2014 ikiz anneleri

Canım arada haberlerini almak iyi geliyo..ins bisi olmaz kızın da saglıklı sıhhatli vakitli doğar doğduktan sonra da büyütürsun annesi sen onu :)

Bunu duydugum iyi oldu acaba üsüttüm de böbreklerim ondan ki agrıyo diye endişeye kapılmıştım pazartesi doktora gidicez ins sorarım bunu da..

Belki üşütmedende olmuştur ama hamilelikte organlar hem büyür hem kayarmış:)

Rabbim dualarımızı katında kabul etsin, hepimizi okuduğumuz ayetel kürsüler, nas ve felaklar yüzü suyu hürmetine rahat bir hamilelik geçirip sağlıkla evlatlarımıza kavuştirsun, bebişlerimizle eşimizle uzun hayirli sağlikli bir ömür geçirmeyi nasip etsin... İsteyen herkese de bu duyguyu tattırsın... Amiin...

Kızlar devam değil mi okumaya çok güzel oluyor bence :KK16: ilk listedeki isimleri yeni listeye ekleyim diyorum ne dersiniz? Ben zor okuyorum listede olmayım yada yeni listede bende olayim diyenler bildirsin lütfeeen :KK16:

Canım, dün yazmıştım görmedin herhalde. Ben geçen hafta cumadan beri her gün her birinden 7 şer tane okudum. Haftada 49 tane ediyor yani, listeye dün itibariyle 49 olarak ekleyebilirsin :KK16:

slm arkadaşlar,çok düzenli giremesemde sizi takip ediorum elimden geldiğince.bugün doktorum iki hafta sonra gel dedi bende 2li test içinmi dedim.ikizlere yapmıoyorum dedi.sadece ense kalınlığı ölçecekmiş.sizler yaptırdınızmı?yada nasıl bi yol izlediniz?

Canım aynen benim doktorum da ne ikili ne üçlü yapmadı. ense kalınlığına baktı. ve detaylı ultrasona gönderdi 22. haftada. boşver yapmaması daha iyi, net sonuç vermiyo seni üzüp strese sokmaktan başka bi işe yaramaz. ben yapmayacağını duyduğumda çok rahatlamıştım mesela.

Aynen ben de yaa bi ishal, bi kabız, bi bel ağrısı bi kasık ağrısı, yüzüm bi patlıcan gibi, bi nur gibi ben anlamadım inanın...

Canım günaydın.kemerim dün geldi.gün içinde sürekli takcazmı bunu istediğimiz kadar,bide kalın kısmı arkaya gelecek dimi.ön tarafıda kasıklara gelecek şekilde ayarlanacak galiba

şu birkaç haftayı da atlatabilirsem biraz kafam rahatlıcak galiba, benm de sanki akıntılar arttı gibi özellikle ayakta durunca hemen sızyo sanki, bebekler çok fazla geriyo karnımı, zor nefes alıyorum, belim de ağrıyo hatta yatış pozisyonu bile alamıyorum, otururken uyumaya çalışıyorum ama o zamanda kuyruk sokumunda bir uyuşma bir ağrı, kimseyi korkutmak istemem ama kızlar benim gibi oluyomu size de?? çözüm bulanınız var mı bu durumlara?

Canım Allah sana çok çok kolaylıklar versin inşallah. Çok zor ya. Zaten sırt üstü yatma artık, benim doktor yatma dedi, neden diye sormadım ama yatmıyorum. arkana bol bol destek yastık koy. benim 26 hafta oldu bugün, benim bile karnım çok gergin. hele yürüyünce falan daha da ağırlaşıyor sıpalar. yan yatmayı denesen? nasıl olur?? karnının altına destek minderi koyup öyle belki bi işe yarar.

Günaydın kizlar. Hayırlı cumalar. Haber edeyim dedim. Hastanedeyim hala.iyiyiz cok şükür. Bugün bebeklerin kilosuna bakılacak. Kizim inşallah kilo almıştır

Canım sizi merak ediyoruz çok. sık sık yazmaya çalış. çok sevindim iyi olmanıza. dualarımız sana ve bebişlerine de bol bol gitsin inşallah ki herşey yolunca olsun.

Günaydın kizlar. Hayırlı cumalar. Haber edeyim dedim. Hastanedeyim hala.iyiyiz cok şükür. Bugün bebeklerin kilosuna bakılacak. Kizim inşallah kilo almıştır

Kızlar herkese hayırlı cumalar Rabbim dualarımızı kabul etsin inşallah

orkideciğim iyi olduğunuza sevindim inşallah kızında kilo almıştır çok şükür 32 .haftaya ulaştın Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin

Bugün biraz daha iyiyim canım.inş başlamaz yine çok kötü oluyo valla sıcak tutmak lazım hep kendimizi kızlar.
Evet evet özellikle beden- sırtımızı ve ayağımızı sıcak tutmalı hamilelik zaten sıkıntılar veriyor birde hastalık ve usutme sıkıntıları olmasın..
Aynen ben de yaa bi ishal, bi kabız, bi bel ağrısı bi kasık ağrısı, yüzüm bi patlıcan gibi, bi nur gibi ben anlamadım inanın...
Bi Patlican gibi bi Nur gibi :)) bu cok güzeldi..:KK9:

Bu bu arada kıxlar hergüm gündüz uyuma ihtiyacı duyuyorum en az yarım saat dalgın uyuyorum esim de diyo ki sen hamile olunca bebek gibi oldun uykun geçse huysuzlaniyosun eve gelince seni oksayip sevmesem agliyosun çabuk acikiyosun, sen hergün gündüz uykunu falan uyu bebek gibi oldun iyice diyo:) napıyım kendimden fazla bebek var bende su anda dimi..
bu arada sağdaki sabahtan beri 4 oldu pitliyo kızlar karnımdan görebileceğim sekildeee ama bi türlü yetişemiyorum ama karnımın üstünde hissediyorum artık fiske atıyo gibi :)

Canım günaydın.kemerim dün geldi.gün içinde sürekli takcazmı bunu istediğimiz kadar,bide kalın kısmı arkaya gelecek dimi.ön tarafıda kasıklara gelecek şekilde ayarlanacak galiba

Canım hayırlı olsun :)) şimdi bu kemeri hep takmıyosun. günde 3 saat falan. çünkü bel kaslarını desteklediği için eğer her an takılırsa bel kasların desteklenmeye alışıp zayıflıyormuş ama bu yabancı sitelerde yazıyor. türk sitelerinde bu bilgi yok. 2-3 saat tak en zor zamanlarda, sonra çıkar. kalın kısmı bele geliyor. ince kısmını göbişin altından ayarlıyoruz.

Canım hayırlı olsun :)) şimdi bu kemeri hep takmıyosun. günde 3 saat falan. çünkü bel kaslarını desteklediği için eğer her an takılırsa bel kasların desteklenmeye alışıp zayıflıyormuş ama bu yabancı sitelerde yazıyor. türk sitelerinde bu bilgi yok. 2-3 saat tak en zor zamanlarda, sonra çıkar. kalın kısmı bele geliyor. ince kısmını göbişin altından ayarlıyoruz.

Tmm canım sağolasın:)çokta sıkmaya gerek yok dimi kemeri

:KK1::KK1::KK1:
bende bendeeee:18:
canım sende de işe yararsa paylaş bende alayım:KK34:
yarın kontrolüm var çok heyecanlıyım..:18::18:

Canım benim doktorum sa yanıltıcı oluyor dedi yapmadı hatta hiç dikkate almadığını söyledi sadece ultrason ölçümü yaptı baya bişeyine baktı 12. Haftada..yani doktorun garip bisi söylememiş:KK66:

Canım ya allah kolaylık versin biz ikisini düşünürken 3 baya zorlayacak seni galiba..ama olsun don 3 ay sana zahmeti olacak sonra hayırlısıyla kurtulursun ins..bebeklerini görünce hepsini unutursun:)

Canım ben 15er tane okudum hepsinden toplam 25 oldu 100 yapamadım ama önemli degil okumaya devam guzel gidiyo ne guzel bence her hafta tutalım okuyabildigimiz kadar 100 yapmaya çalışalım ama olmasa da sorun degil bence..

Sağol canım sabretmeye çalışıyorum işte, Cumalar hürmetine Rabbim hepimize kolaylık taşıma gücü ve selamet versin, Amin .. Bebeklerimi sağlıkla kucağıma alayım inşallah unuturum dediğin gibi, zaten büyük bi gelişme üçüz çevremde örnek bile olmıcak neler yapılıyo herşey yaşanırken tecrübe edilecek, İnşallah evlatlarımın huyları güzel olsun, anneleri yetişebilsin onlara, Amin ..

Aynen benşmde akıntım bi azalıyo bi çoğalıyo anlamadım gittii:)karnım benim 1 aydır dahada gergin canım dar olduğu için galiba,geniş değil sivri bi göbeğim var:)senin için dahada zordur eminim ama az kaldı tatlım sabret

Bi kaçgüne gecmezse öle yapcam canım ne zormuş ya ikiz hamileliği:KK43:benide çoğu zaman eşim destekleyip kaldırıyo yattığım yerden:)benim gece daha çok oluyo kasık ağrım yatarken.bugünde vardı mesela

Ewet devam canım.birbirimizin bahanesiyle düzenli okumuş oluyoruz:))

evet benim de karnım sivri, bir de bebekler sırtını mı dönüyo napıyolarsa sertleşiyo karnım işte bu gerginlik ondan oluyo bu aralar çok yapıyolar böyle, büyüdükçe heralde kımıldıcak alanları kalmıyo galiba, birbirleriyle kapışmasalar bari :))

Guzel bi sabaha merhaba..ben bugun sol tarafımda bi sırt ağrısiyla uyandım sanırım üsüttüm ya :KK43: uykudan uyandırdı beni oyle guzel bi agrı yani..ins böbreklerinde falan bisi yoktur:KK43: tam oralar agrıyo cunku..hamilelik agrısı daha başlamaz diye tahmin ediyorum karnım büyüdü ama hamile kaldığım kilodayim henüz bi ağırlaşma soz konusu degil..bekleyip görücem artık bakalım ne agrısı ?

canım bazen böyle ağrılar oluyo sadece ağrının tür ve şiddetini takip et, arasıra da karın genişleme ağrıları oluyo biraz devam ediyo bu ağrı sonra ertesi günü biraz geçmişse genişlemiştir artık, bir de benm bi eşofmanım vardı zaten beli karnımın altında tutuyorum ama o biraz sıkmış beni çok fena bel ağrım olmuştu çıkarınca rahatlamıştım hemen, artık en ufak detaylara bile dikkat etmeliyiz, henüz sen rahat haftalarındasın bu haftalarda bol bol dinlen canım, karnın büyüyünce zor olucak ..

Günaydın canım, Allah kolaylık versin, evlatlarını sağlıkla kavuştursun sana canım, İnşallah kızın da toparlamıştır .. Şuan kaçar kilodalar ??

:KK1::KK1::KK1:
bende bendeeee:18:

canım sende de işe yararsa paylaş bende alayım:KK34:
yarın kontrolüm var çok heyecanlıyım..:18::18:

İnşallah çok güzel geçer canım, benim de pazartesi kontrolüm var, sanırım ciğer gelişme iğneleri yapılacak o gün .. bir de artık yüzlerini gösterirlerse biraz daha netleşiyo sanki simaları insan iyice merak ediyo o zamanda :))

X