2014 ikiz anneleri

Kızlar çanaşır kurutma makşnası aldık.ama şifonyeri almadım.model tarif edip yaptırmaya karar verdik biyere...benim bulundupum yerde bir tek çilek var bebe mağazası orasıda çok pahalı.500 liradan aşağı şifonyer yok,sanki oda yapıyoz bide çilek hiç hoşuma gitmedi kızlar benim.çekmeceleri çok sert,zor açılıp kapanıyodu...kaliteli durmuyo gibi geldi bana:44:.almadım bende yaptırmya karar verdik

Kızlar çanaşır kurutma makşnası aldık.ama şifonyeri almadım.model tarif edip yaptırmaya karar verdik biyere...benim bulundupum yerde bir tek çilek var bebe mağazası orasıda çok pahalı.500 liradan aşağı şifonyer yok,sanki oda yapıyoz bide çilek hiç hoşuma gitmedi kızlar benim.çekmeceleri çok sert,zor açılıp kapanıyodu...kaliteli durmuyo gibi geldi bana:44:.almadım bende yaptırmya karar verdik

bizede çilek kalıtelı geldi canm.eşim ve kayınvalıdemle gezdik arasırdık bebekler için en kalıtelı ve kullanışlı çilek geldi.çevremde çok memnun kalanlar var çilekten.herşeyini çilek aldık.Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin bebişlerimizi odalarında:))amiiin:nazar::nazar:

Kızlar sizinle yakın olcak doğum tarihlerimiz Allahın izniyle:))))bana da drum ocak 15ten sonra tetıkte olucaz dedi.normalde subatın ılk haftası ama o tarıhı görebılceğımı hııııç sanmıyorum.)))sağ salım kucağımıza alalımda hayırlısıyla.bugun bıraz yoruldum kayınvalıdemle perde baktık.ama yürüyüşü drum önerdi.hergun 1-2 saat yavaş yavaş yürü dedi.kimide yürüme diyo ama ben druma güvenıorum.yürüdüğüm zaman kendimi daha iyi hissediyorum:)))):nazar::nazar:

hayırlısı yla inşallah, kucağımıza alalım. bana doktorum haftada 2 kez 1 km dedi.ama dinlenerek, çok yorulmadan dedi.bende sadece hafta sonları yürüyüş yapabliyorum.h.içi arabayla işe gidiyorum maalesef.bir deşu kilo alma olayini azaltsam süper olacak:26:

Arkadaslar bana ¥ardim edermisinz 14 haftalik hamile¥im ikiz gebelik.kpss kursuna ¥azildim dogum nisana gelior acaba kurs zor olur mu? Dogumu ¥aklasan ikiz anneleri cok sıkıntınız var mi?napabilirim acaba? Cikmalimi¥im kurstan

hayırlısı yla inşallah, kucağımıza alalım. bana doktorum haftada 2 kez 1 km dedi.ama dinlenerek, çok yorulmadan dedi.bende sadece hafta sonları yürüyüş yapabliyorum.h.içi arabayla işe gidiyorum maalesef.bir deşu kilo alma olayini azaltsam süper olacak:26:

kilo olayında bende çok dettliyim canm.doktorumdan gecen hafta yedim fırçayı.tam 10 kilo almışım.yürüyüş verdi bana işte.bana da dinlene dinlene dedi.şişliklerı engelliyormuş yürüyüş ödem hamılelıkte ve doğumda iyi değil ve biz ikiz hamıleyiz .dışarı çıkamasanda evin içinde yürüyüş yap dedi bana.ama dışarısı daha iyi temiz hava iyi geliyor bebişlerimize de.zaten soğuklar başlayınca çıkamıycaz dışarı bu güneşli havalarda çıkalım hem e vitamını de ıyı gelır.dışarı çıktıkçada bebeklerın evin ihtiyaçlarını alıyorum iyi oluyo.önümüzdeki aylarda iyice kilodan çıkamıycaz biryere.gerekli olan şeyleri almaya çalışıyorum canım.Allah yardımcımız olsun:):nazar::nazar:

Merhaba kızlar, sizi okuyunca benim de canım çekti.:KK1: Göbişimi ölçtüm şok oldum. Henüz 17+4 teyim şimdiden 90 cm. Baçlangıçta 49 kilo ile başladım, bel ölçüm 58 cm filandı. 55 kilo oldum bile. :18:
Bi de ben kesinlikle 100 m bile yürüyemiyorum çünkü 10 gündür belimde bir kramp var sanki kramp değil de bıçak var. Yatarken ve otururken hiçbir şeyim yok ama ayağa kalkıp yere bastığım anda belimin sağ tarafına bir kramp giriyo sizlerden ırak. Resmen canımın acısından bağırıyorum. :KK5::KK5::KK5:Yarın kontrolümüz var. Hem cinsiyetlerimiz belli olacak hem de belimdeki bu kramp neymiş onu sorucam. İnşaallah geçicidir ve tehlikeli bir şey değildir, çok canım yanıyor.:KK5:

Bana da ocak başı dedi. İnşallah onların dediği gibi olur hatta ocak 3.-4. haftayı filan görsek süper olur.:KK9: ama benim ayrıntılı ultrason için gittiğim Prof. tatlı yeme, şekerin yükselir, bu da suyunu arttırır ve erken doğum yaparsın dedi. Ve tek gebelik yaşayan arkadaşım son aylarda hep tatlı yemişti bebek hareket etsin diye ve gerçekten 36. hafta doğum yaptı. Bizim hedeflediğimiz haftalar. demek ki aralıkta tatlı KESİNLİKLE yasak :KK50:

Bilgilendirdiğin çok iyi oldu dahada dikkat etmeliyim...valla ben bi 34 olalım diyorum o zamna kadar dayanalımda gerisinden korkmayalım...rabbim sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin

Kızlar akşam karnım sertleşti dra gittik nst ye bakıldı çok şükür herşey yolunda çıktı...kasılma yumruğun açılıp kapanması gibi oluyormuş...

Kızlar akşam karnım sertleşti dra gittik nst ye bakıldı çok şükür herşey yolunda çıktı...kasılma yumruğun açılıp kapanması gibi oluyormuş...

Bugünde ben uyuyamadım kızlar:)sevindim canım sorun olmamasına,karın sertliği hepimizde var sanırım normal.

bizede çilek kalıtelı geldi canm.eşim ve kayınvalıdemle gezdik arasırdık bebekler için en kalıtelı ve kullanışlı çilek geldi.çevremde çok memnun kalanlar var çilekten.herşeyini çilek aldık.Allah sağlıkla büyütmeyi nasip etsin bebişlerimizi odalarında:))amiiin:nazar::nazar:

Aldınmı canım güzel günlerde kullansınlar inşallah..ne biliyim canım ya bana diğerlerinden pek farklı gibi gelmedi.bide biz sadece şifonyer alcaz oda değil,beğendiğim birisine 800 lira dediler.ondan vazgeçtim birazda...iki bebeğe küçük olurdu bide o şifonyer.istediğim ölçülerde yaptrcam artık:)

Aldınmı canım güzel günlerde kullansınlar inşallah..ne biliyim canım ya bana diğerlerinden pek farklı gibi gelmedi.bide biz sadece şifonyer alcaz oda değil,beğendiğim birisine 800 lira dediler.ondan vazgeçtim birazda...iki bebeğe küçük olurdu bide o şifonyer.istediğim ölçülerde yaptrcam artık:)
İkeada cok hafif malzeme beyaz renk derin 3 cekmeceli bi sifonyer vardı aklıma geldi belki düşünürsünüz..

güzel bir gün olsun inş.anneşler şimdi şu hamilelik takvimi kafamı karıştırdı.28 haftayı 4 bölersek 7 ay demek ama doguma 90 gün var yani 3 ay .toplam 10 ay bu mümkün değil.takvimden gün gün saydım 191 gün yani 6 ay 11 demek.6 bitmiş 7den gün aldık demek.birden son adet tarihi baz alınıyor o tarihte biz gebe degildik ki...ayyyy hayırlısı artık.Allah hepimizi kurtarsın inş.birde kızlar 30.haftadan itibaren rapor alamıyormusuz,yasal olarak dogum iznine ayrılmamız gerekiyormuş.doktorum söyledi.

Gunaydin kizlar kolumda ve ayaktaki kasinti kuruluk icin foktor test istedi belki kolestrol vardir dedi yaptirdik donuc iyi cikti am yine de yagli yemememeye calis dedi artik yagdan uzak duruyorum
Eskisinden daha cok ruya gormeye basladim sizde de var mi hatta bu sabah kabuslar gordum kotu ruyayi anlatmak iyi degilmis anlatmayim ama 2 defa aglayarak uyandim esim sarildi sakinlestirdi dua edip yatiyotum ama bazen oluyor
Aramiza yeni gelenler hosgelmisler hayirlisiyla bebislerinizi kucaginiza alin
Orkidecimm iyi olmana sevindim simdi evde misin nasilsin
Kizlar ben de rapor alicam galiba dun kasiklarimda sanci vardi korktum hatta bacakla bikini bolgesi arasi agriyordu sanki kemik agrisi gibi tuhaf bi sey esim rapor al diyordu ben direniyordum okulda zaman geciyor hem de yorucu dehil benim icin genelde oturuyorum ..evde olsam bi de sıkılirim gibi geliyoo doktora gittigimde soylicem

hayırlı olsun canım.gülegüle kullan...off ya evimin küçük olmasına çok üzülüyorum.istediğim gibi bir oda yapamıcam ilk 7 ay..sağlık olsun:KK19:
bende çileği çok beğendim,özllikle safari serisini:KK33:güle güle kullansın minişler.
bana biraz pahalı geldi ama,baktığım diğer mobilyaların çilekten pek farkı yoktu:KK76:
107 cm:26: var mı geçen:KK49: en donbili benim:KK14:
oleyyyy.öpüyorum canım seni:KK1:ama ben senin haftana geldiğimde halim ne olur bakalım?
Arkadaslar bana ¥ardim edermisinz 14 haftalik hamile¥im ikiz gebelik.kpss kursuna ¥azildim dogum nisana gelior acaba kurs zor olur mu? Dogumu ¥aklasan ikiz anneleri cok sıkıntınız var mi?napabilirim acaba? Cikmalimi¥im kurstan
selam canım.o kişiye göre değişir ama bana sorarsan doğum öncesi de sonrasıda sıkıntılı olabilir...kpss ve bebek(hatta 2 bebek)cidden zor:KK30: çok yorulursun.
bu arada meslek nedir?
Merhaba kızlar, sizi okuyunca benim de canım çekti.:KK1: Göbişimi ölçtüm şok oldum. Henüz 17+4 teyim şimdiden 90 cm. Baçlangıçta 49 kilo ile başladım, bel ölçüm 58 cm filandı. 55 kilo oldum bile. :18:
Bi de ben kesinlikle 100 m bile yürüyemiyorum çünkü 10 gündür belimde bir kramp var sanki kramp değil de bıçak var. Yatarken ve otururken hiçbir şeyim yok ama ayağa kalkıp yere bastığım anda belimin sağ tarafına bir kramp giriyo sizlerden ırak. Resmen canımın acısından bağırıyorum. :KK5::KK5::KK5:Yarın kontrolümüz var. Hem cinsiyetlerimiz belli olacak hem de belimdeki bu kramp neymiş onu sorucam. İnşaallah geçicidir ve tehlikeli bir şey değildir, çok canım yanıyor.:KK5:
merhaba.canım ben 20-21. haftada sanki mutasyon yaşadım.şiştim bir anda:KK3:
benimde 17. haftada sağ kasığımda vardı o ağrı,yürüyemiyordum bile.kas spazmı yaşamış,geçti zamanla.
ayse_23;geçmiş olsun canım...hımmm kasılma öyle oluyomuş demek.o zaman benim dr nedenn beni böyle korkuttu ki?
ama serumdan sonra göbeğim sertleşmedi bir daha:nazar::nazar::nazar:çok şükür

X