2014 ikiz anneleri

güzel bir gün olsun inş.anneşler şimdi şu hamilelik takvimi kafamı karıştırdı.28 haftayı 4 bölersek 7 ay demek ama doguma 90 gün var yani 3 ay .toplam 10 ay bu mümkün değil.takvimden gün gün saydım 191 gün yani 6 ay 11 demek.6 bitmiş 7den gün aldık demek.birden son adet tarihi baz alınıyor o tarihte biz gebe degildik ki...ayyyy hayırlısı artık.Allah hepimizi kurtarsın inş.birde kızlar 30.haftadan itibaren rapor alamıyormusuz,yasal olarak dogum iznine ayrılmamız gerekiyormuş.doktorum söyledi.
canım şöyle düşün 28 hafta 7 ay yapmaz.çünkü 4 hafta 28 gündür ama 1 ay 30-31 gün.karışık işler bunlar:)
Gunaydin kizlar kolumda ve ayaktaki kasinti kuruluk icin foktor test istedi belki kolestrol vardir dedi yaptirdik donuc iyi cikti am yine de yagli yemememeye calis dedi artik yagdan uzak duruyorum
Eskisinden daha cok ruya gormeye basladim sizde de var mi hatta bu sabah kabuslar gordum kotu ruyayi anlatmak iyi degilmis anlatmayim ama 2 defa aglayarak uyandim esim sarildi sakinlestirdi dua edip yatiyotum ama bazen oluyor
Aramiza yeni gelenler hosgelmisler hayirlisiyla bebislerinizi kucaginiza alin
Orkidecimm iyi olmana sevindim simdi evde misin nasilsin
Kizlar ben de rapor alicam galiba dun kasiklarimda sanci vardi korktum hatta bacakla bikini bolgesi arasi agriyordu sanki kemik agrisi gibi tuhaf bi sey esim rapor al diyordu ben direniyordum okulda zaman geciyor hem de yorucu dehil benim icin genelde oturuyorum ..evde olsam bi de sıkılirim gibi geliyoo doktora gittigimde soylicem
günaydın canımcım.geçmiş olsun.
o rüyalar ve ruhsal sıkıntılar 14.-15. haftada bir anda son buluyor canım.hepimiz yaşadık o kabusları.hiç merak etme....
canım benim mantığıma da rapor almak daha uygun.ben 2011 ikiz anneleri topiğini okudum.çalışan bayanların geneli erken doğum yapmışlar:18::18:
tabiki kendini iyi hissediyorsun ama ileriyi de düşünmek gerek...

Son düzenleme:
Arkadaslar bana ¥ardim edermisinz 14 haftalik hamile¥im ikiz gebelik.kpss kursuna ¥azildim dogum nisana gelior acaba kurs zor olur mu? Dogumu ¥aklasan ikiz anneleri cok sıkıntınız var mi?napabilirim acaba? Cikmalimi¥im kurstan

merhaba, Ben eylül sonunda bir sınava girdim.(24.haftadaydım) çalıştığım kurumda. KPSS kadar kapsamlı değildi, 1,5 ay filan çalıştım, ama inan çok zor oldu. Ki ben ev de çalıştım, kursa filan gitmedim. ama bütün gün işte çalıştıktan sonra eve gidince ders çalışmak bir işkence olmuştu. uykum geldi hep, kitabı koyacak yer bile bulamadım. masada çalışamadım, zaten bütün gün masa başındayım. kanepede otursan kitabı koyacak yer bulamadım, göbeğim kocaman olmuştu çünkü. Zaten 2. trimester' da olmasam hiç kalkışmazdım bu işe :)) birde sınavda tuvalet sorunu var:26: 3 saat durmak zor oldu gerçekten. Sınav tarihi ne zaman onu bilmiyorum, ama benim yaşadıklarım bunlar. inş. hayırlısı olur sizin için.....

ÜYE ADI
YAŞADIĞI ŞEHİR
BEKLENEN DOĞUM TARİHİ
flufem
hatay
29
erkek-erkek
:nazar::nazar:

7 mart 2014
jelybonsdf
kırıkkale
25
erkek-erkek

15 şubat 2014
kengo
istanbul
33
kız-kız

29 ocak 2014
pııınar
İstanbulerkek-erkek

10 şubat 2014
asbelove
İstanbul29erkek-?

29 mart 2014
kuzey28
antalya30erkek-?

16 mart 2014
orkide2
erkek-kız

melis2609
kocaeli
29
erkek-kız

08 mart 2014
seybil
hatay33?-?12 mayıs 2014
sdtive
erkek_?
tctrsvl
tekirdağ33kız-erkek
05.şubat.2014
mrsbeyaz
26?-?12 mayıs 2014
ayşe
kız-erkek
06 şubat 2014
kaderiya
durudenizderya
kız-erkek
beneklibonibon
İstanbul28?-?05 haziran 2014
pelinsu
erkek-erkek

ozmofolikmuğla26erkrk-?
02 nisan 2014
glaze_butterflyistanbul25?-?24 mayıs 2014
özne_hayatkırıkkale30kız-kız

28 ocak 2014

kızlar listeyi güncel tutalım dimi?:nazar::nazar::nazar::nazar:

Merhaba kızlar, sizi okuyunca benim de canım çekti.:KK1: Göbişimi ölçtüm şok oldum. Henüz 17+4 teyim şimdiden 90 cm. Baçlangıçta 49 kilo ile başladım, bel ölçüm 58 cm filandı. 55 kilo oldum bile. :18:
Bi de ben kesinlikle 100 m bile yürüyemiyorum çünkü 10 gündür belimde bir kramp var sanki kramp değil de bıçak var. Yatarken ve otururken hiçbir şeyim yok ama ayağa kalkıp yere bastığım anda belimin sağ tarafına bir kramp giriyo sizlerden ırak. Resmen canımın acısından bağırıyorum. :KK5::KK5::KK5:Yarın kontrolümüz var. Hem cinsiyetlerimiz belli olacak hem de belimdeki bu kramp neymiş onu sorucam. İnşaallah geçicidir ve tehlikeli bir şey değildir, çok canım yanıyor.:KK5:
Oh oh göbeklere bak:)bende kendime büyük diyodum:)bel ağrısı göbeğin büyüdükçe artıyodur belki canım ama kramp gibiyse sor doktora magnezyum verir sanada.inş yarın gzl haberlerle geliriz benimde kontrolüm var:)
Kızlar ben ölçemedim göbişi annemde metre yok...merakımdan çatlıycam valla...
Annendemi kalıyosun:)ne gzl:KK66:konu komşudan metre bul ölç:))
hayırlı olsun canım.gülegüle kullan...off ya evimin küçük olmasına çok üzülüyorum.istediğim gibi bir oda yapamıcam ilk 7 ay..sağlık olsun:KK19:

bende çileği çok beğendim,özllikle safari serisini:KK33:güle güle kullansın minişler.
bana biraz pahalı geldi ama,baktığım diğer mobilyaların çilekten pek farkı yoktu:KK76:

oleyyyy.öpüyorum canım seni:KK1:ama ben senin haftana geldiğimde halim ne olur bakalım?

selam canım.o kişiye göre değişir ama bana sorarsan doğum öncesi de sonrasıda sıkıntılı olabilir...kpss ve bebek(hatta 2 bebek)cidden zor:KK30: çok yorulursun.
bu arada meslek nedir?

merhaba.canım ben 20-21. haftada sanki mutasyon yaşadım.şiştim bir anda:KK3:
benimde 17. haftada sağ kasığımda vardı o ağrı,yürüyemiyordum bile.kas spazmı yaşamış,geçti zamanla.
ayse_23;geçmiş olsun canım...hımmm kasılma öyle oluyomuş demek.o zaman benim dr nedenn beni böyle korkuttu ki?
ama serumdan sonra göbeğim sertleşmedi bir daha:nazar::nazar::nazar:çok şükür

Benim ewde küçük:KK43:(2+1 odamız yok..önümüzdeki yaz taşıncaz bizde allah kosmet ederse o zaman en gzl odaları yaparız kafana takma:))

Gunaydin kizlar kolumda ve ayaktaki kasinti kuruluk icin foktor test istedi belki kolestrol vardir dedi yaptirdik donuc iyi cikti am yine de yagli yemememeye calis dedi artik yagdan uzak duruyorum
Eskisinden daha cok ruya gormeye basladim sizde de var mi hatta bu sabah kabuslar gordum kotu ruyayi anlatmak iyi degilmis anlatmayim ama 2 defa aglayarak uyandim esim sarildi sakinlestirdi dua edip yatiyotum ama bazen oluyor
Aramiza yeni gelenler hosgelmisler hayirlisiyla bebislerinizi kucaginiza alin
Orkidecimm iyi olmana sevindim simdi evde misin nasilsin
Kizlar ben de rapor alicam galiba dun kasiklarimda sanci vardi korktum hatta bacakla bikini bolgesi arasi agriyordu sanki kemik agrisi gibi tuhaf bi sey esim rapor al diyordu ben direniyordum okulda zaman geciyor hem de yorucu dehil benim icin genelde oturuyorum ..evde olsam bi de sıkılirim gibi geliyoo doktora gittigimde soylicem

Ruya bende görüyorum canım özellikle bebeklerimle ilgili kötü rüyalar ve en sevdiğim insanlarla ilgili mantığını anlamış degilim ama sanırım hcgden oluyo bunlar biraz düşünce geçer belki..
ben evdeyim genelde pek dışarı çıkmadım son zamanlar biraz gezmeye başladım geceleri bazen kasık ağrım oluyo uykudan uyaniyirum ve kabusla uyanıyorum:KK43:
Bence ise biraz ara ver imkanın varsa canım evet ev sıkıcı ama en azından yapsaydım etseydim diye pişman olmazsın..ikiz annesi olmak zor olacak biraz galiba:) ama cok guzel:)

Bu arada kızlar liste güncel kalsın iyi olmuş benim adıma hala güncel zaten ama olsun:) cinsiyetleri belli olsun bende yazicam ins..

Merhaba kızlar, sizi okuyunca benim de canım çekti.:KK1: Göbişimi ölçtüm şok oldum. Henüz 17+4 teyim şimdiden 90 cm. Baçlangıçta 49 kilo ile başladım, bel ölçüm 58 cm filandı. 55 kilo oldum bile. :18:
Bi de ben kesinlikle 100 m bile yürüyemiyorum çünkü 10 gündür belimde bir kramp var sanki kramp değil de bıçak var. Yatarken ve otururken hiçbir şeyim yok ama ayağa kalkıp yere bastığım anda belimin sağ tarafına bir kramp giriyo sizlerden ırak. Resmen canımın acısından bağırıyorum. :KK5::KK5::KK5:Yarın kontrolümüz var. Hem cinsiyetlerimiz belli olacak hem de belimdeki bu kramp neymiş onu sorucam. İnşaallah geçicidir ve tehlikeli bir şey değildir, çok canım yanıyor.:KK5:

Ahhh canim o agriyi cok iyi biliyorum bende yuruyemiyorum doktordaydim dun sordum neden boyle oluyo diye bel kemiklerinin arasina gobegin agirligindan kas ve damarlar girip aci veriyomus daha iyi gunlerin 6.aydan sonra dahada agriyacak dedi.. neyapalim her guzel seyin bi zahmeti vardir dimi :)

Oh oh göbeklere bak:)bende kendime büyük diyodum:)bel ağrısı göbeğin büyüdükçe artıyodur belki canım ama kramp gibiyse sor doktora magnezyum verir sanada.inş yarın gzl haberlerle geliriz benimde kontrolüm var:)
Annendemi kalıyosun:)ne gzl:KK66:konu komşudan metre bul ölç:))
Benim ewde küçük:KK43:(2+1 odamız yok..önümüzdeki yaz taşıncaz bizde allah kosmet ederse o zaman en gzl odaları yaparız kafana takma:))
inşallah canım.hele bir sağlıkla gelsinde minişlerimiz:)
kızlar göbegimi ölçtüm ve yazıyorum 122:KK1:
ohh ohhhh:nazar::nazar:tatlım siz büyüdünüz tabi.allah sağlık varsin:emir_bebek::emir_bebek:
Buarada gunaydin kizlar.

günaydın canım....

merhaba kızlar ben şuan 24 haftalık gebeyim... ALLAH izin verirse iki tane erkek bebeğim olucak..

dün doktor kontrolüne gittim... bebeklerimin kilosu bir tanesi 741 diğer 676 gr.. sizinkinle kaç kilodalar arkadaşlar...

birde ben çalışıyorum... doktorum bu ayı çok dikkatli geçirmemi istedi.. sanırım rapor alıcam....

birde ben kan sulandırıcı iğne kullanıyorum.. faktör v lıeden mutasyonu var ..0,4 lük kullanıyordum 15 gün sonra 0,6 lığa geçmemi istedi...
aranızda kan sulandırcı kullanan varmı... birde purloton depot kullanıyorum ... düşük önleyici iğne.. erken doğumu önlüyormuş okuduğum kadarıyla..

kızlar haftalara göre bebişlerimizin boy ve kilosunu yazsak diyorum.arkadan gelenlere güzel ir veri olur. ben çok merak ediyorum mesela.
yarın nasıl çıkıcaklar? hiç bir fikrim yok:KK53:

biz 18+3 te ölçüldük en son; 1.bebiş: 250gr 2.bebiş:241 gr'dı... minik kuşlarım:nazar::nazar::KK16:

Son düzenleme:
Selam kızlar
Ben agustosta doğum yaptım ikizlerimi kucagıma aldım cok sukur 36+4 te
Hamileliği guzel gecırmenıxı tavsıye ederım bu gunlerı arıycaksınız ama cook tatlı baska bır surece gırceksınız
Kendınıze dıkkat edın eve kapanmayın gezın yavas yavas dolaşın
Kendınızın dru olun arastırın cıger geliştirici iğneleri ihmal etmeyın dr a hatırlayın sonucta tek gebelık degıl rahmın de bı potansıyelı var kım ne zaman dogurur bılınmez önllemınızı alın
Cook guzel ve zor gunler sızı beklıyoo ınsallah
Sevgılerımle

merhaba kızlar ben şuan 24 haftalık gebeyim... ALLAH izin verirse iki tane erkek bebeğim olucak..
dün doktor kontrolüne gittim... bebeklerimin kilosu bir tanesi 741 diğer 676 gr.. sizinkinle kaç kilodalar arkadaşlar...
birde ben çalışıyorum... doktorum bu ayı çok dikkatli geçirmemi istedi.. sanırım rapor alıcam....
birde ben kan sulandırıcı iğne kullanıyorum.. faktör v lıeden mutasyonu var ..0,4 lük kullanıyordum 15 gün sonra 0,6 lığa geçmemi istedi...
aranızda kan sulandırcı kullanan varmı... birde purloton depot kullanıyorum ... düşük önleyici iğne.. erken doğumu önlüyormuş okuduğum kadarıyla..

hoşgeldin:) sende paylaşmışsın kiloyu,maşallah bebişlere:nazar:
ben bu sene hiç çalışmadım zaten.fazla yorulmamak gerekiyor galiba.
bende 12. haftaya kadar 0,4 claxena kullandım,doğuma kadar 0,6lıkla devam edicem.üstelik belirlenmiş bir problemim de yok:KK34:
düşük önleyici iğneyi haftada bir kullanıyorum bende,ama bu hafta 4 gün üst üste kullandım.içeriğini okudum ilginçti; fetüsü sakinleştirir ve gelişimine destek olur yazıyordu:KK1:

Dun doktorda randevum vardi cok sukur pasalarim iyi bende iyiyim.ikili uclu tarama testi deniyo sanirim turkiyede sakat olup olmadigini anlamak icin olan test. Bana yaptirmak istermisin diye sordu genellikle kesin sonucu tek bebeklerde aliyoruz, ikizlerde kesin sonuc asla gelmiyo ve anne ve babada suphe olusuyo amniyosentez yapip karindan su almamiz gerekiyo kesin sonuc ozaman geliyo ama dusuk yapma riskin cok dedi, bende kabul etmedim sanki allah korusun oyle bisey olunca istemiyorum alin mi dicem tabiki hayir zaten onlara sahip olmak icin neler yasadim once FIBROME var cocugun asla olmaz dediler sonra genel testyapinca sorun esimde cikti tup bebek tedavisininde nekadarzorbirsurecoldugunu yasayan ben birtane isterken rabbim iki taneyi nasip etmis neden boyle riskler alayimki dimi kizlar:KK43:

Benimkiler 5-10 gr falandir :))
oyy oyy.seninkiler misminnak:KK1::KK1:
Selam kızlar
Ben agustosta doğum yaptım ikizlerimi kucagıma aldım cok sukur 36+4 te
Hamileliği guzel gecırmenıxı tavsıye ederım bu gunlerı arıycaksınız ama cook tatlı baska bır surece gırceksınız
Kendınıze dıkkat edın eve kapanmayın gezın yavas yavas dolaşın
Kendınızın dru olun arastırın cıger geliştirici iğneleri ihmal etmeyın dr a hatırlayın sonucta tek gebelık degıl rahmın de bı potansıyelı var kım ne zaman dogurur bılınmez önllemınızı alın
Cook guzel ve zor gunler sızı beklıyoo ınsallah
Sevgılerımle

selam canım.maşallah size :nazar::nazar:darısı da bize.
ben 2013 ikiz anneleri topiğinden takip diyorum seni ve arkadaşları.paylaşımlar cidden çok güzel.
iple çekiyorum bebeklerin hayatıma geleceği günü,hayırlısıyla.
teşekkür ederim skyline:KK16:

Bende ölçtüm göbek cevremi :) sizden eksiğim ne benim:KK66: bakalım nası artış göstericem hafta hafta ölçeyim bari
Ve yazıyorum lütfen gülmeyiniz : 63 :)

kızlar haftalara göre bebişlerimizin boy ve kilosunu yazsak diyorum.arkadan gelenlere güzel ir veri olur. ben çok merak ediyorum mesela.
yarın nasıl çıkıcaklar? hiç bir fikrim yok:KK53:

biz 18+3 te ölçüldük en son; 1.bebiş: 250gr 2.bebiş:241 gr'dı... minik kuşlarım:nazar::nazar::KK16:

Benimkileri dun sormayi unuttum ya ben :KK43: en son 1. Pasam 220gr 14cm 2.pasam210gr 12cmdi simdi buyumuslerdir dun gordum kafa kafaya vermisler dogunca yapcaklari yaramazliklarin planini yapiyolardi sanirim iki kardes :))

Bende ölçtüm göbek cevremi :) sizden eksiğim ne benim:KK66: bakalım nası artış göstericem hafta hafta ölçeyim bari
Ve yazıyorum lütfen gülmeyiniz : 63 :)

:KK1::KK1::KK1::KK9:
2,3 ay sora görüşelim lütfen:KK33:
ama benim belim hamilelikten önce zaten 74cm'di...:KK30::KK30::KK30:30 cm cik genişlemişim:18:

Son düzenleme:
X