2014 haziran anneleri nasil dogum dusunuyosunuz?

lutita

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
16 Mart 2014
5.555
7.501
merhaba az kaldi artk nasl istiyosunuz ben normal istiyorm ama korkuyorm epidural istedim onada cok tepki aldm etrafimdan sonradan bel agrisi falan oluyoms dediler tehlikeli dediler kafam karisik dogum yapmis bayanlardanda epiduralle ilgli fikir alabilrsem cok iyi olucak..

Ben 2008 haziran annesiyim:)epidural normali tavsiye ederim ilkini normsl 2.cisini epidural yapmis biri olarak...

Teskkrler cvbin icn bnde oyle dusunuyorm ama her kafadan bi ses ckiyo

Kizima kavusuyorummmm:KK66:

kesinlikle en sağlıklı en normal ve en alışılagelmiş şekilde olanından yani normal doğumdan istiyorum.

18 ay once spınal anestezi ile sezeryan la kızım dunyaya geldı.su belden ıgne vurma cok tehlıkelı aman uyusuklugun gıtmıyormus yok felç yaparmıs soylentılerıne ınanmayın lutfen.evet yan etkısı bazı ınsanlarda oluyor.fakat bu tamamen iyi bir anestezi uzmanıyla ılgılı.anesteziciniz ıyıse ve sızı ne yapıp yapmamanız gerektıgını ıyıce anlatmıssa korktugunuz hiçbirsey basınıza gelmeyecektır.belden asagım ıgneyle uyusturuldu.gayet basarılı bır amelıyat gecırdım.dogumdan sonrada uyusuk oldugum ıcın ameşıyat agrılarını hıc hıssetmedım.anestezşnin etkısı gecınce hıcbırsey kalmamıstı.amelıyat sırasında bebegımın dogumuna sahıt oldum agrısız sancısız..lutfen ıyı arastırın ve sıze en uygun yontemı secın.gönül isterki herkes normal dogum yapabılsin.en saglıklısı adı ustunde en normali

Son düzenleme:
valla o doğum sancılarına dayanabilirsen zaten epidural istemezsin. ama benim başkalarının dediği o an hiç mi hiç umrumda değildi. anestezist de gayet işini iyi yapan biriydi. kontrole geldi belli aralıklarla, 2 asistanı da yanında oluyo sürekli doğurana kadar. çok bitkin düşmüştüm,ıkınamıcam diye korkuyordum bende. iğneyi yaptılar, missss gibi yattım rahim açılana kadar kuvvet topladım , bebek gelince de bi güzel ıkındım, bebişim ingaaaa ingaaaaa diye doğdu.
Allah kolaylıklar versin. sezaryeni düşünmeden önce epidural normal doğumu düşün derim ben.

artı benim kendi kadın dok , bebeğini epidural normal doğumla dunyaya getirmiş, o kadar zararlı olsa o yaptırmazdı. :KK34:

Ben de bi terslik olmadığı sürece inşallah normal doğurmak istiyorum. Allahım o güzel anı yaşatmayı nasip eder inşallah (amin)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

merhaba az kaldi artk nasl istiyosunuz ben normal istiyorm ama korkuyorm epidural istedim onada cok tepki aldm etrafimdan sonradan bel agrisi falan oluyoms dediler tehlikeli dediler kafam karisik dogum yapmis bayanlardanda epiduralle ilgli fikir alabilrsem cok iyi olucak..

valla normal doğum istiyorum ama dediklerine göre epidural doğumda olsa belli bir zaman sancı çekılıyormus o yuzden ben sımdılık sadece normal geleneksel dogum dusunuyorum bir aksilik olmazsa eger doktorum sezeryan derse kesinlikle genel anestezide olmicam çünkü ablam genel anestezide dogum yaptı sonrası baya meşakkatli oldu

valla normal doğum istiyorum ama dediklerine göre epidural doğumda olsa belli bir zaman sancı çekılıyormus o yuzden ben sımdılık sadece normal geleneksel dogum dusunuyorum bir aksilik olmazsa eger doktorum sezeryan derse kesinlikle genel anestezide olmicam çünkü ablam genel anestezide dogum yaptı sonrası baya meşakkatli oldu

epidural sezeryani hc dusunemiyorm canli canli bni kestiklerini:KK43: normal dogm dsnuorm bende ins sezeryana grek kalmaz ondan dha ck korkuyorm cnku

epidural sezeryani hc dusunemiyorm canli canli bni kestiklerini:KK43: normal dogm dsnuorm bende ins sezeryana grek kalmaz ondan dha ck korkuyorm cnku

en yakın arkadasım epıdural sezeryan oldu dedıgıne gore sureklı konustular benımle anlamadım bıle ne zaman basladılar ne zaman bıttı taki bebegını elıne verene kadar :) allahım hayırlısı neyse onu yaşatsın bize bakalım 21 nisanda kontrolum var doktorumla konusucam dogm konusunı gercı her sordugumda daha erken sımdı konusmayalım kafanda kurma diyor ama :)

X