2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Canım gerçekten yaşları ve üstüne de bebek gelmesiyle alakalı. Seninle değil. İnan Aydın da sürekli bağırıp vurarak hallediyo işini. Hele başkasından ilgi görsün yüzüme bakmıyo. Ama geçen seneye kadar aşk yaşıyoduk. Öyle sevimliydi ki. Şimdi de annesini istiyo ama ihtiyacı olunca :) bi de kimden yüz buluyorlarsa ona yönelmeleri doğal. İstedikleini bi şekilde yaptırmanın yolu.

Ne oldu böyle bizim bebeklerimize:KK43:((
Ben bugun büyüdüğü gerçeğiyle "ilk kez" yüzleştim acım ondan...

Aydın kaç yaşında? Kardeşini nasıl karşıladı pekii?

Vallahi ağzına sağlık resmen aşk acısı gibi oturdu yüreğime
Şimdi gelince ben de ona trip mi yapsam, yoksa koşup sarılsam mı bilemedim
Deren' e bakıp şimdi böyle çup çup emiyorsun iki gün sonra anne gitttttt dersin diye ağladım yani düşün nasıl bozuldu psikolojim
Biliyorum aşırı bağlı bir anneyim bu benim hatam ama böyle bir karşılık ta beklemiyordum
Sıktım belki çocugu artık:KK43:(

Ama o babaannenin kahkahaları da neyin nesi yani???

Aynısı yapıyorum ben de. Beşire bakıp sen de mi inatlaşcan anneyle vurcam dökcem mi yapıcaksın bana diyorum :KK66: ikinciler de daha bi tecrübeli olacaz. Aydın bana vurduğunda benim de çok ağrıma gidiyo sevmiyomuş gibi ama unutma onlar aklı mantığıyla hareket etmiyolar duygularıyla hareket ediyorlar. Senin beklediğin davranışları bi iki sene sonra görücez belki daha fazla :KK66: yarım akıllılar nolcak :KK66: takmamaya çalış olur mu

Aynısı yapıyorum ben de. Beşire bakıp sen de mi inatlaşcan anneyle vurcam dökcem mi yapıcaksın bana diyorum :KK66: ikinciler de daha bi tecrübeli olacaz. Aydın bana vurduğunda benim de çok ağrıma gidiyo sevmiyomuş gibi ama unutma onlar aklı mantığıyla hareket etmiyolar duygularıyla hareket ediyorlar. Senin beklediğin davranışları bi iki sene sonra görücez belki daha fazla :KK66: yarım akıllılar nolcak :KK66: takmamaya çalış olur mu

Tamam canım çok sağol:))
Bugünü günlüğüne yazacağım büyünce okusun, o derece etkilendim ...
İlk kez bana vurmaya çalıştı gerçek anlamda, şakalaştığı olmuştu ama...

Son düzenleme:
Aksine bir haftadır babaannenin yazlığındaydık, Cmt günü akşam geldik.......Babaannesi çok şımartıyor, dışarda ne isterse beşer beşer alıyor. Eve geliyoruz aldıklarının yüzüne bakmıyor. Depomuz iki çuval eski oyuncak oldu, iki çuvalda kırık çıkıklar atıldı, odası temizlendi diye sevinirken iki ayda eski haline geldi.
Demir turşuyu çok seviyor, ben de tuzsuz turşu bulup alıyorum çocuklar için özel. Babaannesi isteyince benden gizli gizli veriyor sanki ben kızıyormusum gibi. Yahu kızsam eve almam, sadece yemeği yemeyip kavanozu bitirmesine izin vermiyorum, ama babaanne veriyor.
Deren geldiğinden beri ona sürekli her fırsatta acıyan gözlerle bakıyor. Ben Fikret'e kıyamadım da ikinciyi yapmadım diyor (oysa eşim sekiz yıl sonra uzun süren tedaviler sonucu olmuş) Deren ile çok az ilgilendiğini söylememe gerek yok sanırım...
Çocuğum ne hale geldi böyle, çok üzgünüm mestcan.
Eskiden benden ayrılıp başka yere gitmezdi, bensiz kalmazdı. Baba ile ben yoksam biryere gitmezdi mesela. Sonra bensiz kalabilmeye biryerlere gitmeye başladı ki bu benim çok hoşuma gitti. Aa anneye güvenli bağlanma süper filan demeye başladım ama bu işin sonunda beni resmen kovacağını hiççç düşünemezdim....

Cocuk psikoolojisinden cok anlamam ama uc yasindaki bir cocugun annesi yerine babanneyi secmesi mantikdisi :) Yani beni kovdu diye dusunme ne yaptiginin farkinda bile olmayabilir. Anne babalar ejderha cocuklari mahkum babaanne anneanneler de supermen zaten :)) Hic sikma canini sen dort dortluk bir annesin Demir de sadece bir anlik bir tepki vermistir. Icinde biriktirmis oldugu birseyler de olabilir. Oyle olsa bile sen bir yolunu bulup uc dort gunde halledeceksindir eminim.

Kızlar bebislerimizin koluna vurulan aşılar kızaracak kabuk bağlayacak demişti ebe benim kızımda aşının izi bile yok kızarıklık falan Sizinkiler nası ki?

Harikasiniz :) ne guzel

Hayaller tavan bende anlayacagin :)

Canım dostlarım,

Beni siz anlarsınız, bir saat önce kadar gözyaşlarım sel oldu...
...

(Yazini kisaltarak alintiladim)

Cok hassas oldugun ve son zamanda Demir'in senden uzaklasmamasi icin caba gosterdigini dusunrsek bu olay seni daha cok etkiledi normalden..
Bence tek sebebi babaannesinin cok uzun zaman birarada kalip fazla simartmasi olmus..
Cazip geldi babaannesiylede durabilir sandi ama sen gidince ne hissedecegini bilemedi bence,hemen istemis zaten seni..

Galiba birazda buyudugunu kabullenmek gerekiyor..
Senin hissettigini Deren oldugundan beri Demir'in hissettiginide unutmamali,cok buyuk bi yol asti canim,bazi tepkileri sonrasinda konusacaginizi dusunerek kabul edilebilir..
Anlattigin kadariylada Demir eve dondugunde bu olay yasanmamis gb yapmayacaktir..

Canım dostlarım,

Beni siz anlarsınız, bir saat önce kadar gözyaşlarım sel oldu... Babaannemiz ve dedemiz tatile gideceği için, torunlarını görsünler diye evlerine gittik. Dönüşte Demir ben gelmeyeceğim, babaannemi çok özlüyorum diye trip yaptı. Nasılsa bensiz bir yerde kalamaz diye pek önemsemedim, eşyalarımızı topladım. Son anda hadi oğlum ayakkabılarımızı giyelim diyorum, bana ağlayarak bağırıyor sennnn git! Ben burda kalıcammmm, ya sen git diye! Hadi kucağıma gel diyorum, istemiyor, seni özlerim gece yatağında göremeyince ağlarım diyorum daha çok çıldırıyor...Birara elindeki birşeyle vurmaya çalıştı hatta.
Mecbur döndüm arkamı aldım Deren'i çıktım. Yolda perişan oldum ağlamaktan. Çünkü ilk kez uzun vadede böyle ayrıldık...Bir de beni kovar gibi göndermesi, gelmemek için ağlaması beni çok üzdü. Üstelik onlar da sabah erkenden yola çıkıyorlar, gece gidip Demir' i almamız gerekecek.

Yemeği ile ilgili birşey söylemek için babaannesini aradım. Telefonu ahahahhahahhhhahahahaaaaaaaaa çok hoş oldu ayooll ahahhahahahhhhhahhhhahhhhhhhhaaaaaaaa! diye açıp dakikalarca gülmez mi? Anne ben burda ağlıyorum, sen gülüyor musun dedim dayanamayıp. Ay canım ağlama yazık çocuk beni özlemiş ama çok keyfi yerinde tv izliyor, hiç üzülmedi diyor... Arkanızdan annemi özledim dedi, hadi anneni arayalım gelip seni alsın diyince hayır hayır diye istemedi diye de ekliyor!!!!!!!

Ne olur bunun bana, Deren'le ilgili olmadığını söyleyin. Onunla daha mı az ilgilendim, elimden geleni yaptım ama kötü anne mi oldum şimdi? Daha hamileliğimin başında Demir'e acıyarak bakıp, ezilecek zavallı çocuk muamelesi yapıyorlardı, başardılar psikolojisini de zorla bozmayı tebrikler.........Çok ama çok kötüyüm.......

Psikologanne umarım sen de okursun((

Cnm çok etkiledim okuyunca.benim yeni bebek.henuz bunlara uzagim ama bana yapılmış gibi derinden hissettim. Sen çok iyi bir annesi n keşke senin gibi olabilsem. Demir çok küçük bilinçli değil yaptığı. Babanne ye helal olsun. Aynı şeyi yaşamamış belli ki.buyukler neden böyle çok kizginim. Senin anneligin tartışılmaz. Demir ozlemistir seni şimdiden

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

arkadaşlar bunun için geç mi kaldım bilmem ama pompa alsam sütüm artar mı sık sağarsam.bide kullanan arkadaşlar manuel mi elektrikli mi daha iyi hangi markayı önerirsiniz kullandıklarından memnun olanlar yazabilir mi ismini.ben çalışmıyorum yani evde fazlasını saklayım ilerde kullanırım diye birde arttır diye kullanmak için almak istiyorum hangisi bana daha kullanışlı olur ki

Slm cnm ben çalışan anneyim. 3 ay sonra ise basluycam. Şimdiden süt depolamak için yaptığım araştırma sonucu medela mini elektrikli elektrikli pili makina aldım. Benim çalışma şartlarımda wc de sağmak zorunda olacagimdan teknik bir cihaz alamadım. Kolay ve tek elle masa gerekenden kullanabileceğim model olduğundan bunu aldım. Eğer kullanma yerim olsaydı medela Swing modelini alırdım. Masaj yaparak sağma işlevi var.ben modelinden memnunum. Sabah ve gece 2 kez sagiyorum. Her seansa 50 cc den yukarı çıkamadım. Elektrikli almani tavsiye ederim. Manuel pompalar ugrastiriyor. Kıymetli vaktim izin çalınması na izin vermeyelim :)

Lilacsofie,
Benim kiz da kacti evden ilk zamanlar, hatta bazen kafa dinleyecegim diyerek gidiyor:) ama bir kac gun sonra cook ozleyerek geri donuyor. Onlarin da cidden bir molaya ihtiyaci var bence, cidden cok zor bir surec geciriyorlar, anneanne babaannede kural yok kendi agzi le soyluyor bunu, hosuna gidiyor onlarla olmak, ama anne gibisi olur mu kosarak donuyor sonra:KK66: keske tatile gitmeselerdi de Demir birkac gun kalabilseydi orda, onun icin iyi olurdu sanki.

Ya arkadaslar, benim minik hala iki saatte bir emiyor surenin uzamasi gerekmez miydi artik? İki saat sonra emiyor ama 3 dk anca suruyordur emmesi, apar topar emiyor sonra bi daha almiyo memeyi agliyor, soyle agiz tadiyla bi emziremedim surekli aglama seklinde bitişi, kendini geri cekip duruyor, cok hizli geliyor sut ondan mi acaba?

Kızlar biz bir hafta sonra 3 aylık olucak. Ancak ben henüz regl olmadım. .
Dr alamadım.nette 3 ay olmaması normal diyor ama ben yinede gerçeğini merak ediyorum.siz ne durumdayız.

Bide hamilelik öncesi kiloma döneme 4 kilo kaldı. Ancak kocaman göbeğim var.6 aylık hamileyken bukadar değildi yaaa.kiloya razıyım. 6 ay içinde verilirmis. Ancak bu göbek ne yaa

Dr alamadım.nette 3 ay olmaması normal diyor ama ben yinede gerçeğini merak ediyorum.siz ne durumdayız.

Bide hamilelik öncesi kiloma döneme 4 kilo kaldı. Ancak kocaman göbeğim var.6 aylık hamileyken bukadar değildi yaaa.kiloya razıyım. 6 ay içinde verilirmis. Ancak bu göbek ne yaa

Ben ilkinde 8 ay olmadim , emziriyorsan normal zaten canim

Canlar,
Tek tek alıntılayamadım ama...

Demir, babası ile eve döndü. Kapıdan girer girmez:

D: Annecim seni çook özledimm!
Ben : ......
Demir: Annecim ben senin kalbini mi kırdım?
Ben: Evet oğlum
Demir: Pekii öpsem kalbini geçer mi?
Ben: Biraz geçer ama biraz da zamana ihtiyacım var...
Demir: Neden anne??? Seni bıraktığım için mi?
Ben: Hayır oğlum, senin büyüdüğünü kabul etmem için...
Demir: Annneee:)))

Güülüşmeler, öpüşmeler, sarılmalar......

Sonra banyo yaparken bana, anne seni bir daha hiç bırakmayacağım, babaanneyle kalmayacağım dedi. Ben de ona "hayır oğlum sevdiğin bir yerde bensiz kalabilirsin, artık çok büyüdün ama bunu önceden konuşmamız gerekli ve de bana vurman, beni itmen, bağırman beni çok çok üzdü dedim. Bir daha yapmayacağım annecim dedi barıştık:)))

Geriye babaannemizin olayı hoşş bulannn kahkahaları kaldı.........Yazdık kenara! Oysa ben tatile gidiyorlar özlerler diye, evde keyif yapmak varken çoluk çocuk toplanıp onlara gitmiştim. Haketmemiştim bunu ama görmem de çoookkkkkk iyi oldu......Çok....

Aksine bir haftadır babaannenin yazlığındaydık, Cmt günü akşam geldik.......Babaannesi çok şımartıyor, dışarda ne isterse beşer beşer alıyor. Eve geliyoruz aldıklarının yüzüne bakmıyor. Depomuz iki çuval eski oyuncak oldu, iki çuvalda kırık çıkıklar atıldı, odası temizlendi diye sevinirken iki ayda eski haline geldi.
Demir turşuyu çok seviyor, ben de tuzsuz turşu bulup alıyorum çocuklar için özel. Babaannesi isteyince benden gizli gizli veriyor sanki ben kızıyormusum gibi. Yahu kızsam eve almam, sadece yemeği yemeyip kavanozu bitirmesine izin vermiyorum, ama babaanne veriyor.
Deren geldiğinden beri ona sürekli her fırsatta acıyan gözlerle bakıyor. Ben Fikret'e kıyamadım da ikinciyi yapmadım diyor (oysa eşim sekiz yıl sonra uzun süren tedaviler sonucu olmuş) Deren ile çok az ilgilendiğini söylememe gerek yok sanırım...
Çocuğum ne hale geldi böyle, çok üzgünüm mestcan.
Eskiden benden ayrılıp başka yere gitmezdi, bensiz kalmazdı. Baba ile ben yoksam biryere gitmezdi mesela. Sonra bensiz kalabilmeye biryerlere gitmeye başladı ki bu benim çok hoşuma gitti. Aa anneye güvenli bağlanma süper filan demeye başladım ama bu işin sonunda beni resmen kovacağını hiççç düşünemezdim....[/QUO
Bir cocuga verilebilcek en guzel hediye bir kardestir. Kayinvalidenin bundan haberi yok galiba ayrica sizin aradaki yas farki cok normal. Benimkilerin arasi dokuz yas biri ergenlige girecek digeri oyun caginda olacak. Bence sen de bunun icin kendini uzme hersey cok guzel olacak keske butun anneler de senin gibi olabilse.

Ya inanılır gibi değil canım hani filmlerde abartılı kötü kadının kahkahası olur ya öylesinden....
Anne diyip anne yerine koyarsan gör işte sana yapılanı aptal kafam!

Canim hiç canını sıkma benim büyük oğlum hep öyle. Kuzeni de olunca orda, bizi postalar kalcam diye ağlar. Onun için de iyi kalması ben hala anneannemle kaldığım günleri mutlulukla hatırlarım. Orada hersey serbest olduğu için cazip geliyor. Ama kayinvalidenin kahkahasini hiç sevmedim😈

Canlar,

Sonra banyo yaparken bana, anne seni bir daha hiç bırakmayacağım, babaanneyle kalmayacağım dedi. Ben de ona "hayır oğlum sevdiğin bir yerde bensiz kalabilirsin, artık çok büyüdün ama bunu önceden konuşmamız gerekli ve de bana vurman, beni itmen, bağırman beni çok çok üzdü dedim. Bir daha yapmayacağım annecim dedi barıştık:)))

Geriye babaannemizin olayı hoşş bulannn kahkahaları kaldı.........Yazdık kenara! Oysa ben tatile gidiyorlar özlerler diye, evde keyif yapmak varken çoluk çocuk toplanıp onlara gitmiştim. Haketmemiştim bunu ama görmem de çoookkkkkk iyi oldu......Çok....
Cok sevindim canim mutlulugunuz hep surer insallah

Sadece emzirirken geç regl olunuyor diye biliyorum canım.

Lilacsofie,
Benim kiz da kacti evden ilk zamanlar, hatta bazen kafa dinleyecegim diyerek gidiyor:) ama bir kac gun sonra cook ozleyerek geri donuyor. Onlarin da cidden bir molaya ihtiyaci var bence, cidden cok zor bir surec geciriyorlar, anneanne babaannede kural yok kendi agzi le soyluyor bunu, hosuna gidiyor onlarla olmak, ama anne gibisi olur mu kosarak donuyor sonra:KK66: keske tatile gitmeselerdi de Demir birkac gun kalabilseydi orda, onun icin iyi olurdu sanki.

Geldi çok şükür canım. Ben ilk kez yaşadığım için bu durumu çok şaşırdım, pek kabullenemedim. Aynen aşağıda yazdığım gibi sanırım biraz zamana ihtiyacım var büyüdüğünü kabullenmek için, ama babaannesi beni çok kırdı...

Canım dostlarım,

Beni siz anlarsınız, bir saat önce kadar gözyaşlarım sel oldu... Babaannemiz ve dedemiz tatile gideceği için, torunlarını görsünler diye evlerine gittik. Dönüşte Demir ben gelmeyeceğim, babaannemi çok özlüyorum diye trip yaptı. Nasılsa bensiz bir yerde kalamaz diye pek önemsemedim, eşyalarımızı topladım. Son anda hadi oğlum ayakkabılarımızı giyelim diyorum, bana ağlayarak bağırıyor sennnn git! Ben burda kalıcammmm, ya sen git diye! Hadi kucağıma gel diyorum, istemiyor, seni özlerim gece yatağında göremeyince ağlarım diyorum daha çok çıldırıyor...Birara elindeki birşeyle vurmaya çalıştı hatta.
Mecbur döndüm arkamı aldım Deren'i çıktım. Yolda perişan oldum ağlamaktan. Çünkü ilk kez uzun vadede böyle ayrıldık...Bir de beni kovar gibi göndermesi, gelmemek için ağlaması beni çok üzdü. Üstelik onlar da sabah erkenden yola çıkıyorlar, gece gidip Demir' i almamız gerekecek.

Yemeği ile ilgili birşey söylemek için babaannesini aradım. Telefonu ahahahhahahhhhahahahaaaaaaaaa çok hoş oldu ayooll ahahhahahahhhhhahhhhahhhhhhhhaaaaaaaa! diye açıp dakikalarca gülmez mi? Anne ben burda ağlıyorum, sen gülüyor musun dedim dayanamayıp. Ay canım ağlama yazık çocuk beni özlemiş ama çok keyfi yerinde tv izliyor, hiç üzülmedi diyor... Arkanızdan annemi özledim dedi, hadi anneni arayalım gelip seni alsın diyince hayır hayır diye istemedi diye de ekliyor!!!!!!!

Ne olur bunun bana, Deren'le ilgili olmadığını söyleyin. Onunla daha mı az ilgilendim, elimden geleni yaptım ama kötü anne mi oldum şimdi? Daha hamileliğimin başında Demir'e acıyarak bakıp, ezilecek zavallı çocuk muamelesi yapıyorlardı, başardılar psikolojisini de zorla bozmayı tebrikler.........Çok ama çok kötüyüm.......

Psikologanne umarım sen de okursun((

Cnm çok etkiledim okuyunca.benim yeni bebek.henuz bunlara uzagim ama bana yapılmış gibi derinden hissettim. Sen çok iyi bir annesi n keşke senin gibi olabilsem. Demir çok küçük bilinçli değil yaptığı. Babanne ye helal olsun. Aynı şeyi yaşamamış belli ki.buyukler neden böyle çok kizginim. Senin anneligin tartışılmaz. Demir ozlemistir seni şimdiden

İşte böyle kucağımızda kuzu kuzu yattığı zamanların tadını çıkaralım, çok çabuk büyüyorlar derken kastedilen bu:KK43:(
Sütmüş, gazmış boşverin dediğim buydu.

Hayaller tavan bende anlayacagin :)

(Yazini kisaltarak alintiladim)

Cok hassas oldugun ve son zamanda Demir'in senden uzaklasmamasi icin caba gosterdigini dusunrsek bu olay seni daha cok etkiledi normalden..
Bence tek sebebi babaannesinin cok uzun zaman birarada kalip fazla simartmasi olmus..
Cazip geldi babaannesiylede durabilir sandi ama sen gidince ne hissedecegini bilemedi bence,hemen istemis zaten seni..

Galiba birazda buyudugunu kabullenmek gerekiyor..
Senin hissettigini Deren oldugundan beri Demir'in hissettiginide unutmamali,cok buyuk bi yol asti canim,bazi tepkileri sonrasinda konusacaginizi dusunerek kabul edilebilir..
Anlattigin kadariylada Demir eve dondugunde bu olay yasanmamis gb yapmayacaktir..

Çok olgun ve tecrübeli bir annesin, teşekkür ederim yorumların için canım gerçekten çok doğru düşünce ve hislerin.

Bir süredir ilginç bir durum var. Nedense benim bir takıntım var, Demir nereye giderse gitsin, gece evinde yatsın uyusun istiyorum. Bunu herkes çok iyi bilmesine rağmen bir süredir babaanne yerli yersiz sık sık ısrar ediyor, "Demir bu gece burda kalsın, siz gidin o biz de kalsın, Demir'i alıym bize gidelim,Demir'i alıym yazlığa götüreyim... Vb gibi"
Ben her seferinde anne zaten kalmaz bensiz diyorum, gerçekten de Demir hayır annemle gidicem der, gelir benimle....Bu sefer olan olayda burnuma pis kokular geliyor ama vallahi günahları boyunlarına artık........Bu dönemde gidip bir yerde yatıya kalsın günlerce özellikle istemiyorum, onu başımdan atıp Deren ile yalnız kalmak istediğimi sanmasın diye... Onun keyfi alacağı yerlere beraber gidiyoruz kendimi zorluyorum bunun için, çünkü ben de onunla geçirdiğim zamanı özlüyorum.

Bu hassas dönemde Demir'in yaptığı hiçbir davranışı içselleştirmem ama ya büyüklerinkini? Hiç beklemezdim babaanneden bu tavrı hele ki ben onu annem yerine koymuşken...

Ayrıca neden bilmiyorum bazı insanlar aynı anda iki kişiyi sevemiyor, zaten kendisi bana söylemişti iki çocuğum olmasını hiç istemedim diye. O yüzden Deren'i ve Demir'i ayırmaları biraz da gücüme gidiyor. Çünkü ben de babaannem tarafından büyütüldüm, maalesef ikinci ve istenmeyen çocuktum ve ablama alınan çikolatalara yakından bakmam bile yasaktı... İyi ki çalışmıyorum ve çocuklarımın yanındayım. Onlar arasında ayrım yapılmasına müsade etmeyeceğim hiçbir zaman.

Desitin diye bir krem var e bebekte satışı var sadece mor olanı en iyisi benim oğlumu o kurtardı derisi soyuluyordu 14 lira fiyatı da uygun

Canlar,

Ay yirimmm çok tatlısınız ... Ben kendimden biliyorum dayımlarda kalmayı çok severdim aslına bakarsan dışarda çok kalmak iyi değil kardeşim kimsede kalmadı o ailemize çok bağlı ben se daha özgürlükçü çok bağlı değilim annen hep der tatillerde gitmene izin vermeseydim keşke bizle paylaşımım olmadığı için bize uzaksın diye ... Ben şimdi oğlumu öyle bir yerlere kalmaya göndermemeyi düşünüyorum nasip bakalım :)?

Ben de ayni senin gibiyim. Ilk oglumda da böyleydi. Sonra calismaya başlayınca ne güzel gunlermis tüm gün beraberdik diyordum.ozlemle aniyordum. Şimdi ikinci oldu Tüm gün beraberiz bebeğimle ve ben yine aynı hislerdeyim ama bukadar yorulunca ve bu lohusalik hormonlariyla normal galiba☺

Slm cnm,ilaydada yumruğunu emiyordu başlarda,elini yumruk yapıp elinin altını üstünü heryerini emiyordu,bir haftadırda baş parmağını bulup emiyor,parmagını ağzından alıp emziği veriyorum emziği eliyle alıp atıyor,tekrar parmağını emmeye devam ediyor,bende alışkanlık yapıpda bırakamaz diye korkuyorum...

Kendini bu kadar üzme cnm,bende çok bunalıyorum bazen,Allah razı olsun eşimden bunaldığımı anladığı anda hadi annenlere gidip kalalım birkaç gün diyor,buda bana çok iyi geliyor,cuma günü gittik annemlere,evimizde gündüzleri 10 dk da bir uyanan kızım,annemlerde 2-3 saat uyudu,bizim evimiz çok sıcak oluyor sanırım sıcaktan uyumuyordu kızım,annemlerde serin serin uyudu,bende onunla birlikte uyudum,kendimi şarj edip dün akşam geldik,seninde böyle gidebilcegin yer varsa git kal rahatlarsın biraz...

Bende tatili seneye erteleyenlerdenim,şimdiden seneye yapacağımız tatilin planlarını yapıyoruz:KK9:

Benimkide yumruk yapip yalaniyor :)))
Cok tatli di mi annem bu kiz tadina mi bakiyorsun diyorduuuum ki yorumlari gorunce gozum acildi :))
Bazen emerken bile elini agzina goturmeye calisiyor :)))
Cok tatlilar yahuu tabii gozardi etmemek lazimmis :KK66:

Hadi gozunaydin :):nazar: Dinlenmis Deren ne yapsin,dogum yorgunlugu :)))

Ben karsilikli agliyorsak ona bile kizimla dertlesiyoruz diyorum :KK66:))
Bazen yoruluyor insan..
Ama daha da oncesini dusun ilk zamanlari,simdi daha iyi cok sukur..Zamanla daha da oturacak kendimize ayirdigimiz vakitler cogalacak dengelenecek..
Tabi ki eskisi gb olmayacak..
Bunu kolaylastirmak kabullenmekle oluyor..

Dogum 2640 kg 50 cm 35 bas cevresi
1.ay 3600 kg 53 cm 37.5 bas c.
2.ay 4700 kg 56 cm 40 bas c.

uzun uzun yazmıştım kapandı bir anda bilgisayarım offf.

özetle şunu diyecektim

iki çocuk işe başlayan ben.

hepsi geçecek inanın.

Yasadiklarinin aynısını ben de yaşıyorum ve hissediyorum canım ama geçecek die bekliyorum bakalim..Bazen ben de diyorum ben beceremiyorum bu anneligi yapamiyorum dioyorum üzülüyorum..normalde çok kasmayan rahat takıntısız bi insandım ama kızım dan sonra hersey değişti sanki..geçen gün ne yaptıysam susmadi ağlıyor ben de aldım kucağıma beraber aglıyoruz sonra Bi baktim bana gülüyor sanki anlamış gibi beni guldurmeye çalışıyor gibi okadar tuhaf oldum ki sarıldım kizima daha çok ağladım mutluluktan ve cok sukur dedim rabbim bana bu duyguyu nasip etti..
Arada aşırı sikintilandigim harap bitap düştüğüm oluyor ama işte söylediğim gibi bekliyorum bakalım gececekmis. .

yazdıklarınız için teşekkür ederim insan yalnız olmadığını anlıyor.benim annem arada geliyor.inanın yardımından çok sohbet etmek bana daha iyi geliyor.bende gidiyorum bazen dediğin gibi annemlerin ev daha serin bizim bıdık daha rahat uyuyor eşim yardımcı olmasa daha zor olurdu.bakalım kabullenmek belkide doğru kelime :KK14:

X