan alırsınız ister mağazadan.bunu devamlı söylemesinde art niyet var

Kızlar ben 2. Ele karşı biri değilim daha önce etiketli ya da kullanılmış ürünleri çok uygun fiyatlara aldım fakat bir arkadaşım bu durumu bildiği için mesela Zara link atıyorum beğendiğim bişi Dolap da yok mu diyor , sanki ordan alamayacak mışım gibi hissettiriyor bana maddi olarak da kötü bir durumda değilim ama bir kez ordan almam hep ordan alıyorum imajı mı oluşturdu ve rahatsız olmaya başladım sizce ben mi alıngan mıyım eklemeyi unutmuşum geçen sene de bu arkadaşım Zara sitesinden bi takım atmıştı bana oğlu için sen de dolaptan bak çok güzel demişti ikisi birleşince doldum iyice
yok aksine düşünüyor bence :KK70: Yani biz arkadaş arasında dolap, gardropstan da link atıyoruz bershka zaradanda hangisi uygun olursa. Bence alınganlık yapmışsın takılma

Halaa eski yerinde mi

Eski yerinde mi yine ? En son bi taşınmıştı tasindiktan sonra da aynı zevki vermemişti bana..eski yerine geri gelecek diyorlardı o zaman..benim için de gezin 🥰
Şöyle söyleyim çok eski yeri hasanpaşa tarafındaydı sonra yeni yerine geçti,üstü açıktı sonra göztepe metrosunun oraya geldi uzuzn bir süre kaldı.Sonra tekrar değişti kapalı pazar oldu açık olan yerde şimdi.
Fırsat olursa gitmeyi düşünüyorum,tabiki gezerim sizin yerinizede.

IMG_20220324_221148.jpg

Kızlar bu fotoğraf tam buraya uygun bence:) Daha bu hafta aldım sol taraftakini, ikea ya gittim elindekini aynısından bir tane daha alayım diye çok pahalıydı ve kapak modeli de değişmiş aynı olmayacaklardı. Neyse letgo dan baktım tam da istediğim gibi dolap buldum hem de 450₺. Hem param cebimde kaldı, hem ihtiyacım görüldü hem de tl yurtdışına çıkmadı :)) dünyaya olan katkımla daha fazla ovunmeyecegim :)) mutluluğum 2000 liramin cebimde kalışı ile de alakalı olabilir bilemiyorum :)

Eki Görüntüle 3034025
Kızlar bu fotoğraf tam buraya uygun bence:) Daha bu hafta aldım sol taraftakini, ikea ya gittim elindekini aynısından bir tane daha alayım diye çok pahalıydı ve kapak modeli de değişmiş aynı olmayacaklardı. Neyse letgo dan baktım tam da istediğim gibi dolap buldum hem de 450₺. Hem param cebimde kaldı, hem ihtiyacım görüldü hem de tl yurtdışına çıkmadı :)) dünyaya olan katkımla daha fazla ovunmeyecegim :)) mutluluğum 2000 liramin cebimde kalışı ile de alakalı olabilir bilemiyorum :)
harika güle güle kullansın minik.bende de masa sandalyesi var fırsat bulunca satışa koyacağım.bir çocuğun işini görür

harika güle güle kullansın minik.bende de masa sandalyesi var fırsat bulunca satışa koyacağım.bir çocuğun işini görür
Çok teşekkür ederiz.
Mutlaka koyun, işimize yaramayan eşyaları uygun fiyattan satmak dünyamız için en iyisi, öyle alıştırılmışız ki tüketim toplumu olmaya...
Kızımın bir tane küçük evi vardı bu hafta onu sattık, uygun bir fiyattan. Kızım diyor ki hepinizi tatile götüreceğim, ben ödeyeceğim parasını :)) yetiştiriyorum şimdiden :))

Ben alıyorum hiç kullanılmamış veya yeni durumda giyilmedi diyorsa güvenilir satıcıdan alıyorum ama söylemiyorum kimseye bu arada aldıklarım da marka değil ama insanlar tuhaf duysalar lafını yaparlar gerek yok 😂

Hic almadim satmadim da.esya degilse kiyafet falan asla alamam icim almaz.sifir olsun ama biraz pahali olsun.kiyafet ayakkabi bana hic hijyenik gelmiyor.
Mağazada da birçok kişinin denediği şeyleri alabiliyoruz yıkadıktan sonra sorun olmaz bence,tabi bende giyilmiş bir ayakkabıyı almıyorum sadece kıyafet 😄

Ben alıyorum hiç kullanılmamış veya yeni durumda giyilmedi diyorsa güvenilir satıcıdan alıyorum ama söylemiyorum kimseye bu arada aldıklarım da marka değil ama insanlar tuhaf duysalar lafını yaparlar gerek yok 😂
sadece 1 saat avm de giyilmiş sıfır denilebilecek barbie botu 49 tl teklifi kabul edip sattım dün de kargoladım.bize küçük geldi giyemedi kızım ama bir çocuk çok uygun fiyata bot sahibi oldu hem de markalı.benim de bugün aldığım yoğurt ekmek kabak param çıkmış olduuu :KK45:

Kızlar ben 2. Ele karşı biri değilim daha önce etiketli ya da kullanılmış ürünleri çok uygun fiyatlara aldım fakat bir arkadaşım bu durumu bildiği için mesela Zara link atıyorum beğendiğim bişi Dolap da yok mu diyor , sanki ordan alamayacak mışım gibi hissettiriyor bana maddi olarak da kötü bir durumda değilim ama bir kez ordan almam hep ordan alıyorum imajı mı oluşturdu ve rahatsız olmaya başladım sizce ben mi alıngan mıyım eklemeyi unutmuşum geçen sene de bu arkadaşım Zara sitesinden bi takım atmıştı bana oğlu için sen de dolaptan bak çok güzel demişti ikisi birleşince doldum iyice
Ben ikinci el almam öğrenciliğimdeki ev eşyaları hariç hiç ikinci el birşey almadım .Küçümsemem de bana ne herkes neyi beğenir neyi isterse alsın bütcesi neye yetiyorsa ama ben kendi adıma istemem.Bence alıngansınız belki de dolapta bulur daha ucuza alırsın mantıgında arkadasınız ona gereksiz geliyor sıfır esya almak ondan bu öneri.Sonuçta karşımızdaki insanlara öneride yada tavsıyede bulunurken genelde kendı yapacaklarımızı söyleriz.Bana ikinci el bir kıyafet gösterse arkadaşım cok begendım dıye sıfırı yok mu kı neden bu derım mesela; kendı yapacagım odur karsımdakıne de onu onerırım .

Ben ikinci el almam öğrenciliğimdeki ev eşyaları hariç hiç ikinci el birşey almadım .Küçümsemem de bana ne herkes neyi beğenir neyi isterse alsın bütcesi neye yetiyorsa ama ben kendi adıma istemem.Bence alıngansınız belki de dolapta bulur daha ucuza alırsın mantıgında arkadasınız ona gereksiz geliyor sıfır esya almak ondan bu öneri.Sonuçta karşımızdaki insanlara öneride yada tavsıyede bulunurken genelde kendı yapacaklarımızı söyleriz.Bana ikinci el bir kıyafet gösterse arkadaşım cok begendım dıye sıfırı yok mu kı neden bu derım mesela; kendı yapacagım odur karsımdakıne de onu onerırım .
Bana aynı ürüne 3 te 1 fiyat vermek mantıklı geliyor alamayacağımdan yooo gayette alırım ama gerek yok 🤷 ki şu da çok avantajlı mesela indirim zamanı elinde paran olmuyor alamiyorsun içinde kalıyor sonra aynısını gidip alıyorsun. Mesela contractubex diye bir merhem var piyasa fiyatı çok pahalıydi bütçemin çok çok üstündeydi hem de merhemi geçici süre kullanmam gerekecek diye ikinci elini aldım çokta iyi yaptım. Ama makyaj malzemesi dedorant parfüm falan alınmaz bence ikinci el.

E ona atmayın siz de link:)
Benim ikinci ele bakış açım daha çok yaygınlaşmasini istemek:) kedimi bile ikinci el aldım. Odamda en sevdiğim dekorasyon eşyalarım hep mezattan alinanlardir. Hiç 'ilk benim olmali' insanı olmadım. Çoğu insan zaten ömrü dolmadan bırakıyor bir şeyleri. Ben mesela yeni çadır aldım, bir üst segmentten. Eski çadırımi da aldığım kuruma verdim,iplerini yenilediler.. dışını yıkadım,kuruttum piyasa fiyatının yarısına sattım bir tanıdığa:) sıfırdan farksız cadir, neden iki katı para verilip alınsın ki? Keşke ben de bulsaydim uygun ikinci el,ben de alırdım.
Dolap sitesini de hep kullanıyorum, montumu falan da dolaptan aldım, aldığım her şey de tertemiz, üstünde bir gram tiftik bile olmayan şeyler. Neden almayayım ki?
Kitap icin bile kitapdostum diye bir uygulama var, kitapligimda olmasıni istemediğim kitapları takas listesine koydum, yirmiden çok kitap takas ettim. Şimdi sevmediklerim gitti, bir sürü okunmamış kitabım var🥰
Ekonomik olmasının yanısıra dogadostu bir sistem takas/ikinci el satış... Ben de her şeyi ilk ben acmaliyim insanlarini bekaret takıntılı insanlara benzetiyorum 😋
Sahibinden az sevilmiş kedi 😁

X