2 ve üstü tüp bebek deneyenler ve denemeye devam edenler buraya

Ben 5. Den sonra saymadım bile. Ve maalesef bugün kese görmeyi umarken düşükle sonuçlandı tüp bebek denemem. Ben olmayacağını kabullendim artık. Ama eşim çok istiyor. Ama 7 yıldır deniyoruz ve hepsi tüp bebek denemeleriydi. 😞
Ne desek yüreğindeki yangını söndüremez olumsuz sonuçlanan her denemr insanı biraz daha umutsuzluğa götürüyor ama şunu hiç unutma allah sabredenlerle beraberdir.sen yaradanın biriciğisin ve çok özelsin kıymetlisın Allah kuluna yeter birgün dualarının kabul olacağını bil ve sakın ümidini kaybetme olur mu

Merhaba arkadaşlar 40 yaşına girmek üzereyim.Bundan önce 3 tane başarısız tüp bebek denemem var.İlkinde hiç embriyomuz oluşmadı.İkinci ve üçüncüsünde 2’şer tane oldu ve taze transfer yapıldı.Ama tutmadılar.Aralık ayında yepyeni bir kliniğe gittim.Teatrio kullandırdı 3 ay sonrasında iğnelere başladım ve 2 ay üst üste yumurta toplandı.Oluşan embriyolar donduruldu. Geçtiğimiz Pazartesi günü transfer yapıldı 🧿 🙏 🤲 ,ilk kez dondurulmuş embriyo transferi yapıldı. Dua ediyorum artık 🤲 .Hayırlısı. İşim bilgisayar başında ama bugün çok oturduğumdan pelvik ağrım var umarım sıkıntı olmaz.Rabbim dileyen herkesin yüzünü güldürsün,tüm dualarım hem sizler hem de kendim için 🤲. 2 ve üstü tüp bebek denemenin ve başarısız olmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum.Deneyimlerimizi paylaşalım isted

Ben 5. Den sonra saymadım bile. Ve maalesef bugün kese görmeyi umarken düşükle sonuçlandı tüp bebek denemem. Ben olmayacağını kabullendim artık. Ama eşim çok istiyor. Ama 7 yıldır deniyoruz ve hepsi tüp bebek denemeleriydi. 😞
Canım ben de yakın zamanda 4.denemem için negatif sonucu aldım.5. de deneyeceğim ama artık yine olmaz gibime geliyor.Çok yorucu herşey,özellikle duygusal olarak yıpratıcı. Ben çok istiyorum,olmayacağını kabullenemiyorum ama belki de haklısın kabullenmek gerek.🤦🏻‍♀️Yaşın genç ise denemeye devam et.Benim 40 olacak Kasım’da ve engelli falan olur diye de korkmuyor değilim 😣 Ne diyor doktor?Benimki genetik test yaptırın dedi,onun için kan verdik.

Canım ben de yakın zamanda 4.denemem için negatif sonucu aldım.5. de deneyeceğim ama artık yine olmaz gibime geliyor.Çok yorucu herşey,özellikle duygusal olarak yıpratıcı. Ben çok istiyorum,olmayacağını kabullenemiyorum ama belki de haklısın kabullenmek gerek.🤦🏻‍♀️Yaşın genç ise denemeye devam et.Benim 40 olacak Kasım’da ve engelli falan olur diye de korkmuyor değilim 😣 Ne diyor doktor?Benimki genetik test yaptırın dedi,onun için kan verdik.
Canım benim, umarım istediğin gibi olur her şey ben 30 yaşımdan beri deniyorum ve şu an 36 olmak üzereyim. Amh çok düşük bende. Eşimde de fazlasıyla sperm düşüklüğü var. İnan 42,43 yaşında insanların oluyor tüp bebekle, sadece yaş olsaydı 30 larda olurdu benim. O yüzden hiç takılma ona ama niye olmuyor bilmiyorum. 2 yumurta çıkıyor 5.güne de gidiyor ama sonra olmuyor…. Çok çok mutsuzum. 1 yıldır yediklerime de dikkat ediyordum. Gluteni, şekeri bayağı azalttım. Vitaminler kullandım. Sigara zaten içmiyordum. Ama kaliteli embriyo olmuyor demekki. Hep hüsran… Keseyi görme kısmına gelmeden düşük oluyor veya kimyasal 😞

Canım benim, umarım istediğin gibi olur her şey ben 30 yaşımdan beri deniyorum ve şu an 36 olmak üzereyim. Amh çok düşük bende. Eşimde de fazlasıyla sperm düşüklüğü var. İnan 42,43 yaşında insanların oluyor tüp bebekle, sadece yaş olsaydı 30 larda olurdu benim. O yüzden hiç takılma ona ama niye olmuyor bilmiyorum. 2 yumurta çıkıyor 5.güne de gidiyor ama sonra olmuyor…. Çok çok mutsuzum. 1 yıldır yediklerime de dikkat ediyordum. Gluteni, şekeri bayağı azalttım. Vitaminler kullandım. Sigara zaten içmiyordum. Ama kaliteli embriyo olmuyor demekki. Hep hüsran… Keseyi görme kısmına gelmeden düşük oluyor veya kimyasal 😞
Benim de bir kere kimyasal oldu,2 tane negatif.Bir tanesinde hiç embriyo oluşmamıştı. Tüplerde hidrosalpenks vardı,onun yüzünden olmuyor denilmişti.Alındı yine olmuyor.Siz de bir genetik (kromozom) testi yaptırın.Çok düşükte öneriyorlar.

Merhaba arkadaşlar 40 yaşına girmek üzereyim.Bundan önce 3 tane başarısız tüp bebek denemem var.İlkinde hiç embriyomuz oluşmadı.İkinci ve üçüncüsünde 2’şer tane oldu ve taze transfer yapıldı.Ama tutmadılar.Aralık ayında yepyeni bir kliniğe gittim.Teatrio kullandırdı 3 ay sonrasında iğnelere başladım ve 2 ay üst üste yumurta toplandı.Oluşan embriyolar donduruldu. Geçtiğimiz Pazartesi günü transfer yapıldı 🧿 🙏 🤲 ,ilk kez dondurulmuş embriyo transferi yapıldı. Dua ediyorum artık 🤲 .Hayırlısı. İşim bilgisayar başında ama bugün çok oturduğumdan pelvik ağrım var umarım sıkıntı olmaz.Rabbim dileyen herkesin yüzünü güldürsün,tüm dualarım hem sizler hem de kendim için 🤲. 2 ve üstü tüp bebek denemenin ve başarısız olmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum.Deneyimlerimizi paylaşalım istedim.
Merhaba arkadaşlar 40 yaşına girmek üzereyim.Bundan önce 3 tane başarısız tüp bebek denemem var.İlkinde hiç embriyomuz oluşmadı.İkinci ve üçüncüsünde 2’şer tane oldu ve taze transfer yapıldı.Ama tutmadılar.Aralık ayında yepyeni bir kliniğe gittim.Teatrio kullandırdı 3 ay sonrasında iğnelere başladım ve 2 ay üst üste yumurta toplandı.Oluşan embriyolar donduruldu. Geçtiğimiz Pazartesi günü transfer yapıldı 🧿 🙏 🤲 ,ilk kez dondurulmuş embriyo transferi yapıldı. Dua ediyorum artık 🤲 .Hayırlısı. İşim bilgisayar başında ama bugün çok oturduğumdan pelvik ağrım var umarım sıkıntı olmaz.Rabbim dileyen herkesin yüzünü güldürsün,tüm dualarım hem sizler hem de kendim için 🤲. 2 ve üstü tüp bebek denemenin ve başarısız olmanın ne kadar zor olduğunu biliyorum.Deneyimlerimizi paylaşalım istedim.

Canım artık Ne yapmamız gerektiğini bilmiyoruz.Pgt’ye göndermeyi deneyin bari embriyon oluşursa 1’den fazla 5.güne giden.
Evet onu da yaptık, 1 adet iyi embriyo yakaladık ama o da kimyasal ile sonuçlandı. Pgt olunca bir de ben kesin hamile kalırım artık dedim. Sonuçta sağlıklı embriyo arıyorduk, bulduk işte diyordum. Hayal kırıklığım 5 e katlanmıştı. Olmayınca olmuyorun örneğiyim ben😞

Merhabalar ben de bugün 5.transfer sonucumu öğrendim ve yine negatif . Tedavi olarak da 3. Tüp bebek tedavimiz. Embriyo bugüne kadar hiç tutunmadı maalesef . Genetiğe gitmişti sonuncu da sağlıklıydı ama olmadı . Aranızda tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı İçin era yaptıran var mı ?

Merhabalar ben de bugün 5.transfer sonucumu öğrendim ve yine negatif . Tedavi olarak da 3. Tüp bebek tedavimiz. Embriyo bugüne kadar hiç tutunmadı maalesef . Genetiğe gitmişti sonuncu da sağlıklıydı ama olmadı . Aranızda tekrarlayan tüp bebek başarısızlığı İçin era yaptıran var mı ?
Era nedir acaba? Nasıl bir test?

Ben 7 başarısız deneme yaptım 8. denememde Era testini yaptıracağım.

Ben bir kadın doğum uzmanına sormuştum 35 yaşından sonra risk var bu yaştan sonra tüp bebek yaptırmayacağım bırakacağım diye oda bana güldü ve eğer belirgin bir genetik sorunum yoksa o yaştan önce de sonra da eşit riskler var dedi ve pes etmemem için 43 yaşında tüp bebek tedavisi ile hamile olan bir hastasından bahsetti. Ben 6 yıldır uğraştım 7 deneme yaptım ve hepsi negatif çıktı ama pes etmedim umudumu da kaybetmedim ve en önemlisi asla olumsuz bir düşünce yer etmedi kafamda. Elbette hiç çocuk sahibi olmama ihtimalim var bunun da bilincindeyim ama b pes edeceğim anlamada gelmiyor. Şuan 8. denemem için hazırlanıyorum bakalım kader bu sefer bana farklı bir cevap verece mi. dilerim senin de en kısa sürede yüzün güler bu konuda

Bu süreçte ruhsal sağlığına dikkat etmek en önemli. lütfen moralini yüksek tut bende 6 yıldır denedim ve bütün denemeler negatif sonuçlandı şimdi 8. denemeye başlayacağım.

Bu süreçte ruhsal sağlığına dikkat etmek en önemli. lütfen moralini yüksek tut bende 6 yıldır denedim ve bütün denemeler negatif sonuçlandı şimdi 8. denemeye başlayacağım.
İnşallah güzel neticeler alırsınız. Hayırlısı olsun. Ruhsal sağlık da önemli de, ne yaptıysam olmadı. Mutlu, inançlı oldum tutmadı, inançsız oldum çok önemsemedim yine tutmadı. Ne bileyim, insanlar ne şartlarda hamile kalabiliyor. O anda çok mutlu ya da mutsuz diye kalmıyor. Neyse işte, yine de iyi düşünmek en iyisi, bakalım 🤷‍♀️

Ben bir kadın doğum uzmanına sormuştum 35 yaşından sonra risk var bu yaştan sonra tüp bebek yaptırmayacağım bırakacağım diye oda bana güldü ve eğer belirgin bir genetik sorunum yoksa o yaştan önce de sonra da eşit riskler var dedi ve pes etmemem için 43 yaşında tüp bebek tedavisi ile hamile olan bir hastasından bahsetti. Ben 6 yıldır uğraştım 7 deneme yaptım ve hepsi negatif çıktı ama pes etmedim umudumu da kaybetmedim ve en önemlisi asla olumsuz bir düşünce yer etmedi kafamda. Elbette hiç çocuk sahibi olmama ihtimalim var bunun da bilincindeyim ama b pes edeceğim anlamada gelmiyor. Şuan 8. denemem için hazırlanıyorum bakalım kader bu sefer bana farklı bir cevap verece mi. dilerim senin de en kısa sürede yüzün güler bu konuda
Umarım sağlıkla bu sefer bebişinize kavuşursunuz.Siz de sorun neymiş?Benim ilk 2 denememde tüplerim enfekte demişlerdi ama aldırmamıştım.Başarısızlığı ona bağlamışlardı.3.denemeden önce aldırdım tüpleri ama ne 3.denemede ne de 4.denemede oldu.5.’ye başlamadım daha...

Bende 4 başarısız tedavi geçirdim.İlk 2’sinde tutunmama nedenine doktor tüplerimdeki hidrosalpenksi öne sürmüştü ama tüplerimi aldırdıktan sonra yaptığım son 2 denemede de yine tutunmadı embriyolarım.Siz de ne diyor doktor tutunmama nedeni olarak?Ne olabilirmiş.Biz de embriyo için değil ama kendimiz için genetik test yaptırdık.Kan verdik sonuç bekliyoruz.5. Denemeye başlayacağım yakında ama yine olmayacakmış gibi geliyor 😐

1 ay oluyr canım negatifi göreli oyuzden biraz ara verdim.cok maddi olarak yıprandık.madiiyati tekrar toplayınca yine deniycem inşallah .eşimde bende çok istiyoruz olsun diye.biraz bitkisel şeylere yöneldim bi kaç öyle deniycem .sonrası nasip inşallah hiç kimseye çok aranmadan nasip eder allahim
Canım hangi doktorda işlem gördün.

İnşallah güzel neticeler alırsınız. Hayırlısı olsun. Ruhsal sağlık da önemli de, ne yaptıysam olmadı. Mutlu, inançlı oldum tutmadı, inançsız oldum çok önemsemedim yine tutmadı. Ne bileyim, insanlar ne şartlarda hamile kalabiliyor. O anda çok mutlu ya da mutsuz diye kalmıyor. Neyse işte, yine de iyi düşünmek en iyisi, bakalım 🤷‍♀️
Aslında demek istediğim o değildi. Çünkü o an inanmak ya da inanmamak içinden gelen dürtüyle alakalı, mış gibi yapmak fayda etmez. Sen her daim kendini ve eşini düşün başta sizin sağlığınız önemli. Sen iyi olmalısın ki sağlıklı bir insan olmalısın ki eşinde iyi olsun. Ben her daim eşim ve kendim odaklı oldum bazı şeyler için çaba sarf etsek de olmaz bazıları için ise çaba sarf etmesek de bizi bulur. Demem o ki şartlanma sadece kendini dinle ve oluruna bırak. Emin ol annelik durağına varacaksak o durağa giden yol bittiğinde biz çaba harcamasak da varacağız. Güzel haberlerini almak nasip olur inşallah. Tüm kalbimle diliyorum yüzümüz gülsün baby konusunda inşallahhh

X