2009 Haziran Anneleri!!

peki neyli yoğurtlar yedirelim saadetcim çilekli falan olurmu labne peyniri severek yedi bu sabah kızımm pınarın sizin ve bebeğiniz için diye tekli minik kutuları var yarısını yedi duru hanımm yoğurt olarak ne yedirsem sütaşınkini alamadım markete gitmediğim içinnnn

ben baby mıx in sadesine elma yada armut püresi katarak veriyorum
çilek mevsimi değil zaten..

temizlik yapıyorum şimdi mola iremi uyutup devam ...
bu arada ireme patates ve havuçu haşlayıp çatalla ezdiğimde yemedi diye bu seferde blenderdan geçirdim içinede zeytn yağı kattım
bunuda yemedi.. acaba z.yağınan mı yemiyor die bide z.yağsız kase hazırladım onuda yemedi miğdesi bulanıyor yemek istiyor ama..
ama bebelacın patates,havuç,pirinç unundan karışımını yiyor..
ben anlamadım bu işii ne yapmam gerekkk
biri bana fikir versin :KK43:

bende temizliği bitirdim geldimm
ahh saadetcim yemiyince yemiyo bunlarr benimkide bebelac milupa onlar çok koyu olduğundan yemiyodu öğürüyodu akabinde kusuyodu bende sulandırıp veriyodum oda bi yeri gittiğimde yani
ben ilk3hün patates sonra havuç sonra kabak tek tek deneyip vermiştim sonra karıştırmıştım öyle alışmıştı sende teker teker dene bakalım belki böyle sever sevdikçe karıştırırsın

valla zor be canım
bide tek tek deneyim bakım :)
ama kavonoz karışık onu nasıl yiyo ben anlamadım..
bide canım sen püre olarak mı alıştırmıştın
çatalla mı ezip blenderden mı geçirip?

evde yoğurt mayalayan arkadaşlar, sizin yoğurtlarda sümüksü kıvamda uzuyormu?yaptığım yoğurtlar güzel tutuyo katı oluyo ama uzuyo.yine de yedirdim tadında birşey yok ama tedirginim midesini bozmasın sonra.
ever aynı dert bendede var neden böle oldu diye düşünüyorum ben ben vermiyorum korkuyorum kısmetse bi mandıra bulup ordan alıcam sütü.Yoksa pastorize sütle papılan yoğurrta saçma sapan oluyo
yeşim canım ben de ona hediye alıcam ama hiç girmiyo ki, özeline mesaj da attım, 5 10 gün bekliyelim, olmazsa sana ben yollıyayım , yoksa böyle olmıcak

canım benim çok teşekkür edrim insanız işte hevesleniyoruz...

canım evde yaptığın yoğurda armut püresi, elma püresi koyup verebilirsin, ya da azcık pekmez koyabilirsin

evet canım benimki çorba kıvamında sevmiyo muhallebi gibi yoğun seviyo ben blenderdan geçirdim çatalalla ezsem yutamaz hayatta

ever aynı dert bendede var neden böle oldu diye düşünüyorum ben ben vermiyorum korkuyorum kısmetse bi mandıra bulup ordan alıcam sütü.Yoksa pastorize sütle papılan yoğurrta saçma sapan oluyo

önce bende senin gibi düşündüm.ama yoğurdun içine süt tozu koyuyorlar sütten daha çok.bende cam şişedeki günlük sütten mayalıyorum.napim en azından içindekinin süt olduğunu biliyorum diye kendimi avutuyorum.

selammmm
bende bugün yarım günlüğüne işe gittim.izinlerim bitmiş.bi 3aylıkda ücretsiz izin aldım.
of ya zaman nasıl çabuk geçiyo.ben kızımı hiç bırakmak istemiyorum.bugün nasıl koşarak eve geldim.hiç bişey gözüme güzel gelmedi.aklım hep asyada kalıyo.evde babasıyla başbaşa bıraktım.bi geldim beni unutmuş bile.ben onu okadar özlerken satıcı kızım beni unutmuşkaydirigubbakcemile3
kızlar ya bizim işyerinin kreşide 24 aya kadar olan kısmı kapanabilirmiş.napcam ben yaa..bakıcı bulmam gerekcek ama kime güvencem.çocuk zaten iştahsız kim onla benim gibi ilgilenirki... yemessen yeme der bırakırlar.çok kafama takıyorum ya.güvenilir merhamaetli birini nasıl bulcam.bizim kreşdede egitimli insanlar olmasa bile en azından yanımda olcaktı.of ya düşündükce daralıyorum.aslında 1yıl ücretsiz izin alma hakkımız var ama onada yeltenemiyorum.tek maaşla okadar idare edilmez.zaten ev kredisi ödüyoruz.çalışan anne olmak çok zormuş ya.çocuk orda burda büyüyo.allah çalışan annelerin yardımcısı olsunnnn:Saruboceq:

arzucum çok zor gerçekten, napalım inşallah buluruz iyi birilerini, benim de annem 1 yaşına kadar bakıcak, sonra birini bulucam, zor ama onlar için çalışıyoruz :KK43:(

aşkkırıntısı canım, çok sıkıntı yapmıyo demişsin, yeterli sıvı alıyo mu acaba, sütün azaldıysa yeterli sıvı alamıyo olabilir, bi de bi kaç defa günün aynı saatinde dereceyle uyararak yaptırırsan alışabilir belki o saatte yapmaya, geçmiş olsun canım, bebişlerin her derdine hemen çare olmak mümkün olmuyo malesef, zamanla kendileri kuracaklar düzenlerini

Çok şükür biraz önce yaptı macun kıvamında koyu yeşil, kabız olan çocuk zorlanarak yapmaz mı? bizimki hiç zorlanmıyor ve sırtına kadar dolduruyor. Kabızmı değilmi anlamadım ki eskiden günde 2-3 kez yapan çocuk haftada bir anca yapıyor.
Sütümde az değil canım yetiyor kendi bırakıyor.Dışardan cisim sokmanın ilerde tehlikeli olacağını okudum ama alışkanlık kazanmasını istiyorum, sen uyararakmı yaptırıyorsun?

evde yoğurt mayalayan arkadaşlar, sizin yoğurtlarda sümüksü kıvamda uzuyormu?yaptığım yoğurtlar güzel tutuyo katı oluyo ama uzuyo.yine de yedirdim tadında birşey yok ama tedirginim midesini bozmasın sonra.

Evet canım bende bugün mayaladım benimkide katı ama sünüyor, yese vericem merte ama yemiyor. Kattığın şey belli süt ve yoğurt yiyorsa ver, ben yediremiyorum, sütaşın babymaxda bana ekşimiş gibi geliyor kokusu evde yapılan daha sağlıklı.

selam canım..bende geçen gün yaptım bal kabğından püre.. tarifini yazyım istsrsen.. küçük bir soğan azcık..küçük bir patates.accık pirinç ve bir dilim küçük bal kabağı.. hepsini pişir.. ben çatalla eziyorum sen blendrıdan geçri istiyorsan.. accıkda z.yağı.. afiyet olsun.. benim kız yedi..

Soğan gaz yapmazmı canım ya?
Ben Mertin çorbalarına hiç koymadım soğan.

pastörize sürle alakası yok, ben çiftlikten alıyorum ama oluyor işde, yoğurt mayalarken metal değmemesi gerekiyormuş.

canım benim kız 1 aylıkken olmuştu kabız, 1 ay falan sürdü, ben mecbur kalınca bi kaç günde bi yapıyodum, dediğin gibi çocuğun zorlanmıyosa üstüne gitme, drna da danış tabii

pastörize sürle alakası yok, ben çiftlikten alıyorum ama oluyor işde, yoğurt mayalarken metal değmemesi gerekiyormuş.
hımmm bunuda deneyim bari CADIARZU
selammmm
bende bugün yarım günlüğüne işe gittim.izinlerim bitmiş.bi 3aylıkda ücretsiz izin aldım.
of ya zaman nasıl çabuk geçiyo.ben kızımı hiç bırakmak istemiyorum.bugün nasıl koşarak eve geldim.hiç bişey gözüme güzel gelmedi.aklım hep asyada kalıyo.evde babasıyla başbaşa bıraktım.bi geldim beni unutmuş bile.ben onu okadar özlerken satıcı kızım beni unutmuşkaydirigubbakcemile3
kızlar ya bizim işyerinin kreşide 24 aya kadar olan kısmı kapanabilirmiş.napcam ben yaa..bakıcı bulmam gerekcek ama kime güvencem.çocuk zaten iştahsız kim onla benim gibi ilgilenirki... yemessen yeme der bırakırlar.çok kafama takıyorum ya.güvenilir merhamaetli birini nasıl bulcam.bizim kreşdede egitimli insanlar olmasa bile en azından yanımda olcaktı.of ya düşündükce daralıyorum.aslında 1yıl ücretsiz izin alma hakkımız var ama onada yeltenemiyorum.tek maaşla okadar idare edilmez.zaten ev kredisi ödüyoruz.çalışan anne olmak çok zormuş ya.çocuk orda burda büyüyo.allah çalışan annelerin yardımcısı olsunnnn:Saruboceq:

ayyyy aynı dertler bendede var...benim iznimde şubatın 8 inde bitiyo.Bizim iş yerinin kreşi 3 yaşında alıyo ve bizde ev kredisi ödüyoruz benim maaşım oraya gidiyo..Babamızda diğer ihtiyaçları karşılıyo...Ücretsiz izin almam imkansız gibi bu durumda ve düşün bende 2.5 sene napıcam hiç bilmiyorum....Gerçi benim annemde kayınvalidemde bakmaya gönüllüler ama evimiz ikisinede ters ev almak için arabayıda satmıştık buda bi sorun...Genede Allah büyüktür Rabbim bi kapı açıcak diye bekliyorum...:Saruboceq:

Evet canım bende bugün mayaladım benimkide katı ama sünüyor, yese vericem merte ama yemiyor. Kattığın şey belli süt ve yoğurt yiyorsa ver, ben yediremiyorum, sütaşın babymaxda bana ekşimiş gibi geliyor kokusu evde yapılan daha sağlıklı.

evde yapılan da hazır sayılmaz mı?
dene istersen sindirim sistemini düzenler miniğin...

binnurcum sende bnm gibi mi yapıosun
eğer farklı ise yazar mısın sana zahmet

sadeetcim bende aynı yapıyorum içine yoğunluk olsun die irmik yada pirinç ekliyorum ek olarak
kızım ateşlendi ateş düşürücü verdim soydum baya düştü
şimdide uyuttum gece inş ateşlenmez sabaha kadar uyuyamam şimdii off anne olmak ne zormuş yaaa

Kızlar ...
nasılsınız??
biz haftaya kötü başladık...:KK43:(( malesef..
oğluşumu yürütece koydum wc ye gidecektim bam diye bir ses halıya takılıp düşmüş...nefes alamadı...çıldıracaktım...alt katta üniversitede dr komşumuz var ... hemen geldi ... kontrol etti düşünce şok geçirmiş bebişim....eşim geldi o arada..hastaneye götürmeyelim dedi komşu virüs kaynıyo bide hasta olmasın diye...şimdi gözlemde tutuyoruz..kusma ve gözlerde kayma olursa koşucaz hastaneye....bugün 10 yaş yaşlandım resmen .......

Kızlar ...
nasılsınız??
biz haftaya kötü başladık...:KK43:(( malesef..
oğluşumu yürütece koydum wc ye gidecektim bam diye bir ses halıya takılıp düşmüş...nefes alamadı...çıldıracaktım...alt katta üniversitede dr komşumuz var ... hemen geldi ... kontrol etti düşünce şok geçirmiş bebişim....eşim geldi o arada..hastaneye götürmeyelim dedi komşu virüs kaynıyo bide hasta olmasın diye...şimdi gözlemde tutuyoruz..kusma ve gözlerde kayma olursa koşucaz hastaneye....bugün 10 yaş yaşlandım resmen .......
çoooooooooook geçmiş olsun pınarcım batuşa kıyamam çok üzüldümmm

X