20 aylık oğlum eve girmek istemiyor

Cocugunuz sizi özlüyor o yüzden yakaniza yapisiyor. Cocuk acisindan normal. Kayinvalideniz sık gezdiriyor mu yoksa hep evde mi bakiyor? Evde fazla oyuncak varsa ortdan kaldirin, fazlasi da cocuklari huzursuz ediyor. Yemek yapmadan önce sadece ona adaklanin. Yaninizda tutun. Onun eline de birseyler verin konusun öpüp koklayin. Özlemini giderin. Ablam da calisiyor, onun kizlari da basta böyle tepkiler gösteriyordu. Biraz yas alinca daha iyi anlayip biraktilar ama.

park için süre belirleyin. o kadar durup geri gelin. evde ağladığı süre boyunca yanında sakin bir şekilde sakinleşmesini bekleyin. sürekli sakin bir şekilde konuşun, istediği zaman size sarılabileceğini söyleyin. ilk zamanlar bu süreç çok uzun sürebilir. ama sınır koymanız şart. evet, iki yaş dönemi bireyselliklerini keşfetmeye başlıyorlar ama sınır koymanız çocuk açısından da önemli. inatlaşmadan, çocuğun duygularını reddetmeden, gün içindeki ihtiyaçlarını da analiz ederek bu sorunu çözebilirsiniz. genel olarak da evde sınır koymadan hareket ediyorsanız çocuk sınırsızlık öğreniyor. inanın kendi için de bu iyi değil. sakin kalmak zor değil ama bunu başaramazsanız ilerde daha farklı konularda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

ayrıca çok fazla oyuncak varsa azaltmanızı tavsiye ederim. odaklanma sürelerini düşürüyor çok oyuncak.
evde çok çok çok fazla oyuncak var 2 metre peluş var 2 tane en basiti 15 tane normal peluşlar var ki bunlar eşimin eskiden ara ara bana aldığı hediyeler :KK43: onun dışında kamyonlar hacı yatmaz kocaman traktör plates topu küçük havuz topları ev zaten oyuncaktan geçilmiyor herkes sürekli oyuncak alıp geliyor eve

Bu benim cocuklugum olabilir 😅. Cok kucuk olmama ragmen hatirliyorum, inanilmaz zorluk cikartiyordum cunku. Beni sevdiğim birsey teklif ederek eve getirirlerdi. Mesela döner cok severdim, yarin sana döner alacagiz derlerdi ve gercekten alirlardi. Yemekten sonra dondurma, haftasonu jetonlu oyuncak, sevdigim cizgi filmi izlemem icin izin vs. Dogru bir yontem mi bilmiyorum. Evde bir iyi polis birde kotu polis vardi. Dedem her istedigimi yapardi, babaannemin ise sozunun ustune soz soylenmezdi. Babaannem parka yarin gidecegiz diyorsa yarin gidilirdi, dedem de buna uyardi. Ne olursa olsun sanirim bir sure cocuga ayak uydurmak gerekiyor. Allah kolaylık versin
biz iyi polis oluyoruz kötü polis olarak kıyamıyoruz

Cocugunuz sizi özlüyor o yüzden yakaniza yapisiyor. Cocuk acisindan normal. Kayinvalideniz sık gezdiriyor mu yoksa hep evde mi bakiyor? Evde fazla oyuncak varsa ortdan kaldirin, fazlasi da cocuklari huzursuz ediyor. Yemek yapmadan önce sadece ona adaklanin. Yaninizda tutun. Onun eline de birseyler verin konusun öpüp koklayin. Özlemini giderin. Ablam da calisiyor, onun kizlari da basta böyle tepkiler gösteriyordu. Biraz yas alinca daha iyi anlayip biraktilar ama.
kayın validem de öğlenleri çıkarıyor parka lego gönderdim oynasın orada diye orada uslu uslu oynuyor kayınvalidem beni hiç üzmüyor diyor ne kadar doğru bilemiyorum inanır mısın üzerimi bile değiştirmek lüks onda da yapışıyor

kayın validem de öğlenleri çıkarıyor parka lego gönderdim oynasın orada diye orada uslu uslu oynuyor kayınvalidem beni hiç üzmüyor diyor ne kadar doğru bilemiyorum inanır mısın üzerimi bile değiştirmek lüks onda da yapışıyor

Inaniyorum cünkü ablam ayni sürecten gecti. Kizlar kreste uslu uslu oynuyor, yemeklerini yer uyurdu, ama eve gelince aglamakli olay cikartiyorlar devamli. Bende baksam aynisi oluyordu. Bir güzel oynuyorlardi, ama anne baba gelince hem bir trip atma moduna geciyorlardi :KK70: yaslari ufak anne baba özlemi cocuklara da zor. Simdi ama ablam daha rahat. Dil gelisimi olunca cocuklar da herseyi daha iyi anlayinca rahatliyorlar.

Inaniyorum cünkü ablam ayni sürecten gecti. Kizlar kreste uslu uslu oynuyor, yemeklerini yer uyurdu, ama eve gelince aglamakli olay cikartiyorlar devamli. Bende baksam aynisi oluyordu. Bir güzel oynuyorlardi, ama anne baba gelince hem bir trip atma moduna geciyorlardi :KK70: yaslari ufak anne baba özlemi cocuklara da zor. Simdi ama ablam daha rahat. Dil gelisimi olunca cocuklar da herseyi daha iyi anlayinca rahatliyorlar.
:KK70: kız çocuğu olsa diyeceğim ki seni alan yandı bu tripli halinle yavrucuğum ama erkek yani bazen kızım olaydı şuan ne güzel evcilik oynardık yada ne bileyim bana kahve ikram ederdi oyuncak bardağı ile :KK70: erkek çocuğu çok zormuş dün banyodayım duşta duşa kabinin kapısını zorluyor açmak için kendime ayıracak 5 dk yok ciddi anlamda bu sefer eşime patlıyorum duşta huzur verin diye kabahat eşimde eşimin elinden tutup banyonun kapısını açtırıyor oda ağlamasın diye açıyo bu kez de duşa kabin kapısında ağlıyor

:KK70: kız çocuğu olsa diyeceğim ki seni alan yandı bu tripli halinle yavrucuğum ama erkek yani bazen kızım olaydı şuan ne güzel evcilik oynardık yada ne bileyim bana kahve ikram ederdi oyuncak bardağı ile :KK70: erkek çocuğu çok zormuş dün banyodayım duşta duşa kabinin kapısını zorluyor açmak için kendime ayıracak 5 dk yok ciddi anlamda bu sefer eşime patlıyorum duşta huzur verin diye kabahat eşimde eşimin elinden tutup banyonun kapısını açtırıyor oda ağlamasın diye açıyo bu kez de duşa kabin kapısında ağlıyor

Yani ablamda gördügüm: kiz cocuklar da ayni bu durumda :KK70:. Kac defa bu yüzden bana birak biraz git uyu diye de teklif ettim. Onlardada baba cok ilgili oldugu halde hep anne araniyor.

Muhtemelen sizi istiyor. Bunu da bu şekilde belli ediyor ben işe döndüğümde kızım e yaşındaydı günde 4 saat bakıcıda kalıyordu ben öğretmenim az ders almıştım gelince hemen dışarı çıkmak isterdi bazen yemek yerine kahvaltı ettik bazen geceden hazırladım. bizlerin çalışması o kuzuların bizleri yanlarında isteme duygularını yok etmiyor maalesef her yavru da kendini farklı ifade ediyor. Sabırlı olun anlatın güven verin

Çalışmıyorum ama oğlumda da da aynı inatlaşma ve bazı tutturmalar var ben krize girmeden kural koyuyorum artık artık diyorum çünkü asla kıyamam kesfetsin öğrensin kafasindayim ama benim sınırlarım olmadıkça o da ağlamayı iyiden iyiye öğrenmişti ..20 ay 22 ye kadar zor gecmisti şimdi gene öyle davranışları var ama ben daha kuralciyim artık maalesef ..ama çalışıyorsun o seni özlüyor.sen onu annelik duygun eminim bastiriyodur ciddi olmak onu üzmeye kiyamiyorsundur işte seni çok iyi anlıyorum

X