2010 Aralık Anneleri

Slm kızlar,
bende aralık annesiyim.oğlum orta kulak iltihabı oldu başınıza geldi mi şuanda neler yapılabilir.yavrum 4 gündür hiç bişey yemiyor çok kilo verdi

Slm kızlar,
bende aralık annesiyim.oğlum orta kulak iltihabı oldu başınıza geldi mi şuanda neler yapılabilir.yavrum 4 gündür hiç bişey yemiyor çok kilo verdi

Kıyamam kuzucuğa Valla benim bir fikrim yok doktor ne diyor bu konuda ,neden olmuş.Çok çok geçmiş olsun ,Rabbim şifa versin inşallah...

Slm kızlar,

gecmis olsun bneim kizimda da kulak enfeksiyonu oldu isatahsizlasti yediremedim sutude icmedi uyurken verdim sutlerinide.simdi nasil

Kıyamam kuzucuğa Valla benim bir fikrim yok doktor ne diyor bu konuda ,neden olmuş.Çok çok geçmiş olsun ,Rabbim şifa versin inşallah...

neden olduğunu bilmiyoruz tatlım ama üşütmüştü biraz elektrikler kesildiğinde ev buz gibi olmuştu oğlum sıcağa alışık şimdi serum ve antibiyotk kullanıyrz çok şükr atlattık gbi ama 4 kilo verdi yavrum

2. bebeği düşünüyorum devamlı ama kızımın doğumundan sonra eşim devamlı şehir dışında çalışmak zorunda kaldığından tek başıma hep zorlandım ama hiç şikayetçi olmadım.
Annem yakınımda ama çalıştığından dolayı akşamdan akşama ilgilenebiliyor ve tabii ki ilk bebek acemiliği ve zorluğuda acaba 2. bir çocuğu yapsam mı dedirtiyor.
Bazen de kızım için iyi bir gelecek hazırlamam gerekirse başka bir bebeğin masrafları buna engel olurmu diye düşünüyorum? Arada tek çocuk yeter diyorum. Ama kimisi kardeş gerekir diyor.
Ayrıca da düşününce kızımı o kadar çok seviyorum ki bir bebek yapsam onu da kızım kadar sevebilir miyim. Ona da kızımın ki gibi sevgi verebilit miyim diye saçma bir düşüncede geliyor aklıma:)
Bu yüzden bende de gelgitler olmuyor değil. Birde kv ayrı şehirde olduğundan 40 gün bende kalmıştı. Bir 40 gün daha kv yi çekemeyeceğimden galiba şimdilik 2.bebeğe "hayır" diyorum.

Biz düşünüyoruz 2. yi ama nasipse 3 yıl sonra en 4 yaş olsun istiyoruz aralarında :)Sonra sıra gelecek 3. yü düşünmeye :))))

sizler ikinciyi ne zamana dusunuyorsunuz sayfamiza beklerim

ne güzel ne güzel hayırlısı olsun

bende 2 yaşındayken hamile kalıp 3 yaşındayken doğum yapmak istiyorum ama eşim hiç istemiyor nasıl olcak bilmiyorum. kardeşsiz olmaz ben kardeşi olmasını çok istiyorum.

ben büyük oğlum 3,5 yaşındayken ikinci oğlumu doğurdum, biz de kardeşsiz olmaz diye düşündük çünkü...

kızlar nasılsınız
bende haberler pek iyi değil geçen hafta bebeğimin kalbi 8. haftada durduğu için kürtaj oldum
artık meleğim benimle değil 9+2 günlükken farkına vardım
hayırlı kandiller
allahım hayırlı ve sağlıklı melekler nasip etsin
hamişlerin sağlıkla kucaklarına almayı nasip etsin mevlam

ekince bende adet olayım çalışmalara yeniden başlayacağım
allahım hayırlısını versin ben aralarında çok yaş farkı olsun istemiyorum inş. RABBİM KALBİMİZE GÖRE VERİR

çok üzüldüm canım, inşallah tekrar hamile kalırsın, sağlıkla bebeğini kucağına alırsın.

eminecim merhaba nelerle nasıl sıkıntılarla doğdulaar benim kide büyüdu elhamdülill<h

selamlar arkadaşlar bende aralık annesiyim geçen seneden beri takip ediyorum sizleri inşallah herkes iyidir sizlerden çok şey öğrendim hepinize ayrı ayrı teşkkür ederim ve bebeklerinizle eşiniz sevdiklerinizle birlikte çook uzun yıllar mutluluklar dilerim.
bir kaç bişi yazmak ve fikirlerinizi almak isterim aralık11 2010 doğumlu oğlum şuan 8 tane dişimiz 10 aydan beri var, kurban bayramından beri yürüyor, anne, baba, düştü gitti, dede, mama, meme diyor. ama burnunu kulaklarını göstermiyor, bye bye yspmıyor küçük oyunlar yani öğretemedim, kullandığınız vitaminleri kullanamadım çünkü içeceğinde savaş çıkarıyor, kilo 10 boy 73annesütü ile besleniyor yemek yemiyor ve uykuları kısa dönemler halinde geceleri memede uyumak istiyor.her saat başı veya daha kısa sürelerde uynıyor, yatmadan önce bişiler yediremiyorum faraza yese bile aynı sürede kalkıyor yine. yoğurt meyve suyu,ayran , su içmiyor sadece çok nadir şehriye çorbası hafif tavuk yiyor kahvaltı hakgetire. aç, yemek önünde bir kaşık alıp emmek istiyor.çokta mızmız yemeklerimi hala eşim gelince yapıyorum, sürekli kucağımda tezgahla arama girip sürekli ağlıyor. herşeye ağlıyor, güldüğü oynadığı zamanlarda var ama genelde huzursuz gibi doktorlara götürüyoruz normal bişi yok yaramaz diyorlar ama yoruldum koştur koştur iş yapıyorum temizlikte yemekte zorlanıyorum bakamıyormuyum diyorum artık hırçınlaşıyorda mutlaka istediğini yaptırıyor ağlayarak huy edinmesinden korkuoyrum. ardakaşları ile oynarken hır çıkarıyor sürekli kucağımda geziniyor yürüdüğü hatta koştuğu halde bana bir akıl verin sizinkiler nasıl? acaba benim yanlış yaptığım bişiler mi var? yemek yemiyor uyumuyor ve kucakta yaşıyor sürekli homurdanıp mutlu olmuyor. bir pedagog dan yardım mı almam gerekiyor cevaplarnızı tavsiyelerini ve örneklerinizi kısa zamanda bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Merhaba asigül oğlunun doğumunu hatırıyorum,eşin bilgilendirmişti bizi. Kelimeleri yeterli,o dinlemese bile bol bol kitap oku ki kulağı aşina olsun yabancı kelimelere. Benim oğlumda canı isterse gösteriyor yüzündeki uzuvları,canı isterse yapıyor bye bye çalıştımaktan vazgeçme. Malesef bende vitaminleri kullanamadım,d vitaminini bile çok az kullandım. Demir ölçümü yapılmıştır neksiklik olsa doktorun söylerdi,d vitamini içinde ampuller var ayda 1 içirilebiliyormuş. Doktoruna ya da aile hekimine danış onlardan 1 kere kavga dövüş içir ki için rahat etsin. Şırıngayı deneyebilirsin. Yemek konusunda aynen benim oğlumu anlatmışsın. Yatmadan midesine doğru düzgün bir şeyler girmediğinden zırt pırt uyanıyor,gündüz zaten öğüre öğüre 1 kaç kaşık ancak. 1 yaşından sonra vitamin kullanmaya başladık biz minadeks onun iştaha etkisi oldu açıkcası doktoruna bunu da danışabilirsin. İnan bu kucak olayı bizde de had safhada yemeği falan ancak pepe başlarda mama sandalyesine oturtabilirsem yapıyorum. Biraz çizgi filme alıştırabilirsin,artık 1 yaşını geçmiş 30 dk kadar seyrettirebilirsin. ağladığında tepki vermeyin,kucağa almayın,dikkatini başka yöne çekin diyor uzmanlar,elimizden geldiğince bunları yapmaya çalışacağız mecburen. d vitamin ampulunu ihmal etme,boyuna etkisi olur. Bu arada ortalama kilolar hep 10 civarı,canını sıkma.

Sevgiler..

canımcım çok teşekkür ederim içimi rahatlattın tavsiyelerini dikkate mutlaka alacağım. pepeyi bizde seyrediyoruz, reklam manyağı birde uzmanlar seyretmesin diyor ama teorik ile pratik bir değil sürekli okuyup araştırıyorum ama olmuyor işte huy herhalde, ben,m sıpam zor biraz. Allah bebeğinin sağlığını sıhhatini bozmasın...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…