İlköğretim Yorum ve Soruları 2013-2014 öğretim yılı 1.sınıf anneleri..

Canım teşekkür ederim cevabın için ama aliminyum folyoyu önermiyorlar. bir de sebze yemeklerini nasıl aliminyum folyoya koyabilirim ki
Seher yilduzu simdi aklima geldi yarenin bebekkeb ek gidalarini sicak muhafaza etmek icin chicconun termos tarzi bur urunu vardi hala satilmakta onu kullaniyorduk
Ust uste uc kap aliyordi sanirim onu onerebikirim

Urun bi seher yildizi
Screenshot_2014-09-18-14-42-52.png

hayırlı olsun nasıl yeni okulunuz birde ne kadar yıllık
valla tutturabıldıklerıne fıyta vermısler. ben 7000 tl oduyorum yıllık. 780 tl de kıyafet kırtahsıye kıtap vs tuttu. dıger velıler 9500 tl vermısler. tlfda agızdan o fıyat cıkınca bende bastırdım

Canim hayirli olsun yeni okulunuz
eeki ogretmeninizde cok iyiydi
simdi nasil alisabildimi ogretmenune arkadaslarina
canım merhaba..
kızım ogretmenımızı sevıyrodu ama cok enerjısızdı ogretmen. ayrıca aylık 210 yemek ucretı verıyordum , ıng kursuna baslamaya karar verdık oda 350 tl dedı. ee tesvıkte cıkınca okula verecegım tutar devlettekı harcamalarımdan daha az olunca hemen verdım. 09:00-18:00 okulda uc ogun yemek ıngılzce ıspanyolca daha ne ısteyımkı..

valla tutturabıldıklerıne fıyta vermısler. ben 7000 tl oduyorum yıllık. 780 tl de kıyafet kırtahsıye kıtap vs tuttu. dıger velıler 9500 tl vermısler. tlfda agızdan o fıyat cıkınca bende bastırdım

canım merhaba..
kızım ogretmenımızı sevıyrodu ama cok enerjısızdı ogretmen. ayrıca aylık 210 yemek ucretı verıyordum , ıng kursuna baslamaya karar verdık oda 350 tl dedı. ee tesvıkte cıkınca okula verecegım tutar devlettekı harcamalarımdan daha az olunca hemen verdım. 09:00-18:00 okulda uc ogun yemek ıngılzce ıspanyolca daha ne ısteyımkı..
Canim bu sartlarda ozel okula gecmesine cok sevindim madddi anlamdada cok cok karli olmus
Rabbim ayni basarisinu yeninsijifindada nasip etsin insall

Canım kızlar biz de yeni okula geçmiştik başladık.. Kıızmın ilKokul öğretmeni.. Okul sadece 9-3 .. Oğlum öğretmeni tanıdığı için şimdilik bir sorun yok... Sadece bizim de öğlen yemek sorunumuz var.. Nasıl yapacağız diye endişeleniyorum.

mrb arkadaşlar bnm kızım da 2.sınıfa gidiyor,geçen yıl bu sayfanın sessiz takipçilerindendim,yazmaya hiç fırsatım olmadı,kızımın dersleri bnm kpss derken 2.sınıf olduk,başka bir şehre tayin olduk,şimdi yeni bir okul,yeni arkadaşlar,yeni bir öğretmen kızım çabucak alıştı,geldiğimiz yerde çok başarılıydı,okumaya ilk o geçti,şimdi aynı başarıyı gösteremezz diye çok üzülüyorum,yazı yazmada çok yavaş genelde geride kalıyor,ne yapabilirim,ne önerirsiniz,ayrıca morpa kampüs almayı düşünüyorum kullanan var mı, yardımcı olursanız çok sevinirim...

Kızlar selamlar.
İkinci sınıf hızlı başladı bizde. İlk konu geometrik cisimler, ikinci konumuz deste düzine :) Türkçe de eş ve zıt anlamlı kelimeler. İngilizce henüz başlamadı bizde. Ama bu hafta başlayacğını umuyorum. Biz yazın 2. sınıf ingilizcesini bitirdik iremle. Şu an tekrar olacak onun için.
Kurs arayışında olanlara Amerikan Kültür öneririm. Erken yaş ingilizcesinde iyidir. Ancak herhangi bir kurs çocuğunuza anadili gibi ingilizce öğreteceğini iddia ederse kaçarak uzaklaşın. Bir çocuk ancak ve ancal lisan devamlılığı ile dil öğrenir. Bu da demektir ki öğrenme aşamasında evde okulda sürekli bu dil ile iletişim kurulmalıdır.
İngilizce ile ilgili sormak istedikleriniz olursa burdayım.

Canim bu sartlarda ozel okula gecmesine cok sevindim madddi anlamdada cok cok karli olmus
Rabbim ayni basarisinu yeninsijifindada nasip etsin insall

Amin canım amin inşallah..
bizde geometrik şekillerdeyiz. prizmaları işliyoruz. Kızımda adaptasyon sorunu olmadı cok sukur coook mutlu. ingilizce dersini cok sevıyor. haftada 2 saatte ispanyolca alacaklar.. öğretmenlerini çok sevıyor :nazar: bu arada gecen yıl 1. olduk :nazar::nazar:
busenede başarılı olacagına ınanıyorum En Büyük KK

mrb arkadaşlar bnm kızım da 2.sınıfa gidiyor,geçen yıl bu sayfanın sessiz takipçilerindendim,yazmaya hiç fırsatım olmadı,kızımın dersleri bnm kpss derken 2.sınıf olduk,başka bir şehre tayin olduk,şimdi yeni bir okul,yeni arkadaşlar,yeni bir öğretmen kızım çabucak alıştı,geldiğimiz yerde çok başarılıydı,okumaya ilk o geçti,şimdi aynı başarıyı gösteremezz diye çok üzülüyorum,yazı yazmada çok yavaş genelde geride kalıyor,ne yapabilirim,ne önerirsiniz,ayrıca morpa kampüs almayı düşünüyorum kullanan var mı, yardımcı olursanız çok sevinirim...

Ben kızıma vitamın almayı dusunurken ıstanbulda çocugunu ıyı bır koleje gönderen arkadasım morpayı önerdi. bende bu sene almayı dusundum ogretmenımız gerek yok deıd. ama interaktif sevimli eğlencelı bırsekılde destek olabılırsın..

Ben kullaniyorum cok ta memnunum arkadasom ama malesef tablette calusmiyor oc su an tamurde uyeligumuixide devam ettircez
Bu arada aramiza hosgeldinuz

Kızlar selamlar.
İkinci sınıf hızlı başladı bizde. İlk konu geometrik cisimler, ikinci konumuz deste düzine :) Türkçe de eş ve zıt anlamlı kelimeler. İngilizce henüz başlamadı bizde. Ama bu hafta başlayacğını umuyorum. Biz yazın 2. sınıf ingilizcesini bitirdik iremle. Şu an tekrar olacak onun için.
Kurs arayışında olanlara Amerikan Kültür öneririm. Erken yaş ingilizcesinde iyidir. Ancak herhangi bir kurs çocuğunuza anadili gibi ingilizce öğreteceğini iddia ederse kaçarak uzaklaşın. Bir çocuk ancak ve ancal lisan devamlılığı ile dil öğrenir. Bu da demektir ki öğrenme aşamasında evde okulda sürekli bu dil ile iletişim kurulmalıdır.
Biz fe ayni konulardayiz ona ilave olarak onluk basamagi birler basamagi basamaklara ayirma var
birde rastgele iki basamakli rakmlarim 4 eksigi bir sayfa
yda 4 fazlasi gibu kafadan bulna dersleri veriyor
ingilizceyede okukun ikinci gunu basladilar kucuk kucuk kartlarla kelimeler ogreniyorlar
sozluk olusturmaya baslamislar odevimiz de o

Amin canım amin inşallah..
bizde geometrik şekillerdeyiz. prizmaları işliyoruz. Kızımda adaptasyon sorunu olmadı cok sukur coook mutlu. ingilizce dersini cok sevıyor. haftada 2 saatte ispanyolca alacaklar.. öğretmenlerini çok sevıyor :nazar: bu arada gecen yıl 1. olduk :nazar::nazar:
busenede başarılı olacagına ınanıyorum En Büyük KK
Oh cok iyi adapte olabilmesi ben inaniyorum bu yilda guzel haberlerini alicaz

Kızlar selamlar.
Bizde matematik haftada 4 saat. Sizde kaç saat. Bizim öğretmen yavaş ilerliyor. Ama güzel sindire sindire ilerliyor. Ingilizce de amerikan TİME a kayıt yaptırdık. Hafta sonu başlayacak. Kızım inş. Sever.

Slm millet, benim okul ve çocukların okul telaşı derken hiç yazamadım. Tabi büyük değiliklikler oldu, bu da etken.
Oğlumun öğretmenini değiştik, daha önce de yazmıştım ciddi sıkıntılar yaşadım diye eski öğretmeniyle. Çocuğun seviyesi çok yüksek olmasına rağmen adam başkalarına takmıştı ve sürekli eziyordu oğlumu.
Kura çekilip sınıflar bölünecekti bu yıl, onu da fırsat bilip kendim aldım (bu arada kura çekilmedi zaten) okula yeni öğretmenler gelmişti, biri geçen yıl 1. Sınıfı okutmuş ve kendi sınıfından 12 kişi de öğretmenle beraber bu okula gelmiş. Adam seviye sınıfı yaptım falan dedi, görecez bakalım. Oğlum zaten çok ileride, benim derdim hakaret etmeyen, aşağılamayan ve çocuğun hakkını veren bir öğretmen olmadı. Çünkü ben evde gereğinden çok çok fazlasını veriyorum ders olarak. Çok şükür herşey yolunda gibi, oğlum mutlu ve öğretmenini çok seviyor. Öğretmende oğlumu çok seviyor, başkanlık seçimini de kazanmış hemen.
Geçen yıl çok çektim, umarım bu yıl mutlu oluruz oğlumla.

Hepinize başarılar diliyorum, ilk konu bizde de geometrik cisimler. Türkçe ve h.b. De kitaptaki ilk konulardayız. Hangi yayını takip edeceğimiz bu hafta belli olacak, toplantı yapacak öğretmenimiz. Ama ben dayanamadım aldım bile bir kaç tane. Şu an neşeli yayınevinin problem çözelim kitabını çözüyor oğlum. Sadece problem içeren yayın çok az, o yüzden hemen aldım. Bunun yanında yazdan aldığım kırmızı beyaz yayınlarının bilgi arenası setini çözüyor. Hafta sonu national geographic yayınlarının 2. Sınıf setini aldım, çok güzel.
Mutlu ve başarılı bir yıl olması dileğiylr

Bizde matematik haftada 4 saat. Sizde kaç saat. Bizim öğretmen yavaş ilerliyor. Ama güzel sindire sindire ilerliyor. Ingilizce de amerikan TİME a kayıt yaptırdık. Hafta sonu başlayacak. Kızım inş. Sever.
Her gün yapıyorlar matematik canım, haftalık programda kaç saat olduğuna pek bakmıyor öğretmenler, kendileri ayarlıyor

Kızlar bu iletiyi yazan arkadaş mevcan değil, kendisiyle görüştüm, üyeliğim yok dedi. Bilginiz olsun
Selam Kızlaar :KK54:
Kızımın okulunu değiştirdim. Teşvikten yararlandım. Ptesi başlıyoruz bakalım. Allah utandırmaz inşallah çok korkuyorum..

X