2014 eylül gelinleri de buraya:))

Sizin iş daha zormuş. Biz kiradayız Allahtan fazla dert yok,ama yer rengi, kapıdır dolaptır daha zor ve önemli işler. Sızlanmayı bırakayım canım ben en iyisi. Allah size kolaylık versin asıl:)

Bizimde düğün büyük ihtimalle 6veya 7 eylülde olacak. Herkesin gönlüne göre geçsin bu süreç.

Allah razı olsun cümlemize kolaylık versin rabbim.. inşallah bi an evvel biterde bu zamanlar şöyle sıcacık aşk dolu yuvalarımızda derin bi soluk alır bi ömür mutlu mesut yaşarız... hepimiz ayrı stres içindeyiz o kadar çok ayrıntı var ki düşünülcek.. düşününce hem çok uzun hem çok kısa geliyor kalan zaman.. 8 buçuk ay nasıl beklerim diyede düşünüyorum 8buçuk ayda herşeyi yetiştirebilirmiyiz diyede düşünüyorum çok tuhaf haller bunlar :KK70:

ayy gercektenmı :/ bız bıde ayrı sehırlerdeyız :S gorusmemız skıntı olucak dıe bı an once olsun ıstıyoruz.gene bsy degısmıcekse yandım yani ben of :/

görüşmeniz rahat olur merak etme o konuda tabi aile yapınada bağlı bu ben nişanlandığımdan beri akşam dışarı çıkmak neymiş öğrendim.. :KK70: tutuyon elinden rahat rahat takılıyon bi laf eden oldumu yapıştır parmağındakini.. :KK70: hiç unutmam dersanede kadın görevli hop ayıp oluyo falan demişti nişanlım sarıldı bana diye "nişanlımı iki dakka göremicemmi" dedi benimki kapak oldu kadına "hee pardon o zaman" dedi gitti :KK70::KK70:

karışılmaktan kastım naptığınla ilgili değil napacağınla ilgili öyle yapma böyle yap şunu dedirtme bunu de onu aldırtma bunu aldırt vs. gibisinden..

ınsallah bızımde rahat olur yanı.gıdıp gelmek zor olucak zaten bakalım .s bi işe girsin hersey baslıcak ozaman bizim son hız .))
görüşmeniz rahat olur merak etme o konuda tabi aile yapınada bağlı bu ben nişanlandığımdan beri akşam dışarı çıkmak neymiş öğrendim.. :KK70: tutuyon elinden rahat rahat takılıyon bi laf eden oldumu yapıştır parmağındakini.. :KK70: hiç unutmam dersanede kadın görevli hop ayıp oluyo falan demişti nişanlım sarıldı bana diye "nişanlımı iki dakka göremicemmi" dedi benimki kapak oldu kadına "hee pardon o zaman" dedi gitti :KK70::KK70:

karışılmaktan kastım naptığınla ilgili değil napacağınla ilgili öyle yapma böyle yap şunu dedirtme bunu de onu aldırtma bunu aldırt vs. gibisinden..

Allah razı olsun cümlemize kolaylık versin rabbim.. inşallah bi an evvel biterde bu zamanlar şöyle sıcacık aşk dolu yuvalarımızda derin bi soluk alır bi ömür mutlu mesut yaşarız... hepimiz ayrı stres içindeyiz o kadar çok ayrıntı var ki düşünülcek.. düşününce hem çok uzun hem çok kısa geliyor kalan zaman.. 8 buçuk ay nasıl beklerim diyede düşünüyorum 8buçuk ayda herşeyi yetiştirebilirmiyiz diyede düşünüyorum çok tuhaf haller bunlar :KK70:

Hiççç stres yapma. Bende yaptığım stresin yersiz olduğunu haftasonu anladım çünkü eşyalarımıza baktık ve hemen 1 günde seçtik. İnsan içine sinen şeyi görünce hemen karar veriyor zaten. Önceleri çok zaman alır sanıyordum, yok hazır mı alsak yok yaptırsak mı diye ama önce hazır mağazaları dolaşalım dedik. Ve hemen kararımızı verdik. Ama sana tavsiyem mobilya bakma aşamasına gelince ölçülerinizi yanınıza almanız. Önceden neyi nereye koyacaksanız belirleyip metreyle ölçüp, ölçü ile gitmek. Misal yatak odası gardrobu için neredeyse 3-4 farklı dolap ölçüsü var. Ne istediğini bilerek gidersen daha kolay seçersin. 8 ay kısa bir zaman değil, yetişir inan.

Son düzenleme:
ınsallah bızımde rahat olur yanı.gıdıp gelmek zor olucak zaten bakalım .s bi işe girsin hersey baslıcak ozaman bizim son hız .))

inşallah tatlım.. olur herşey merak etme dedimya Allah yardım ediyor kendimden biliyorum :) sen ufak tefek çeyize başlada yine sonra elin ayağına dolanmasın :)

Hiççç stres yapma. Bende yaptığım stresin yersiz olduğunu haftasonu çünkü eşyalarımıza baktık ve hemen 1 günde seçtik. İnsanın içine sinen şeyi görünce hemen karar veriyor. Önceleri çok zaman alır sanıyordum, yok hazır mı alsak yok yaptırsak mı diye ama önce hazır mağazaları dolaşalım dedik. Ve hemen kararımızı verdik. Ama sana tavsiyem mobilya bakma aşamasına gelince ölçülerinizi yanınıza almanız. Önceden neyi nereye koyacaksanız belirleyip metreyle ölçüp gitmek. Misal yatak odası gardrobu için neredeyse 3-4 farklı dolap ölçüsü var. Ne istediğini bilerek gidersen daha kolay seçersin. 8 ay kısa bir zaman değil, yetişir inan.

çok sağol tavsiyelerini göz önünde bulunduracağım.. :) ben hiç bişi beğenemem kolay kolay ondan çok endişeliyim gelinlikte bile kuşkularım var ya içime sinmezse beğenemessem diye.. gıkımıda çıkartamam alır bi tane çıkarım öyle içimde ukte kalır benim...

inşallah tatlım.. olur herşey merak etme dedimya Allah yardım ediyor kendimden biliyorum :) sen ufak tefek çeyize başlada yine sonra elin ayağına dolanmasın :)

çok sağol tavsiyelerini göz önünde bulunduracağım.. :) ben hiç bişi beğenemem kolay kolay ondan çok endişeliyim gelinlikte bile kuşkularım var ya içime sinmezse beğenemessem diye.. gıkımıda çıkartamam alır bi tane çıkarım öyle içimde ukte kalır benim...

Canım olumsuz düşünme, öyle düşünürsen olumsuz durumu çağırmış olursun. Herşey güzel olacak, gönlüme göre olacak de ve o enerjiyle git. Herşey gönlüne göre olsun.

başlamazmıyımm .) ymek tkımın tencerelerım masa ortulerı havlular vs. hepsı tamam.))

Canım olumsuz düşünme, öyle düşünürsen olumsuz durumu çağırmış olursun. Herşey güzel olacak, gönlüme göre olacak de ve o enerjiyle git. Herşey gönlüne göre olsun.

vallahi nişanda o kadar olumsuzluk yaşadımki ister istemez tedirginim.. nişanlığımı beğenmemiştim (gerçi sora çok güzel durmuştu ama:)) zil zurna griptim son gün belim tutulmuştu resmen eğik kalmıştım nişanımda zor ayakta duruyordum bütün bunların üstüne aksiliksiz bi evlilik düşünemiyor insan tabi :26:

başlamazmıyımm .) ymek tkımın tencerelerım masa ortulerı havlular vs. hepsı tamam.))

ooh iyi yapmışın aşkla kullan inşallah hepsini.. :KK16: benim çok uzun zamandır tamam onlar annem sağolsun.. yıllanmış tencerelerim var... :KK70: şimdi elektirik süpürgesi bakmam lazım baktınızmı ya siz tavsiye lazım..

sende cok guzel gunlerde kullan canım :KK16:

benm ıcın daha erken onlara.hepsını bı anda alırım beyaz esya kucuk ev aletleri falan.fakir olabılır yda bosch.bakmak lazım henuz marka arastrmasına tam gırmedım .))
vallahi nişanda o kadar olumsuzluk yaşadımki ister istemez tedirginim.. nişanlığımı beğenmemiştim (gerçi sora çok güzel durmuştu ama:)) zil zurna griptim son gün belim tutulmuştu resmen eğik kalmıştım nişanımda zor ayakta duruyordum bütün bunların üstüne aksiliksiz bi evlilik düşünemiyor insan tabi :26:

ooh iyi yapmışın aşkla kullan inşallah hepsini.. :KK16: benim çok uzun zamandır tamam onlar annem sağolsun.. yıllanmış tencerelerim var... :KK70: şimdi elektirik süpürgesi bakmam lazım baktınızmı ya siz tavsiye lazım..

Philips FC8475 torbasiz supurge aldim. Fiyati uygundu. Hem anneme hem kendime aldim. Canavar gibi bir makine acayip cekis gucu var bosuna pahali birsey almaya gerek yokmus. Marathon almistim iyi ki birakmisim onu

sende cok guzel gunlerde kullan canım :KK16:

benm ıcın daha erken onlara.hepsını bı anda alırım beyaz esya kucuk ev aletleri falan.fakir olabılır yda bosch.bakmak lazım henuz marka arastrmasına tam gırmedım .))

teşekkürler :) ben hepsini sıkıştırmak istemiyorum ya böyle parça parça alıyım birden yüklenmeyeyim istiyorum pedere..

Philips FC8475 torbasiz supurge aldim. Fiyati uygundu. Hem anneme hem kendime aldim. Canavar gibi bir makine acayip cekis gucu var bosuna pahali birsey almaya gerek yokmus. Marathon almistim iyi ki birakmisim onu

hmm inceleyeceğim.. ne kadara almıştınız siz?

bana gittiğim bi mağazada roventa 8221 önerdiler 650 tl fiyat verdi çok mu ki.. ürün ciddi anlamda süper çekiş gücüne sahip yapıştırdı biyere kaldı öyle havada.. ama çok kararsızım bi ara fakire takmıştım hepa 2000 düşünüyordum o kırmızı top gibi şirin süpürgeden alcaktım ama annem torbayla uğraşamazsın torbasız al dedi bide halı döven mi ne bişi varmış öyle al dedi o neyse artık.. hepten karıştı kafam :26: senin süpürge dövüyormu halıları ya :KK70:

teşekkürler :) ben hepsini sıkıştırmak istemiyorum ya böyle parça parça alıyım birden yüklenmeyeyim istiyorum pedere..

hmm inceleyeceğim.. ne kadara almıştınız siz?

bana gittiğim bi mağazada roventa 8221 önerdiler 650 tl fiyat verdi çok mu ki.. ürün ciddi anlamda süper çekiş gücüne sahip yapıştırdı biyere kaldı öyle havada.. ama çok kararsızım bi ara fakire takmıştım hepa 2000 düşünüyordum o kırmızı top gibi şirin süpürgeden alcaktım ama annem torbayla uğraşamazsın torbasız al dedi bide halı döven mi ne bişi varmış öyle al dedi o neyse artık.. hepten karıştı kafam :26: senin süpürge dövüyormu halıları ya :KK70:

Benim supurgem ya 230 a ya da 270 e aldim. Haliyi tuttumu birakmiyor.

Merhaba kızlar ben yeni katıldım aranıza kısmetse ben de eylül gelini olacağım. Burdan fikir alışverişi yapabiliriz diye düşünüyorum.Heyecanlı mısınız ? Mesela geriye doğru gün sayıyor musunuz?Şu an söz nişan hazırlığı yapıyorum ikisi bir arada olacak o gün için hoş ,ilginç enteresan fikirleriniz/yaptıklarınız var mı? Fikirlerinize açığım ,herkese sevgiler!

canım bızde nişan yapıcaz ılk olarak.soz falan yok 2 sı bır yani.benım tarıhı kesınlesmesıne var dha.3 ay ıcın olucak ama hangı gun bellı deıl.bu belırsızlıkle de ne dusuncegımı sasırdım.elbıse yer secımı vs vs dusundukce daralıyorum .))
Merhaba kızlar ben yeni katıldım aranıza kısmetse ben de eylül gelini olacağım. Burdan fikir alışverişi yapabiliriz diye düşünüyorum.Heyecanlı mısınız ? Mesela geriye doğru gün sayıyor musunuz?Şu an söz nişan hazırlığı yapıyorum ikisi bir arada olacak o gün için hoş ,ilginç enteresan fikirleriniz/yaptıklarınız var mı? Fikirlerinize açığım ,herkese sevgiler!

bakacağım gittiğimde :)

Benim supurgem ya 230 a ya da 270 e aldim. Haliyi tuttumu birakmiyor.

eylül gelinleri nerdeyse 8 ay kaldı çokta uzun zaman değil artık salonlar tutulmalı kararlar verilmeli çeyizler hazırlanmalı hız kazandırmak lazım :KK70:

nişanlanacaklara şimdiden kolay gelsin hazırlıklar bitene kadar acayip bi koşuşturma ama nişan günü aval aval bakıp nolduğunu anlamıyorsunuz bitincede koca bi oh çekiyorsunuz nasıl bir rahatlama anlatamam.. :KK70: en güzeli ertesi sabah uyanır uyanmaz taze nişanlınıza mesaj atmak oluyor o ne mutluluk ama... :KK16: yataktan kalktığınızda suratınızda gayet şapşal bi gülümsemenin olduğunu baya bi geç anlıyorsunuz :KK1: hey gidi günler..

Bende bir rahatlama oldu. Ceyizi bitirdim. :) kalanlar evimizin tadilati bitince alinacak. Banyo paspasi hali perde gibi seyler. Darisi sizlerin basina. Dugun icin yer tutacaksaniz elinizi cabuk tutun derim istediginiz tarihte yer kalmayabilir. Bizim istedigimiz yerde yer yoktu. Bizde fikir degistirdik nikah arkasi yemek vericez cekirdek aile ve yakin arkadaslara. Ceyiz konusunda ihtisas yaptim neredeyse. Birde indirimleri kacirmadim. Indirim gordum mu yapistim. Yardimci olabilirim size her konuda.

Nisanlanacak arkadaslara kolay gelsin. Ben istemede cok heyecanlanmistim ama nisanimda cok rahattim. 30 kisilik yemek vermistik onunda rahatligi olabilir kosturmadik cunku. Ne kadar cok takarsaniz o kadar strese girersiniz. Ertesi gunu oh diyecekseniz. Keyfine varin.

Canım hoş geldin aramıza. Öncelikle hayırlı olsun diyorum inşallah söz nişan sürecini en kolay şekilde atlatır, düğün koşturmacalarına girersin.

5 aylık nişanlı birisi olarak fikirlerimi paylaşabilirim istersen. Bence salon nişanı yapmayacaksanız, nişanınız evde olacaksa sade ve klasik geleneklerden ziyade nişanı renklendirmeni tavsiye ederim. Nasıl farklılık yaratabilirim dersen artık söz ve nişanlarda misafirlere hediyeler dağıtılıyor. Ve bunun için büyük bütçelere gerek yok. Misal ben nişanım için sabun alıp peçete baskısı yapmış, hazır tülün içine koyup dağıtmıştım. Bir de isimlerimiz ve tarihin yazılı olduğu kağıtla tam hazır hediyelik olmuştu. İstersen yapımını anlatabilirim, çok pratik.

Bunun yanında kesinlikle pasta kesmeni öneririm ve yine evde küçük bir grupla oalcaksa nişan klasik krem şantili yerine iyi bir yerden şeker hamurlu pasta almanı tavsiye ederim. Pasta rengi kıyafetlerinizle uyumlu olabilir veya üstüne kız-erkek bebek oturtabilirler. Azicik maliyetli olur ama sonuçta bir kere oluyor.

Nişan makasımı ben bir arkadaşa yaptırmıştım ama hazır taşlardan alıp kurdeleyle sarıp hoş bir şey hazırlayabilirsin pratik şekilde. Örneğini nişan topiğinin altında ''çook cici nişan makasım'' başlığında görebilirsin. Tepsi yerine artık yastıklar çok moda.

Benim sonradan aklıma geldi ve aklıma gelmediğine pişman oldum ama kapıya hoşgeldiniz veya ayşe & fuat ın nişanı gibi isim yazan bir kapı süsü hazırlayabilirsin.

Ben yine kendi nişanımda şeker hamurlu kurabiye yapmıştım. Eğer bulunduğun şehirde şeker hamuru alabileceğin bir yer varsa kesinlikle yap derim. Çok kolay ve pratik, kurabiye tarifleri internette var. Şeker hamurunu da ince açıp bal ile kurabiyeye yapıştırıyorsun. Tek yapman gereken kalpli, melekli ya da baş harfinizin kurabiye kalıplarını almak, şeker hamuru temin ederek. Ve tabii süs yapma kalıbı da edinmek.

Tüm bu hazırladıkların hediye rengi, pasta, kıyafet rengini uyumlu yapıp veya bir konsept belirleyerek de hazırlayabilirsin. Yine nişan forumunda bir arkadaş deniz konsepti belirlemişti. Tokası deniz yıldızı, tepsisi deniz motifli, elbisesi mavi, oturacakları yerin arkası ağ, hediyelikleri deniz ürünü vs idi. Sende pembe renk veya atıyorum uğur böceği konsepti kullanabilirsin.

Ama bence kesinlikle bir şeyler olağan dışı, özenilmiş olmalı. Ben bunları yapmaktan uğraşmaktan zevk aldım. İkramda kullanılacak plastik tabaklarım bile metal desenli sert plastikten, çatal bıçaklarım tabağa uygun metal görünümlü plastikti, uyumlu idi. Peçeteliğim beyaz, masa örtüm pastamla uyumlu uçuk pembeydi. Bence güzellikler ve kişiye verilen değer ayrıntılarda gizlidir.

Uzun oldu canım ama paylaşımlarım bunlar. Mutluluklar dilerim.

Son düzenleme:
Slm kizlar!bende eylul 2014 gelini olacagim. Bizimde mekanlar secim konusunda sikintimiz var bu konuda yardiminiza ihtiyacim var. ikimizde turkiye'de yasamiyoruz dugunumuz istanbulda olacak aileler mekani ikimizin karar vermesini istiyorlar fakat internetten biryere kadar secim yapiliyor suan cok karismis durumdayiz... Sectigimiz mekanlar Malta kosku,itu macka havuzbasi, mihrabatkorusu korusu(Marshall bahce biraz pahali, kale bahce otoparka bakiyormus?) nossa costa, ve emirgan korusu bosphorus garden(dogruduzgun bir fotosunu bulamadik) oneriniz var mi?

ya kızlar bizde 27 eylül düşünüyoruz ama hiçbirşey hazır değil bizimde ama balayı rezervasyonumuzu yaptık şaka gibi değilmi :44:

yanlız değilsin canım hiç birşeyim hazır değil, söz-nişan yapılmadı(kafamızda bir tarih var ama aileler bilmiyor :) ) düğün salonumuzu tuttuk,balayı rzervasyonumuzu yaptırdık, bugün de evimizi bulduk gibi pazar günü kesinleşecek .

X