20+4 gebelikte tansiyon, icimide döktüm biraz lütfen bakin 😐

elifcan1570

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
6 Mart 2023
87
30
27
Kizlar sabah bir baş ağrısıyla uyandım ensemden girdi gözüme vurdu gözüm çıkacak sanki . Bende sağlık ocağına gittim tansiyonumu ölçtüler 14/7 çıktı doktor yüksek olduğunu dikkat etmem gerektiğini en sonra ölçüme göre tansiyonumun arttığını söyledi sonra risklerden bahsetti tansiyonun nelere yol acabileceginden ve tuzu asla ama asla tüketmemem, gunden 20-25 bardak su icmem ve yarim saat yürüyüş yapip gun icersinde dinlenmem gerektiğinden bahsetti . Ben günde 2 lt su içiyorum ama yetmiyor sanırım , ama yürüyüş yapamıyorum asla akşam işten dönerken 1 saat 10 dakika ayakta gidiyorum metro ve metrobus ile kimse de yer vermiyor , bir keresinde yer istedim metrobus de ki insanlar üzerime geldi yemin billah şok geçirdim. O günden beri kimseden yer istemiyorum. Bir de ben × bacak sendromu var yani bir bacağim bir bacagimdan uzun bu yüzdençok ayakta kaldığımda belim çok ağrıyor eşimden destek almadan geceleri yatakta dönemiyorum vallahi . Calistigim kurumdaki yaptigim isi evden de yapabiliyorum , müdür beyden evden calismak icin izin istedim durumumu anlattim, ayni dairede hamile baska bir arkadasim evden calisiyor , fakat bana izin vermedi o kadar moralim bozuldu ki daire değişikliği düşünüyorum. O bebek doguracak ben chucky doguracagim sanki . Uzerine birde bugun tansiyondan cok kotu oldum ama insanlari vicdani kalmamis . Neyse arkadaslar benim gibi ufak tefek tansiyon problemi yaşayan oldu mu neler yaptınız, korkmalı miyim var mıdır bir öneriniz 😔

Kizlar sabah bir baş ağrısıyla uyandım ensemden girdi gözüme vurdu gözüm çıkacak sanki . Bende sağlık ocağına gittim tansiyonumu ölçtüler 14/7 çıktı doktor yüksek olduğunu dikkat etmem gerektiğini en sonra ölçüme göre tansiyonumun arttığını söyledi sonra risklerden bahsetti tansiyonun nelere yol acabileceginden ve tuzu asla ama asla tüketmemem, gunden 20-25 bardak su icmem ve yarim saat yürüyüş yapip gun icersinde dinlenmem gerektiğinden bahsetti . Ben günde 2 lt su içiyorum ama yetmiyor sanırım , ama yürüyüş yapamıyorum asla akşam işten dönerken 1 saat 10 dakika ayakta gidiyorum metro ve metrobus ile kimse de yer vermiyor , bir keresinde yer istedim metrobus de ki insanlar üzerime geldi yemin billah şok geçirdim. O günden beri kimseden yer istemiyorum. Bir de ben × bacak sendromu var yani bir bacağim bir bacagimdan uzun bu yüzdençok ayakta kaldığımda belim çok ağrıyor eşimden destek almadan geceleri yatakta dönemiyorum vallahi . Calistigim kurumdaki yaptigim isi evden de yapabiliyorum , müdür beyden evden calismak icin izin istedim durumumu anlattim, ayni dairede hamile baska bir arkadasim evden calisiyor , fakat bana izin vermedi o kadar moralim bozuldu ki daire değişikliği düşünüyorum. O bebek doguracak ben chucky doguracagim sanki . Uzerine birde bugun tansiyondan cok kotu oldum ama insanlari vicdani kalmamis . Neyse arkadaslar benim gibi ufak tefek tansiyon problemi yaşayan oldu mu neler yaptınız, korkmalı miyim var mıdır bir öneriniz 😔
Geçmiş olsun tansiyona ciddi anlamda dikkat etmelisiniz. Gebelikte sıkıntı olabiliyor. Allah güç kuvvet versin inşallah 🙏🌸

Kizlar sabah bir baş ağrısıyla uyandım ensemden girdi gözüme vurdu gözüm çıkacak sanki . Bende sağlık ocağına gittim tansiyonumu ölçtüler 14/7 çıktı doktor yüksek olduğunu dikkat etmem gerektiğini en sonra ölçüme göre tansiyonumun arttığını söyledi sonra risklerden bahsetti tansiyonun nelere yol acabileceginden ve tuzu asla ama asla tüketmemem, gunden 20-25 bardak su icmem ve yarim saat yürüyüş yapip gun icersinde dinlenmem gerektiğinden bahsetti . Ben günde 2 lt su içiyorum ama yetmiyor sanırım , ama yürüyüş yapamıyorum asla akşam işten dönerken 1 saat 10 dakika ayakta gidiyorum metro ve metrobus ile kimse de yer vermiyor , bir keresinde yer istedim metrobus de ki insanlar üzerime geldi yemin billah şok geçirdim. O günden beri kimseden yer istemiyorum. Bir de ben × bacak sendromu var yani bir bacağim bir bacagimdan uzun bu yüzdençok ayakta kaldığımda belim çok ağrıyor eşimden destek almadan geceleri yatakta dönemiyorum vallahi . Calistigim kurumdaki yaptigim isi evden de yapabiliyorum , müdür beyden evden calismak icin izin istedim durumumu anlattim, ayni dairede hamile baska bir arkadasim evden calisiyor , fakat bana izin vermedi o kadar moralim bozuldu ki daire değişikliği düşünüyorum. O bebek doguracak ben chucky doguracagim sanki . Uzerine birde bugun tansiyondan cok kotu oldum ama insanlari vicdani kalmamis . Neyse arkadaslar benim gibi ufak tefek tansiyon problemi yaşayan oldu mu neler yaptınız, korkmalı miyim var mıdır bir

Ben öldüm bas agrisindan baktim gecmiyor doktoruma soyledim hemen gel dedi bana corasprin ve kan haplari basladi tansiyon takip cizelgesi verdi. Sakin ihmal etme

X