2012 ekim meleklerini büyütüyoruz

Allah kolaylık versin.heycan var mı ben 1defa girmiştim nst ye.ıkıncıyede doğumda girmiştim:-)
Eşim eskıden cocuk istediğini hiç söylememişti ama bı bir haftadır çok dıle getiriyor.bende tatilden sonra istiyorum bakalım kim kimi ikna edicek.
Ece ıyandı canım popo açık geziyor şimdide benim yatagıma cıkmıs.tam sıpa saklanıyor evin içinde sonra ara ki bulasın

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

nst normal çıktı şükür

ama doktor aynı şeyleri tekrarladı yine sezeryan yerinde incelme olduğu için çok dikkat etçeksin dedi

bebeğin ağırlığı arttıkça daha çok baskı yapıp doğum sancılarını başlatabilir, sezeryan yerinde yırtılmaya sebep olabilir o da hayati tehliye sokabilir seni dedi

ayakta durmak yok dinlenceksin hep, biri gelip yardımcı olcak sana diyor :KK14:

seninde hayırlı zamanda olsun inşallah, 2. gebelikler daha zormuş , biz yakın zamanda sezeryan olduğumuz için daha zorluyor tabi

Püüüü kız allah seni hanı beraber doğuracaktık.haın ıkı gün gelmedim meydanı boş bulmussss.😩küstüm valla.ekim kasım gibi başlıycam ben tedavıyee..

Regl olmuyorum kiz denk getiririz anca duzene girersem o aylarda birlikte dogururuz

hepsi aynı galiba bu eşek sıpalarının buaralar :KK1:

sokaktan eve girmek istemez, dışarda elini tutturmaz , istediği olmayınca sinirlenip elindekini fırlatır...hele mızıl mızıl ağlamalar...

dediğin gibi kübracım 2 tane olunca napçaz hiç bilmiyorum , hangi birine yetişirim hiç bilemiyorum :KK14:

Allah kolaylığını verir inşallah canım.. yanii Öyle avutuyorum kendimiii :))

Oyy benm yakışıklım ne tatlı olmuşsun sen , Allah hep güldürsün sizleri :KK16:

Ben sokuyorum eve o zaman otur oturdugun yerde diyorum.dün de evimiz piknik alanına çok yakın yemekten sonra cay içmeye gittik aldık termosuda yanınızdada park.tutturdu gidicem diye bende gidemeyız çay içiyorum diye kalkmadım.biraz inatlaşti ağladı.eşim hayır annen cayı bitmeden gelemez aenle dedi.beklmeye başladı oda yanı bizim karrlı olmamız gerekıyor sanırım

aynen dediğin gibi cnm kararlı olmak gerekiyor. yoksa onlar üstün taraf oluyorlar... anne ve baba aynı tutumda olmalı bu da çok önemli..

selam kızlar nasılsınız giremedim bu ara kusura bakmayın bi kaç gündür başımızda bişiler var eşimin kredi kartı kopyalanmış harcama yapılmış mahvolduk onlarla uğraştık bu sonuçlandı netten alışveriş yapmış o site ürünleri iptal edip paramızı geri yatırcakmış pazartesi suç duyurusunda bulunucaz inşallah...:KK47:

Elifcigim oglusuna masallah allah nazarlardan esirgesin cok tatli ve kendini belli etti bu cocuk coook yakisikli olcak allah saglikli uzun omurler nasip etsin.

selam kızlar nasılsınız giremedim bu ara kusura bakmayın bi kaç gündür başımızda bişiler var eşimin kredi kartı kopyalanmış harcama yapılmış mahvolduk onlarla uğraştık bu sonuçlandı netten alışveriş yapmış o site ürünleri iptal edip paramızı geri yatırcakmış pazartesi suç duyurusunda bulunucaz inşallah...:KK47:

Bu nedir ya nasil bi sistem olusturmuslar :KK47: millet yolunu bulmus neyseki sonuca ulasmissiniz canim... Benimde garantili ve adima faturali telefonumun imei nosu klonlandi yakin bi zamanda telefonum kullanim disi kaldi bi kac ay bekledi madur olduk ne yazik ki satici firmanin elinden bisey gelemedi bizde kendi yontemlerimizle actirdik telefonu cok sinir bozucu gercekten.

Töbe yarrabım ya.geçmiş olsun

Bu nedir ya nasil bi sistem olusturmuslar :KK47: millet yolunu bulmus neyseki sonuca ulasmissiniz canim... Benimde garantili ve adima faturali telefonumun imei nosu klonlandi yakin bi zamanda telefonum kullanim disi kaldi bi kac ay bekledi madur olduk ne yazik ki satici firmanin elinden bisey gelemedi bizde kendi yontemlerimizle actirdik telefonu cok sinir bozucu gercekten.

bu insanları anlayamıyorum ya acizlik bu git çalış demi vicdan yok vicdan maalesef:KK43:((

İlk kundağın
Ben oldum, yavrum;
İlk oyuncağın
Ben oldum.

Acı nedir
Tatlı nedir… bilmezdin
Dilin damağın
Ben oldum.
Elinin ermediği
Dilinin dönmediği
Çağlarda, yavrum
Kolun kanadın
Ben oldum
Dilin dudağın
Ben oldum.

Belki kıskanırlar diye
Gördüklerini
Sakladım gözlerden
Gülücüklerini…
Tülün duvağın
Ben oldum!

Artık isterlerse adımı
Söylemesinler bana
‘Onun Annesi’ diyorlar…
Bu yeter sevgilim bu yeter bana!

Bir dediğini
İki etmiyeyim diye
Öyle çırpındım ki
Ve seni öyle sevdim sana
O kadar ısındım ki
Usanmadım, yorulmadım, çekinmedim
Gün oldu kırdın…
İncinmedim;
İlk oyuncağın
Ben oldum.. Yavrum
Son oyuncağın
Ben oldum…

Layık değildim
Layık gördüler
Annen oldum yavrum
Annen oldum!

Arif Nihat Asya

ılk bır ayımı annemle kendı evımde gecırdım o gııdınce napıcam nasıl basedecegım ıkı bebısımle dye kara kara dusunup annemın gıtcegını her hatrladgmda
hungur hungur aglarken esımın onerısıyle annemle bır memlekte gıtmeye karar verdım bı haftadan berı aılemın yanındayımm..
burda hersey cok daha kolay benım ıcın eylusum cok mutluu ben ona karsı sucluluk hıssetmeden nılosu buyutuyorum en azından..
cok cok guzel bı duygu kızlar ya anlatamam ıkıncı bebısın tadını..
her ne kadar artık kıdemlı anne olsam da sankı hıc bebek buyutmemıs gbı hıssedıyorum hala cogu zaman o heyecan hala tavan noktasında
nil i her kucakladgmda kalbım tıtrıyo adeta her ne kadar bebek buyutmenın tadına varmıs da olsam hıc yasamams gbı tekrar aynı heyecan
telas sarıyo butun bedenımı her dogum her evlat o kdar farklıyms kı bırbırnden...
carsamba gunu kırkımız cıktı dha dun gbı oysa hamılelıgım..eylul ben dogdum dogalı hep vardı sankı hıc bebek olmadı hep boyledı gbı de sankı
benım elıme yepyenı oyuncak bı bebek dha tutusturdular gbı hıssedıyorum:)hamıle gbı de hıssetmemstm cogu zman zaten eylus sayeesınde:)
.okadar cok sey bırıkmıs kı neyden bahsetcegımı bılemedım bı an teyzemızın laptopu bulmusken telın wı fı yı acıp sıze
yazmak ıstedım hemen delı gıbı:)ben daldan dala atlayarak bahsedeym sımdılık burda oldgum surece yazarm yıne zaten yazamasam da telden okuyarak takıp ederım..40 gunumuzu devırdık hayrlısyla saglımız yerınde cok sukur teyzoslar dogumum zor oldu demıstm ya
benım toparlanmam uzun surdu bu yuzden bı suru hastalıkla ugrastım once hemoroıd ardından reflu, mıgren.....
cok sukur gunden gune azaldı acılarım sımdı gayet ıyıyımm
mınık kurabıyemm de ablasının kopyası gbı tam bı gunduz fenerıı uykusuz sırınee gunduzlerı kesıntısız bı yarım saat uyumuyo mınnos
dha cok cok mınık degısr mı acaba dye dsunsemde eylul den yana tecrubeme dayanarak en az bı altı ay bole gıder dye ınanıyorum
gecelerı gunduze oranla dha ıyı uykularımz dyebılırım emzırmede de skntı yok cok sukur arada mama destegı yapıyorum ama
eylusum 20 aylık oldu..ole bı havalarda ısvelerde cılvelerde kı sormayın tam bı bucur cadıı burda da o kadar keyfı yerındekı tum gun park bahce
market ıkı dakıka durmuyoo kumla tas toprakla oynamalara doymuyoo hep ıstahsız ve yemesı problemdı ya burası bogazına da ıyı geldı kalabalık ortamda olunca..dısler hala yarım yamalak ama konusmada hıc skntsı yok bıldıgın sohbet edıyoo oturup:)en son numarası oje surmektı teyzesınden gormus gunde ıkı kez ojelerını sıldırıp yenıden surduruyo kımı yakalarsa:)) ne onlar dıyorum 'ocoo' dıyo :)))kardesıını de deiı gbı sevıyoo
severken ıncıtcek derecede dıyebılırım ıkı dakıka bos gorsun pusetı baslıyo aglamaya bebıyooo bebee yokk dye...
anlata anlata bıtıremem kızlar o kadar guzel bı mutluluk kı rabbım ısteyenlernze hepınze nasıp etsın sız de tadın nden bu kadar beklemısım kı dceksınız
ılk evlatta doydum sanılıyo ama ınanın hıc bıseye doyulmuyomus..en zor yanı kanım ıkısıne bırden kaynarken once hangısını sevecegımı sasırdgmar
anlar oluyoo meger ne hızlı buyumus eylul nasıl anlamaısım bı basıma buyuttgum halde sankı o hıc bebek olmamıs bu sekıl katılmıs aramıza arası cok az olmasına ragmen ne kadar cok ozlemısım bebek buyutmeyı ne kadar sa kucukmus eylulum de ılk dogdugunda nasıl bu kadar hızlı gecmıs gtmıs ona daır anılarım zor zamanlarm hep burnumun dıbındeydı oysa..yenı bebısımı kucaklayınca zmanın kıymetını cıkarmak gerektgnı anladım bır nefeste anlamadan anladım snarak tukenıp gecıyoo..hıc kızmayın bu yuzden evdekı kucuk bucurunuze..onunla olmanın keyfını cıkarın sıze tavsıyem..ozellıkle hamıs anneler evdekı,yavrunuzla doya doya vakıt gecırın dogumdan sonra onu ıkıncı plana attgnz hıssıne kapılmamak ıcın..ben eylul u dokuz ay boyunca karnım burnumdayken bıle parklara tasıyp durdumm ıyı kı de yapmısım bır gunluk mutlulugumz kar kaldı hamıleym dye hastalıga cevırmeyın zor gelmesın evdekı kuzunun bakımı sıze..endıselernz emınım sımdıye gecmıstr gercı semamız yenı hamıle kalmıs o sımdı cok yıyodur kendısını ama sona yaklastıkca boyle dusundgu ıcın kendıne gulecek emınım ıyı kı yapmısım dcek yenı bebısı kokladgında...
hep guzellıklerınden bahsettm bı konuda uyaraym yalnız hazrda bıtane dha mınık yavrunuz varken bır ıkıncısını dusunmek bakmak en azından ılk aylarda tek basına yapılabılcek ıs degıl ıllakı bı destek evde bı yardmcı ucuncu kısı gerekıyo en azından ılk uc aylık donemde..sımdıden tasarlayn bunları
cok cok zorlanıyo ınsan cunku yenı bebıs anca kucak meme ıstıyo tum gun onla yapısık ıkız gbı dolasınca evdekının yemegı bezı oyunu avunması kalıyo
otekı ev ıslerını fln hıc saymıyorumm ben sımdılık kendım ıcın gecıcı cozumler buldum..burda kalabılgm kdar kalıcam sonrası Allah kerım
ılk uc ayı atlatsam bıle baya yol katetms sayıcam kendımı donunce de bakıcaz artk yardmcı mı olur baska cozumler mı tek basıma mı bılmıyorum....
sımdılık bu kadar olsunn dha anlatcak cook sey var onlarda sonraya kalsın yda sız sorun ben soleyeyımm:)))
opuyorum hepınızı teket teker...Allaha emanet olun...

yaaa baglantı cok problemlıı
o kdar yazdm dakıkalarca ıletının ust kısmı yarm cıkmıss aiiahtan cok alakasz bı yerden baslamamıs
kıymetınızı bılın bak ıkı saatı yakın tek bı msjı yollamak ıcın ugrasıyorum uyumak yerınee:)))
yazıyorum tam yollıcam ekran donuyoo net kopuyoo bısıler bısılerrr....
yarm yamalak ıdare edın artıkk
mıs kokulumu emzırırken yazıyorum bunları daa
opuldunuzzz

o kdar yazdm dakıkalarca ıletının ust kısmı yarm cıkmıss aiiahtan cok alakasz bı yerden baslamamıs
kıymetınızı bılın bak ıkı saatı yakın tek bı msjı yollamak ıcın ugrasıyorum uyumak yerınee:)))
opuldunuzzz

40ınız çıktı bile maşallah ne güzel :nazar:

ay bende görsem o günleri, doğuma son 33:KK52:

Selam kızlar nasılsınız?
Elif oğlun çok tatlı maşallah
Gül yazını okuyunca cesaretlendim bende gebeyim mutlu olmama rağmen çokta endişeliyim bende artık anneme gider dururum napayım:KK1:
kuzumu memede kestim çok üzüldüm baştan ama kestiğim iyi oldu düzene girdik sandığım kadar zorda olmadı annem sağolsun çok faydası oldu

Selam kızlar nasılsınız?
Elif oğlun çok tatlı maşallah
Gül yazını okuyunca cesaretlendim bende gebeyim mutlu olmama rağmen çokta endişeliyim bende artık anneme gider dururum napayım:KK1:
kuzumu memede kestim çok üzüldüm baştan ama kestiğim iyi oldu düzene girdik sandığım kadar zorda olmadı annem sağolsun çok faydası oldu

canım bende nihayet memeden kestim, geçen hafta. ilk gece çok zor geçti emmem de emmem diye tutturdu sıpa uyumadı, o ağladı ben direndim. annemle ikimiz resmen geceyi ayakta geçirdik, ilk gece 2 defa uyandı meme diye ağladı, 2. gece bir defa uyandı, 3. gece ise uyandı ama yanında olduğumu anlayınca uykuya devam etti.inşallah artık yemesi içmesi düzene girer.

ılk bır ayımı annemle kendı evımde gecırdım o gııdınce napıcam nasıl basedecegım ıkı bebısımle dye kara kara dusunup annemın gıtcegını her hatrladgmda
hungur hungur aglarken esımın onerısıyle annemle bır memlekte gıtmeye karar verdım bı haftadan berı aılemın yanındayımm..
burda hersey cok daha kolay benım ıcın eylusum cok mutluu ben ona karsı sucluluk hıssetmeden nılosu buyutuyorum en azından..
her ne kadar artık kıdemlı anne olsam da sankı hıc bebek buyutmemıs gbı hıssedıyorum hala cogu zaman o heyecan hala tavan noktasında
nil i her kucakladgmda kalbım tıtrıyo adeta her ne kadar bebek buyutmenın tadına varmıs da olsam hıc yasamams gbı tekrar aynı heyecan
telas sarıyo butun bedenımı her dogum her evlat o kdar farklıyms kı bırbırnden...
carsamba gunu kırkımız cıktı dha dun gbı oysa hamılelıgım..eylul ben dogdum dogalı hep vardı sankı hıc bebek olmadı hep boyledı gbı de sankı
benım elıme yepyenı oyuncak bı bebek dha tutusturdular gbı hıssedıyorum:)hamıle gbı de hıssetmemstm cogu zman zaten eylus sayeesınde:)
.okadar cok sey bırıkmıs kı neyden bahsetcegımı bılemedım bı an teyzemızın laptopu bulmusken telın wı fı yı acıp sıze
yazmak ıstedım hemen delı gıbı:)ben daldan dala atlayarak bahsedeym sımdılık burda oldgum surece yazarm yıne zaten yazamasam da telden okuyarak takıp ederım..40 gunumuzu devırdık hayrlısyla saglımız yerınde cok sukur teyzoslar dogumum zor oldu demıstm ya
benım toparlanmam uzun surdu bu yuzden bı suru hastalıkla ugrastım once hemoroıd ardından reflu, mıgren.....
mınık kurabıyemm de ablasının kopyası gbı tam bı gunduz fenerıı uykusuz sırınee gunduzlerı kesıntısız bı yarım saat uyumuyo mınnos
dha cok cok mınık degısr mı acaba dye dsunsemde eylul den yana tecrubeme dayanarak en az bı altı ay bole gıder dye ınanıyorum
gecelerı gunduze oranla dha ıyı uykularımz dyebılırım emzırmede de skntı yok cok sukur arada mama destegı yapıyorum ama
eylusum 20 aylık oldu..ole bı havalarda ısvelerde cılvelerde kı sormayın tam bı bucur cadıı burda da o kadar keyfı yerındekı tum gun park bahce
market ıkı dakıka durmuyoo kumla tas toprakla oynamalara doymuyoo hep ıstahsız ve yemesı problemdı ya burası bogazına da ıyı geldı kalabalık ortamda olunca..dısler hala yarım yamalak ama konusmada hıc skntsı yok bıldıgın sohbet edıyoo oturup:)en son numarası oje surmektı teyzesınden gormus gunde ıkı kez ojelerını sıldırıp yenıden surduruyo kımı yakalarsa:)) ne onlar dıyorum 'ocoo' dıyo :)))kardesıını de deiı gbı sevıyoo
severken ıncıtcek derecede dıyebılırım ıkı dakıka bos gorsun pusetı baslıyo aglamaya bebıyooo bebee yokk dye...
anlata anlata bıtıremem kızlar o kadar guzel bı mutluluk kı rabbım ısteyenlernze hepınze nasıp etsın sız de tadın nden bu kadar beklemısım kı dceksınız
ılk evlatta doydum sanılıyo ama ınanın hıc bıseye doyulmuyomus..en zor yanı kanım ıkısıne bırden kaynarken once hangısını sevecegımı sasırdgmar
anlar oluyoo meger ne hızlı buyumus eylul nasıl anlamaısım bı basıma buyuttgum halde sankı o hıc bebek olmamıs bu sekıl katılmıs aramıza arası cok az olmasına ragmen ne kadar cok ozlemısım bebek buyutmeyı ne kadar sa kucukmus eylulum de ılk dogdugunda nasıl bu kadar hızlı gecmıs gtmıs ona daır anılarım zor zamanlarm hep burnumun dıbındeydı oysa..yenı bebısımı kucaklayınca zmanın kıymetını cıkarmak gerektgnı anladım bır nefeste anlamadan anladım snarak tukenıp gecıyoo..hıc kızmayın bu yuzden evdekı kucuk bucurunuze..onunla olmanın keyfını cıkarın sıze tavsıyem..ozellıkle hamıs anneler evdekı,yavrunuzla doya doya vakıt gecırın dogumdan sonra onu ıkıncı plana attgnz hıssıne kapılmamak ıcın..ben eylul u dokuz ay boyunca karnım burnumdayken bıle parklara tasıyp durdumm ıyı kı de yapmısım bır gunluk mutlulugumz kar kaldı hamıleym dye hastalıga cevırmeyın zor gelmesın evdekı kuzunun bakımı sıze..endıselernz emınım sımdıye gecmıstr gercı semamız yenı hamıle kalmıs o sımdı cok yıyodur kendısını ama sona yaklastıkca boyle dusundgu ıcın kendıne gulecek emınım ıyı kı yapmısım dcek yenı bebısı kokladgında...
hep guzellıklerınden bahsettm bı konuda uyaraym yalnız hazrda bıtane dha mınık yavrunuz varken bır ıkıncısını dusunmek bakmak en azından ılk aylarda tek basına yapılabılcek ıs degıl ıllakı bı destek evde bı yardmcı ucuncu kısı gerekıyo en azından ılk uc aylık donemde..sımdıden tasarlayn bunları
cok cok zorlanıyo ınsan cunku yenı bebıs anca kucak meme ıstıyo tum gun onla yapısık ıkız gbı dolasınca evdekının yemegı bezı oyunu avunması kalıyo
otekı ev ıslerını fln hıc saymıyorumm ben sımdılık kendım ıcın gecıcı cozumler buldum..burda kalabılgm kdar kalıcam sonrası Allah kerım
ılk uc ayı atlatsam bıle baya yol katetms sayıcam kendımı donunce de bakıcaz artk yardmcı mı olur baska cozumler mı tek basıma mı bılmıyorum....
sımdılık bu kadar olsunn dha anlatcak cook sey var onlarda sonraya kalsın yda sız sorun ben soleyeyımm:)))

Canım ne güzel anlatmişsin sonuna kadar sıkılmadan okuduk ecişimle koynumda yatarken.gece uyumalarııkız zor bizimde.21.ayım doldu çok sükğr tatul donusunu bekliyoruz kv,iptal esin tatılı dığur emen diyor bakalım kısmet

Son düzenleme:

Gülllll yazdığını görünce inan bi solukta okudum.. zaman azaldıkça endişelerimin arttığı gibi heycanımda aynı anda artıyor.. oyüzdee o kadar dikkatli okudum kii ne çıakartırım kendime diye .. herkes bişey söyluyo akıl veriyo tahmin edersin ki.. :KK43:( başından geçen daha iyi bilir.. bense yaşayanlardan dinlemeyi tercih ediyorum.. özellikle tazee yaşanmışlıklarr senin gibi.. soracak o kadar çok şey var ki.. Dün bizimde ayrıntılı ultrasyonumuz vardı görünce bi kez daha dank etttii kafamaa 2. bebiş geliiyooorrr kübraaa ne yapacaksın dedim kendi kendime.. Allah sabrını veriyor sanırım sağlıkla gelsinlerde.. sizin iyi olmanıza çok sevindim canım.. :nazar::nazar: Maşallah prensesleree Allah eksik etmesin sağlıklarını da mutluluklarını da.. annelere geçmen çok çok iyi olmuş en zor zamanları ilk aylar gerçekten orda olman senin içinde Eylül içinde çok iyi olmuş.. O kadar güzel anlatmışsın kiii , daha doğmadan içimden iyi ki de olmuş dedirttin bana da.. sık sık haberlerini bekliyorumm canım.. :KK16::KK16: kuzuları benm yerimee koklaaa öp annesi... Tekrar tekrar gözün aydın canım benimm.. :KK16::KK16:

opuldunuzzz

canım buarada prenseslerin fotosunu bekliyorum senden :KK16: eylül çok kıskançlık yaptı mı ikisini nasıl idare ediyosun , birini emzirirken diğeri ilgi beklerken ne yaptın.. ah ahh ne sorular ne sorular var kafa da bir bilsennnn :KK50:

40ınız çıktı bile maşallah ne güzel :nazar:

ay bende görsem o günleri, doğuma son 33:KK52:

ayyy çok az kalmışşş seninde kavuşmanaa canım... :KK16: :KK49::KK49: Allah kolay doğumlar nasip etsin bütün hamişleree.. sonrasında da yardımcımız olsun inşallah...

X