İlköğretim Yorum ve Soruları 2013-2014 öğretim yılı 1.sınıf anneleri..

anlamadım arkadasım ne demek ıstedın benım yazdıgım ıletıyle ılgılı ??
Canım benim yanlış anlama, seninle ilgili birşey yok. Arkadaşlar senin yazdığın o msjı bizim eski bir üyemizin yazdığını sanmışlar, adı mevcan dı, grubu o kurmuştu. Şimdi sayfadan ayrıldı. Seni o sananlar olmuş, onu düzelteyim dedim.

Kızlar hangi illerde hangi yayınlar takip ediliyor merak ediyorum. Bu sen öğretmenimiz özellikle bir yayın istemedi, mecburi değil dedi. Ben hepsini pc ye taratacam ve ordan çocuklara günlük verecem dedi. Ee tabi bende yayın manyağı olarak neredeyse 8-10 ayrı yayın aldığım için fark etmez dedim
Sizin öğretmenler ne yaptı bu konuda???

Biz değer yayınlarının setini aldık, fasiküller ödev izlem testleri var. Öğretmen aldırdı. Birde zambak yayınlarının matematik kitaplarını aldık.
Deste düzine konusunu işlediler

Kızlar hangi illerde hangi yayınlar takip ediliyor merak ediyorum. Bu sen öğretmenimiz özellikle bir yayın istemedi, mecburi değil dedi. Ben hepsini pc ye taratacam ve ordan çocuklara günlük verecem dedi. Ee tabi bende yayın manyağı olarak neredeyse 8-10 ayrı yayın aldığım için fark etmez dedim
Sizin öğretmenler ne yaptı bu konuda???
Bizim öğretmen henüz bişey söylemedi. Sanırım aldırmayacak.
Siz bu kadar kaynağı nasıl çözdürüyorsunuz. Yani nasıl zamanınız yetiyor.

Bızım sınıfta Berkay Matematık kıtabı dagıtıldı. baska yardımcı kaynak yok şimdilik. İnteraktif programlarıda aldırmıyor öğretmen..

Günaydın
Bu ara oğlum her gün eve gelince morpa kampüsten ders tekrarı yapıyor. O gün okulda ne konu işedilerse morpa kampüsten bulup çalışıyor. Hem de kendiliğinden ben zorlamıyorum.

Bizim öğretmen henüz bişey söylemedi. Sanırım aldırmayacak.
Siz bu kadar kaynağı nasıl çözdürüyorsunuz. Yani nasıl zamanınız yetiyor.
Valla canım ödevler çabucak bitiyor, ardından uyuyor oğlum. Ödeve oturmadan da topa çok düşkün olduğu için iyice oynayıp doyuyor, biraz tv falan da izliyor ama her zaman değil. Çünkü çok sevmiyor.Sabah da ben işteyim diye babayla beraber 3 gün, 2 gün dersim yok diye sabahları ben de evdeyim. İşte test ve kitap okumayı sabaha bırakıyoruz. Hafta sonu da daha rahat oluyor tabi. Babayla antrenmana gidiyor, sporunu da yapıyor, dersini de. Herşey plan dahilinde.

Öğretmenimiz dün kırmızı-beyaz a ne diyon aldıralm mı? dedi. Sınıf annesiyim de bu sene. Ben de siz bilirsiniz ama ben zaten alıyorum dedim. Kırmızı beyaz yayınlarını çok beğenmiştik geçen yıl, bu yıl yenilenmiş de.
O zaman herkese söyleyelim dedi, ben de ok dedim.

Öğretmenimiz dün kırmızı-beyaz a ne diyon aldıralm mı? dedi. Sınıf annesiyim de bu sene. Ben de siz bilirsiniz ama ben zaten alıyorum dedim. Kırmızı beyaz yayınlarını çok beğenmiştik geçen yıl, bu yıl yenilenmiş de.
O zaman herkese söyleyelim dedi, ben de ok dedim.
Bizim öğretmenimizde matematik ve türkçeden bilgin çocuk, hayat bilgisinden de coşku yayınlarını aldırıyor

Biz Ata yayınları Matematik-Türkçe-Hayat Bilgisi aldık.
Fasikül şeklinde kitaplaştırılmıştır.
Güzel bir yayın.

mevcan neden ayrıldı ? yada ne oldu kızlar bilen varsa özeldende yazabilir ? mevcanla 1.sınıfı sizler zayesinde kayıt oluşumuzu ilk okumaya geçtikleri zamanları paylaştık ne zamanlardı dimi kızlar :)

Merhaba arkadaslar
Bizde set halinde aliyoruz kitaplarimizi test seklinde olucakmis adini unuttum yakin zamanda elimizde olucak paylasicam
onun disinda ogretmen onfan fazla kaynak kutap almis bugun gosterdi iclerinden konulara gore hangi kaynaginkini verimli buluyorsa fotokobi cektirip veriyor
Gectugumiz gunlerde toplantimiz vardi ogretmen odevleri kendilerinjn yaomasi konusunda uyardi yeniden anliyorum zaten dedi kendi yapanlari ancak anlamadigi yerde yada kontrolde yaninda olun dedi
Bugun matematikten test yapmis yarrnin hepsi dogru cok sevindim:)

mevcan neden ayrıldı ? yada ne oldu kızlar bilen varsa özeldende yazabilir ? mevcanla 1.sınıfı sizler zayesinde kayıt oluşumuzu ilk okumaya geçtikleri zamanları paylaştık ne zamanlardı dimi kızlar :)
Canim mevcam memur oldu isyerunden girme imkani olmadigubicin uyeligini kapatti sartlar elverurse yeniden aramizda olucak insalla en yakin zmanda gelir

Merhaba arkadaslar
Bizde set halinde aliyoruz kitaplarimizi test seklinde olucakmis adini unuttum yakin zamanda elimizde olucak paylasicam
onun disinda ogretmen onfan fazla kaynak kutap almis bugun gosterdi iclerinden konulara gore hangi kaynaginkini verimli buluyorsa fotokobi cektirip veriyor
Gectugumiz gunlerde toplantimiz vardi ogretmen odevleri kendilerinjn yaomasi konusunda uyardi yeniden anliyorum zaten dedi kendi yapanlari ancak anlamadigi yerde yada kontrolde yaninda olun dedi
Bugun matematikten test yapmis yarrnin hepsi dogru cok sevindim:)
Aferin miniğine canım. Zaten ödevleri kendi yapan ebeveynleri anlamıyorum, nasıl oluyor ya!! Geçen yılın ilk zamanları hariç hep kendinin yapmasını sağladım oğlumun. Tabiki zorlandığı yerde yardım ediyorum.
Bu arada bu yıl 3. Sınıf müfredatına fen bilgisi dersi de eklendi. Yani seneye bizimkilerde görecek bu dersi kızlar.

Aferin miniğine canım. Zaten ödevleri kendi yapan ebeveynleri anlamıyorum, nasıl oluyor ya!! Geçen yılın ilk zamanları hariç hep kendinin yapmasını sağladım oğlumun. Tabiki zorlandığı yerde yardım ediyorum.
Bu arada bu yıl 3. Sınıf müfredatına fen bilgisi dersi de eklendi. Yani seneye bizimkilerde görecek bu dersi kızlar.
Fen bilgisi mi normalde dördüncü sınıf dersi değil mi fen bilgisi.
Çocuklarınız hikaye kitabı olarak neler okuyor, benim oğlum levent serisine ve saftiriklere sardı bu ara.
Biz değer yayınlarını kullanıyoruz yardımcı kaynak. Bu sene ödevini okulda yapmış geliyo yada yarısını yapmış oluyor en azından. Bende kontrol edip eksiklerini yaptırıyorum yanlışlarını düzelttiriyorum.

Fen bilgisi mi normalde dördüncü sınıf dersi değil mi fen bilgisi.
Çocuklarınız hikaye kitabı olarak neler okuyor, benim oğlum levent serisine ve saftiriklere sardı bu ara.
Biz değer yayınlarını kullanıyoruz yardımcı kaynak. Bu sene ödevini okulda yapmış geliyo yada yarısını yapmış oluyor en azından. Bende kontrol edip eksiklerini yaptırıyorum yanlışlarını düzelttiriyorum.
Evet canım bu seneye kadar öyleydi ama artık 3. Sınıf dersi olmuş. Oğlum da çok istiyordu bu dersi, çok sevindi. Yapıştı anne ne olur bana da fen kitabı al diye, bakalım artık.
Hikaye kitaplarımıza gelince, ben hikayelerimizi dini ve ahlaki değerlerden seçiyorum, özellikle timaş yayınlarının harika kitapları var bu alanda.

Slm kızlar ben de epeyden beri yazmıyordum.. Oğlum matematikte doğal sayılara geldiler. Hayat bilgisi ve Türkçe'de okul kitabından gidiyorlar. Öğretmen ayrıca bir set asistan setini aldılar. Şimdilik iyi.. Ben de bir set kendim alacağım eve. Güvenderi düşünüyorum. Ama sizin aldıklarınızı da sormayı düşünüyorum.

Slm kızlar ben de epeyden beri yazmıyordum.. Oğlum matematikte doğal sayılara geldiler. Hayat bilgisi ve Türkçe'de okul kitabından gidiyorlar. Öğretmen ayrıca bir set asistan setini aldılar. Şimdilik iyi.. Ben de bir set kendim alacağım eve. Güvenderi düşünüyorum. Ama sizin aldıklarınızı da sormayı düşünüyorum.
National neographic yayınları süper bi set çıkarmış, ben çok memnun kaldım, tavsiye ederim canım. Bunun yanında kırmızı-beyaz ın bütün kitapları çok hoş, güvender in de çok güzel kitapları.

X