2014 ikiz anneleri

şu birkaç haftayı da atlatabilirsem biraz kafam rahatlıcak galiba, benm de sanki akıntılar arttı gibi özellikle ayakta durunca hemen sızyo sanki, bebekler çok fazla geriyo karnımı, zor nefes alıyorum, belim de ağrıyo hatta yatış pozisyonu bile alamıyorum, otururken uyumaya çalışıyorum ama o zamanda kuyruk sokumunda bir uyuşma bir ağrı, kimseyi korkutmak istemem ama kızlar benim gibi oluyomu size de?? çözüm bulanınız var mı bu durumlara?

bende ayını soruyu soracaktım 2 gündür karnım çok sık sertleşiyo belim omuzlarım ağrıyo, özellikle sağ kaburgam batıyo ve ara ara yanma oluyo üstüne bir de grip oldum hareketleri azaldı gibime geliyo doğuruncaya kadar kafayı yemekten korkuyorum :KK43:

İnşallah çok güzel geçer canım, benim de pazartesi kontrolüm var, sanırım ciğer gelişme iğneleri yapılacak o gün .. bir de artık yüzlerini gösterirlerse biraz daha netleşiyo sanki simaları insan iyice merak ediyo o zamanda :))

inşallah hepimize güzel haberler vermek nasip olur.senin işin daha zor canım allah yardım etsin.
benm arkadaşım 25.haftadan itibaren tv koltuğunda uyudu.tam 9 hafta.rabbim kolaylığını versin inşallah:nazar::nazar:

Ewet ya tombiş olsunlar istiyorum bende ayakları yumuk yumuk tam 4 ayak olacak ya:)ben en çok bebeklerin ayaklarını severim:)
ay bendee...o ayakları bi ısırsak ohhh:KK1::KK1:
kızlar ciğer gelişim iğneleri nerden nasıl yapılıyo, yaptıranlar bilgi vrerebilir mi??
benm dr 27. haftayı doldurunca yapacak ve popodan yapılıyo bildiğim kadarıyla.

inşallah hepimize güzel haberler vermek nasip olur.senin işin daha zor canım allah yardım etsin.
benm arkadaşım 25.haftadan itibaren tv koltuğunda uyudu.tam 9 hafta.rabbim kolaylığını versin inşallah:nazar::nazar:

Amin canım, bende aynen sallanan sandalye alsammı biyorum, hem şimdi uyurum hem sonra bebekleri emzirebilirsem inşallah o zamanda işime yarar diye düşünüyorum bakalım artık ..

ay bendee...o ayakları bi ısırsak ohhh:KK1::KK1:

benm dr 27. haftayı doldurunca yapacak ve popodan yapılıyo bildiğim kadarıyla.

evet canım yarın 27. haftam doluyo, eh o zaman onu da yeriz popodan güzelce, şifa olsun yavrularıma :)

Benim doktor ciğer geliştiriciden bahsetmiyo hiç kızlar ya.her doktor yapmıyo heralde:44:haftaya gidince bi sorayım ne diycek

Resulullah (sav) üzüldügünde su duayi okurmus
"Ya Hayyu ya Kayyum,bi-rahmetike estagisu.(Ey diri olan,ey Kayyum olan Rabbim,Rahmetin adina yardimini talep ediyorum)."
Cumaniz mübarek olsun dua ile...

Benim doktor ciğer geliştiriciden bahsetmiyo hiç kızlar ya.her doktor yapmıyo heralde:44:haftaya gidince bi sorayım ne diycek

aslnda erken ve fazla doz uygulanması önerilmiyor.eğer erken doğum riski görülmezse bende 30.haftaya kadar yaptırmayı düşünmüyorum.
bağırsaklar ve beyin üzerinde olumsuz etkileri varmış.kortizon sonuçta:KK43:
28. hafta perinatoloğa gittiğimde onunda fikrini alcam..gerçi kızlar kadın d. hast. drum bir daha kanaman olursa iğneyi yapıcaz ve hastanede takip edicem seni dedi:KK3::KK3:çok dua ediyorum inşallah olmaz:KK43:

aslnda erken ve fazla doz uygulanması önerilmiyor.eğer erken doğum riski görülmezse bende 30.haftaya kadar yaptırmayı düşünmüyorum.
28. hafta perinatoloğa gittiğimde onunda fikrini alcam..gerçi kızlar kadın d. hast. drum bir daha kanaman olursa iğneyi yapıcaz ve hastanede takip edicem seni dedi:KK3::KK3:çok dua ediyorum inşallah olmaz:KK43:

Olmaz inş canım ya..sen iki doktora görünüyosun heralde demi?benim doktorumda öyle panik bi adam değil,rahat:)sanırım oda en son aşamada yapar iğneyi.zaten iğnenin erken doğum gibi bi yan etkiside varmış galiba burda okumuştum

Ewt canım ya ikiz geçiyor gönlümden ama sağlıklı olsun da tekte kabulüm sen hatırlıyomusun değerlerini çok merak ediyorum yaa
Canım değerlerle belli olmayada biliyor yani kıyasla pek anlayamazsin ama istiyosun diye yazıyorum 9. Gun 657 11. Gun 1176 idi benim değerlerim..ins allah gonlundekini nasip eder..

Herkese hayırlı cumalar kızlar,
Endokrinolojide kontrolüm vardı,değerleri beğendi ama ilacımın dozunu değiştirdi bu kez dr.um,ve 1 ay sonra kontrole çağırdı,haftada birkaç kez mutlaka dr+sağlık ocağına gitmekten sıkıldım,Rabbim kötü günler göstermesin,dr.ların eksikliğini de ama inşaallah doğumdan sonra bebişlerimiz ve biz o kadar iyi oluruz ki bu sık ziyaretlere artık gerek kalmaz.

kızlar bende yine dün acildeydim..tam uyuycağım zaman baktım 1-2 damla kan..ama sulu gibi..devlete gittim hemen.dr bişey yok bebekerin iyi,suları iyi dedi.rahimde açılma varmı dedim.görrdüğüm kadarıyla yok dedi.rahatın tekiydi:KK36::KK36:
sonra eve geldim ki bir parça pıhtı geldi.o zaman çok tırstım hemen drumu aradım hastanede buluştuk.
yarım saat inceledi.hiç bşey yok,küçücük bir kanama alanı bile yok.rahim ağzı 5,5cm:nazar: duruma bakılırsa 36 yı buluruz dedi.eğer ben kalpten gitmezsem.
ya neden sadece benim rahmim genişlerken kanıyor?rutin aralıklarla yaşıycaz bunu dedi.
kaçıncı haftayı atlatırsak yaşama riski yüksek dedim.2 haftan kaldı dedi:18::18: 27.haftada ciğer geliştirici yapıcakmış.çok korkuyorum hala:KK14:

Canım çok geçmiş olsun,Rabbim yardımcın olsun,inşaallah yatmaya filan gerek kalmaz,önemsiz bir kanama olmasını umuyorum.

kızlar ne kadar çok kaynatmışsınız.ben 3-4 gundur gıremıyorum.gecen gece saat 1 de hastaneye kaldırılıdım şiddetli ateş sebebiyle.2 tane serum yedım.ateşim 2 gun devam ettı ama çok şükür zararı olan yyuksek ateşlerden değilmiş değerim.şimdi halsizliğim var hala dinleniyorum ,annecim bende kaldı sağolsun kendıme geldım.dunde druma gıttık eşimle cumartesı olan kontrolumuzu erkene aldık.bebeişlerimizın durumu çook ıyı maşallah.kendımıze en çok dıkkat etmemeız gereken bır dönem üşütmeyelim kızlar.:nazar::nazar:Allah butun hamılelerı korusun.öpüyorum tombık yanaklarınızdan:):2:

canım sana da çok geçmiş olsun,aman dikkat et.

şu birkaç haftayı da atlatabilirsem biraz kafam rahatlıcak galiba, benm de sanki akıntılar arttı gibi özellikle ayakta durunca hemen sızyo sanki, bebekler çok fazla geriyo karnımı, zor nefes alıyorum, belim de ağrıyo hatta yatış pozisyonu bile alamıyorum, otururken uyumaya çalışıyorum ama o zamanda kuyruk sokumunda bir uyuşma bir ağrı, kimseyi korkutmak istemem ama kızlar benim gibi oluyomu size de?? çözüm bulanınız var mı bu durumlara?

Benim de akıntım arttı ve ekşimsi kokuyor gibi,kızlar benimki gibi olan var mı,acaba amniyon sıvısı mı sızıyor diye kafayı yiyeceğim:26::26:Ben de bu hafta doğru dürüst uyuyamadım,hastanede yatakların dikleştirilmesi gibi arkama bir yığın yastık koyup neredeyse oturur vaziyette uyumaya çalışıyorum,sık sık uyanıyorum,uyanışlarım ağrılı oluyor,karnım ve kasıklarım ağrıyor dönerken,ayrıca şiddetli sırt ağrım var,,her uyanışımda eşim de uyanıyor benle ve masaj yapıyor,onu da uyutmuyorum:26:dr sakın sırt üstü yatma dedi,netten baktım damarlarda sıkışmaya neden olup bebeklere giden kanı kesebileceği yazıyor,bazı anneler de kordon dolanmasına sebep olabildiğini söylemiş.ama gece uyandığımda bazen kendimi sırt üstü yatmış buluyorum,korkuyorum ya,kızlar biz bebeklerden-hamileliğin zorluğundan filan değil bu kuruntulardan kafayı yiyeceğiz gibime geliyor doğuma kadar,bir kucağımıza alabilseydik sağlıcakla.. sen de arkana bol yastık-kırlent koy canım,sende 3 bebek var daha zordur eminim.

Böbrek ağrısı benim var:KK43:hamileyken böbrekler ve diğer iç organlarda büyürmüş normal bi durum canım ağrı olsa bile:KK43:bidaha tek tek doğuracam ben hep diyorum:)

bende de var,ben de niye ağrıyor diyordum,sağol paylaştığın için canım.Tek tek mi doğuracaksın:) Bi ayar çek bakalım,teker teker gelsinler:)

Canım hayırlı olsun :)) şimdi bu kemeri hep takmıyosun. günde 3 saat falan. çünkü bel kaslarını desteklediği için eğer her an takılırsa bel kasların desteklenmeye alışıp zayıflıyormuş ama bu yabancı sitelerde yazıyor. türk sitelerinde bu bilgi yok. 2-3 saat tak en zor zamanlarda, sonra çıkar. kalın kısmı bele geliyor. ince kısmını göbişin altından ayarlıyoruz.

yA nasıl kemer bu kızlar,sadece kemer mi,ben karın destekleyici aldım geçen gün,afedersiniz altında külodu yok ama kalın bir şey bu,kemer gibi değil,3 saat sınırı bunda da var mıdır,üzerinde öyle birşey göremedim de.

Canım bence de erken doğum riski olmazsa hemen tmm deme,riski arttırdığını okudum ben de,gidişata göre hareket edersin,inşaallah hiçbirimizde iğneye gerek olmaz,bebişler 36-37yi görürler.

Geçmiş olsun Canim alttan bakinca mi anladi akıntını yoksa sen mi söyledin çok diye?hayirli olsun demek kızımızla oğlumuz geliyor maşallah, filiz hocadan sonra hulusi hocanin bizimkiler için tahmini bi kız bi erkek ama erken tabi yanilabilir sana da ilk baş iki kız gibi demişlerdi. Herkes kızı geç öğreniyor sende oğluşu geç öğrendin, demek erken gösteren kızlar da var :KK1: Hayirlisi sağlikli olsunlar da...
Ben Hulusi hoca yoğun diye gözünden kaçar mi bazı şeyler diyodum ama maşallah hassas davranıyor, sana da önlem amaçli yat demistir. Geçen tesadüf bi alisveris merkezinde ikiz bebekleri olan bi çiftle sohbet ettik ve yine tesadüf başkent Hulusi beyin hastasiymis doğumu da orada yapmış bazi sorunlari olunca hoca onuda doğumdan 1 ay önce yatirmış hastaneye, erken doğduklari için kısa süre kuvezde kalsalar da şimdi 2 yaşlarinda maşallah çok sağlıklılardı. Doğumda da başkent ve hocadan çok memnun kalmışlar. Bana moral oldu senle de paylaşayım dedim.
Canim açıkçası özel oda düşündüm direk, hele inşallah bebekler yanimizda olursa normal oda zor olur, sezeryan olacagi için rahat kalkamayiz refakatçi de yok diyorsun. Ama hamilelik dönemi yatış olursa (inşallah gerek kalmaz) o zaman özel odaya günlerce o kadar para vermeye gerek yok... Sen Allah',ın izniyle benden önce tecrübe edicen artık beni de bilgilendirirsin:KK1:
Canim Hulusi hoca ikili testte takma desede filiz hoca daha temkinli konuştu o da tedirgin etti o yüzden değerin sendeyse ve bulma şansın olursa çok sevinirim :KK16:

canım ben dedim hocaya zaten hocada rahim uzunluğuna bakacaktı ona da baktı benımkilerin cinsiyetine birine başkent kız demişti ve o hep kız olarak kaldı diğerinden tam emin degillerdi kız olarak salladı doktorun biri :) ayrıntılıda dedıler erkek dıye hulusi hoca cınsıyet tahmınınde bulundumu bende hocaya çok kızıyordum gecen bebişlere bakmadı bıle beenim için rahim önemli dedi ona baktı tek gercektende önemlıymış sanıırm benıde erken yatıracak hastaneye hoca ben sana tecrubelerımıi inş sevinçli bir şekilde anlatırım kuzularımla :) kağıdı buldum benden istediğin tam olarak ne ikilinin kan sonucu var bende ondan bahedıyon dımı

Orkidecim içini ferah tutmaya çalış,güzel kızın toparlar da kardeşini yakalar inşaallah,güzel haberlerini bekliyoruz unutma:)

Aksucum,ben bu hafta hepsinden 30'ar tane okuyabildim,yok işti dr.du derken tamamlayamadım,inşaallah haftaya 100e tamamlamak nasip olur,Rabbim kabul buyursun hepimizinkini ve bebişlerimizi korusun inşaallah.:nazar::nazar:

Kızlar bu arada dün yine derste fenalaştım,gene aynı şey oldu,bugün evdeyim bakalım yine olacak mı.yarın dr.a gidip durumu anlatmayı düşünüyoruz.korkmaya başladım,evde dinlenmek,riske atmamak daha mantıklı sanırım.Rapor vermeyi sevmeyen dr.lardan değildir umarım doktorum..

Rabbim dualarımızı katında kabul etsin, hepimizi okuduğumuz ayetel kürsüler, nas ve felaklar yüzü suyu hürmetine rahat bir hamilelik geçirip sağlıkla evlatlarımıza kavuştirsun, bebişlerimizle eşimizle uzun hayirli sağlikli bir ömür geçirmeyi nasip etsin... İsteyen herkese de bu duyguyu tattırsın... Amiin...

Kızlar devam değil mi okumaya çok güzel oluyor bence :KK16: ilk listedeki isimleri yeni listeye ekleyim diyorum ne dersiniz? Ben zor okuyorum listede olmayım yada yeni listede bende olayim diyenler bildirsin lütfeeen :KK16:

bende katılmak istyom bılgı verırmısın napacagımı

Herkese hayırlı cumalar kızlar,
Endokrinolojide kontrolüm vardı,değerleri beğendi ama ilacımın dozunu değiştirdi bu kez dr.um,ve 1 ay sonra kontrole çağırdı,haftada birkaç kez mutlaka dr+sağlık ocağına gitmekten sıkıldım,Rabbim kötü günler göstermesin,dr.ların eksikliğini de ama inşaallah doğumdan sonra bebişlerimiz ve biz o kadar iyi oluruz ki bu sık ziyaretlere artık gerek kalmaz.

Canım çok geçmiş olsun,Rabbim yardımcın olsun,inşaallah yatmaya filan gerek kalmaz,önemsiz bir kanama olmasını umuyorum.

canım sana da çok geçmiş olsun,aman dikkat et.

Benim de akıntım arttı ve ekşimsi kokuyor gibi,kızlar benimki gibi olan var mı,acaba amniyon sıvısı mı sızıyor diye kafayı yiyeceğim:26::26:Ben de bu hafta doğru dürüst uyuyamadım,hastanede yatakların dikleştirilmesi gibi arkama bir yığın yastık koyup neredeyse oturur vaziyette uyumaya çalışıyorum,sık sık uyanıyorum,uyanışlarım ağrılı oluyor,karnım ve kasıklarım ağrıyor dönerken,ayrıca şiddetli sırt ağrım var,,her uyanışımda eşim de uyanıyor benle ve masaj yapıyor,onu da uyutmuyorum:26:dr sakın sırt üstü yatma dedi,netten baktım damarlarda sıkışmaya neden olup bebeklere giden kanı kesebileceği yazıyor,bazı anneler de kordon dolanmasına sebep olabildiğini söylemiş.ama gece uyandığımda bazen kendimi sırt üstü yatmış buluyorum,korkuyorum ya,kızlar biz bebeklerden-hamileliğin zorluğundan filan değil bu kuruntulardan kafayı yiyeceğiz gibime geliyor doğuma kadar,bir kucağımıza alabilseydik sağlıcakla.. sen de arkana bol yastık-kırlent koy canım,sende 3 bebek var daha zordur eminim.

bende de var,ben de niye ağrıyor diyordum,sağol paylaştığın için canım.Tek tek mi doğuracaksın:) Bi ayar çek bakalım,teker teker gelsinler:)

yA nasıl kemer bu kızlar,sadece kemer mi,ben karın destekleyici aldım geçen gün,afedersiniz altında külodu yok ama kalın bir şey bu,kemer gibi değil,3 saat sınırı bunda da var mıdır,üzerinde öyle birşey göremedim de.

Canım bence de erken doğum riski olmazsa hemen tmm deme,riski arttırdığını okudum ben de,gidişata göre hareket edersin,inşaallah hiçbirimizde iğneye gerek olmaz,bebişler 36-37yi görürler.

Teker teker gelin lan diyecem:))şaka bi yana kendiliğinden olursa bi tane daha yaparım.yoksa tüple falan uğraşmam hiç,allahım iki tane verdi yeter derim

X