2 hafta oldu aramadı.

Hadi ilgisizliği bir yana da ihtiyaçlarını neden kocasından istemiyor da size açıyor konuyu? Canları dere kenarında çay içmek istiyorsa bir yolunu bulsunlar.. siz zaten maddi sıkıntı yaşarken annenizin üçüncü kocasıyla keyif yapmasını mı dert edindiniz? Bırakın onları, eşinize odaklanın.
Maddi sıkıntımız yok şükür sıkıntımız manevî.

Çocukluğunuzdan gelen anne özleminiz var normal. Evlenip annanenize bırakmış. Anne sevgisi her yaşta lazım ama çocukken daha fazla lazım. Sizde eksik. Ama şunu kabullenin hep eksik kalacak. Öyle olmasaydı evlenmezdi. Anne herkes olur doğurursun adın anne olur ama anaç herkes olamaz. Bu karakteristik bişey ve sizinkinde malesef yok.
Evlenip yuvanızı kurmuşsunuz ne güzel. Siz anaç bir anne olun ve çocuğunuzdan başka hiç kimseyi düşünmeyin. Annenizi bile.
Son cümlenjze kalbimi bıraktım 💙

Bilemiyorum yorumlarda herkez kendi ailenizi dusunun demisde bir evlat için anne çok baska bir şey...kendide anne ama insan annesinden ilgi bekler kac yasinda olursa olsun insan evladını aramazmi.....valla ben su kanidayim insanin yaşı kaç olursa olsun anne sevgisine ihtiyacı vardir
Evet...malesef öyle. Muhtacım ona. Sevgisine. Sanırım ölse bu kadar uzulmeyecegim.

okudum okudum okudum da o da surekli evlendi beni anneanneme bıraktı dedğiniz yerde boğazım düğümlendi.

biraz yaslansın bakın nasıl arıyor
2.sinifken beni yaninda götürdü 5ay evli kaldı adam beni dövüyor diye ayrıldı aynı adamla 7.siniftayken yine evlendi yine 5 ay evli kaldj bu sefer beni götürmedi. Şiddet gormemem icinmjs beni düşünmüş büyümüşüm çocuk değilmişim o yaşta...

Annemin annesi de böyle yani ananem. Çok soğuk bir insan herkese karşı öyle çocuklarına,torunlarına, rahmetli dedeme öyleydi. Hiç aramaz nerdeyse. Şimdi 80 yaşını geçti kendine bakabiliyor maşallah sağlığı da iyi hala öyle. Yaşlanınca bak nasıl arıyor diyenler olmuş ama değişmiyor karakteri öyle.
Soğuk.
Göstermiyor sevgisini.
Sarılmaz,güzel söz söylemez.
Ama kötü de değildir aslına bakarsanız.
Sizi anlıyorum onun için hatta sizinki çok daha zor geldi tek çocuksunız ve evlenmek için ananeye bırakmış falan.
Sizle ilgisi yok o öyle biri boşverin-çok zor olsa da-kendi isteğinizle seçtiğiniz ailenize yönelin.
Eğer işi düşüp de ararsa o gün ona göre karar verirsiniz ne yapacağınıza.

Annemin annesi de böyle yani ananem. Çok soğuk bir insan herkese karşı öyle çocuklarına,torunlarına, rahmetli dedeme öyleydi. Hiç aramaz nerdeyse. Şimdi 80 yaşını geçti kendine bakabiliyor maşallah sağlığı da iyi hala öyle. Yaşlanınca bak nasıl arıyor diyenler olmuş ama değişmiyor karakteri öyle.
Soğuk.
Göstermiyor sevgisini.
Sarılmaz,güzel söz söylemez.
Ama kötü de değildir aslına bakarsanız.
Sizi anlıyorum onun için hatta sizinki çok daha zor geldi tek çocuksunız ve evlenmek için ananeye bırakmış falan.
Sizle ilgisi yok o öyle biri boşverin-çok zor olsa da-kendi isteğinizle seçtiğiniz ailenize yönelin.
Eğer işi düşüp de ararsa o gün ona göre karar verirsiniz ne yapacağınıza.
Annem karakter olarak soğuk biri değildir annesini kardeşlerini her gün arar. Duygusaldır da. Bana karşı özel bir umursamazlıgi var

Cok üzüldüm canım cok geçmiş olsun inşallah 🤲
Çok teşekkür ediyorum.
Allah razı olsun.

Bu konular, yaşayanların yorumları bu platforma bizlere resmen ders gibi.
Bu dünya da tek başımıza mücadele ediyoruz.
He yanımızda insan varmı destek oluyor mu ne mutlu.
Ama yok diye de kahrolmamak gerek.

Çok üzdüm kendimi bu konu için ama nafile, ben artik sınav gözüyle bakıyorum yaşadıklarıma.

Bi de zamanla bir kemik aynı yerden tekrar kırılmaz dizeleri geliyor aklıma.

Zor ama alışıyor insan.

Ama çok koyan şeyler var.
Mesela anneme cok kötülük yapmış (o kadar kötü ve travmatik şeyler ki, başımın etini yedi yıllarca anlatıp anlatıp helallik vermicem diye) insana gitti helallik verdi. Bu konu yaşanmadan devamlı bana iğneleyici, beddua etmiyor ama yaşa gör dedikleri şeyler çok can acıtıcı.
Tabi ben şok oldum helallik verdim deyince, ağzın açık kaldı.
Bu olaydan sonra diyor ki, hep dua ediyorum size. Tabi annedir ennihayetinde ama kötü bişey söyleyemiyor artık…

Çünkü kötü dileklerde bulunamıyor yüzü yok, helallik verdiği olay olamasaydı. Neler derdi neler.
Bu olay bile sinirlerimi alt üst etti ediyor.
Geçen delirdim. Ama delirmem bile sakinleşti biliyormusun;
Madem helallik verecektin yıllarca bizi neden devamlı bu konuyu anlata anlata psikoloji mi bozdun dedim. O günden beridir de aramıyor…

Çok doluyum.

Anne olarak evlatlarımıza destek olalım. Bu bizim var olma nedenimiz biz seçtik anne olmayı.

Bu konudan sınanmamak için devamlı Allaha dua ediyorum.

Ay offf gece gece icimdekilerin bir kırıntısını yazmak istedim.

Ya canim uzuldum senin durumun zor gercekten. Ama sen arada ara halini hatrini sor. Sonucta annen. Annenide boyle kabul et.

Çok teşekkür ediyorum.
Allah razı olsun.

Çok üzdüm kendimi bu konu için ama nafile, ben artik sınav gözüyle bakıyorum yaşadıklarıma.

Zor ama alışıyor insan.

Mesela anneme cok kötülük yapmış (o kadar kötü ve travmatik şeyler ki, başımın etini yedi yıllarca anlatıp anlatıp helallik vermicem diye) insana gitti helallik verdi. Bu konu yaşanmadan devamlı bana iğneleyici, beddua etmiyor ama yaşa gör dedikleri şeyler çok can acıtıcı.
Bu olaydan sonra diyor ki, hep dua ediyorum size. Tabi annedir ennihayetinde ama kötü bişey söyleyemiyor artık…

Çünkü kötü dileklerde bulunamıyor yüzü yok, helallik verdiği olay olamasaydı. Neler derdi neler.
Madem helallik verecektin yıllarca bizi neden devamlı bu konuyu anlata anlata psikoloji mi bozdun dedim. O günden beridir de aramıyor…

Çok doluyum.

Anne olarak evlatlarımıza destek olalım. Bu bizim var olma nedenimiz biz seçtik anne olmayı.

Sizin yaşadıklarınjz da çok kötü Allah içinize ferahlık versin annenizden uzak misiniz?

GErcekten oyle insanlar asla iyi yapilan iyilige karsilik vermiyorlar anne dahil olsa.beklentiler sadece uzer beklenti icinde olmayin yaparsa yapar ararsa arar yani.

Ya canim uzuldum senin durumun zor gercekten. Ama sen arada ara halini hatrini sor. Sonucta annen. Annenide boyle kabul et.
Böyle kabul edip yıllarca aradım ama o benim zor günümde bile kendini naza çekiyor. Eğer böyle biri olsa yani telefonla ilişkisi olmayan biri olsa anlarım. Ama elinden telefon düşmeyen biri

images.jpeg
Şu kitabi okuyabilirsiniz

Hep bu konuda konu açıyorum özür dilerim ama... Konu annem. Zaten hep soguktuk. Lisede unide. Sağolsun beni tej basina okuttu büyüttü ben de hep ders çalıştım burs aldım yazları çalıştım vs. Atandigim şehirden evlendim. O da ben 2. sınıftayken ve 7.diniftayken aynı kişiyle iki kere evlendi ve sonra ben üni deyken de tekrar evlendi. Bu üçüncü kişiyle evliliği. Ben... uzaktan evlendim ve bunun verdiği suçlulukla tek çocuk olduğum için yıllarca hep aradım sordum geldim gittim. Ama şimdi zor bir surecteyim. Eşim işinden oldu. Battı. Ben çalışıyorum tek başıma evi geçindiriyorum eşim dizlerinden rahatsız çalışamıyor evden online dersanecilik yapmaya çalışıyor şükür asgari ücretini çıkarıyor. Yani psikolojik olarak zor bir durumdayiz. Yazın annemin yanına gittim ilgiliydi ama hiç dertlesmedi benimle . Ben de ağlayarak patladım hiç bebi neden sormuyorsun diye soracak bişey yok iyisiniz işte diyordu vs. Neyse uzatmadim geri evime gekdigimde de aradım sordum. Eşimle başbaşa vakit gecirmiyoruz dedi internetten semaver aldım gönderdim gidin dere kenarına eşinle etkinlik yapın dedim telefonum bozuldu dedi orta segment bı telefon aldım gönderdim bunları elimden geleni yaptigimi söylemek için bahsediyorum. Arayıp sormuyor hiç kızını tek evladını. Sevmiyor mu desem arada kargo falan gönderiyor sevmese yapmaz. Hadi beni özlemiyorsun insan torununu özler görüntülü konuşmak ister ya... Sevgisi hep dilinde biz arayınca ölüyor bitiyor millete hep torunundan bahsediyormus bir kere hadj görüntülü konuşalım dediği yok. Halbuki hep telefon elinde....
Üniversitede böyleydi annedir derdim büyüktür derdim hep ben arardım halbuki bakardim etrafima kizlar özellikle anneleriyle her gün konuşuyor hep anneleri arıyor . Ben de aramayayim bakalım dedim 10 gün beni aramadı en son yine ben aradim...
Bu sefer de en son iki hafta önce ben aradım açmadı yarın oldu yine aradım açmadı. On dakika sonra geri aradı ama 2dk konusmusuz.
O vakitten beri aramiyorum. Kalbim çok yoruldu cabalamaktan.
Ben zaten dertli biriyim. Bjr de anne nazı çekecek halde hiç değilim. Onun da beni taktiği düşündüğü zaten yok.
Buraya bu konuyu neden açtım ben de bilmiyorum ama o aramadan bu sefer ben aramayacagim. Artık aklıma bile gün içinde gelmiyor...
Bazen başına bişey gelmiş mi diye düşünüyorum ama aynı şey benim için de geçerli... O merak etmiyorsa ben neden merak edeyim? Uzaktan evlendigim için suçlu neden olayım ? O da evlenip gidince beni anneanneme birakti. Ben onu hiç suclamadim ? Suçlamış olsam bile çocuktum yani bunun kinini mi tutuyor anlamıyorum.
Koca için evladından vazgeçen, kızını ardında annesine bırakıp, yeni aile olma peşine düşen kadını hayatta arayıp sormam.. Bazıları kan bağına gereksiz önem veriyor ya? Bir anneyi anne yapan kan bağı değildir. Can bağıdır. Anneniz koca için sizden vazgeçti ise zaten o bağ da yokmuş. Uzağa evlenmek neden suç olsun. Anneniz sizi çocuk halinz ile koca için ardında bıraktı ise sizi neden kocaman kadın olan annenize sırf uzak bir şehirde yaşıyorsunuz diye suçluluk hissediyorsunuz. Kaldı ki kocası olan kadına siz bu kadar maddi sıkıntıda iken telefonu neden siz alıyorsunuz? Siz artık yetişkin bir birey ve annesiniz. Yapmanız gereken tek şey size anne olmayı bile beceremeyen kadını artınızda bırakıp kendi çocuğunuza odaklanmak. O kadın için mutsuz olduğunuz her an evladınızın mutlu olma şansından çalıyorsunuz.

Koca için evladından vazgeçen, kızını ardında annesine bırakıp, yeni aile olma peşine düşen kadını hayatta arayıp sormam.. Bazıları kan bağına gereksiz önem veriyor ya? Bir anneyi anne yapan kan bağı değildir. Can bağıdır. Anneniz koca için sizden vazgeçti ise zaten o bağ da yokmuş. Uzağa evlenmek neden suç olsun. Anneniz sizi çocuk halinz ile koca için ardında bıraktı ise sizi neden kocaman kadın olan annenize sırf uzak bir şehirde yaşıyorsunuz diye suçluluk hissediyorsunuz. Kaldı ki kocası olan kadına siz bu kadar maddi sıkıntıda iken telefonu neden siz alıyorsunuz? Siz artık yetişkin bir birey ve annesiniz. Yapmanız gereken tek şey size anne olmayı bile beceremeyen kadını artınızda bırakıp kendi çocuğunuza odaklanmak. O kadın için mutsuz olduğunuz her an evladınızın mutlu olma şansından çalıyorsunuz.
Çok haklısınız da başta affetmis geçmişi unutmuş önüme bakmış bulundum bu yüzden şimdi geçmişe dayanarak ilişkimi kesemem. Şimdi beni aramadigi için aramiyorum sadece. Onda bile vicdan azabı çekiyorum. Takmamaya çalışıyorum cocuguma odaklanıyorum 🙏

Çok haklısınız da başta affetmis geçmişi unutmuş önüme bakmış bulundum bu yüzden şimdi geçmişe dayanarak ilişkimi kesemem. Şimdi beni aramadigi için aramiyorum sadece. Onda bile vicdan azabı çekiyorum. Takmamaya çalışıyorum cocuguma odaklanıyorum 🙏
Ekonominiz toparladiginda terapi alabiillirsiniz, annenizden alacaklı olmayı bırakmak çok kolay bir şey değil :KK43:

Benim de anne sorunum var. Ben ararsam gayet konuşurdu ama beni aramak aklına gelmezdi.uzun süre aramadım,daha sonra ama ne de olsa anne diye kendimce belli aralıklarla arıyorum, nasılsın iyi misin diyorum. Konuşmayı gayet kısa tutuyorum başka konular açılmasın diye. Bizde dertleşmek yok zaten. Böyle daha iyi oldu. Aramayinca suçluluk duyuyordum çünkü.

Çok teşekkür ediyorum.
Allah razı olsun.

Zor ama alışıyor insan.

Çok doluyum.

En azından rahatladin içindeki şeyleri paylasarak

Benim de anne sorunum var. Ben ararsam gayet konuşurdu ama beni aramak aklına gelmezdi.uzun süre aramadım,daha sonra ama ne de olsa anne diye kendimce belli aralıklarla arıyorum, nasılsın iyi misin diyorum. Konuşmayı gayet kısa tutuyorum başka konular açılmasın diye. Bizde dertleşmek yok zaten. Böyle daha iyi oldu. Aramayinca suçluluk duyuyordum çünkü.
Ne kadar sürede arıyorsunuz ?

X