2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Annişler !
Bebişleriniz çok hareketli mi, elleri ayaklari kıpır kıpır kıpraşıyo mu, nasıllar acaba ? :)
Benimki çok hareketli ya hala şu sıcakta kundak yapıyorum gece yoksa 10 kere uyanıyor sicriyor:KK43: gündüz de kollarını giydirdigim pijama nin içine sokuyorum uyurken annemin taktikleri:)

Annişler !
Bebişleriniz çok hareketli mi, elleri ayaklari kıpır kıpır kıpraşıyo mu, nasıllar acaba ? :)

Ayaklar surekli bisiklet ceviryor ellerde boks macina hazirlaniyor :))))

Benimki çok hareketli ya hala şu sıcakta kundak yapıyorum gece yoksa 10 kere uyanıyor sicriyor:KK43: gündüz de kollarını giydirdigim pijama nin içine sokuyorum uyurken annemin taktikleri:)

Vaayy cok iyii taktiik :)))
Benimkide ellerini tutturdugumda daliyor ama sonra oyle uyuyamiyor ayaklariyla kiprasa kiprasa ellerinide acinca tam dalmis oluyor :))

★★★

Cok konusulunca paylasayim dedim arkadaslar Rota Virusu hakkinda..
Sanirim cogu minisin asisi 3. ay da..

Bir de sahsi fikrim olarak asiyi dusunurken,cok olan göc olaylarini artik komsu komsu yasadigimiz misafirlerimizi ve bulasicilik oraninin fazlaligini gozardi etmeyin derim..Cogu ulkede rutin asilar kapsaminda..

http://www.bebekhastanesi.com/asilar_makale_detay.asp?MakaleID=273

Son düzenleme:
Maşallahhh annesi tosun yapmışsın bebişi sadece anne sütüyle böyle gelişmesi çok iyi tam ısırmalık kolları vardır şimdi😄...en fazla olması gereken 6600 müydü ne... az olmasından iyidir Boyu kaç bebişin?
naptın kilo alması için sürekli emmekmi istiyor sütünmü yağlı?
Varsa bikaç önerin paylaşırsan sevinirim benim kız 3912 doğdu gelişimide iyi diyorlar aslında ama ben öyle elleri ayakları dolu dolu olsun şimdi olmasada bilaç ay sonra ısırayım istiyorum 😁

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

doktora gittik bugün iyi dedi oh şükür.
boyu 58 cm olmuş.:nazar::nazar:

bebeğim memeyi güzel kavrıyor bence iyi kilo almasının en önemli nedeni bu. meme başını değil o koyu halkanın çoğunu alıyor ağzına.
ne zaman isterse emziriyorum ve emerken başka hiçbir şeyle ilgilenmiyorum, gözünün içine bakıyorum. saçını okşuyorum, elimle temizliyorum yüzünü kulaklarının kenarını falan. bazen emerken uyuyoruz beraber. emzik, biberon kullanmadım hiç. inşallah istediğin gibi olur bebişin.

İnternette monfortbaby yazarsan sitesi çıkıyor zaten inceleyebilirsin

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

cnm tşk ederim cevap için. ben instagram ve twitterdan msj attım fakat henüz cevap gelmedi. Bu ürünün mağaza satışı olmaması beni biraz düşündürdü. Kadın evde mi dikiyor bunları yoksa fabrikası mı var acaba? Biliyorsunuz güvenli olması gerekiyor. Sahibinden.com'da gördüm, yani kadın direk kendisi pazarlıyor, biraz garip geldi bana, yanlış mı düşünüyorum yoksa ben mi çok titizim acaba??:KK1:

ee bu da fena degilmis kisss bence tsdini cikar insallah untmaz hatirlatma kursana o sabaha ewlilik yildonumuz die kendi telefonuna onun yanina birak odada calinca vc de ol mesela ister istemez bakar :KK66:) :KK66:) cadilikta ustume yok..ben yilbasinda yilbasi kocise hediye sec die kurmustum bi baktim banada hedie.gelmis :KK66:) :KK66:) yani gormus :KK66:))
Dogru evlilik yildönumunuzdu cok sevindim guzel gecmesine ama deniz kum yildizlar deyince kiskandim burada yok öyle seyler :))
Gunes aksam 22 de batiyor hic yildiz görmuyoruz yani cok özluyorum yildizli yaz aksamlarini hele birde deniz kenari olunca ooo superr :)
Bizim evlilik yildönumunede az kaldi 9 gun sonra... Esim dogum gunumude unutmustu kardesim ona hatirlattiktan sonra pasta ve cicek almisti bu sefer ona hatirlatacak biride yok bakalim nasil gececek 6. evlilik yildönumumuz:KK1:
Sizinki gibi romantik olamaz tabi ama ancak disarda yemek yeriz kendine bir hediye begen der alirim her zamanki gibi :KK53:

gece yazdim kislar ama gormediniz galiba ;(((

bu ates kac saat ara ile takip edilmeli telefonu kurup 1 saatte bir olctum dudaklarim ugusmus waziyette ilk 1.2 gunlukken gibi oldum yahu aptal gibiyim basim catlio.....

allaha sukur yukselmedi birtek aksam 37.3 oldu 1 tatli kasigi calpol dedi dr. onu werdim ama yarisini agzindan cikardi birazdan gidip fitil alicam bulunsun diye....

;( ;(

canim ii ki yazdi sayfa nonu yemin ederim aglayarak okudum hayaimda en nefret ettiim sey caresizlik eli kolu bagli kalmak nasil bir cehennemmis orasi bu kadar insa yasami ucuz olur mu sozde en gelismis dewlet biz ler aciyarak bakiorum suan ordaki tum kesime adaletsizlik zawallilik bu yaptiklari...dilerim cok mutlu olursunuz hayatim simdi anladim neden ordan gitmek istediginizi 1 bucuk gun susuz durur mu bebek orda belki wakkum yapti belki susuzluk o cocugun vebalini onlara sorsun rabbim....burda 1 saat bekletmiolar be suyu bitmis bebegi balik gibi cirpinirmis susuz bebek allahim sen korumussun bu kizlari sukur olsun ki ....allah yardimcin olsu cok hemde. ....
Kizlar size burayla ilgili olan s1k1ntilarimi anlatmaya geldim icimi dökmeye geldim cok basinizi sisirmeye geldim s1kildim artik...

Burada direkt doktorlara görunmuyoruz doktordan asagi olan ebe hemsireler var önce onlar kontrol eder kontrolleri yapar gerek görurlerse doktorlara referans yolluyorlar ve ona göre aciliyete göre vakit aliniyor...
Acilse ertesi gun belki ayni gun degilse haftalar aylar bile alabiliyor...
ki acil görunmeyipte acil olan coook hastalik var..

ilk sorun gebeligimin son ayinda dogumuma 3 hafta kala yasadigim zehirlenme siddetli degildi ama ileriye gitme riski vardi
cogu zaman gebelikte zehirlenme gecmez gun gectikce siddetlenirmis...
tansiyonum 10/14 leri gösterdigi zaman oluyordu dinlendirip tekrar ölcelim dediklerinde her defasinda daha fazla yukseliyordu...

idrarda protein vardi ve hergun kontrollerdeydim kan vermeler idrar birakmalar ultrasyonda bebege bakilmasi sorun olup olmadigina....
Hemsire esime esinin yaninda kalsan ise gitmesen bile diyordu
Dogurtun madem gebelik zehirlenmem varsa risk varsa neyi bekliyorsunuz ki cevap :
- Yok vucudu hazir degilmis bebegin kendiliginden gelmesi lazimmis biz dogalligi bozamayiz gibi seyler saydilar...
Zaten 37. haftam bitmisti ama buna ragmen doktorun verdigi tarihi bekleyeceklerini söylediler cunku idrardaki protein okadarda yuksek degilmis dediler... en ufak agrida hoopp dogumhaneye kosuyorduk sirada bekle kontrol etsinler bekletsinler vsvs

Neyse doktorun verdigi tarih olan 3 mayista dogurmazsam nolucak dedim 41+5 e kadar bekliyoruz ondan sonra suniyle dogurtuyoruz dediler orada gözlerim doldu sinirden aglamamk icin guldum zorla ama ama ama Turkiyede böyle degil ki diyorum saskinliktan korkudan :))
Allahimmm ya 3 mayisa kadar dogmazsa naparim ben hergun kontroller hegrun kan almalar morfin alanlar gibi kollarim delik desikti...
sukur 3 mayista 3 gunluk mucadelenin sonunda zorlada cikarilsa dogduda daha buyuk sorunlar yasamadik...

Amaa olaylar yeni basliyor dogumum yaklasik 3 gun surdu sezeryana almamak icin diretip durdular kizimin basi asagi inmiyordu vakumla cektiler yok mucadele et diyip durdular cok gencsin sezeryan yapmak istemiyoruz dediler... suyum patlatildiktan 1,5 gun sonra dogum yaptim kizim dogdugu gun gözunde fena halde kizariklik vardi o beyaz kisim kipkirmizi sol gözu hafif sis ve agladiginda yas geliyordu o gözunden... tahminimce ve buyuk ihtimal dogumda cok beklemesinden dolayi oldu bu sorun bakteri kapti gözu.

Kizim dogduktan 3. gunu doktora kontrol ettirilmeliydi bizde eve gelmedik 3 gun hastanede kaldik esimle... Gözunu sorduk BIR kisiye normal dedi valla normal görunmuyor birine daha sor dedim esime... baska birine sordu oda normal dedi bizde normal oldugunu kabullenmek istemesekte onlar biliyor deyip sustuk doktora sorariz artik dedik...
3. gun cocuk doktoru geldi kontrolleri yaptildi gözune bakti önemli birsey oldugunu sanmiyorum ama isterseniz yinede bekleyin ögleden sonra arkadasim gelicek o daha tecrubeli diye... bizde bekledik....
Daha tecrubeli olan cocuk doktoru geldi, Geldigi gibi katarakt dedi katarakt su gözun korneasini yavas yavas grilestiren sonrada kör eden bir hastalikmis isveccesi gråstar`mis tek yolu ameliyatmis....
bir cam nasil buhar tutarda o camdan disari görulmezmis ya buda öyleymis yavas yavas buharli bir camdan bakiyormus gibi oluyor daha sonra o buhar buyuyp gözun pupilini korneasini tamamen kapatip kör ediyormus... eger vaktinde ameliyat edilmezse....

Buda kesin sonuc degilmis gözdeki korneanin ustundeki saydam alinir baska bir saydam nakli yapilirmis uyup uymuycagi belirsiz ileride göz kendi karar vericek kalin da gelebilir incede zamanlada kalinlasabilirmis ve bunlar 1 den fazla ameliyat olmasini gerektiren durumlar ve her ay doktor kontrolu sartmis ömur boyu... aglamamak icin zor tuttum kendimi....
Bunlari diyen sadece bir cocuk doktoruydu ama göz doktoru gibi uzman gibi konusmustu...
Doktora referans göndericem dedi uzman bir göz doktoru baksin dedi ona göre tedavisini baslatirsiniz...

Cok korktuk ne kadar vakit alir diye sordugumuzda 2-3 belki 4 hafta alabilir dedi.
neden okadar vakit alicak kucucuk bir bebegin gözunden bahsediyoruz burada körluk söz konusu diyorsunuz da bu durumda vakit neden 4 haftayi bulabiliyor?

Cunku ACiL bir durum degilmis acilin isvecceside akut... cocuk doktoru gitti esim sinirli gergin hemsireye söyluyor bukadar bekleyemeyiz diye...
Kadin akut degil akut degil deyip duruyor her defasinda, esimide sakinlestirmeye calisiyor...

Arabaya bindik eve gelicez bebegimizi eve getiricez ama o tatli telas o ilk gelis heyecani hicbisiy yok... Ben agliyorum esim uzgun gergin ordan oraya telefon aciyor... stockholmde göz doktoru ariyor biri ögle yemeginde öteki en az 1 haftaya randevu vermek istiyor baskasi yok bu sehirde yasamiyorsunuz bulundugunuz sehirdeki doktora gitmeniz lazim buraya bagli degilsiniz diyor...
En sonunda gidecegimiz göz doktorunun yani referans yollanacak hastanenin nosunu buldu esim hemen aradi....
Kizimin Referansi gelicek size esim agliyor napacagimizi bilmiyoruz haftalarrca bekleyemeyiz diyor sonraa kadin aciycak ki o halimize yarin gelin diyor :))

Tum gece gözume gram uyku girmedi dua edip durdum gece boyu evimde cenaze vardi sanki cok mutsuzdum...
Ertesi gunu hastaneye gittik heyecandan kalbim durucak Allahim nolur katarakt dedikleri sey olmasin bu kucuk yasta nasil ameliyat olucak ömur boyu her ay nasil doktora gidicek ya bir ay ihmal ederse sorun cikarsa nolucak.... ki tek care olan ameliyat bile bazen kesin sonuc vermiyormus...

2 uzman 2 doktor 1 yardimci toplandilar kizimin basina... Bir resim cekmeler bir suru sorular vsvs cok korktum....
Hemen sordum katarakt mi bu ? katarakt filan görmuyorum ben dedi ama yinede iyi haber degil söyleyecegim sey...
Yilda 2 bebekte cikiyor bu sorun o 2 bebekten biride kizim cikti...
Gözunde iltihap olusmus bu iltihap korneasina kadar etki edip oraya kadar bulasmis...
Yani gözunun ici bakteri doluymus... kizimin Corneasi kedi gözu gibi parliyordu guneste isikta vs ...

Tedaviye hemen basliycaz dediler hemen derken ? Ayni gun ilaci yazicaz sizde aldiginiz gibi damlaticaksiniz saat basi 1 damla...
ACiL olmayan duruma baksaniza ayni gun diyor uzman :))
Yan etkilerini saydi uzun sure kullanildiginda boy kisaligina zeka geriligine vs neden olabilirmis bu damla antibiyotigi...
Cocuklarda kullanilmamasi gereken birseymis bu OPNOL antibiyotigi.... ama sizin cok kullanmaniza gerek kalmadan duzelicek diyor...
Ya duzelmezse ?:
-olurda duzelmezse diyor bunlari sonra duzelmezse konusuruz diyor

ilk 2 hafta saat basi sonra 2 saatte bir sonra 4 saatte 1 derken iyice azalttik suan gunde sabah aksam olmak uzere 2 defa aliyoruz...
1 aylikken kizarikligi tamamen gecti ama gözbebeklerinin buyumesi esit durmuyordu birturlu biri buyuk öteki kucuktu... oyuzden doktor 2,5 aylikken gelin ozaman sol gözunu de calistirabiliriz tembellik varmi yokmu ona bakicaz dedi kizim 1 hafta sonra 2,5 aylik olucak randevuda yollamadilar buseferkinde insallah keserler bu damlaticilarida...
Gözbebeklerinin arasindaki fark gitti kizariklikta gitti cok sukur...

Ilk ay kontrolumuz ve baska sorun :

Cocuk doktoru tarafindan kontrol edilir kalp dinlenir hisirti var denir... Buyuk ihtimalle delik var kalbinde referans yolluycam kalp doktoruna o baksin ultrasyonla der... 2-3 hafta alir randevu vermeleri der ama merak etme acil degil cogu bebekte cikar bu sorun ve cogu zaman kendiliginden kapanirmis...
Nedense bu beni korkutmadi gözundeki sorun kadar...
ama 2 hafta 3 hafta 4 hafta gecti ortada bir randevu bile yok hala mektup gelmedi...
Derken gelecek ayin yani temmuzun 24 une vakit veriliyor yani kontrollden tam 2 ay sonra...

Ben sok oldum yine kucucuk bir bebegin bile randevusu bukadarmi geciktirilir ya cocuk doktoru yanilmissa ya daha önemli birseyse ?
Allah korusun... Ama tam doktor kitligi olan bir ulkedeyiz...

Yasadigim sehrin nufusu sadece 150 bin ve buna ragmen doktor yok ki isvecin cogu yerinde var bu sorun hersey siraya göre özel devlet diye birsey yok ikiside ayni parayi aliyor burada ve hersey siraya göre...
[/SIZE]

Cok kusuyor diye gittim kac kez doktora referans bile yollamadilar acile gidin dediler gittigimizde okadar cok kisi vardiki 3 saat bekledikten sonra dayanamayip kactik... Bizden cok daha acil isi olanlar geliyordu kafasina darbe alan cocuk, durmadan kusan durmadan aglayan atesi olan derken sira bize gelmedi ki...

Okadar cok kisi doktorluga aday ki burada hepsinin notlari 5 olsada onlari secmek icin artik yazi tura atiyorlar... Ve cogu doktorlari yabanci ulkeden getirtiyorlar nedense hala bunu anlamadim...
Esimin aylik vergi icin ödedigi 4 milyara yakin ama calismayan alkolik biri bile olsa onunla ayni yasam haklarina sahipler burada oda hastalansa siraya göre esimde hastalansa siraya göre...
Keske burdada biraz fazla para ödenip özele gidilebilse ve hemen gereken kontrolleri yapsalardi...
Komik ama bir tanidik Mersine gittiginde valizle ilac getirmisti orada doktorlar kolay kolay ilac vermiyor yok efendim dogal yöntemle iyilesilecek olmazsa ilac yazariz...
[/FONT][/SIZE][/SIZE][/FONT]

gece yazdim kislar ama gormediniz galiba ;(((

bu ates kac saat ara ile takip edilmeli telefonu kurup 1 saatte bir olctum dudaklarim ugusmus waziyette ilk 1.2 gunlukken gibi oldum yahu aptal gibiyim basim catlio.....

allaha sukur yukselmedi birtek aksam 37.3 oldu 1 tatli kasigi calpol dedi dr. onu werdim ama yarisini agzindan cikardi birazdan gidip fitil alicam bulunsun diye....

;( ;(

Dr. Eger ates 37.5 olursa yarim soguk kompres yap ve yarim saat arayla ölc demisti. Calpol de yarim cay kasigi demisti. Ben calpol vermeden 1 saat icinde 37.4 ten 36.8 e soguk kompresle dusurdum cnm. Kollarina bacaklarina ayak altlarina ve alnina bezi islatip biraz koydum ve sildim.

Resimlerinizi en kisa zamanda bekliyoruz söyliyim :KK9:
Benim kiziminda kilosu az geliyor gibi 2. ayda 5360 ti boyu iyi ama 60 cm olmustu.
Sizinki kac, kac dogmustu hem asiri olsa doktor uyarirrdi bence...
kizkardesimin bebeklik fotolarina bakinca dolu dolu yuzu kolu bacaklari suan tam tersi cok zayif kilo almaya ugrasiyor....
Bende cok zayif dogmusum ve hep zayiftim herkes ölur bu diyordu ama :))
Suan bende kg vermeye calisiyorum da asiri olmazsa birsey olmaz canm her dönem degisiyor.. dis cikarirkende veriyorlarmis o gunleri dusunmek bile istemiyorum memisleri isirdiklarini dusundukce icim aciyor :KK1:

Pc evde degil, babamizin yanina gitti telefondan da yükleyemedim fotoğraf.
Bizim hanim göstermek istemiyo galiba kendini:KK17:
Aslinda çok kilolu dogmadi 3.640 54 cmdi ama çok hizli kilo aliyo. Yani aslinda görüntüde öyle çok tombik değil boyu da o oranda uzuyo çünkü..
3. Gün 3.500 düşmüştü
15.gün 4.500
1.ayda 5.300 58 cm olmuştu..

İlk ay götürdüğümüz doktordan memnun kalmadim hic aciklama yapmadi. İkinci ay için İyi bi doktor buldum ona goturcem bakalim daha 2 haftamiz vaarr:KK37:

Aslinda karnimdayken belliydi yavrumun kaderi.:KK1:
Doktorum iri bi bebek olcak böyle giderse normal doguramazsin yediklerine dikkat et sen de cok kilo alma diyip duruyodu. O yüzden son ay doktor degistirdim beni kesmesin diye.:KK50:
Her kontrolden sonra rejime baslayasim geliyodu psikolojik olarak istahim bile kesilmişti

Pc evde degil, babamizin yanina gitti telefondan da yükleyemedim fotoğraf.
Bizim hanim göstermek istemiyo galiba kendini:KK17:
Aslinda çok kilolu dogmadi 3.640 54 cmdi ama çok hizli kilo aliyo. Yani aslinda görüntüde öyle çok tombik değil boyu da o oranda uzuyo çünkü..
3. Gün 3.500 düşmüştü
15.gün 4.500
1.ayda 5.300 58 cm olmuştu..

İlk ay götürdüğümüz doktordan memnun kalmadim hic aciklama yapmadi. İkinci ay için İyi bi doktor buldum ona goturcem bakalim daha 2 haftamiz vaarr:KK37:

Aslinda karnimdayken belliydi yavrumun kaderi.:KK1:
Doktorum iri bi bebek olcak böyle giderse normal doguramazsin yediklerine dikkat et sen de cok kilo alma diyip duruyodu. O yüzden son ay doktor degistirdim beni kesmesin diye.:KK50:
Her kontrolden sonra rejime baslayasim geliyodu psikolojik olarak istahim bile kesilmişti

Bence bebegin normal cnm masallah.
Benim oglum da masallah diyeyim 3235 gram ve 51 cm dogdu. Ilk ay 5 kg ve 59 cm di. ikinci ay 6150 gram ve 61 cm. Anne sutu sadece. Drlar cok begeniyr kilo alimini filan. Iri bebek vs demiyrlar. Masallah cok guzel gelisimi diyrlar. Ben de :nazar: masallah diyeyim de kuzuma nazarim degmesin :KK16:

Sormayın benimki 2 ay 20 günlük, 7300 olduk, 3410 doğmuştu. dr, umuz çok emzirme dedi, son gittiği kongrede bu konu tartışılmış, sadece anne sütü alıyor, obez olma ihtimali var , ama benimki hep meme istiyor, ablası da böyleydi, şimdi 5 yaşında ama kilodan eser kalmadı, çubuk gibi, fazla olmasının sakıncası var mı anlayamadım

Ama ama amaa yaa yazinizi okuyunca çok kötü oldum beenn:KK43:
Benim kizim da 3.640 doğdu 1.ay 5.300dü şimdi ikinci ay kontrolünü bekliyorum heyecanlaaaa..
Herkes kilo alsin diye ugrasir biz de almasin diye :KK43:(
Sizin 1.ay kilosu ne kadardi bide boyu kaç cm di?
sizde de mi anne baba uzun?

Çok emzirme mii? Çocuğu Aç mi birakcaz yaanii. Hic de yapmam yapamam doğrusu.. Benim Dr ne dicek bakalim:18:

cnm tşk ederim cevap için. ben instagram ve twitterdan msj attım fakat henüz cevap gelmedi. Bu ürünün mağaza satışı olmaması beni biraz düşündürdü. Kadın evde mi dikiyor bunları yoksa fabrikası mı var acaba? Biliyorsunuz güvenli olması gerekiyor. Sahibinden.com'da gördüm, yani kadın direk kendisi pazarlıyor, biraz garip geldi bana, yanlış mı düşünüyorum yoksa ben mi çok titizim acaba??:KK1:

Canım pembekariyer. com adresine gir arama kısmına momfortbaby yaz Merak ettiğin soruların cevabı orda vardır. Çağdaş Hanımın röportajı var

Bence bebegin normal cnm masallah.
Benim oglum da masallah diyeyim 3235 gram ve 51 cm dogdu. Ilk ay 5 kg ve 59 cm di. ikinci ay 6150 gram ve 61 cm. Anne sutu sadece. Drlar cok begeniyr kilo alimini filan. Iri bebek vs demiyrlar. Masallah cok guzel gelisimi diyrlar. Ben de :nazar: masallah diyeyim de kuzuma nazarim degmesin :KK16:

Seninkine de bizimkilere de herkese maşallah canim. Allah nazardan saklasin hepimizin bebislerini..
Bi arkadas yukarda yazmisya dr'u obez olabilir çok emzirme demiş. Onu okuyunca kötü oldum.
Rabbim hepimizin yavrularına Saglik sihhat versin.

Seninkine de bizimkilere de herkese maşallah canim. Allah nazardan saklasin hepimizin bebislerini..
Bi arkadas yukarda yazmisya dr'u obez olabilir çok emzirme demiş. Onu okuyunca kötü oldum.
Rabbim hepimizin yavrularına Saglik sihhat versin.

şöyle bir durum var. bebek ağladığında acıkmak dışında bir sıkıntısı varsa ve bunu gidermek yerine besliyorsak o zaman büyüdüğünde her bunaldığında kendini buzdolabının önünde buluyormuş. ben bebek emmek istediği sürece emzirme taraftarıyım.

Ama ama amaa yaa yazinizi okuyunca çok kötü oldum beenn:KK43:
Benim kizim da 3.640 doğdu 1.ay 5.300dü şimdi ikinci ay kontrolünü bekliyorum heyecanlaaaa..
Herkes kilo alsin diye ugrasir biz de almasin diye :KK43:(
Sizin 1.ay kilosu ne kadardi bide boyu kaç cm di?
sizde de mi anne baba uzun?

Çok emzirme mii? Çocuğu Aç mi birakcaz yaanii. Hic de yapmam yapamam doğrusu.. Benim Dr ne dicek bakalim:18:

Doğduğunda 3410 ve 49 cm.İlk ayda 5200, 52cm, ikinci ay 6600 ve 60 cm, dün de ablası hastalanınca dr.ye gittik, bebeği tarttık 7300 , sonra dr uyardı beni ama ben takmıyorum, emzirmeye devam ediyorum, öyle aman aman sütüm yok, sadece sütüm çok yağlı, o da bebekte kilo yapıyor, eşim 180. Ben 163 cm. Bebeğim kız ve limitler erkeğe göre daha düşük, üst limiti aşmış görünüyor ama hiç endişelenme, ablası da öyleydi ama eridi gitti, hatta. Ben de öyleymişim annem söyler ama obezitele hiç alakam yok, ailede de obez yok zaten

Son düzenleme:
X