2014 Aralık Anneleri

Kerata buyuduğunde o Fotoyu gosterirsin bir de.l :KK70: Yarın güzel haber bekliyoruz... bebisleri gördüğümüz an zaten her şey unutuluyor işte o harika bir şey:KK70:

Ay evet yaa..doktor dio ki bi de pipi yerine sana simdi kuku gostereyim de bayil kal burda dio :KK70: yok almiim ben alistim ogluma dedim..cok cirkin zaten annesi baksana suna dio..benim cirkin sipam o dedimm :) masallah kusumaaaaaa :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

beni de aramadılar canım 20 haftalıkken gittim oldum öyle aramamızı bekleme burası devlet kurumu herkesi arayamayız dedi bana hemşire zamanın gelmişse bekleme aramaları hiç canım

iphone 'den kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bende 20. Haftama yeni girdim bu hafta içinde olmak zorunda mı yani canım?

Aşı için annemi aramışlar sağlık ocağından. Başka bir ilde olduğunu söylemiş. Bayramdan sonra gelirim demiş annem. Bayramdan sonra mutlaka gelmesini tembih etmişler. 20. hafta şart değil sanırım.

Ay evet yaa..doktor dio ki bi de pipi yerine sana simdi kuku gostereyim de bayil kal burda dio :KK70: yok almiim ben alistim ogluma dedim..cok cirkin zaten annesi baksana suna dio..benim cirkin sipam o dedimm :) masallah kusumaaaaaa :)

Hahahahh :KK9::KK9: bize Bakmazlarsa minik kokolarını görsek de yeter :KK70: :KK70: koca tekmeler varken minik tepiklere de razı olmamız misali yani :KK70: :KK9: Bakalım yarın da ben hayırlısıyla meleğimi görmeye gidicem...bir an önce yarın olmasını bekliyorummm:))

Bende nette biraz araştırma yaptım kanıtlanmış olarak bi zararı yoktur diyo ses dalgalarıyla yapılıyomuş sanırım ama kaynanamda gördüğü izlediği şeye inandığı için yaptırmayalım diyo arada kaldım bende böyle :s internet telefon tablet bunlar artık ihtiyaç oldu hayatımızda çıkartamıyoruz ki...
Ama detaylı ultrason da son zamanlarda çıkmış bişi heralde çünkü bundan 1 2 sene önce doğum yapmış kişilere sorduğumda öyle bişi yaptırmak biz diyolar...
İnşallah hepimiz sağlıkla vakitlice heryerleri tastamam alırız yavrularımızı kucağımıza

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Detayli ultrasyon denince benim de icime kurt düştü gercektende çok uzun bi geçmişi yok..2 gün sonra zararli derlerse uff..haftaya detayli ultrasyon randeumuz var. Ve ben bunu hic düşünmemistim..bi araştirmak gerek.kayinvaldeniz belki de tv de onu gördü.onun üstüne düselim..bisey ögrenirsem yazarim.

Detayli ultrasyon denince benim de icime kurt düştü gercektende çok uzun bi geçmişi yok..2 gün sonra zararli derlerse uff..haftaya detayli ultrasyon randeumuz var. Ve ben bunu hic düşünmemistim..bi araştirmak gerek.kayinvaldeniz belki de tv de onu gördü.onun üstüne düselim..bisey ögrenirsem yazarim.

Aynen canım benimde aklıma takılan bu uzun bi geçmişi yok 1 2 sene önce doğum yapmış çoğu insanın haberi yok bi internet sitesinde de bebekle ilgili bi propleme rastlanırsa detaylı ultrason isteniyo diye okumuştum özel hastanelerin çıkardığı bişeymiş gibi geldi ama detaylı inceleme de iyi herşeyine bakıyolar sonuçta benimde aklımda böyle deli sorular....
Sen hangi şehirde hangi hastaneye gidiyosun canım

Aynen canım benimde aklıma takılan bu uzun bi geçmişi yok 1 2 sene önce doğum yapmış çoğu insanın haberi yok bi internet sitesinde de bebekle ilgili bi propleme rastlanırsa detaylı ultrason isteniyo diye okumuştum özel hastanelerin çıkardığı bişeymiş gibi geldi ama detaylı inceleme de iyi herşeyine bakıyolar sonuçta benimde aklımda böyle deli sorular....

gecmisi nekadar bilmiyorum ama yurtdisinda da mecburi yapiyorlar bi arkadasimin ilk cocugunda detayli ultrasyonda bebegin gelisimini tamamlamadigini dogumu yapsa bile cok yasamiyacagini bi sürü haszalikla dogup anneye bile zarari oldugunu sölediler ve karari kadina biraktilar oda en zor karari verdi sirti kapanmamis zaten normal dogum yaptirip göstermisler..tehlikesi olsa bi kere burda yapmazlar diye düsünüyorum

Ben almanyadayim...burda kadin dogum dr.muaynanesine gidiyorum.ama özel degil sadece ultrasyona ücret ödüyoruz.onun da 3 tanesini devlet karsiliyor.dogum icin de üniversite hastanesini düsünüyorum.bide bana dr 3 boyutlu yapalim mi diye sormadi ben meraktan istedim bu ay erken önümüzdeki randeuda yapariz dedi.cunku dr.yaninda calisanlar her defasinda soruyor normal ultarsyon istermisin diye.bunu biz sorduk.ahh şu merak varya merak..benim dr türk.samimi biri sorarim ona.su an ben 20.haftadayim

gecmisi nekadar bilmiyorum ama yurtdisinda da mecburi yapiyorlar bi arkadasimin ilk cocugunda detayli ultrasyonda bebegin gelisimini tamamlamadigini dogumu yapsa bile cok yasamiyacagini bi sürü haszalikla dogup anneye bile zarari oldugunu sölediler ve karari kadina biraktilar oda en zor karari verdi sirti kapanmamis zaten normal dogum yaptirip göstermisler..tehlikesi olsa bi kere burda yapmazlar diye düsünüyorum

Anne icin cok zor bi durum.Allah sabir versim arkadasiniza....detayli ultrasyon benim bulundugum eyalette mecburi degil.bilmiyorum belki bölge bölge degisiyor olabilir.belki de daha erken diye bisey demediler bana.detayli ultrasyonla ilgili kesinlikle kimseye yanlis bilgi vermek istemem..bana cd ye cekip verme fikri cazip geldi diye istedim.bide biz bebegi cok bekledik aşılama ve bi dolu tedavi sonuc negatifdi.tam tüp bebek islemlerine basladik.süpriz bi hamilelik haberi geldi.belkide 3 yildir bekliyorum diye bu kadar merakla aceleci davranarak detayli istedim.belki de sabirli olsam vakti geldiginde sorarlardi.

Anne icin cok zor bi durum.Allah sabir versim arkadasiniza....detayli ultrasyon benim bulundugum eyalette mecburi degil.bilmiyorum belki bölge bölge degisiyor olabilir.belki de daha erken diye bisey demediler bana.detayli ultrasyonla ilgili kesinlikle kimseye yanlis bilgi vermek istemem..bana cd ye cekip verme fikri cazip geldi diye istedim.bide biz bebegi cok bekledik aşılama ve bi dolu tedavi sonuc negatifdi.tam tüp bebek islemlerine basladik.süpriz bi hamilelik haberi geldi.belkide 3 yildir bekliyorum diye bu kadar merakla aceleci davranarak detayli istedim.belki de sabirli olsam vakti geldiginde sorarlardi.

canim benim dedigimde türkiyede ayrintili diolar burdada organ testi die geciyo bütün organlarina bakiliyor hersey Allahtan gelir arkadasimin ilk cocukdu üstüne ikitane dogurdu sapasaglam ogullari var simdi korkma bisi olmaz bütün testlerini yaptir zarari olan biseyi yapcaklarini sanmiyorum

Bayanlar isim koyarken ismin kökenine bakacakmısınız?
Babam beril isminin kökeni yok diye zeynep, elif koyalım diyor beni deli ediyor :KK19:Değişik, herkeste olmayan isimler buluyorum kabul etmiyor.:KK19:

Bu ilk bebek mi?
Öyleyse daha önce nasıl geçireceksin ki zaten
Bu Dr. lar böyle. Illa öncesinde kayıp olcak..
İnş acil yapmk zorunda kalmaz.

Yemek hazırlamakla uğraşma. Kimse yoksa da dışardan söyle. Ya da eşin hazırlasın sen hmn ısıt ye.

Çok dikkat et. Belki bi miktar uzar öyle

Evet canım ilk bebeğim diyorum ya her Dr ayrı şey söylüyor Allah inşallah kucağımıza almayı nasip eder hayırlısıyla
ozaman uzayabiliyorda öylemi boyu bunu bilmiyordum umarım uzar yarın tekrar gidicem Dr bakalım ne diyecek

canim benim dedigimde türkiyede ayrintili diolar burdada organ testi die geciyo bütün organlarina bakiliyor hersey Allahtan gelir arkadasimin ilk cocukdu üstüne ikitane dogurdu sapasaglam ogullari var simdi korkma bisi olmaz bütün testlerini yaptir zarari olan biseyi yapcaklarini sanmiyorum

bnde hep gidene kadar düşünüp duracagım zararı varmı acaba diye? inşallah yoktur duyan var mı bilmiyorum ama normal ultrasonla aynı sonuçta bakılma şekli sadece süre fazla ve ultrason ayrıntıyı gösteriyo sanırım doğru mu kızlar? doktora danışmadım ben bu konuyu git dedi ama memlekette olacagımdan burada girecegim ben ayrıntılıya.bayram sonrası girene kadar içim içimi yiyecek sanırım hata mı yapıyoruz acaba? aksini düşünen var mı kızlar ben girmem diyen???

bı arada bizde 19+4de tetanoz aşımızı olduk kalp atışlarını duydum yavrumun çok şükür.19u geçince 20sayılıyor vuruyoruz dedi. KAlp sesini net duydukları zaman vuruyorlarmış sanırım gitmeyenlere duyrulur ben aranmayı beklemedim. Memleketteydim hatta orda vurundum aşı kartı verdiler.1ay geçince 2.doz dedi hemşire .1 tane korumaya yetmiyomuş.Allah korusun tetanozun çaresi yok ölünüyor dedi.ihmal etmeyin kızlar.Saglıcakla kalın.Hamiş kalın:KK49:

canlar biz geldik kızımla 243 gr 20 cm olmuş kızım 4 gün önden gidiyormuş mutlu mesut geldik çok utangaç ne zaman ona baksak sırtını dönmeye başlıyor ellerini yüzüne kapatıp hiç bana benzememiş 22+4 haftasına randevu verdi bir ay sonraya ayrıntılı ultrasyonu kendisi bakacakmış bizden haberler bunlar kızlarr :)
Masallah kizina canim ne guzel haberlerle gelmissin bizim kizlar cok utangac annesi :)
maşallah o tatlı kıza :) bayramdan sonra aşıya gideceğim bende korkuyorum ama :KK43:
Korkma canim hic acimiyo bende hala aci yok yani en azindan :)
Yeni gordum cnm bende almadim iki gun . en azindan birgun almasaydin?

Asi olunca sabah olursan gece alabiliosun cnm. Bi kac saat gecmesi lazm ustunden

Ben saglik ocagindan gelir gelmez dus aldim simdilik bi sorun yok ama acimiyo kolum insallahta acimaz..
Kizlarrrr doktordan geliorummm :) akintim cok fazlaydi onun icin gittim..bakteri pozitif cikti.idrar kulturu yapti doktor sonucu yarin alcaz :) ama bebikimi gordum ultrasondaaa agzi acik uyuodu sipa yaaaa cok komiktiiii :KK70: doktor bile guldu :KK70: bi de ole fotosunu verdi sipaminn...oyhhh yirim onu ben :KK70:

Cok tatlilar yaa masallah kuzulara.sanada gecmis olsun canim benim antibiyotigim yeni bitti daha iyiyim sanki..
Benim aşıdan anam ağladı canım 2 gün üstüne yatamadım ve çok ağrıdı buz ama iyi geliyo snin inş ağrımaz ama ağrırsa buzu mutlaka uygula

Simdilik acim yok canim insallah acimaz acirsa koyucam buz tesekkur ederim..:)

Kizlar detayli usg ye niye bu kadar takildiniz anlamadim normal ultrasona girmekten hic bir farki yokki gecen hafta baktirdim ben hemde normalde ozel hastaneye gidiyorum ve arastirma hastanesine yonlendirdi doktorum parayla bi ilgisi yok bence tabiki tercih meselesi ama ultrasona girmekten farkli bi islem uygulanmiyor bilin istedim..

bnde hep gidene kadar düşünüp duracagım zararı varmı acaba diye? inşallah yoktur duyan var mı bilmiyorum ama normal ultrasonla aynı sonuçta bakılma şekli sadece süre fazla ve ultrason ayrıntıyı gösteriyo sanırım doğru mu kızlar? doktora danışmadım ben bu konuyu git dedi ama memlekette olacagımdan burada girecegim ben ayrıntılıya.bayram sonrası girene kadar içim içimi yiyecek sanırım hata mı yapıyoruz acaba? aksini düşünen var mı kızlar ben girmem diyen???

bı arada bizde 19+4de tetanoz aşımızı olduk kalp atışlarını duydum yavrumun çok şükür.19u geçince 20sayılıyor vuruyoruz dedi. KAlp sesini net duydukları zaman vuruyorlarmış sanırım gitmeyenlere duyrulur ben aranmayı beklemedim. Memleketteydim hatta orda vurundum aşı kartı verdiler.1ay geçince 2.doz dedi hemşire .1 tane korumaya yetmiyomuş.Allah korusun tetanozun çaresi yok ölünüyor dedi.ihmal etmeyin kızlar.Saglıcakla kalın.Hamiş kalın:KK49:

Niye hamile kadinlara dünyada standart uygulama yok anlamiyorum.herkes tetenoz aşısi yaptiriyor.bana da kizamik yaptilar almanya da ve hatta hamile kalmadan cocuk düsündügümüz icin yapildi.yoksa hamileyken yapilir dedi.bunu ögrendigim iyi oldu benbir sorayim.

benim dr hic tetnozdan yada asidan bahsetmedi bilmiyorum bende Allahin izniylen haftaya ayrintiliya gircem ins iyi gecer eger girmesem icim rahat etmez ve haksizlik yaptigimi düsünürüm bilmiyorum ama öle hissedetim gibi

Ya kizlar yazdiklarinizi okudum da ben ilk hamilelegimde drum steril ortamda dogum yapacaksin gerek yok demisti o yuzdende tetenoz asisi yaptirmadim..bu hamisliktede dr sen bilirsine birakinca bende asiymis igneymis pek tirsinca birde benide saglik ocagindan falan kimsecikler aramayinca yaptirmamaya karar vermistim..ama burdaki herkes yaptirmis yaa..bendemi gitsemki bi :-\

X