2. Kez tüp mide ameliyatı olacağım korkuyorum eşim ağlıyor

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Öğretmenim. Okullar kapanınca eve kapandım. 20 kilo almışım. Eşim çok zayıf. Kendi babam bile dana gibi oldun diyor. Herkes kilomla dalga geçiyor. 90 kilo olmuşum. Psikolojik olarak çok kötüyüm. Eşim tüp mide ameliyatı olmamı istemiyor. Mide botoksu randevusu almış. Bende tüp mide randevusu aldım. Haftaya salı günü ameliyat olacağım. Bu arada midemde hastalık var. Riskli bir durum. Ama kilomdan utanıyorum çok mutsuzum. 5 aydır fitnese gidiyorum ona rağmen yememi durduramıyorum. Gece 1 de acıkıp meyve yiyorum çok acıkıyorum. Çevrenizde 2. Kez tüp mide ameliyatı olan var mı, varsa nasıllar
Mide botoksu etki etmez diye korkuyorum tüp mide garanti diye düşünüyorum. 7 sene önce tüp mide ameliyatı ile 18 yaşındayken 55 kilo vermiştim. Şimdide 55-60 olmak istiyorum. Hergün ağlıyorum kilomdan dolayı. Ne yapayım
Canim ameliyattan once baska seyler denesen. 90 abarti degil ameliyata degmez son care olarak dusunulebilir. Psikolojik bir yeme olabilir psikiyatristler ona gore ilaclar veriyor ve gercekten istah kapatiyor. Bir insan surekli acikiyorsa ya fiziksel ya psikolojik bi problem vardir. Yaradilisimiza aykiri bir sey cunku.

Merhabalar bende 3 yıllık tüp modeliyim. Kendi isteğimle değil doktor kararı ve yönlendirmesiyle ameliyat oldum. Herşeye harfiyen uydum 60-70 kilo kadar verdim.Kronik haşimato tipi tiroidim olduğu için çok çok daha dikkat ettim. 3 yılda sadece 5 kilo aldım şuan bile aklım çıkıyor ki şükürler olsun vücudumu ve yemek alışkanlıklarımı köklü değiştirdiğim için kiloverme eğilimi gösteriyor bünyem.

Sgk sisteminde 2.kez tüp mide ameliyatı olabiliyorsunuz. Buna da revizyon ameliyatı deniyor ancak bu ameliyat sonrası takibiniz daha katı oluyor. Çok iyi düşünmeniz gerek. Vücudunuz bu ameliyat sonrası şoklanıyor resmen. Eğer bünyeniz kilo verme eğilimi gösteriyorsa ameliyatsız vermek en güzeli.
Umarım hakkınızda hayırlısı olur sağlıklı ömürler dilerim 🙏

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Öğretmenim. Okullar kapanınca eve kapandım. 20 kilo almışım. Eşim çok zayıf. Kendi babam bile dana gibi oldun diyor. Herkes kilomla dalga geçiyor. 90 kilo olmuşum. Psikolojik olarak çok kötüyüm. Eşim tüp mide ameliyatı olmamı istemiyor. Mide botoksu randevusu almış. Bende tüp mide randevusu aldım. Haftaya salı günü ameliyat olacağım. Bu arada midemde hastalık var. Riskli bir durum. Ama kilomdan utanıyorum çok mutsuzum. 5 aydır fitnese gidiyorum ona rağmen yememi durduramıyorum. Gece 1 de acıkıp meyve yiyorum çok acıkıyorum. Çevrenizde 2. Kez tüp mide ameliyatı olan var mı, varsa nasıllar
Mide botoksu etki etmez diye korkuyorum tüp mide garanti diye düşünüyorum. 7 sene önce tüp mide ameliyatı ile 18 yaşındayken 55 kilo vermiştim. Şimdide 55-60 olmak istiyorum. Hergün ağlıyorum kilomdan dolayı. Ne yapayım
90 kilo bu ameliyatı olmayı gerektirecek bir kilo değil bence.
Artık kilonuz hayatınızı tehdit ediyordur anlarım.
Ama diyet ve sporla halledilecek bir probleminiz var.
Ben 79 kiloyum vermem gereken 25 kilo var.
Ameliyat vs aklıma dahi gelmedi gelmez de.
Yürüyüş spor diyet bitti

Diyetisyen spor fln değil senin çaren, bunlar kararlılık ister çünkü... Bi psikologa gitsen sorununa çare bulacaksın aslında... Seni yemeğe yönlendiren şey ne, neden karşı koyamıyorsun bunu bulup çözeceksin işin uzmanıyla... Ameliyat olmaktan daha kolay bir yöntem bence denemeye değer.

Yemek yemeyi durdurmadığınız sürece o ameliyatı olmanızın asla anlamı yok
Boşuna bıçak altına neden yatıyorsunuz ki?

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Dana nedir ya 😒kuzum olma ameliyat uzman esliginde saglikli kilo verirsin riske atma simdi kilodan baska bir sey gozune gorunmuyor ama sagligin giderse kiloyu ararsin

Kuzenim 2 kez oldu tüp mide ameliyatına sonuç şu an yine 100 üzerine çıktı.
Mide esnek bir organ, 7 sene önce olmuşsunuz ve tekrar kilo almışsınız çünlğolay iradenizde bitiyor. Bence önce sürekli ve acıkma isteğinizi gözden geçirip , kontrol altına almalısınız.
Herşeyden önce sağlığınız için.
Sadece spor yapıp gece yarılarına kadar yemek yerseniz yaptığını spor gördüğünüz gibi hiç işe yaramaz :KK43:
Çok başarılı beslenme uzmanları var. Sağlıklı beslenme ve doğru bir spor ile 1 ayda 4 kilo verseniz , 10 ayda 40 kilo yapar . Az mı ?

tup mide ameliyati olmayi arastirirken bu basligi okuyan olursa diye yazmak istedim.

bir arkadasim bu ameliyati olmus cokca kilo vermişti. birgun bulustuk, dedi ki: 'aksam halama manti yemeye gidecegim kendimi ona tutuyorum o yuzden simdi bir sey yemiyorum, yersem midem dolar ve mantıyı yiyemem. ama tabi biliyorum bu ameliyati olmus olmamin nedeni o mantiyi yememek ama degistiremiyorum kendimi" ..hala fazla kilosu var bu arkadasimin cunku yasam tarzini degistirmiyor..ve aslinda her turlu saglikli yiyecek elinin cok rahat altında bir insan. yani yeme aliskanligini dwgistirmeyince, degistirmek.istemeyince ameliyatin cok anlami olmuyor.

Ben o programı izleyen biri olarak hastaların problemi doktorun dediği şeylere uymamak perhize dikkat etmemek doktorun dediği amelyat olunca mucize olmasını beklemeyin diyor
Biliyorum programı ben de çok izledim, seviyorum da. Size takılmak istemiştim sadece :)

Ben daha yeni oldum özelde ameliyat o kadar pişmanımki psikolojik olarak o kadar zor bir süreç ki sürekli ağlıyorum siz birde revizyon 2.diyorsunuz lütfen iyi düşünün ben elimde olsa 1 hafta önceye dönüp ameliyat olmamış olmayı isterdim inanın.Olmak isteyenler olacaklar iyi düşünüp taşınsın çok zorlu bir süreç dışardan göründüğü gibi değil kesinlikle

Psikolojik olarak çok zormuş evet. İnsanlar ilk etapta sıvıyla besleniyormuş. Bir anda çok kilo verdikleri için adapte olamıyorlarmış. Benim bir arkadaşım olmuştu ama o obezdi. Heralde 120 kg vardı. Göbeği kırış kırış büzülmüştü.
bir de seren serengil’i görüyorum. O da yaratık gibi bir şey oldu. Mustafa koç desen tüp mide ameliyatından sonra vefat etti.
ben hiç olumlu bakmıyorum.

Herkese merhaba
4 ay önce evlendim
Kilonuz metobolojık bir problemden kaynaklanmıyorsa ben sizin yerinizde olsam hiçbir işlem yaptırmazdım ne amelıyat ne de mide botoxu. İkinci kez bu ameliyatın yapılabıldığını bılmıyordum,dolayısıyla böyle bir tanıdığımda yok.Kilo hiç sevmem ben de kiloluydum iki yıl öncesine kadar o yüzden sizi anlıyorum ama kendimi fazla seviyorum ben galiba :) Hayati riskten hep kaçarım.İyi bir diyetisyen ve spor deneyin.Artık böyle yaşayacağıma ölümü de göze alıyorum noktasında düşünün ameliyatı ki bence o aşamaya gelmezsiniz zaten.

benim babam da sizin gibi tüp mide ameliyatı oldu. fiziki gereksinim olarak tabii ki bir 15-20 kg verdi ancak iş kafada bittiğinden sonra o kiloları geri aldı, daha da veremedi. sizin kendi iradenize sahip çıkmanız gerekiyor, yoksa ne yazık ki 10 ameliyat da olsanız sonuç aynı olacak
Nasıl yani operasyonu geçirdi mide küçüldü ve tekrarmı ameliyat olduğu kiloya döndü 🙄🥺

X