2. Ele bakış açınız nedir samimi olarak

Bana aynı ürüne 3 te 1 fiyat vermek mantıklı geliyor alamayacağımdan yooo gayette alırım ama gerek yok 🤷 ki şu da çok avantajlı mesela indirim zamanı elinde paran olmuyor alamiyorsun içinde kalıyor sonra aynısını gidip alıyorsun. Mesela contractubex diye bir merhem var piyasa fiyatı çok pahalıydi bütçemin çok çok üstündeydi hem de merhemi geçici süre kullanmam gerekecek diye ikinci elini aldım çokta iyi yaptım. Ama makyaj malzemesi dedorant parfüm falan alınmaz bence ikinci el.
aa o kremi ben de sattım.çocuğa almıştım sadece birkaç kez kullandı kaldı.neden evde tarihi geçsin?pahalı bir kremdi.çok uyguna ihtiyacı olana sattım.bence harika bir uygulama.pırlanta elmas bile aldım oradan.kötü enerjiye falan asla inanmam.öyle olsa kimsenin evini arabasını da almamamız lazım.onlar kullanılmıyor mu?çoğu kişi istemeyerek satıyor .

Kızlar ben 2. Ele karşı biri değilim daha önce etiketli ya da kullanılmış ürünleri çok uygun fiyatlara aldım fakat bir arkadaşım bu durumu bildiği için mesela Zara link atıyorum beğendiğim bişi Dolap da yok mu diyor , sanki ordan alamayacak mışım gibi hissettiriyor bana maddi olarak da kötü bir durumda değilim ama bir kez ordan almam hep ordan alıyorum imajı mı oluşturdu ve rahatsız olmaya başladım sizce ben mi alıngan mıyım eklemeyi unutmuşum geçen sene de bu arkadaşım Zara sitesinden bi takım atmıştı bana oğlu için sen de dolaptan bak çok güzel demişti ikisi birleşince doldum iyice
Boşverin, her konuda aşağı çekmeye meraklı bir insan herkesin arkadaş ortamında vardır. Siz nasıl mutlu oluyorsanız öyle giyinin.

aa o kremi ben de sattım.çocuğa almıştım sadece birkaç kez kullandı kaldı.neden evde tarihi geçsin?pahalı bir kremdi.çok uyguna ihtiyacı olana sattım.bence harika bir uygulama.pırlanta elmas bile aldım oradan.kötü enerjiye falan asla inanmam.öyle olsa kimsenin evini arabasını da almamamız lazım.onlar kullanılmıyor mu?çoğu kişi istemeyerek satıyor .
Ben pırlanta elmasa falsn güvenemezdim orijinallik konusunda. Mesela Nike ayakkabı alacaktım faturayi oyalayanlar falan oldu onun yerine gidip sıfır Kinetix aldim. Bence spor ayakkabida sıfır almak paraya kıymak gerekiyor. Ama bu sezon meşhur olan bej botları falan uyguna orjinal bulursam acimayip alacağım 😃😃

Ben pırlanta elmasa falsn güvenemezdim orijinallik konusunda. Mesela Nike ayakkabı alacaktım faturayi oyalayanlar falan oldu onun yerine gidip sıfır Kinetix aldim. Bence spor ayakkabida sıfır almak paraya kıymak gerekiyor. Ama bu sezon meşhur olan bej botları falan uyguna orjinal bulursam acimayip alacağım 😃😃
daha yeni cat bot aldım.mağazada 1700 küsür tl idi nasıl alayım?biri almış giymemiş etiketli bana sattı 700 tl ye.kargoyla 800 e yaklaştı ama olsun gene karlıyım.satan da istemediği üründen kurtuldu o da mutlu. :KK53:

Kızlar ben 2. Ele karşı biri değilim daha önce etiketli ya da kullanılmış ürünleri çok uygun fiyatlara aldım fakat bir arkadaşım bu durumu bildiği için mesela Zara link atıyorum beğendiğim bişi Dolap da yok mu diyor , sanki ordan alamayacak mışım gibi hissettiriyor bana maddi olarak da kötü bir durumda değilim ama bir kez ordan almam hep ordan alıyorum imajı mı oluşturdu ve rahatsız olmaya başladım sizce ben mi alıngan mıyım eklemeyi unutmuşum geçen sene de bu arkadaşım Zara sitesinden bi takım atmıştı bana oğlu için sen de dolaptan bak çok güzel demişti ikisi birleşince doldum iyice
İkinci elin ne olduğuna göre değişir
Kocaysa hayir mesela

Ben son dönemde fena sardım 2. El fiyatlarına. 2 yaşında oğlum var. Kış geliyor mont bakayım dedim. E bebek in geçen sene 69 TL olan montlarını 200 TL ye görünce aklıma 2. El almak geldi. Zara nın bir montunu 100 TL ye aldım. Zara ya gidip sıfır mont almaya kalksam 1000 TL ye yakın harcardım herhalde. Bir de bebek yani bu sene giydiğini bir daha giyemeyecek. Sonra kar pantolonu, şişme yelek falan yine 2. El aldım. Hatta bazen sıfır, etiketli ürünlere de denk geliyorum. Mesela şu an piyasası 250 civarı olan bir kar botunu geçen kış sonu etiketi üstünde bir şekilde 45 TL ye aldım. Aradaki fiyat makasını düşününce bazı şeylerde 2. El çok mantıklı geliyor.

bende dolap ve gardrops uygulamalarını kullanıyorum. bence çok faydalı ve işe yarar uygulamalar. enerjiye inanan kişiler eşyanın enerjisi arındırılabiliyor. hijyen desek oda yıkayıp ütülenerek temizlenebiliyor. ve orda satılan birçok ürün hiç giyilmemiş bile bazıları alıyor hiç giymeden dolapta boş boş bekliyor diye satanda bir çok insan var… hemde çok fazla… ve bence haklısınız yani arkadaşınızın sürekli sizi dolaba yönlendirmesi saçma bence sonuçta canınız isterse ordan alırsınız canınız isterse başka yerden alırsınız. bence o arkadaşınıza bir daha hiç link atmayın ve o attığında da geçiştirin

Ben hiç almadım alana saygı duyarım .ama başkasının giydiğini giyemem hiç . Kendi arkadaşlarımın kıyafetlerini bile giymem .
Satmadım da genelde sağa sola sorarım isteyene veririm . Verdiklerimde genelde kullanılmış değil alıp beğenmediklerimdir.
En azından giymediklerinizi birine veriyorsunuz bu güzel bir davranış..Birde en iyilerini yipranmamislari diyorsunuz.Verdiginiz insanlar şanslı

Keşke 2.el alım satımlar daha da yaygın olsa. Sonuçta tüketim toplumu olmak iyi bir şey değil dünyamız için. Ben oğlanın az kullanılan marka eşyalarını hep satarım. Bazıları hiç kullanılmamış bile oluyor,geçen sene kışın kayakta kullandığı botlarını temizledim koydum mesela satışa. Sıfırı 2300liraymış. Toplasan kayakta 10 gün giymemiştir,kampa gidecek diye almıştım,bu sene yenisini aldım küçük geliyor diye. Yenisi dediğimi de uygulamadan etiketli şekilde aldım bu arada,650liraydı.

Bu tercih meselesi. Kimi insan hayatta almaz kimi insan çok rahat alır.. doğrusu ya da yanlışı yok. Özetle 2. El alışveriş yapmanızda sorun yok ama bunu çevrenize anlatmanızda sorun var . Tr de Egosu olan çok insan var çünkü. Yurtdışında çok olağan bu durum. Söylemeyin kimseye olsun bitsin. Kimseyi ilgilendirmez çünkü. Arkadaşınız bu cümlelerle ya sizi küçümsüyor ya da ezmeye çalışıyor. Bunda kesinlikle iyi niyet yok. ama siz niye cevap veremiyorsunuz onu anlamadım. Ya mesafe kayocaksınız ya da açık açık rahatsız olduğunuzu söyleyeceksiniz.

Her şeyin bu kadar pahalı olduğu bir zamanda 2.el fırsatları değerlendirilmeli tabii. Hem daha az tüketmiş oluyoruz. Ama ikinci el kullanıp kullanmamak kişisel tercihlere göre değişir. Örneğin bir arkadaşım hiç kafasına takmaz, ama ben biraz titizleniyorum böyle şeylere. Kullanan kişi ne derece temizdi, bu kıyafet kirli sepetinde haftalarca beklemiş sonra yıkanmış olabilir mi vs. :) Abartı gelebilir ama huyum yani. Bir de ben kendim bile bir kıyafetle çok kötü bir anı yaşayınca onu uzun süre giyemiyorum. Çok kıyafetim de olmamasına rağmen bunu yaptığım oluyor. Galiba enerji olayına inanıyorum ya. Not: Tabii bunlar kıyafetler için geçerli. Diğer eşyalar için hiç beis görmüyorum

2.el hiç para verip almadım,alamam gibi geliyor,alsam da aldığımı söyleyemem 2.el diye.. kişilik meselesi kimi takıntılı kimine normal geliyor, temiz kullanan bir yakınım verir o ayrı birşey özellikle çocuk kıyafetleri çok dolaşır elden ele bilirsiniz.. ama para verip almak 2.elden aldım demek pek bana göre değil. Hele de ayakkabı,yıkanamayan birşey olursa mümkün değil giyemem

Ben maddi olarak mantıklı buldum ama gerçekten kıyafet enerjisi denen birşey var benim gibi takıntılı olan birileri de ikinci el giyebilir mi bilmiyorum kıyafet konusunda çok titizim ben olsam dolaptan alışveriş yapamazdım ama herkesin görüş açısı farklı

X