Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 2 40,0%
  • erkek

OY: 2 40,0%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 20,0%

• Ankete Katılan
    5
hamile kalmaya çalışan binlerce kadın olduğunu düşünürsek sizin bu yazdıklarınız şükürsüzlük gibi geliyor bana maalesef
degil aslında yanlıs okumussunuz. kendi bakis acimdan hamilelik ve dogumun zorluguna degindim. sonu ise cok guzel. evlat dünyanın en güzel şeyi.. Hamile kalmaya calısan kadınlara soylediğim birsey yok yazdıklarımda zira kendimde hamile kalmaya calıstım bir sürü düşükten sonra cocugum oldu. Hamile kalmaya calismak ve saglikli ilerlemesi ayri bir surec ona lafim yok, hamileligin kendisi ise bazi kadinlar icin zor bir surec olabiliyor (ornek kendim)hem hormanel hem fiziksel degisimleri her bunye kolay kaldiramayabilir buydu soyledigim

Kızlar ayın 24’ünde 571’di progesteron de 22’ydi bugün beta 1850 progesteron da 26 çıktı bu değerlerde görmemiz gerekmez miydi ya
Çok yeniymiş bence ben 5 gün geçikmemde 5900 lerdeydi beta ondan 4 gün sonra keseyi görmeye gitmiştim garanti olsun diye

degil aslında yanlıs okumussunuz. kendi bakis acimdan hamilelik ve dogumun zorluguna degindim. sonu ise cok guzel. evlat dünyanın en güzel şeyi.. Hamile kalmaya calısan kadınlara soylediğim birsey yok yazdıklarımda zira kendimde hamile kalmaya calıstım bir sürü düşükten sonra cocugum oldu. Hamile kalmaya calismak ve saglikli ilerlemesi ayri bir surec ona lafim yok, hamileligin kendisi ise bazi kadinlar icin zor bir surec olabiliyor (ornek kendim)hem hormanel hem fiziksel degisimleri her bunye kolay kaldiramayabilir buydu soyledigim
Evet siz süreci zor geçirenlerden bahsetmiştiniz belki kendinize göre haklısınız ama emin olun ona bile razı olmaya hazır kaç tane anne olmak isteyen kadın var o yüzden bana da arkadaşın düşüncesi doğru gelmişti çünkü ben de 6 sene sonra oldu ne olursa çekmeye hazırım dedim kendim yeterki sağlıklı bebeğim olsun diye o yüzden fikriniz bizim gibi senelerce bekleyenlerin penceresinden bu şekilde geldi

Rabbim şifa versin hepimize Canım inşallah tez vakitte :KK43: Dün kan tahlilleri için doktora gittim söyledim böyle reflü gibi şikayetim olduğu durumunu. 11. haftaya kadar bu şikayetler devam eder hatta artabilir ama sonra betaHCG gerilemeye başlar şikayetler de genelde azalır sabırlı olmak zorundasın dedi. Kusma atakları, kilo kaybı vs olmadıkça ilaç önermiyoruz idare etmeye çalışın dedi. Folik asiti değiştirdi. Onun yerine Ocean Mummy multivitamin kullanmamı söyledi. Benim bacaklarımda da huzursuzluk şikayeti vardı onu da söylemiştim. İçerisindeki demir, magnezyum bacaklarınızdaki şikayetlerin azalmasına yardımcı olur, B6 vitamini de bulantıya iyi gelir diye umuyorum dedi. Kan sonuçlarım bugün çıktı Ferritin 5. Yani gerçekten de demirden elenmişim zaten ama ben bunu naptımsa da hiç yükseltemedim inşallah zamanla az da olsa yükselir diyorum :/
Demir benimde hep düşüktür. Doktor istememiş ilk gittiğimde tekrar gidince soracağım. Ben primal dr diye bir ilaç aldım içtim dün akşam bugün rahattım. İlaç kullanmak bende istemiyorum aslında ama diğer türlü de bi an da bulantı oluyor işi de yapamıyorum iş yerinde ister istemez hoş olmuyo. Umarım devam etmez. Multivitamin daha etkili olur belki birkaç vitamin içerdiğinden daha dinçte hissedersiniz.

Ben de 1.5 yıldır koyu kahve kullandığım saçlarımı şubat ayında eşimin ve annemin ısrarıyla açık kumrala boyatmıştım. Üstelik 2 boyamada da tam olarak oturmadı rengi yani sarılar var, koyu kahveler var falan tam ağlamalık :) Neyse üstünden bir ay geçsin ondan sonra bakarız dedik artık ve bil bakalım o bir ay içerisinde ne oldu :KK70: Velhasıl bebeğin organ gelişimi tamamlanana kadar yani bence bir 12-13 hafta boyamamakta yarar var canım. Deriden emilen boya fetüse ulaşır ulaşmaz tartışılır ama soluduğun boya kokusu, aroması mutlaka ciğerlerine ulaşıyor. Karar senin ama bence biraz bekle. Ben kendimi çok kötü hissetmezsem doğuma kadar hatta emzirme sonuna kadar boyamamayı düşünüyorum saçlar için de dinlenme - toparlanma fırsatı bence. Üstelik benim tam tepe ve ön kısımlarda çok fazla beyazım var.
Bende boyamasam diyorum insan korkuyor ama kızılda tam çingene oldum😄idare etcez artık bebişkolar içinn

Doğum paketleri ile ilgili ben size daha ironik bir şey söyleyeyim :KK70: VM Medical Park Ankara Hastanesi doğum paketi için 45 bin TL fiyat verdi. Ayrıntılı ultrason haricinde rutinde yapılan her şeyi kapsıyor. İlaveten cinsiyet partisi ve lohusa şerbeti de var :KK70: Buraya kadar her şey normal diyelim... Eğer doğum paketi almazsam ve sadece doğum için başvurursam o da 45 bin TL'ymiş :KK70:
Banada aynısını dediler. Bir nevi paket almaya zorluyorlar. Düşünüyor musunuz paket almayı

Kızlar çilek yiyor musunuz? Bana birisi çocukta leke olur yeme dedi de kafam karıştı.

X