2014 Eylul-ekim aylarinda tup bebek yaptiracak arkadaşlar burdayiz

anlamayacak birsey yok istatiksel olarak dindurup anneyi dinlendirmedin dogru ve daha cok pozitif deger gorduklerine inandiklari icin.
bana gore ise beyinsen ruhsal ve bedemsrl olarak tranfere uygunsan en az 2 embrio koydur.
ve israr edebilirsin.cunku para veriyorsun ve embriolar senin.
bana gore ise bu tamamen ticari kaynakli bekletme. sonrasinda ilac kullanacaksin yumurta gelisip catlayacagi icin donmuslari transfer edemeyecek sana yumurta olusumunu engelleyen ilac vericek gene gene ve gene stres.
son olarak tavsiyem toplananlardan bakalim kac tanesi dollenip yasayacak o sayiya gore 2 transfer edip geri kalani dondurabilirsin. bu daha iyi bence. ama ekleyeyim benim psikolojik olarak kendimi kaptirip aglama vs. yapmam bu yuzden her turlu sonuca acigim ve rahattim 1 tane embrio olunca transfer kacinilmazdi.
lakin ben donmusa cok sicak nakmayan biriyim kalite dusuor.
cok embrion olursa tra.sfer icin 2 tane yapilsin kalani dondur.
[UOTE="131009, post: 37297423, member: 631004"]Merhaba, arkadaşlar yardımınıza ihtiyacım var. İlk tüp bebek denemem, bugüne kadar sorunsuz ilerliyordu. Doktorum çarşamba günü opu işlemini yapacağını söyledi. Fakat transfer işlemini embriyoları dondurarak bir ay sonraya bırakabilceğini, yarınki kan sonuçlarına göre karar verebileceğimizi söyledi. Ya nedenn?? Anlamadım?? Yani anladığım kadarıyla 12'ye yakın yumurta gelişti. Ohss olması yumurta sayısına bağlı ise o kadar çok yumurtamda yok. Kafam çok karıştı...
[/QUOTE]
Teşekkür ederim. Transfer konusunda ısrarcı olucam sanırım. Beklemek beni daha çok alt üst ediyor. Öncesinde başka bir merkezde 3aşılama denemem oldu. 2si düşükle sonuçlandı..

hal boyleyken dokt. sana sakinlesmen icin vakit tanimak istemis olabilir ama sabirsiz halimizi ya tutarsa fikrimizin cok agir bastigini bilmiyorlar :)))))

131 eger yarini bile bekleyemiyorsan egri otur duz dusun ve sakinles. cunku psikoloji bu iste cok onemli :) ben yarin kande gebbelik hcg testi icin hastaneye gidicem 11. gunum. idrar teati yaptim koca bir tek:)) bu bir klasik dedim attim cope...embrio kalitem esimin sperminden oturu dusuk kaliteydi ve tututnmasi cok zordu. buyuk ihtimalle tutmadi ama kanda netlesecek. :)
gercek ile hayalleri ayirinca hersey daha kolay oluyor.
Evet psikoloji. Bütün testler yapıldı. Hiçbir şey yok yok yok. Hep benim kafaya takmam yüzünden deniliyor.... Senin için umarım hayırlısı olur. Yarn mutlu haberlerini paylaşırsın....

prolaktinim.yuksek ama ilacla kontrol altinda ee sorun nerde yok yok. sonra sperm testi yaptirdi esim eve yakin bir ozel hastanede tupculerde kabul etti testi meger alakasi yokmus gercekle esimin spermenleri %100 yuvarlak basmis. yani bizim cocuk sahibi olmamiz nerdeyse imkansizmis. olursa ciddi anlamda mucize olacak. googleden ac bak yuvarlakbas sperm erkek inferltesinin soon noktasiymis :))) bosuna onca sene sevismisiz.

dusuk psikonla ilgili degildir. bedensel bir durumdur veya embrio sagliksizdir. sende sakin ol.

prolaktinim.yuksek ama ilacla kontrol altinda ee sorun nerde yok yok. sonra sperm testi yaptirdi esim eve yakin bir ozel hastanede tupculerde kabul etti testi meger alakasi yokmus gercekle esimin spermenleri %100 yuvarlak basmis. yani bizim cocuk sahibi olmamiz nerdeyse imkansizmis. olursa ciddi anlamda mucize olacak. googleden ac bak yuvarlakbas sperm erkek inferltesinin soon noktasiymis :))) bosuna onca sene sevismisiz.
Sabah olsun...HCG'yi al bakalım.... Belki mucize olur..

hehe simdi benim.tupcum gecen gun.bu durum icin grstum adamla ::)) sesi degisti valla " dokt. biz hangi dokt. merkeze gidrlim hangi testleri yaptiralim ? "diyince ee ticari bakiyorlar bize bayik bayik konusuyordu sesine canlilik geldi bir anda :))))
yalniz ticari bakmayi biraksalar antalya tup bebek merk. guzel bir tesis.

bende e2 icin kan.aldilar. bakmamislar cunku e2 belli gun.araliginda 2"kere alinip iki test arasinda ki farla bakilirmis. bende ee test sonucu yok dedim ? getek kalmadi cunku senin yumurtalarini gorebilioz dedi dokt. ee o zaman 40 tl verdim kan yok test yok.para yok ? guldu dokt. donmus kanimi geri vericen dedim hayir dedi?! ee dedim !??? :-) 40'tlyi geri verdiler :)))) takip et parani kaptirma :))))
Sabah olsun. E2' yi alalım bakalım nolcak

bende e2 icin kan.aldilar. bakmamislar cunku e2 belli gun.araliginda 2"kere alinip iki test arasinda ki farla bakilirmis. bende ee test sonucu yok dedim ? getek kalmadi cunku senin yumurtalarini gorebilioz dedi dokt. ee o zaman 40 tl verdim kan yok test yok.para yok ? guldu dokt. donmus kanimi geri vericen dedim hayir dedi?! ee dedim !??? :-) 40'tlyi geri verdiler :)))) takip et parani kaptirma :))))
banada aşılama yaptırdığım merkezde, gerekmediği halde narkoz gerekli diip ek olarak 500 tl almışlardı narkoz için...

test sonucum 0,1 degisik bir sonuc beklemek garip olurdu zaten...uzulmedim. sasirmadim. dokt. kiziyorum.

X