2010 Haziran Anneleri buradan devam ediyor!

inşallah hepimiz iyi bi hamilelik dönemi qeçiririz :1hug:

ozbekcimm bana mesaj atmıssında sana mesaj atcaktımm ziyaretci msjınn kapalıydıı

hoşqeldiniz kızlar :hulya: bende size patik örüyodumm kaydirigubbakcemile3 :hulya:

Merhaba kızlar benim bugün kontorlüm vardı. Daha önce ameliyat olduğum için rahmin içi kazınıp incelmiş bebekte kenine en uygun yeri seçmiş şu an rahmin ağzındaymış dr bana eğer başka dr a gitsen bebek öyle aşağıdaki sana düşük yapıyorsun der dedi. Bel ağrılarım ve kanamam ondanmış. Rahim ağzı açılmasını sordun şu an bir sıkıntı yokmuş 13-14 haftaya kadar vaktimiz var bir sorun olursa bu zamanda dikiş atarım dedi.

Benide listeye eklermisiniz yaş 27 sat 7 eylül beklenen doğum 14 haziran kese göründü pıt pıtlar 26 haziranda inşallah

arkadaşlar merhabalar bugün gene kan verdim değerim oldukça ykkselmiş kesesini görebilcez ama benim sağ kasığımın alt tarafı böyle sıkışıyor gibi geriliyor gibi batmalar var arada bir bu normal mi benim gibi olanlar varmı sevgiyle kalın :)

zeyhat inşallah bebeğinin sağlıkla kalp atışını duyarsn ve bize qüzek müjdeni verirsim canım :hulya:

ooooooooooooo yeni topigimiz hayirli olsun. Insallah dogum haberleri veririz burda :) sizleri cok seviyoruuuuuuuum

kızlar giremedim bi türlü siteye
duydum pıt pıt ları
miniğim 5 mm imiş
kesemiz 16mm
darısı sizlerin başına
çok güzel bi duygu

hayırlı akşamlar hamile hanımlarrr

nasılsınız bakalım, ben çok iyiyim inş. bu pozitiflik bebişimede geçer kaydirigubbakcemile3

Kızlar bişey söylüycem. yani ufak bi fikrim var. Hepimiz hemen hemen aynı zamanların hamiş anneleriyiz. Testler, doktorlar, ilaçlar vs aynı zamanlarda denk geliyor.

Ben diyorumki bebişlerimiz için canımız ne isterse yiyoruz. Ama ben birde ağzıma götürmeden önce bu bebeğim için ne kadar faydalı diyerek düşünüyor, ve faydalı olmayan bişeyi ya hiç yemiyorum, yada çok azz yiyorum.

Yani lafın kısası, herkez minik kuşunu nasıl beslediğini yazsın kısaca, aklına geldikçe yeni bişey öğrendikçe. Fikir alıverişi olur. Ha ne dersiniz?kaydirigubbakcemile5

Ör:

Mutlaka kahvaltıda bal, yumurta, azcık marul (folik asit var) beyaz veya kaşar peynir çok az kaymak ve azcık tereyağ. Yanındada ya ıhlamur yada süt. Çay nerdeyse hiç içmiyorum artık yemekle içilen çay yiyeceklerin besin değerlerini öldürdüğünden ötürü

Her gün mutlaka kırmızı et yiyorum.

haftada iki gün balık yiyorum

haftada 2-3 gün tavuk yiyorum

her gün 1 kase yoğurt 2 su bar. süt içiyorum

her gün mutlaka 2 ceviz,2 hurma,2 badem,2fındık yiyorum bebişim zeki olsun inş. bunları 2 den fazla yemiyorum. Fazlası kilo yapar die

her gün çeyrek su bar. zemzem içiyorum her şeye şifadır inş.

Meyve yiyorum.

Şimdilik aklıma bunlar geldi. Dahada gelirse yazarım kızlar

Son düzenleme:
Bazen soda ve dr tavsiyesi bol bol su içmeye çalışıyorum.

Suyun 9 yararı

1 - Toksinlerin atılması: Hamilelikte, özellikle ilk üç ayında, plasenta henüz oluşmamışken, vücuttan toksinlerin hızla atılması gerekiyor. Bunu sağlamanın yolu bol su içmekten geçiyor (ilk üç ayda sık idrara çıkmanın amacının da toksinleri hızla atmak olduğunu okumuştum).

2 - Amniyotik sıvı miktarının korunması

3 - Artan kan hacmi için gereken suyun karşılanması

4 - Kabızlığın önlenmesi: Kabızlık hamilelikte sık yaşanan bir sorun. Lifli yiyecek tüketimi ile birlikte bol su içerek kabızlık sorununu hafifletebilirsiniz.

5 - Hemoroidlerin önlenmesi: Kabızlık sorunu hemoroidlere yol açabileceğinden dolaylı olarak hemoroidlerden de korunmuş olursunuz.

6 - Çatlakların önlenmesi: Çatlak oluşumunda genetik önemli. Ancak yeterli su alımı ile çatlaklardan korunabilir en azından oluşumunu azaltabilirsiniz.

7 - Soğuk algınlığı, ishal, idrar yolları enfeksiyonları gibi hastalıklardam korunmada, ve hastalık durumlarında su kaybının önlenmesi için bol su içmeye çok dikkat etmek gerekiyor.

8 - Ödem oluşumunun önlenmesi

9 - Erken doğum ağrılarının önlenmesi

Sütün ana maddesi su olduğu için, bebeği emzirirken de bol su içmeye çok dikkat etmek gerekiyor. O nedenle, su içmekten hoşlanmayanlardansanız bir an önce durumu kabullenip alışmaya çalışmanızda fayda var. Sürahinin içine hoşlandığınız aromalardan katmak alışmak için iyi olabilir. Limon, portakal, bergamut kabukları, tarçın veya vanilya çubukları, taze nane, fesleğen, az suda kaynatıp içeceğiniz suya ekleyeceğiniz kuşburnu, elma, ayva aklıma gelenler.

Hamilelik ve emzirme döneminde alınması gereken sıvı miktarı günde 2-3 litre. Bu sıvı alımının çoğunluğunu suyun oluşturması gerekiyor. Çay, kahve kola gibi içecekler ve bazı bitki çayları idrar söktürücü olduğundan su yerine geçmiyor. Zaten bunlardan hamileyken de emzirirken de fazla tüketmemek gerekiyor. Hamilelikte bitki çaylarını kullanırken de dikkatli olmak gerekiyor.

Evde, işyerinde her yere sürahiler, şişeler yerleştirmek faydalı olabilir. Dışarı çıkarken de yanınızda su almayı alışkanlık edinmelisiniz. Böylece su içmeyi hatırlarsınız ve kalkıp su almaya üşenmezsiniz. Sürahilerinizin temiz ve kapaklı olmasına dikkat edin. Açıkta bekleyen suda mikrop üreyebilir. Sabah uyanınca su içme alışkanlığınız yoksa bunu adet haline getirebilirsiniz. Son üç ayda mesaneye bası arttığı için idrara çıkma ihtiyacı artıyor. Bu dönemde zaten kötüleşen uykunuzu bölmemek için gerekli suyu içme işini geç saatlere bırakmadan halletmekte yarar var. Arada sırada gün içinde içtiğiniz sıvı miktarını not edip yeterli suyu alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz. Ancak, sürekli litre hesabı ile su içmeye kalkmak sıkıcı olabiliyor. Emzirme dönemi için de klasik tavsiye her emzirmede bir büyük bardak sıvı tüketmek

cok guzel bessleniyorsun rayihacim.aferin sana.ceviz falan bende tuketiyorum ama balik henuz yiyemedim.bol sut iciyordum,dr azalt dedi,en cok taze skilmis meyve sularina bu aylarda daha cok onem ver dedi.kalsium ilerki aylarda daha cok lazim olacak

bi de eger elma suyu sikacaksak onu örnegin havucla falan karistirmak olmazmis.bende yeni ogrendim.havuc+elmayi seviyordum ama megerse elmada olan demir kayboluyormus

bi de eger elma suyu sikacaksak onu örnegin havucla falan karistirmak olmazmis.bende yeni ogrendim.havuc+elmayi seviyordum ama megerse elmada olan demir kayboluyormus

ooooooooooooo yeni topigimiz hayirli olsun. Insallah dogum haberleri veririz burda :) sizleri cok seviyoruuuuuuuum

vercez inşalalhh canım cinsiyetleri herşeyi paylaşcaz:) hamile kalıp topiklerde paylaşmayı cok istiodum özeniodum hamilelerin topiğne zemuszemus

cok guzel bessleniyorsun rayihacim.aferin sana.ceviz falan bende tuketiyorum ama balik henuz yiyemedim.bol sut iciyordum,dr azalt dedi,en cok taze skilmis meyve sularina bu aylarda daha cok onem ver dedi.kalsium ilerki aylarda daha cok lazim olacak

Hmm bende o halde pazardan bol bol alayımda içeyim. Teş. leylacım. Birde büyük ihtimal biliyorsunuzdr ama aklıma gelmişken yazayım. Havuç suyunu sıkınca içine bir çay kaş. sıvıyğ koyup karıştırıp için. havucun esas vitamini yağda çözülüyormuş. Yurt dışında meyve suyu isteyince garson yağlımı, yağsızmı dye sorarmış.

Ne yağı olduğu önemli değil ben has zeytinyağı koyuyorum.

Görüşürüz kızlar. Bu saatte topikteyim. Çünkü birazdan dr gidicez. ınş. hayırlı haberle ve keseyle dönerm artık.kaydirigubbakcemile3

Günaydınn Güzel sitenin Güzel hamişleriiiiiiiii opuyorumnanaktan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…