2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Beklemek beklemek beklemek...:KK31:

İyi tarafı şu ki uykum gelince uyuyorum uyanmak istiyorum uyanıyorum. Bebişimizi bekliyorum :emir_bebek:

Kızlar hazır mamalara güvenmiyorum ben, dr önerisiyle kullanabilirdim ama bugünkü malum haber iyice huylandırdı beni bu konuda. Doğal bişiler elbette vardır bebiş doğmadan vaktim varken bu konuda araştırma yapsam iyi olur aslında.

Herkese merhaba kizlar.
dogum yapan arkadaslar7mizi tebrik ederim.bekleyenlere kolaylik dilerim.

biz 32 gunluk olduk.bugun kontrolumuz vardi kizimin kilosu gayet iyi.ilk aşimizi yaptirdik.hepatit b.
kizimin yuzunde ense ve boynunda döküntuler var saclarinin arasinda .kirmizi kucuk sivilce gibi.dr cok sicaga maruz kalmis dedi.
siz ne diyosunuz ?

Birde kakasini yaparken cok zorlaniyor inliyor kipkirmizi oluyor.nurse harvey`s damlaya ragmen..
oneriniz var mi?

Gelelim bana .hala dikislerim var.ve batmaya devam :KK43: hareketlerde kisitliyim hala.

emzirirken tansiyon dusmus gibi aniden gozlerim karariyor.yildizlar yildizlar yildizlar cakiyor onumde.
ellerim hissiz kaliyor.kan degerlerimle ilgili saniyorum. Ciddi demir eksikligim vardi.ilac kullanmiyorum.

bu durum icin ne diyorsunuz ?

sevgiler herkese

Canim sağlık ocağı bana 3 ay boyunca demir ilacını kullanmaya devam et dedi ayrıca her gün 1 yemek kasigi pekmez içiyorum baş dönmeme iyi geldi

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Üzülüp ağlama canım. Çok şükür yavrun da sen de sağlıkla doğumdan çıktınız. Bugunler çok hızla geçecek, çok çabuk büyüyecekler.
İlk konuşmasını, ilk adımlarını, ilk kaşık kaşık yemelerini dert ettiğin günler su gibi geçip gelecek. Onu kucağına alabilmenin mutluluğunu doya doya yaşa, hormonlardan kaynaklanan bir mutsuzluğun seni kandırıp etkilemesine izin verme; pozitif şeyler düşün...
Dua için abdeste gerek olduğunu düşünmüyorum. Hele lohusalıkta özürlü olarak sürekli bir abdestsizlik sözkonusu... Kırk gün hiç dua etmeden durmak çok zor... Dua her vakit Allah ile kul arasında bir köprüdür; dara düştüğünde tek sığınacağın liman olduğundan abdest arandığını sanmıyorum. Aransa bile senin ile yüreğinden geçen ile Yaradan arasında olana kim karışabilir. İçinden geldiği gibi bildiğin duaları oku, içine siniyorsa; Türkçe/Arapça... Arapça olanlardan Nas ve Felak nazar için iyidir ve Ayetel Kürsi her zaman korunma ve ferahlık sağlar diye bilirim.
Kesinlikle katılıyorum arkadaşım

Birbirimiz için temiz kalplerle ve temiz agizlarla yaptigimiz dualar kabul olur elbet. Bu garip kula dua edermisiniz? Aglamaktan helak oldum..
Basim çok agriyor ama hala durduramiyorum gözyaslarimi..

İcim aciyor..
Kalbim kirik..
Gözlerim yasli..
Yüreğim hüzün dolu..
Dua istiyorum sizden..
Eksik etmeyin nolur..
Allah derdine derman yüreğine ferahlık versin canım inş tez geçer sıkıntın hallolur

Kızlar 5 dk da bir gelen sancım var acaba gerçek doğum sancısı mı bu kadar hızlı sıklaşması normal gelmiyo bana

zeytinyağı ile saat yönünde bağırsakların olduğu yere masaj yapmak iyi gelecektir ve bacak hareketlerini de unutmyın
bol bol temas edin masaj gerçekten önemli ve yararlıdır bebeğiniz için

ve gerçek şu ki mamalar çıkan konular çok fazla düşündürüyor işin içinden çıkılmaz hal alıyor maalesef bir çok şey gdo lu yada başka türlü kimyasallar bulunuyor ben en doğalı olan olaylarada inanmıyorum sadece elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum

Arkadaslar merhaba,

Gecen hafta salı günü (20 mayıs) sabah epidural sezeryan ile Kızım 08:38 de dunyaya gozlerini açtı:) ( 40+1 de 3270kg ve 50cm dogdu)
22 saat sancı cektim malesef acılmam 5 cm den ileri gitmedi. Dikiş ağrıları ve gaz sancılarım hala devam ediyor. Kızım inanılmaz meme düşkünü çıktı 5 saat varan emzirmelerle mücaele ediyorum memeden ayrılmak istemiyor ne yapacağımı sasırdım. Çok yorulmaya başladım yemek yemeye bile vaktm yok. tekrar görüşmek üzere kızım uyandı.

Kızlar 5 dk da bir gelen sancım var acaba gerçek doğum sancısı mı bu kadar hızlı sıklaşması normal gelmiyo bana

Canım sancılar sadece karındaysa yalancı belden karına yayılıyorsa gerçek diyorlardı ama... Bir de pozisyon değiştirince veya ılık duş alınca geçmiyorsa gerçek sancıdır deniyordu. Hastane yakın mı nezaman gideceksiniz?

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Şu hallerimizi çok iyi tanımlayan bir karikatür buldum kızlar bayıldım, paylaşmak istedim :)
2yhaduby.jpg

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Son düzenleme:
kızlar bunaltıyor muyum bilmiyorum ama bende tablomuz eksiksiz olsun diye uğraşıyorum ... özellikle yeni doğum yapan arkadaşlar ve listeye de bakıp görebilirler eski arkadaşlar (doğum yapanlar) eksik bilgilerinizi yazarmısınız !!! zira bu yapacağım tablo son olacağından ve bir daha ekleme yapamayacağımdan dolayı yazmanızı istiyorum ... sonra ben görmedim demeyin, mesuliyet kabul etmem :nazar::KK20:
ayy biraz sert mi? oldu nee :KK53: hadi güzel anneler piliizzss :KK52::KK52::KK52:

Canim 7 mayis dogum tarihim oglusum 3305 gr dogdu

Benim sancimin belimle hic alakasi yoktu. Bildigin adet sancisi gibi gelip gidiyordu.herkesin yasadigi farkli farkli farkli ben 3 cm acilma ile hastaneye gittigimde 8 dkda bir geliyordu

kızlar bunaltıyor muyum bilmiyorum ama bende tablomuz eksiksiz olsun diye uğraşıyorum ... özellikle yeni doğum yapan arkadaşlar ve listeye de bakıp görebilirler eski arkadaşlar (doğum yapanlar) eksik bilgilerinizi yazarmısınız !!! zira bu yapacağım tablo son olacağından ve bir daha ekleme yapamayacağımdan dolayı yazmanızı istiyorum ... sonra ben görmedim demeyin, mesuliyet kabul etmem :nazar::KK20:
ayy biraz sert mi? oldu nee :KK53: hadi güzel anneler piliizzss :KK52::KK52::KK52:

Ay yine eksik yazmisim 7 mayis carsamba gunu saat 18.24 te 3305 gr 51 cm spinal sezeryan ile oglumu kucagima aldim :)))

canım yine eksik yazmışsın şöyleki; 7 mayıs yerine haftanı yazarsan daha iyi olur, sonuçta 7 mayıs ın senin kaçıncı haftana geldiğini bilmiyorum :KK52:
Ay yine eksik yazmisim 7 mayis carsamba gunu saat 18.24 te 3305 gr 51 cm spinal sezeryan ile oglumu kucagima aldim :)))

maşaAllah canım Allah bağışlasın güle güle büyüt bebeğini :KK16:
Arkadaslar merhaba,

Gecen hafta salı günü (20 mayıs) sabah epidural sezeryan ile Kızım 08:38 de dunyaya gozlerini açtı:) ( 40+1 de 3270kg ve 50cm dogdu)
22 saat sancı cektim malesef acılmam 5 cm den ileri gitmedi. Dikiş ağrıları ve gaz sancılarım hala devam ediyor. Kızım inanılmaz meme düşkünü çıktı 5 saat varan emzirmelerle mücaele ediyorum memeden ayrılmak istemiyor ne yapacağımı sasırdım. Çok yorulmaya başladım yemek yemeye bile vaktm yok. tekrar görüşmek üzere kızım uyandı.

Herkese merhaba kizlar.
dogum yapan arkadaslar7mizi tebrik ederim.bekleyenlere kolaylik dilerim.

biz 32 gunluk olduk.bugun kontrolumuz vardi kizimin kilosu gayet iyi.ilk aşimizi yaptirdik.hepatit b.
kizimin yuzunde ense ve boynunda döküntuler var saclarinin arasinda .kirmizi kucuk sivilce gibi.dr cok sicaga maruz kalmis dedi.
siz ne diyosunuz ?

Birde kakasini yaparken cok zorlaniyor inliyor kipkirmizi oluyor.nurse harvey`s damlaya ragmen..
oneriniz var mi?

Gelelim bana .hala dikislerim var.ve batmaya devam :KK43: hareketlerde kisitliyim hala.

emzirirken tansiyon dusmus gibi aniden gozlerim karariyor.yildizlar yildizlar yildizlar cakiyor onumde.
ellerim hissiz kaliyor.kan degerlerimle ilgili saniyorum. Ciddi demir eksikligim vardi.ilac kullanmiyorum.

bu durum icin ne diyorsunuz ?

sevgiler herkese

Merhaba:) Benim kızımım yüzünde de bahsettiğin kırmızı lekelenmeler oldu, üzüldüm ama geçmiyor bir türlü. Doktor anneden geçen hormonlar ilk bir iki ay bu tür şeyler yapabilir geçer zamanla dedi. Yarın doktorunu arayıp yapabileceğim birşey varmı diye soracağım paylaşırım senınle de. Sen de bırsey ogrenırsen paylas lıtfen cok sevınırım aynı dertten muzdarıbız.

Birbirimiz için temiz kalplerle ve temiz agizlarla yaptigimiz dualar kabul olur elbet. Bu garip kula dua edermisiniz? Aglamaktan helak oldum..
Basim çok agriyor ama hala durduramiyorum gözyaslarimi..

İcim aciyor..
Kalbim kirik..
Gözlerim yasli..
Yüreğim hüzün dolu..
Dua istiyorum sizden..
Eksik etmeyin nolur..

Hayırdır kardesım inşallah derman bılırsun dedıne ama ıstersen paylaş rahatla bızımle.
Duamı ettim senın için.

canım cok saol sende masallah 30 haftalık olmussun.40. haftanın ıcınde dogurdum. epıdural sezaryan oldum bebegın kanala gırmesını bekledık ama bırturlu gırmedı drum epıdural onerdı. dogumum cok guzeldı. epıdural ıgnesını yaparken ıgneyı hıssetmedım bıle anestesı dru herseyı anlattı.sohbet ederken ıgneyı yapmıs bıle. herkesın anlattıgı gıbı bacaklarım falan uyusmadı dogum esnasında ayaklarımı oynatıyordum.drumla sohbet ederken suyun boşaltıgını duydum ve sonra o mucıze ses ortalıgı yıkan bır aglama hemen sonra hemsıre bebegımı verdı koynuma gelınce sustu oglum. dogumdan sonra uc saat sonra yuruttuler hastanede. ondan sonra hıc yatmadım. hastanede bıle oturdum emzırmeye calıstım sutum uc gun gelmedı. sarılık olmasın dıye mama verdırdı dr.eve gelınce malt humana stıl cay dut uzum hosafı ıctım sonra cok sut geldı. ama emmekte zorlandı hala sagıp sagıp bıbereonla verıyoz ama tabıkı once emzırıyom doymayınca bıberon.eve gelınce hemen ayaklandım bebegımle ılgılendım.ızmır de cok sıcak. ama bızımkı mayıs basında dogdu ıcıne zıbın gıydırdık zıbınları ıyıkı cok ınce olanlarından almısım.zıbın ustune hastane cıkıslarını gıydı bırde onden kolay acılan yenıdogan takımlarını gıydırdık.aklında olsun bızımkı eldıvenı hemen attı o yuzden kendınden eldıvenlı takım aldıkç onuda en kolay pazarda bulduk bebek magazalarında yok. hala kullanıyo. bugunden ıtıbaren zıbın gıydırmedık. bır ayı dolsun artık cıt cıtlı bodylere gecızez.bebek hızlı buyuyor ama ben cok almamıtım hepsınıde gıydı ama genede elının altında bulunsun sureklı degısıyo yok altına yapıyo alt degsıırken ısıyo.bana rahat emzıreyım dıye yarım kundak yapıp verdıler artık penye battanıyeye saramıyoruz sıcak oluyor bende bohcaya sarıyom ınce oluyor. ustune artık penye battaıye ortmuyorum sadece pıke ama tabıkı benım bebegım sıcagı hıc sevmıyor ılk dogunca bıle hemsıreler bıze cam actırmıstı odanız cok sıcak bu bebek sıcagı sevmıyor dıye.pısık kremıne cocuk dru ve hemsıre mustela ve bıobaby onerdı bıobaby daha ekonomık dedıler 17 tl ama cok faydasını gorduk hıc pısık olmadı ben zaten yenı yenı alt degıstırıyorum hep annemler yaptı sureklı altını cıs yapsa bıle pamuk ve bol ılık su ıle sıldıler. her alt acmada kremını surduler pısık olmadı. aklında olsun bol bez al.ben prıma pamper 2 numara almıstım cunku bebegım 3800 dogdu bosuna ıyıkı bır numara almamısım.. ıkı kutu 15 gun gıttı. ama bebege baglı tabıkı benımkı altı en ufak ıslansa baslıyo zırlamaya.pamuk bol bol al. sut sagma makınesı al. cok ıse yarıyor bebek ılk basta tam cekemıyo sarılık olmasın dıye sagıp sagıp verdım allahtan sarılık olmadı ayrıca sagma maıknesı daha ıyı cekıyor sut kanalların acılıyo ve cok sut gelıyo ben donduruvuya fazla olanları attım. dr browns bıberon almamıstım ama gaz sorunu olunca hemen alım sorun cozuldu. bosuna bırsuru bıberona paraq verme.sut saklama kabı kolaylık oluyor dondruucya atarken saklama posetıyle atıyorum.herıkı gunde makıne calıstıgı ıcın bebek deterjanı bol al ben zaten dalın bebek sıvı deterjanı almıstım cocuk druda onerdı. sıcaklarda emzırmek zor oluyor bebege sıcaklık vermemke ıcın ınce pamukl kumastan annem bebegı tutmam ıcın ufak ortu yaptı. ayrıca kanepenın uzerıne onceden penye battanıye yada pelus ayısını sererdık sımdı sıcaklardan ınce pamuklu kumas serıyoruz.aklında olsun benı dogumdan sonra ates bastı acok acılıp sacıldım atlet gımedım corap gıymedım.sonra usttum su an bıle yanmamam ragmen atlet sureklı sıyıyorum. zaten emzırme sutyenı hıc kullanılmıyo bosuna alma. ayrıca gogus kremıde kullanılmıyor sutunu gogus uclarına sur her emzırmeden sonra yumusuyo. bn yenıdogan takımları az aldım. ıkı tane hastane cıkısı ona bıle gerek yoj hastanede bır gece kalıyon bır takım yetıyor.ıkılı onden acılan takım da toplasan 10 tane bıle yoktur yıka yıka gıydırdık.kendınden eldıvenlı alırsan ıyı olur. ben bol bol yarım kol ve askılı cıt cıtlı body aldım haftaya gıydırcez. ama tabıkı senınkı temmuzda olcazgı ıcın sadece zıbın gıydırsen yeter.tabı her vevegın ıhtıyacaı yada ıstegı farklı olur bunu yasayarak deneyerek ogrenıyoruz. sana tavsıyem bol bol uyu ben ıyıkı uyumusum yanında mutlaka bırı kalsın en azından ev ısını yemegını yapan bırı olsun. dogumun sezaryan olcaksa dogumdan ıkı gun once malt ıcmeye basla. bana bır arkadas demıstı yapmadıgıma pısman oldum. maltı bır gun ıkı tane ıctım oyle bır sut geldıkı ben bıle sasırdım.son haftanda rezene cayı ıcmeye basla .emzırırken cok acıkıyorsun yememezlık yapma ben hergun hala bır yumurta cevız yıyorum proteın agırlıklı beslenkı sutun kalıtelı olsun neyse cnm umarım ıse yaramıstır

Çok güzel bilgiler canım sağol:)

Kızlar bende doğum yaptım. Normal doğum. 41.Hf bitiminde :)taburcu olduk :)dün öğleden sonra doğdu kızim
Gühayırlı olsun analı babalı buyusun, maaşallah size.

Bugün bana bir haller oldu kızlar. Sabah kalktım baktım ev tamtakır alısverıse gıdılmesı gerekıyor. Sabah ve aksam sutumu sağmıştım fazla olanı; siz bunu içirin Deren'e ben alısverıse gıdıcem dedım. Deren'ii emzirdim çıktım, sonra evın bır guzel tum eksıklerını aldım; ohh dedım dunya varmıss....

Sonra oğluma yazlık bazı şeyler almam lazımdı. Hadi baslamıslen aynen sağmaya devam ettım. Yıne evdekıler sağdıgım sutu ıcırıp bızım oğlumla tekrar cıkmamıza ızın verdıler. Burada yakında guzel bır AVM var oraya gıttık. Oğlum basbasa bırseyler yapmamıza nasıl sevındı anlatamam zıplaya zıplaya dans ederek yuruduk yollarda. Alısverıs yaptık ıstedıgı gıbı sectı herseyını. Bır terlık vardı "anne bu yaşlı rengi gibi"dedi?!???? Dondurma yıyelım mı dedı. En son " anne işimiz bitince çin yemeği yiyelim mi senle. " demez mi? Hey Allah'ım ne çabuk buyuyorlar. Adam olmus ta çin yemeği istiyormuş hey gidiii ....

Kızım da çok uslu durdu. Ben de dun hep sağarak vermiş oldum sütümü. 3 saatte bır içirdik. İyi ki oğlumla dışarı çıktık, ikimizin de çok ihtiyacı varmış buna... Haftaya da avm'nin bahçesinde açık mini lunapark var oraya götüreceğim kuzumu. Eski günlerdeki gibi:)))))

• Beğen
Reactions: 2k1

Benim doğum 13.05.2014 8:30 da 39+2 gerçekleşti. Sezaryan. Kızım 3320 gram ve 51 cm doğdu.

Kızlar hazır mamalara güvenmiyorum ben, dr önerisiyle kullanabilirdim ama bugünkü malum haber iyice huylandırdı beni bu konuda. Doğal bişiler elbette vardır bebiş doğmadan vaktim varken bu konuda araştırma yapsam iyi olur aslında.

Bildiğim kadarı ile haberde Aptamil markasının sütlü tahlili ek gıdadan bahsedildi. Formül süt de bir sıkıntı olmadığını düşünüyorum. Cok emin olabilmek için bence tek gıda vardır o da Hipp ve organiktir. Biraz pahalı ama en azında belki icimiz daha rahat olur. Türkiyede çok kullanılan Arı markasının pirinç unlarını ek gıda olarakta hiç tavsiye etmiyorum. Sırf şeker dolu.

Kızlar. Sütünüzü sağdığınızda toplam iki göğüsten ne kadar çıkıyor?

Bende başlayacağım fakat oğlumda el pompası kullanmıştım pek başarılı olamadım ve en fazla 20-30cc gibi sağabiliyordum. Inşallah bu kez daha cok çıkar.

X