20+5 haftalık bebeğimi servikal yetmezlik sebebi ile kaybettim :(

Rabbim cennetinde bulustursun güzel yavrularinzla inşallah
Instagramdn takip ettgm zekiye kaya isminde biri var o da 4 kez melek oldu bildgm servikal yetmzlktn bebeklerini.
En son bu konuda uzman bir doktor buldu ona bir bakın derim
Teşekkür ederim, bi bakayım

İnşallah canım inşallah hep öyle olacak aynı şeyleri yaşayacağız diye bişey yok o bi imtihandı inşallah geçti. Rabbim daha büyük imtihan etmesin imtihanlarımızı kolaylaştırsın inşallah. Tabi ki Rabbimin izniyle bidaha kalacağız o zaman daha dikkatli olacağız kendi doktorumuz olacağız yapacak hiçbir şey yok. Rabbim bidaha nasip etsin inşallah

Rabbim cennetinde bulustursun güzel yavrularinzla inşallah
Instagramdn takip ettgm zekiye kaya isminde biri var o da 4 kez melek oldu bildgm servikal yetmzlktn bebeklerini.
En son bu konuda uzman bir doktor buldu ona bir bakın derim
Erken haftalarda dikiş atıldığında çok fazla sıkıntı olmayacağını söylüyor doktorlar ve benim ablamlarda ilk gebelikleri hep düşmüş sonra hep dikiş atılmış erken haftada durmuş dikiş ne kadar geç fatk edilip ne kadar geç atılırsa dükiş kese zarar görme ihtimali artıyormuş ve o yüzden daha sonrasında su geliyormuş. Bana 19 haftalıkken dikiş atıldı çok açılmam olmuştu doktor bidaha ki hamilelikti 12 haftalıkken atılacak dikiş tedbir amaçlı dedi.

Başınız sağolsun acınızı anlıyorum bikaç ay önce 20+2 günlük bebeğimi kaybettim üstelik rahmimi de aldılar. Bir oğlum var onun için iyi olmaya çalışıyorum. Ancak sanki sadece birkaç gün olmuş gibi o anları tekrar tekrar yaşıyorum. Allah sabır versin insanlar teselli etmeye çalışıyor ama bu acımızı dindirmiyor. Allah kimseye yaşatmasın bizlere de sabır versin

Teşekkür ederim, bi bakayım
Merhaba, başınız sağolsun sabır diliyorum, çok çok zor bir süreç yaşadığınız ama tek ve yalnız değilsiniz. Ben de 21. Haftamda detaylı ultrason kontrolümde şans eseri farkedilerek acil serklaj ameliyatı oldum. 1 ağustostu ve bugün 33+3teyim. Çalışmayı bıraktım, hatta evden oturarak çalışmama bile izin vermedi doktorum. 1 ağustostan beri yatıyorum, sadece yemek için oturuyorum, tuvalet ve duş için kalkıyorum. Yine erken bekleniyor ama en azından kritik haftaları atlattığımızı söylüyor doktorum, kısmet diyorum artık. Psikolojik olarak çok zorlu bir süreç. Eğer serklaj olmasaydım bir dahaki gebeliğimde 12. Haftanda serklaj olman gerekir dedi doktor. Bu ameliyat süreci gerçekten uzatıyor, biraz özen ve fedakarlıkla sonu güzel oluyor. Bu sebeple lütfen gücünüzü toplayın ve cesaretinizi kırmayın bir dahakinde sorunu biliyor ve başta çözüyor olacaksınız ve umarım sıkıntısız geçirerek yavrunuza kavuşacaksınız. Bazen annelik zorlu yollarla yükleniyor maalesef, umarım hepimiz yavrularımıza sağ salim kavuşuruz.

Merhaba canım sana buraya az da olsa umut olmak için yazıyorum. Bende geçen sene Haziran ayında 20+5 günlük bebeğimi kaybettim. Sürekli kanamam oluyordu hiç bir sorun deyip gönderilerdi ve 20+5 günlük gece yatağım sırılsıklam bir sekilde uyandım meğer suyum gelmiş. Doğsa da yaşamaz bekleyemeyiz çok riskli bı durum gebeliği sonlandıraLim dediler. Başta kabul etmedim ama arkada bir oğlum daha vardı ve onu düşünmek zorundaydım. Gebeliğim sonlandırıldı çok üzüldüm çok ağladım ama çok dua ettim. 3 ay sonra tekrar hamile kaldım şimdi bebeğim 3 aylık şimdi kucağımda, o günleri unutabiliyorsun. Rabbimden ümidini kesme

Çok teşekkür ederim , günlerimizde aynıymış. İnşallah bende sağlıkla tekrar hamile kalabilirim. sağlıkla büyütün bebeğinizi

Allah sizede sabır ve güç versin , sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah yavrunuzu ne güzel farketmişler ve ameliyat olmuşsunuz şanslısınız. Benim kontrollerimde hiç bir sıkıntı yoktu bir anda oldu herşey serklajı genel anestezi ile mi yapıyorlar ?

Ah çok zor , çok üzüldüm gerçekten benimde rahmimin alınma ihtimali vardı ancak çok şükür öyle bir şey olmadı. Sizin Rahminizi neden aldılar acaba ? Dediğiniz gibi hiç bir teselli bu acıyı dindirmiyor. Oğlunuza tutunun ve iyileşmeye çalışın , sizin en güzel dayanağınız oğlunuz

Doktorum bi anda olur açılma 2 gün önce gelsen belki farketmezdik dedi, farkedilmesi tamamen şans sanırım. Benimki genel anestezi ile yapıldı, ameliyat sırasında nefes alışındaki bir baskıdan bile riske girmek istemediler. Ama çok kolay bir süreçti acısız ağrısız, eğer yapılırsa içiniz ferah olsun. güzel haberlerle umarım

Rabbim sizlerede sabırlar versin inşallah

Umarım bende kolay geçiririm , çok teşekkürler

Allah sabr-ı cemil versin hepimiz imtihandan geçiyoruz bizde 5 yıl çabaladık ve 2.tüp bebekte gebelik haberini aldık.Allah vakti zamanı gelince dilediğini veriyor.Sabredin Allah sabredenlerle beraberdir vakti zamanı gelince sizde evladınızı kucağınıza alacaksınız eşinizle birbirinize destek olun hiç hamile kalamayanlar var 1 tane bile spermi olmayanlar var geleceğe umutla bakın tekrardan başınız sağolsun

Çok saolun , Allah isteyen herkese sağlıkla kucağına alacağı bebekler nasip etsin
size de hayırlı olsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…