2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
canım çok saol önerılerın için valla çok ıyı oldu :) ben bır tane hastane çıkışı alcam artık kesın kararlıyım sıcaklarla gıyemeyecek küçük gelcek sonrada dıe düşünüyom senın bebeğin maşallah kılolu doğmuşş doktorda bızımkı için ırı bır bebek bekliyorum dıyor her seferınde, fazla küçük şeyler almamaya kararlıyım yada doğsun ıhtıyaç olursa burnumun dıbı bebek mağzası dolu annem alır gelır.ben bolca zıbın stoklımm :KK70: emzirme sutyenı çok baktım ama almamayı düşünüyom normal alcam çünkü goguslerım baya buyudu artık evdekıler olmuyo bana pek kullanışlı gelmedı açıkçası begenmedım :) buyuk ıhtımalle normal doğum olmayacak çünkü hem korkuyorum hemde doğum bayrama denk gelıyo bayramda sancılanıp ortada kalmak ıstemıyom malum herkes tatılde olcak :KK70: ama epiduralden kurkuyordum açıkçası ben baya panık bır ınsanım tup bebekte bıle işlermler benım baya germıştı tamammen uyumak ıstıyorum ama yınede içimi ferahlattın bu konuda teşekkür ederım :) bıde bebeğin başına yastık koyuyormusunuz ? ve yıkamaya başladınızmı gobegı düşmeden yıkanmıyor bıldıgım kadarıyla benım annem dayanamaz yıkar gıbı gelıyo :KK70: kendı annem doğumda yanımda olcak ınşş erken doğum rıskım devam edıyo vaktinden once bı aksılık olmazsa ınşş :) bıde yanına kaç takım gecelik yada pijama aldım hangısı daha kullanışlı ve son olarak hasta bezıne gerek varmı kımısı bebeğine aldığı bezı kullanmış ve sonra ped kullanmaya başlamış bu konudada kararsız kaldım ne zor ılk doğum tecrubesızlık :KK70:

cnm ben bogulmayı engelleyen yastık aldım.gobegı dustukten sonra yıkadık.sezaryan oldugu ıcın gecelık gıydım. dogumdan cıkınca uc saat bırsey gıydırmıyorlar.ben bır gecelık uc pıjama goturdum ama sadece gecelık gıydım cunku bır gece kaldık.bosuna pıjama goturdum.gecelık sart cunku dr gelıyo amelıyat yerıne bakıyo hemsıre agrı kesıcı ıgne yapıyo.gecelk rahat.yanıma orkıd aldım hastaneden hasta bezı verdıler.doguma ben cok sey goturdum bosuna yuk ettım. bır gecelık bır hastne cıkısı orkıd genıs kulot yeter.sutyen taktırmıyolar.

canım çok geçmiş olsun, çok üzüldüm inan. Rabbim beterinden sakınsın , bundan sonra güzel günleriniz olur inşaAllah ...
süü arttırma konusunda da *lilacsofia* arkadaşımız bence eksiksiz anlatmış yapılabilecekleri ... umarım en kısa zaman da sütün çoğalır canım :KK34:
slm kızlar sizlerle dertleşmeye geldim. çok sıkıntılar cektim hemen başlıyorum anlatmaya. 12 mayısta normal doğum yaptm sağlıklı bir pamuk kızım oldu biraz iri bebekti o sebeple dikişlerim çok oldu. doğumdan sonra ayakta hiç duramadım tansiyonum düştü (sözde beni doğumdan önce gebelik zehirlenmesi nedeniyle 3 gün hastanede yatırdılar tansiyon 13 ü geçmemesine rağmen ). eve geldim mümkün değil oturamıyorum popo üstüne resmen işkence üstüne kabızlık yaşadım olmadı bir türlü tuvalet işkence oldu sürekli ağladım sızladım suratım bembeyaz oldu ayakta dahi dikilmek benim için mucizeydi ne kendime bakabildim ne de bebeğime sürekli yatıyorum. dayanamadım 5. gün acile gittim birsey demediler ertesi gün doğum yaptığım hastaneye tansiyon düşmüş 9 lara dikişlerim açılmış yetmezmiş gibi enfeksiyon kapmış hemen yatırdılar kan değerim 6 ya düşmüş 2 ünite kan verdiler enfeksiyon için sürekli damardan antibiyotik ve pansuman ama yine de canım çok yanıyordu tuvaltte artık dayanamayıp lavman istedim ve o beni kurtardı. enfeksiyon gecince tekrar dikiş attılar aynı seyi iki kez yaşadım 9 gün hastanede yattım bugün çıktım şükür şimdi iyiyim.
fakat bu süre zarfında bebeğimle tam ilgilenemediğim özelliklede emziremedim için (ilk zaman yaşadığım sıkıntılardan sütüm gelmedi) şimdi bebeğim beni emmiyor zaten de sütüm de çok az mama veriyoruz ilk günden beri sütüm geldi silikon meme ucu da aldım bebek ağzına alıyo ama süt gelmiyor ki şimdi sizlerden ricam bana sütümü getirecek daha doğrusu bollaştıracak mucizevi seylere ihtiyacım var herseyi yapmaya hazırım yeterki bebeğim emsin anne sütünden mahrum kalmasın...

canım annen gibi olmasa da yok mu yanına gelebilecek birileri ... yanlış hatırlamıyorsam görümcen ve k.v. den vardı onlar neredeler :44:
Canim annem eve döndü.eşim ise başladı üstüne erken gelmiyor 2 gündür.3 günlük bebekle ve dikişlerimle kalakaldım.hüzün başladı haliyle.

maşaAllah canım .meleğinle birlikte hayırlı uzun ömürler diliyorum :KK16:
Merhaba kızlar bende doğurdum.24 mayıs saat 00:15 te spinal sezeryan ile. 49 cm ve 2960 gr. 40+2 de. Sütüm bugün geldi daha. Öncesinde çok az su gibi bişeyler geliyodu. Şu an cimcime kızımın uyanıp artık sancılanmaya başlayan göğsümü boşaltmasını bekliyorum. yarın kontrolümüz var. bakalım bakalım

Kizlar oglumun karin ve el derileri soyuluyor.yarin doktora gidicez ama sizede sorayim dedim normalmidir

Kac gunluksunuz?
Ilk gunlerde normal yikandikca geciyor ama oyle ovalamak gerekmiyor..Bizimkindede oldu..
Cildi degisiyor alisiyor gb dusun..
Ama tabii ikimizde ayni seyden bahsediyorsak :)
Siz yine bi doktora gorunup icinizi rahatlatin en guzeli..

Merhaba kızlar bende doğurdum.24 mayıs saat 00:15 te spinal sezeryan ile. 49 cm ve 2960 gr. 40+2 de. Sütüm bugün geldi daha. Öncesinde çok az su gibi bişeyler geliyodu. Şu an cimcime kızımın uyanıp artık sancılanmaya başlayan göğsümü boşaltmasını bekliyorum. yarın kontrolümüz var. bakalım bakalım

Gozunuzaydiiinn :)
Masallah meleginee..

İyi geceler herkese bir kac gundur az da olsa yumurta beyazi parcalari gibi akintim geliyordu ama simdi cok yogun bir sekilde geldi bu nisan denilen sey mi acaba kizlar bol sutlu gunler ve iyi dugumlar

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

canım annen gibi olmasa da yok mu yanına gelebilecek birileri ... yanlış hatırlamıyorsam görümcen ve k.v. den vardı onlar neredeler :44:
Gorumcem gündüz kv akşam uğruyor. Bebeğim beni yormayor çok şükür maşallah yardım ediyor annesine beni annem yordu çok psikolojik olarak her sözümüz alınıyor eşime ve bana kötü davranıyor.her sozumuzun hareketimizin altında artniyet arıyor.anne bizim idare edilmemiş lazım niye böyle yapıyorsun deyince de beni kim idare edecek diyor.babamın anjiyosu bahane oldu gitme demedim bile zira bizi üzüyor.bilerek veya bilmeyerek.

birbirinden güzel anneler herkese hayırlı akşamlar, iyisinizdir umarım . bugün ara ara girip okumaya çalıştım ama vakit bulup yazamadım.....
bugün kardeşim sağlık ocağına gitti (topuk kanı için, 1 haftalık oldular bu arada) neyse, işleri bitmiş çıkarken hemşire demiş ki bu bebeğin sarılığı çok fazla hemen hastaneye götürün demiş . ondan önce de kendi aile hekimleri görmüş gayet iyi demiş (kg si de iyiymiş . 3.320 gr doğmuştu 3.700 gr olmuş) tabii bizimkiler düşmüşler yola aldırmışlar kanı falan dr normal görünüyor ama demiş , 2 saat sonra sonucu almışlar değerler normal demiş dr korktukları yanlarına kar kalmış anlayacağınız:KK47: bir karları da bebeğin kan grubunu öğrenmişler:KK1:
tabii macera burda bitmiyo , bugün arabaya kaç sefer in bin den sonra sabahtan çok iyi olan dikişlri acı acı hissettirmiş kendini, saat 6 gibi beni ara dı .abla dikişlerimden kötü kokular geliyor diye birde kanaması falanda iyice kesilmişti bu arada , wc ye oturduğu anda arkasından bildiğin kan boşalmış çok korkmuş bende hemen gidin hastaneye dedim gitmişler dr bakmış rahim gayet iyi toparlamış kendini demiş , usg ilede bakmış ondada her şeey iyiymiş, korkmana gerek yok demiş dr normal de cuma günü gidecekti dr a gerek yok tekrar gelmene demiş :nazar: biden böyle işte şimdi geçmişe döneyim de tekrar okumaya başlayayım bariii :KK1:
Ay çok geçmiş olsun ne şanssız bırgunmuş yıne sonunda herseyın ıyı olmasına cok sevındım.

Kizlar oglumun karin ve el derileri soyuluyor.yarin doktora gidicez ama sizede sorayim dedim normalmidir
Çok normal bebe yağı sürün.

Oyy herkeste sut muhabbeti :KK43: Ilk gunden beri sutum var cok sukur. Hatta akiyor bile ama sipam doymuyor galiba. Surekli araniyor. Kustugu bile oluyor. Bugun sagayim dedim yirmi cc zor cikardim in dk ugrastim manuel pompayla canim yandi biraktim. Iki gun once mama vermedim hic huzursuz olmadi uyudu rahatca. Ama dun aksam uyumadi bi turlu annem mama verdi uc saat uyudu. Bugun de sekiz gunluk olduk saglik ocagina gittik. Orada gobegi dustu. Kilosu da 3100 olmustu. Dort gunde 80 gram almis. Az mi acaba? Sutum aktigina gore yeterlidir diyodum ama degil mi ki. Offf basladi kilo takipleri :/

Cnm saglık ocagından yorum yapmadılar mı? Muhtemelen sınırda kılo alımı dıyecekler ama 8.gun zaten cok erken. Kılo almıs oması bıle gayet ıyı bence. Genel olarak 10-15. Gun dogum kılosunu bulması beklenıyor. Ayda 800-1000 gr aradı tartı alması. Sımdıden ıyı gıdıyor maasallah.

Kac gunluksunuz?
Ilk gunlerde normal yikandikca geciyor ama oyle ovalamak gerekmiyor..Bizimkindede oldu..
Cildi degisiyor alisiyor gb dusun..
Ama tabii ikimizde ayni seyden bahsediyorsak :)
Siz yine bi doktora gorunup icinizi rahatlatin en guzeli..

Gozunuzaydiiinn :)
Masallah meleginee..

15 gunluk canim.annemde normal dedi ama bugun normalde randevum var zaten sorucam orda

Ay çok geçmiş olsun ne şanssız bırgunmuş yıne sonunda herseyın ıyı olmasına cok sevındım.

Çok normal bebe yağı sürün.

Cnm saglık ocagından yorum yapmadılar mı? Muhtemelen sınırda kılo alımı dıyecekler ama 8.gun zaten cok erken. Kılo almıs oması bıle gayet ıyı bence. Genel olarak 10-15. Gun dogum kılosunu bulması beklenıyor. Ayda 800-1000 gr aradı tartı alması. Sımdıden ıyı gıdıyor maasallah.

Bugun hemen deniycem bebe yagini.losyon suruyordum ama gecmedi

Gorumcem gündüz kv akşam uğruyor. Bebeğim beni yormayor çok şükür maşallah yardım ediyor annesine beni annem yordu çok psikolojik olarak her sözümüz alınıyor eşime ve bana kötü davranıyor.her sozumuzun hareketimizin altında artniyet arıyor.anne bizim idare edilmemiş lazım niye böyle yapıyorsun deyince de beni kim idare edecek diyor.babamın anjiyosu bahane oldu gitme demedim bile zira bizi üzüyor.bilerek veya bilmeyerek.

Canım bebegın senı uzmuyor yormuyorsa bas basa kalın bosver. Gercekten sızın ıdare eılmenız gerekıyor.

Aynısını kayınvalıdem yaptı bana cok uzuldum gel demıyorum artık hıc....

Canım bizimde öyleydi yıkandıkça bebe yağıyla yağladık geçti :) biz de 10 Mayıs doğumluyuz

Ayni gun olmus bizimkiler :)
Yazmismiydim hatirlamiyorum gozunuzaydiin :)
Allah anali babali buyuutsun..

Ayni gun olmus bizimkiler :)
Yazmismiydim hatirlamiyorum gozunuzaydiin :)
Allah anali babali buyuutsun..

Sağol canım Rabbim hepimizinkini analı babalı sağlıkla büyümeyi nasip etsin oğluşum 2720 doğdu 4.Gün 2770 10. Gün 3100 gramdı üç gün sütüm gelmemişti şimdi çok şükür iyiyiz ... Haftada 330 gram almış doktor gayet iyi dedi .. 10 Haziran da sağlık ocağında aşımız var aynı gün kendi doktorumuz kontrole çağırdı .. Pazar günü d vitamine başladık :)) göbeğimiz 4. Gün düştü her gün banyo yaptıırıyoruz yarı kırkımızı yapıcaz Cumartesi de Mevlüt'ümüz var ... Aynı gün olunca şöyle bir özet geçtim :) haberleşelim

Arkadaslar merhaba, okuyup okuyup yazamiyorum malum, bebislerde gaz sorunu olan arkadaslar icin doktorumuz bi damla onerdi, diger butun damlalari kizimda daha once kullanmistim pek etkili degillerdi, bu damla kismen daha etkili tavsiye etmek istedim, ismi hyper flatuben drops, dedigim gibi hepsinden etkili geldi bana. Gunde 3 kez 1 ml(20 damla, damlaligi var icinde) veriliyor. Umarim gazli bebislere bi faydam olur, herkesi opuyorummm

Canlar çok uzun zamandır giremedim, yazdıklarınızı takip edemedim kusura bakmayın...

Ben dogumdan sonra 3 hafta süt derdi ile ugrastım. Her kafadan bir ses cıkıyordu. Emzirdikçe sütün çogalır dediklerinden, surekli memeye tutuyordum bizim oglanı. Mama verme, emmez dediklerinden azıcık mama veriyordum. İçmedigim yemediğim sey de kalmadı. İncir suları, humana, malt tablet, lactamil...ohooo...20 gün sonunda gördük ki, bebeğim daha yeni dogum kilosuna ulasmıs, ki o da zaten 3 kiloydu. Yavrum 20 gün huzursuzdu, uykuları düzensizdi zaten. Nasıl bir vicdan azabı anlatamam... doktora bagırdım resmen bana bunun acıklamasını yapın, neden artmıyor sütüm diye... acıklama yok... Emzirmenin yanında hastane pompası kiralayıp onla da sagdıgımı da söyleyeyim size... Ne zaman sagsam 5 cc...

En sonunda Internette yetersiz glandüler doku diye bir şey okudum. Süt bezlerinin yetersiz oluşu... Ergenlikte bir şekilde göğüsler olması gerektiği gibi gelişmiyor. Bir çok belirtisi var..Adeta beni anlatıyor...Ebeyle konustum, gösterdim..evet sen de öyle bir durum var gibi dedi...Göğüslerim yeterli süt üretemiyor maalesef... Keşke önceden bilseydim de çocugumu ac bırakmasaydım o kadar gün...Zaten mamayı normal ölçülere getirince hemen kilo aldı, güzel uyumaya başladı... Biberona alısmasın diye 25 gün kadehle verdim, ama artık ölcüler byüdü biberona gectik... Biberona gecince, şimdi gogsumde emerken sinirleniyo...Ki anne memesi gibi olan, Calma Medela biberon aldım ama...yine bizim ki memede gelen miktarı begenmiyor, biberonla agzına dolu dolu gelmesine alıstı...Bu gidişle memeyi de komple bırakacak...Çok üzüldüm, çok yıprattım kendimi...Annelik yapamıyorum, yetemiyorum ded,m... ama caresi yok işte...kısmetı buymus :KK43:

Sağol canım Rabbim hepimizinkini analı babalı sağlıkla büyümeyi nasip etsin oğluşum 2720 doğdu 4.Gün 2770 10. Gün 3100 gramdı üç gün sütüm gelmemişti şimdi çok şükür iyiyiz ... Haftada 330 gram almış doktor gayet iyi dedi .. 10 Haziran da sağlık ocağında aşımız var aynı gün kendi doktorumuz kontrole çağırdı .. Pazar günü d vitamine başladık :)) göbeğimiz 4. Gün düştü her gün banyo yaptıırıyoruz yarı kırkımızı yapıcaz Cumartesi de Mevlüt'ümüz var ... Aynı gün olunca şöyle bir özet geçtim :) haberleşelim

Amiinn..
Kizimda 2640 dogdu,4. gun saglik ocagi kontrolunde 2700,10. gun doktor kontrolunde 2900 cikti..
Bizimde mevlut bu pazar :) Yarinda yikanip babaanneye gidecez yari40 :) (bigun once ya da sonra oluyormus,herkeste farkli anlamadim :) )
Masallah gobis hemen dusmus,9. gun dustu bizimkide,dusene kadar 3 kez banyo yaptirdik sonra da hergun..
Sadece su D3 kafami karistiriyor..Erken gb geliyor..Bıngıldagın kapanisini hizlandirmaz mi?

Canlar çok uzun zamandır giremedim, yazdıklarınızı takip edemedim kusura bakmayın...

Ben dogumdan sonra 3 hafta süt derdi ile ugrastım. Her kafadan bir ses cıkıyordu. Emzirdikçe sütün çogalır dediklerinden, surekli memeye tutuyordum bizim oglanı. Mama verme, emmez dediklerinden azıcık mama veriyordum. İçmedigim yemediğim sey de kalmadı. İncir suları, humana, malt tablet, lactamil...ohooo...20 gün sonunda gördük ki, bebeğim daha yeni dogum kilosuna ulasmıs, ki o da zaten 3 kiloydu. Yavrum 20 gün huzursuzdu, uykuları düzensizdi zaten. Nasıl bir vicdan azabı anlatamam... doktora bagırdım resmen bana bunun acıklamasını yapın, neden artmıyor sütüm diye... acıklama yok... Emzirmenin yanında hastane pompası kiralayıp onla da sagdıgımı da söyleyeyim size... Ne zaman sagsam 5 cc...

En sonunda Internette yetersiz glandüler doku diye bir şey okudum. Süt bezlerinin yetersiz oluşu... Ergenlikte bir şekilde göğüsler olması gerektiği gibi gelişmiyor. Bir çok belirtisi var..Adeta beni anlatıyor...Ebeyle konustum, gösterdim..evet sen de öyle bir durum var gibi dedi...Göğüslerim yeterli süt üretemiyor maalesef... Keşke önceden bilseydim de çocugumu ac bırakmasaydım o kadar gün...Zaten mamayı normal ölçülere getirince hemen kilo aldı, güzel uyumaya başladı... Biberona alısmasın diye 25 gün kadehle verdim, ama artık ölcüler byüdü biberona gectik... Biberona gecince, şimdi gogsumde emerken sinirleniyo...Ki anne memesi gibi olan, Calma Medela biberon aldım ama...yine bizim ki memede gelen miktarı begenmiyor, biberonla agzına dolu dolu gelmesine alıstı...Bu gidişle memeyi de komple bırakacak...Çok üzüldüm, çok yıprattım kendimi...Annelik yapamıyorum, yetemiyorum ded,m... ama caresi yok işte...kısmetı buymus :KK43:

Bence olupta vermeseydin,elinden geleni yapmasaydin annelik yapamiyorum diye dusunebilirdin ki zaten oyle biri olsan bunuda dusunmezdin..
Daha da uzamadan farkina varman isin guzel yani..
Yeter ki saglikli olsun,saglikli olun♥

Bekleme taraftarı değil yani doktorun? Peki sen beklemeyi istemiyomusun?
40haftayı bitirip hala beklemenin ne kadar zor olduğunu çok iyi biliyorum gerçi ama bana günüm dolunca yine sıkıntı yok derse biraz beklemeyi düşünüyorum..
Suni sancıdan neden korkuyosun ki canım?
Burada suniyle doğum yapip hic sıkıntı çekmeyen de var kendi sancısıyla saatlerce doğum yapamayan da.
O biraz nasip isi. Sezaryen gerekirse oluruz tabi ama baştan kendini hiçbirine korkutma.. Hepsinin sonu çok ama cooookk güzeel..:KK16:

dr kesin bişey söylemedi canım günüm dolduktan sonra ogün karar verecek, bende bekleme taraftarıyım, suni sancıdan korkmamın sebebi genelde olumsuz şeyler okudum netten belki ondandır bilmiyorum genelde suni sancıyla başlayan doğumlar genelde sezeryanla sonuçlanıyo rabbim hakkımızda hayırlısını nasip etsin bebeğimide çok merak ediyorum ,bide sürekli arayıp niye doğurmadın diyenler yokmu iyice strese soktular ama dediğin gibi bütün sıkıntıların sonu çok güzel :emir_bebek:

Amiinn..
Kizimda 2640 dogdu,4. gun saglik ocagi kontrolunde 2700,10. gun doktor kontrolunde 2900 cikti..
Bizimde mevlut bu pazar :) Yarinda yikanip babaanneye gidecez yari40 :) (bigun once ya da sonra oluyormus,herkeste farkli anlamadim :) )
Masallah gobis hemen dusmus,9. gun dustu bizimkide,dusene kadar 3 kez banyo yaptirdik sonra da hergun..
Sadece su D3 kafami karistiriyor..Erken gb geliyor..Bıngıldagın kapanisini hizlandirmaz mi?
Ben özel çocuk doktoruna da gidiyorum hem de iki tane ikisi de 15. Gün d vitaminine başla dedi akşam eşim gelince o damlatıo hatta :) ikimizin ki de minnoş doğmuş :) çabuk toparlarlar inş :) mevlütler de bir gün araylaymış baksana :)

Rabbim sağlık versin gerisi mühim değil böyle kendini suçlama senin elinde olan birşey değil ki süt vermekle anne olunmuo anne dediğin senin gibi yüreğe sahip olanlar olabilir ancak ... Rabbim ikinize de sağlık sıhat versin herşey olur gider şöyle düşün tek sütü gelmeyen sen değilsin anne sütüne yakın mamalar var eskisi gibi değil ki ...

X