2009 Mavi jeans Kot giysi modelleri

Cicilikiz

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2009
1.972
9
45
Türkiye’nin yüz akı Mavi Jeans 2009 yılı bahar ve yaz aylarına ait ürünlerini teşhir etmeye başladı arkadaşlarım.


Kendi stilini yaratmak kafasına göre takıp takıştırmak isteyenler Mavi’de yemeniden kolye ve bileziklere kemerden çanta ve sandaletlere kadar yepyeni bir aksesuvar koleksiyonuyla karşılaşıyor. Sezonun diğer kahramanı ise koleksiyona heyecan katan elbiseler… Kadınlar bu yaz; çiçekli geometrik ve etnik desenlerin canlılığını siyah ve beyazın sadeliğini kroşe nakış ve dantelin şıklığını taşıyan elbiselerle rahatlığın tadını çıkarıyor.
mavi_jeans_2009_trend.jpg

Brezilya’dan başlayan bir koleksiyon hikayesi…
Brezilya’dan yola çıkarak özgür ruhların hikayesini anlatan koleksiyon doğal mirasa ve yeşilin içinde saklı renk cümbüşüne yapılan yolculuğu üç farklı temayla sunuyor. Yağmur ormanları ve vahşi doğanın izlerini taşıyan “Amazon Gönüllüsü” Brezilya’nın şehir hayatını yansıtan “Brezilya Modern” ve Bahia kumsallarındaki tropik esintileri özgün tasarımlarla buluşturan “Samba Yazı”…
Amazon Gönüllüsü
Amazon Gönüllüsü grubu metropollerden yola çıkıp vahşi doğaya oradaki kültürel mirasa ve maceraya yapılan yolculuğu anlatıyor. Yağmur ormanlarının doğal dokusundan Amazon’un yerel kültüründen ve onu korumak için gönüllü çalışanlardan ilham alıyor. Bu grupta derin yeşillerin puslu grilerin tropik parlak tonlarla canlandığı renk gamı dikkat çekiyor. Seksi incecik örmelerin trapez kesimli ceketlerle kombinlendiği sade kesimlerin bol fonksiyonel ceplerle süslendiği siluetler öne çıkıyor.
Brezilya Modern
Rio ve Sao Paulo gibi Brezilya’nın modern yüzünü temsil eden Latin kültürü güncel sanat ve futbol temalarının etkisini hissettirdiği Brezilya Modern gerçek anlamda bir renk cümbüşü yaşatıyor. Canlı renklerin daha da şekerlendiği parlak pembelerin sarıların yeşillerin kullanıldığı örmeler sıcak kum renklerinde non-denimler ve capcanlı karnavalı çağrıştıran emprimeler dikkat çekiyor. Güneşle yıkanmış tişörtler nakışlı ekose gömlekler bol ve cesur renkli grafikler uçuşan elbiseler büzgülü ince örmeler fiyonklar ve mini fırfırlar öne çıkan detaylar arasında yer alıyor.

Samba Yazı

mavi_jeans_2009yaztrendi.jpg

Adına yakışır sıcak ve enerjik bir koleksiyonla sezona damgasını vuracak Samba Yazı’nda yanık tenin vazgeçilmez tamamlayıcısı beyazın üstünlüğü hissediliyor. Büzgüler bağcıklar gibi kadınsı detayların dikkat çektiği koleksiyonda mini şortlar basic tişörtler ve modern sandaletlerle kombinlenen ürünler öne çıkıyor. Mor sarı ve yeşilin kuvvetli tonları Bahia ve Ipanama kumsallarının huzurunu ve sıcağını yaşatıyor.
Mavi 2009 Denim Modası’nda öne çıkanlar…
Mavi’nin mükemmel kalıpları yumuşak dokusu kendine özgü yıkamaları ve Akdenizli detayları bu sezon da blue jeans modasına yön veriyor. Mavi 2009 İlkbahar – Yaz Koleksiyonu’nda 45 model ve 100′ün üzerinde yıkama bulunuyor.
Siluetler…
Kadında seksi ve premium görünüşün yanı sıra rahatlık önem kazanıyor. 60′lardan esinlenen bol paçalı Beth Cora Kay Kemi ve Dawn dikkat çekerken skinny’de efsaneleşen Lindy seksi görünmek isteyen genç kızların gözdesi oluyor. Düşük beli dar kesimi ve flare paçasıyla dikkat çeken Kate incecik siluetlerin yeni favorisi olmaya hazırlanıyor.
Erkekte Hunter ve Pierre yaza özel yıkamaları ve premium detaylarıyla dikkat çekerken; düşük belli dar paçalı Marcus ise en yeni ve öne çıkan modellerin başında geliyor.
Vanna mini şort ve Siera bermuda sezonun şort modasına uygun yırtıklı ve kullanılmış görünümüyle genç kızların gözdesi olacağa benziyor.
Renkler…
Bu sezon denimde açık ve ağartma yıkamalarla bol yırtıklı ve vintage ürünler ön plana çıkıyor. Mavi’ye özel tonlarda tasarlanan ve Rio sahillerini anımsatan parlak Rio Mavi’si yaza renk katan yıkamaların başında geliyor. Dikişlerde kullanılan sarı turuncu ve kırmızı iplik detayları blue jeans’lerin havasını değiştiriyor.
Koleksiyonun olmazsa olmazları ise beyaz denimler… Yumuşak renkli ipliklerle kendi içinde kontrast barındıran beyaz pantolon şort etek ve kapriler yaza damgasını vuruyor.
Özel gruplar…

Terzi işi detaylarıyla seçkin bir görünüm sunan Mavi Premium %100 organik Ege pamuğuyla üretilen Mavi Organic Koleksiyonu ve Akdenizli detaylarla farklılaşan White Edge grubu bu sezon da Mavi’nin en şık ve sofistike tasarımları arasında yer alıyor.
Mavi Jeans 2009 İlkbahar- Yaz Koleksiyonu’nun fotoğraflarını yine dünyaca ünlü fotoğrafçı Oliviero Toscani çekti.
x-paylasim.com