2014 Mayıs Anneleri

BEBEKLERİNİZİN CİNSİYETLERİ NE OLACAK?

• Ankete Katılan
    513
Doğduğunda 3410 ve 49 cm.İlk ayda 5200, 52cm, ikinci ay 6600 ve 60 cm, dün de ablası hastalanınca dr.ye gittik, bebeği tarttık 7300 , sonra dr uyardı beni ama ben takmıyorum, emzirmeye devam ediyorum, öyle aman aman sütüm yok, sadece sütüm çok yağlı, o da bebekte kilo yapıyor, eşim 180. Ben 163 cm. Bebeğim kız ve limitler erkeğe göre daha düşük, üst limiti aşmış görünüyor ama hiç endişelenme, ablası da öyleydi ama eridi gitti, hatta. Ben de öyleymişim annem söyler ama obezitele hiç alakam yok, ailede de obez yok zaten

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Sadece anne sütü ile obezite olmaz söyleyen doktor da olsa, "yanılmış".....

Mama sandalyesine oturur pozisyondami koyuyorsun yari yatar gibimi.ben daha kullanilmaz diye almadim ama alsak iyimi olacak ne

Mama sandalyesi chicconun,yatar seviyeside cok iyi bi kademe ustude cok dik degil,yuksek olup tam beni gorur seviyede olmasida cok isime yariyor..
Anakucaginada alisti ama uyuyakalabiliyor ondada..
Mama sandalyesi tam keyifliyse yanima alabiliyor olmam acisindan iyi..Ben mama sandalyesini almamistim,kuzenime yemege gittigimizde ona koyunca donustede bizimle gonderdi sagolsun,bu kadar isime yarayacagini dusunmemistim..

Buna ne dersin?

Ben kullanıyorum çok rahat tavsiye ederim. Oğlumdan kaldığı için eski model, yenisi daha da güzelmiş....Eki Görüntüle 1193581 Eki Görüntüle 1193582

Uyyy yesinler bacaklari :)
Nasilda guzeller ya♥

Iyi geceler tatlı anneler
Bugün kontrole gittik pazartesi ise başlayacağım için erken götürdüm tam 3 ay olmamıştı 2 ay 20 günlüğüz .
Burda son konular hep kilo ve boydu bende çok merak ediyordum.kuzey 38 haftalik 3950gr 52 cm doğdu değerleri çok iyi idi.1. Ayda 4650gr 56 cm olduk 2. Ayda 5100 gr 58 cm olduk . Bugunse 5650 gr 59 cm ölçüldü değerler minimum .Minton bir çocuk olmaya başladı. Halbuki ilk doğduğunda ele avuç gelir dolu dolu bir bebekte bugün bu ölçülerde sonra canım çok sıkılmadan basladi.
Benim mi beslenmeye dikkat etmem lazım bugüne kadar her ağladığını meme verdim saat hesabı cc hesabı yapmadım yedi yedi kustu doyduda fazlasını kustu dediler bu ne simdi. Zaten pazartesi günü ise başlayacağım mama ve sarılmış süt biberonla beslenmeye basliyoruz.
Çok Üzgünüm şimdi hiç esirgemeden arada manası da dolu dolu vericem bu güne kadar vermemek için inat etmiştim ama sanırım suyumuz yetmiyor paşama.
Kabul etmem gerek bu gercegi....
Çok uzucu......

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Mama sandalyesi chicconun,yatar seviyeside cok iyi bi kademe ustude cok dik degil,yuksek olup tam beni gorur seviyede olmasida cok isime yariyor..
Anakucaginada alisti ama uyuyakalabiliyor ondada..
Mama sandalyesi tam keyifliyse yanima alabiliyor olmam acisindan iyi..Ben mama sandalyesini almamistim,kuzenime yemege gittigimizde ona koyunca donustede bizimle gonderdi sagolsun,bu kadar isime yarayacagini dusunmemistim..

Uyyy yesinler bacaklari :)
Nasilda guzeller ya♥

Pazar günü yersin inşallah teyzesi:KK66:)

Bugün kontrole gittik pazartesi ise başlayacağım için erken götürdüm tam 3 ay olmamıştı 2 ay 20 günlüğüz .
Burda son konular hep kilo ve boydu bende çok merak ediyordum.kuzey 38 haftalik 3950gr 52 cm doğdu değerleri çok iyi idi.1. Ayda 4650gr 56 cm olduk 2. Ayda 5100 gr 58 cm olduk . Bugunse 5650 gr 59 cm ölçüldü değerler minimum .Minton bir çocuk olmaya başladı. Halbuki ilk doğduğunda ele avuç gelir dolu dolu bir bebekte bugün bu ölçülerde sonra canım çok sıkılmadan basladi.
Benim mi beslenmeye dikkat etmem lazım bugüne kadar her ağladığını meme verdim saat hesabı cc hesabı yapmadım yedi yedi kustu doyduda fazlasını kustu dediler bu ne simdi. Zaten pazartesi günü ise başlayacağım mama ve sarılmış süt biberonla beslenmeye basliyoruz.
Çok Üzgünüm şimdi hiç esirgemeden arada manası da dolu dolu vericem bu güne kadar vermemek için inat etmiştim ama sanırım suyumuz yetmiyor paşama.
Çok uzucu......

Iyi kilosu canim ya.bende dun asi yaptirdim ebe ve aile hekimimiz arkadasim.evirip cevirip herseyine baktilar yavrumun.herseyi gayet iyi dediler.dun 2 ay 4 gunluktu 4800 gr. 60 cm geldi.hatta masallah boyuda uzun olucak dediler.53 cm 3560 gr dogdu.gerci basta cok kilo verdi mamaya basladik ondanmi bilmem. Normal araliktami ona bak bence. Cunku alt ust sinir arasinda 2 kilo oynuyor resmen

Çok uzucu......

İyi geceler,
Bebeklerin çoğu ilk aylardaki kadar hızlı ve çok kilo almıyorlar artık. Doktorum, 600 gr almasının yeterli olduğunu söylemişti, Kuzey sadece 50 gr ile bu sınırın altında kalmış, bu da o gün fazla kaka yapmış olması, tartılırken midesinin boş olmasıyla bile değişebilecek kadar ufak bir miktar.
Anne olarak hassasiyetinizi anlıyorum, halen 1.5 kilo alan bebekler görüp duyunca insan acaba benim bebeğim büyümüyor mı diyor? Hayır öyle değil tabii ki, sütünüz yeterli ise ve anne olarak siz protein ağırlıklı iyi bir beslenme uyguluyorsanız muhtemelen bebeğinizin metabolizması bu şekilde çalışıyordur ve büyüyüp çocuk olduğu zaman da kilo tutmayan bir çocuk olacaktır.
Sütünüzün yetip yetmediğini anlamanız ise artık daha basit, nasılsa işe başladığınız için düzenli sağıp bırakacaksınız miktarı görebilirsiniz. İlk üç ay için kilosu başına *150 cc içmeli... Yani günlük 850 cc...

Konunun sütünüz ile ilgili olmayabileceğine bir örnek te kendimden vereyim. Benim sütüm baştan beri çok bol ve koyu kıvamlı yani fazlaca yağlı ve şekerli bir süt. Ancak bol olunca kızım çabuk doyup ön kısmı alıyor, yağlı kısma gelene dek doyuyor ve yağlı kısmı alınca da bu sefer iyi doyuyor ve saatlerce uyuyor, yani kısa kısa sık sık emse daha iyi. Eğer emzirmez sağarsam 3 saate 250-270 cc sağıyorum! Günde 2 litreden fazla süt eder ki, kızımın ihtiyacı halen sadece max. 800 cc...

Masallah size.keske bende yuklemeyi becerebilsem :KK43:

Aa çok basit. Mesaj olarak göndermek istersen mesaj yazdığın bölümün altında eklenti ekle var, oradan dosya yükleyip mesajı öyle gönderiyorsun.
Albüm yapmak istersen de kullanıcı kontrol panelinde benzer bir işlem var, daha detaylı yardımcı oluruz hangisini istediğine bağlı olarak...

Aa çok basit. Mesaj olarak göndermek istersen mesaj yazdığın bölümün altında eklenti ekle var, oradan dosya yükleyip mesajı öyle gönderiyorsun.
Albüm yapmak istersen de kullanıcı kontrol panelinde benzer bir işlem var, daha detaylı yardımcı oluruz hangisini istediğine bağlı olarak...

Eklenti ekle yerine baktim simdi yok bende. Tabletten giriyorum ben ondanmi acaba.bilgisayardanda bakayim simdi.tesekkur ederim

Cok tatlisiniz masallah :nazar:
Ama sen gulerken bebisin sinirlimi bakmis ne benden habersiz neden resim cekiyon der gibi :))

gel gel topigimiz dolsun sayfalar tassin istiyorum bende :KK1: Hosgeldin aramiza ozaman...

Kizma ama diyetisyen hakli sonucta emziriyorsun Allah korusun yeterli vitamini alamazsan sutun azalabilir belki kesilebilirde...
Biliyorum sevmiyceksin dedigimi ama bence ilk 6 ay en azindan dusunme kiloyu sonucta yeni dogum yaptin...
Eger agrin yoksa mekik cekebilirsin ben onuda yapamadim hala agrilarim oluyor agir spor yapamiyorum ki :KK43:
Gecen yaz bu vakitte yunanistan adasinda tatildeydik hemde 57 kilodaydim :KK1: simdi 67 yim kiyafetlerimin icine girmemek beni uzuyor memisler popo göbisler kocaman olmus durumda..... her ne kadar sokaktaki yasitlarimin giydikleri cicileri görup ic ceksemde bebisime bakip sen cok yasa yeter diyorum....
haklısın canım en güzeli düzenli ve dengeli beslenmekti.onuda ben yapamadım.arttık bekleyecem mecbur :44:

İyi geceler,
Bebeklerin çoğu ilk aylardaki kadar hızlı ve çok kilo almıyorlar artık. Doktorum, 600 gr almasının yeterli olduğunu söylemişti, Kuzey sadece 50 gr ile bu sınırın altında kalmış, bu da o gün fazla kaka yapmış olması, tartılırken midesinin boş olmasıyla bile değişebilecek kadar ufak bir miktar.
Anne olarak hassasiyetinizi anlıyorum, halen 1.5 kilo alan bebekler görüp duyunca insan acaba benim bebeğim büyümüyor mı diyor? Hayır öyle değil tabii ki, sütünüz yeterli ise ve anne olarak siz protein ağırlıklı iyi bir beslenme uyguluyorsanız muhtemelen bebeğinizin metabolizması bu şekilde çalışıyordur ve büyüyüp çocuk olduğu zaman da kilo tutmayan bir çocuk olacaktır.
Sütünüzün yetip yetmediğini anlamanız ise artık daha basit, nasılsa işe başladığınız için düzenli sağıp bırakacaksınız miktarı görebilirsiniz. İlk üç ay için kilosu başına *150 cc içmeli... Yani günlük 850 cc...

Konunun sütünüz ile ilgili olmayabileceğine bir örnek te kendimden vereyim. Benim sütüm baştan beri çok bol ve koyu kıvamlı yani fazlaca yağlı ve şekerli bir süt. Ancak bol olunca kızım çabuk doyup ön kısmı alıyor, yağlı kısma gelene dek doyuyor ve yağlı kısmı alınca da bu sefer iyi doyuyor ve saatlerce uyuyor, yani kısa kısa sık sık emse daha iyi. Eğer emzirmez sağarsam 3 saate 250-270 cc sağıyorum! Günde 2 litreden fazla süt eder ki, kızımın ihtiyacı halen sadece max. 800 cc...

Lielacsofie Canim senin fikrine ihtiyacım vardı cidden yazdığın için çok teşekkür ederim. Benim sorunumda zaten o aslında başından beridir sutum az galiba ilk sut getirme aşamalarında sagmisyim sonra çok nadir sagdim ama kuzey her istediğinde bazı günler saatlerce emdi ( emdiği ne eminim _ olmayan süt için memede bekletmedim yani )
Ama 3 saat 5 saat. 7 saat ne kadar sonra da sağsam 3 aydır 125 cc üzerini hiç görmedim oda nadir çok uzun aralıklarla çıktı.
Ben hep Kuzeyin makinadan fazlasını alabildigini dusundum. Artık çenesi çok güçlendi iliklerime kadar somuruyor. Aynen dediğin gibi şimdi iş takibe kaldi. Verdiğin ölçü çok güzel kilo başına 150 cc . Bugün akşam 8 de uyudu yatış o yatış bende taktım ya kilo almamış diye sarılmış hazır 140 cc sütun vardi hemen hazırladım gece 24 gibi uyandırdı altını açtım kaldırdım verdim biberonu neredeyse 1 saatte 70 cc içmiş kendi acikmayinca beyimiz ağzına verilen ide yutmuyor birde uykusu açıldı mi iyice 1 buçuk saattir uyumaya çalışıyorum 1000 pişman oldum yapmaz olaydim.
Bugün zaten doktorumuz a sordum bu çocuk 8 de uyuyor gece 2 bucağa kadar bazen uyanıyor 6 saat 6 saatine geçiyor diye o da uyandırmak soyledi.
Artık kendi kendini idare edebilir açılınca uyanirlarmis. Yok ama ben kasindim benle oyun oynamak istiyor gecenin bu yarısında bocugum ..
Sutum de ziyan oldu. Şimdi memeleri de sağmak lazim... offf analık ne zor şey :KK66:

Lielacsofie Canim senin fikrine ihtiyacım vardı cidden yazdığın için çok teşekkür ederim. Benim sorunumda zaten o aslında başından beridir sutum az galiba ilk sut getirme aşamalarında sagmisyim sonra çok nadir sagdim ama kuzey her istediğinde bazı günler saatlerce emdi ( emdiği ne eminim _ olmayan süt için memede bekletmedim yani )
Ama 3 saat 5 saat. 7 saat ne kadar sonra da sağsam 3 aydır 125 cc üzerini hiç görmedim oda nadir çok uzun aralıklarla çıktı.
Ben hep Kuzeyin makinadan fazlasını alabildigini dusundum. Artık çenesi çok güçlendi iliklerime kadar somuruyor. Aynen dediğin gibi şimdi iş takibe kaldi. Verdiğin ölçü çok güzel kilo başına 150 cc . Bugün akşam 8 de uyudu yatış o yatış bende taktım ya kilo almamış diye sarılmış hazır 140 cc sütun vardi hemen hazırladım gece 24 gibi uyandırdı altını açtım kaldırdım verdim biberonu neredeyse 1 saatte 70 cc içmiş kendi acikmayinca beyimiz ağzına verilen ide yutmuyor birde uykusu açıldı mi iyice 1 buçuk saattir uyumaya çalışıyorum 1000 pişman oldum yapmaz olaydim.
Bugün zaten doktorumuz a sordum bu çocuk 8 de uyuyor gece 2 bucağa kadar bazen uyanıyor 6 saat 6 saatine geçiyor diye o da uyandırmak soyledi.
Artık kendi kendini idare edebilir açılınca uyanirlarmis. Yok ama ben kasindim benle oyun oynamak istiyor gecenin bu yarısında bocugum ..
Sutum de ziyan oldu. Şimdi memeleri de sağmak lazim... offf analık ne zor şey :KK66:

Hah bu arada sutunede maşallah tatlım senin sutun 3 bebek tika basa doyurur deren cok sansli riski kismeti pek bol bende onu görebilecek miyim bir gün bundan sonra artarmi acaba ?
Protein ağırlık derken kısaca diyetinden bahsedermisin ( Tavuk yumurta kırmızı et Baklagil gibi ) tahin türevi dereotu hariç bir Joker varmı? Bu işte ?

Hah bu arada sutunede maşallah tatlım senin sutun 3 bebek tika basa doyurur deren cok sansli riski kismeti pek bol bende onu görebilecek miyim bir gün bundan sonra artarmi acaba ?
Protein ağırlık derken kısaca diyetinden bahsedermisin ( Tavuk yumurta kırmızı et Baklagil gibi ) tahin türevi dereotu hariç bir Joker varmı? Bu işte ?

Rica ederim canım ben teşekkür ederim fikrime değer verdiğin için...

Bir süredir Deren Hanım da geceleri, Kuzey Bey gibi yapıyor. Uyandırmaya çalışsam bile yalandan meme emiyor gibi yapıyor uyuyor, biberonla içmeyi zaten hiç sevmiyor. Ne kadar içtiğini ölçemiyorum ama eminim ki ölçmeye değmeyecek kadar az bir miktar içiyor yani süt çıkarmış olsam aynen dediğin gibi ziyan olacak... Gece beslenmesini böyle az yapması kilosunu etkiliyor tabii gece en yağlı süt çıkıyor, bizimki uyuyor:KK43: Ne yapalım uyku da gıdadır...

Çalışmaya başlaman bir avantaj besleme açısından aslında. Evde bakan kişiler güzel bir ayarlama yapabilirler, 3 ya da 4 saatte bir acıkıyor olmalı. 3 saatte bir acıkıyorsa 100-110 cc, 4 saatte bir acıkıyorsa 140-150 cc kadar sütü içirmeye çalışırlar. İçerken zorlanmaya başlarsa kısa aralar verip, gaz çıkarıp devam ederler. Eğer bu tutarların çok altında içiyorsa anlaşılır ki sorun sütün değil iştahsızlık. Bu konuyu doktorunla paylaşırsın o zaman. Yok eğer bu tutarları içip halen doymuyor ve yenisini talep ediyorsa sütün yetip yetmediğne bakar gerekiyorsa mama takviye edersin. Zaten bu tutarları içtiğimde kilo alımının hemen fazlalaşacağını göreceksin. Keşke ben de Dern de aynısını yapabilsem ama hem biberonu zorunlu olmadıkça kabul etmiyor hem de sesimi duyar ya da beni görürse hemen bırakıyor memeyi bekliyor.
Buarada 125 cc gayet iyi bir rakam. İşyerinde 4 saati geçirmeden sağmalısın muhakkak ki sütün azalmasın, işin el veriyorsa üç saatte bir sağ arttığını da göreceksin böylece. Beni sütümün fazla bol olmasının da hiçbir faydası yok ki, insan sonradan anlıyor, bebeğin midesine gitmeyen sütün stok edilip durmasının ya da heran mastit problemi yaratmasının dışında faydası yok:KK43: Keşke aşırı iştahlı olsaydı da Deren içseydi...

Protein ağırlıklı beslenme de sabahları bir yumurta ve her gün muhakak et içeren yemekler gibi. Dayak gördün kaç, et gördün ye şeklinde yani canım:))

Eklenti ekle yerine baktim simdi yok bende. Tabletten giriyorum ben ondanmi acaba.bilgisayardanda bakayim simdi.tesekkur ederim

Rica ederim, epey aşağıda çıkıyor, diğer seçenekler diye bir başlık altında... Ben de hep ipadden giriyorum bence ondan değildir.

ee bu da fena degilmis kisss bence tsdini cikar insallah untmaz hatirlatma kursana o sabaha ewlilik yildonumuz die kendi telefonuna onun yanina birak odada calinca vc de ol mesela ister istemez bakar :KK66:) :KK66:) cadilikta ustume yok..ben yilbasinda yilbasi kocise hediye sec die kurmustum bi baktim banada hedie.gelmis :KK66:) :KK66:) yani gormus :KK66:))
Dahice bir plan bu cok sagol ben denerim bunu unutup bilmemesinden daha iyi olacak bahaneside olamaz aklima gelmedi diye:KK47:

doktora gittik bugün iyi dedi oh şükür.
boyu 58 cm olmuş.:nazar::nazar:

bebeğim memeyi güzel kavrıyor bence iyi kilo almasının en önemli nedeni bu. meme başını değil o koyu halkanın çoğunu alıyor ağzına.
ne zaman isterse emziriyorum ve emerken başka hiçbir şeyle ilgilenmiyorum, gözünün içine bakıyorum. saçını okşuyorum, elimle temizliyorum yüzünü kulaklarının kenarını falan. bazen emerken uyuyoruz beraber. emzik, biberon kullanmadım hiç. inşallah istediğin gibi olur bebişin.
Anladim canm Bende sorun varmis emzirirken elim ya telefonda yada gözum tv de...
Onunla ilgilenmeye calisacagm ask yasayacagm artik ki tombik olsun insallah :KK1:

Maşallah ya bebislere benimki 2 ay 4 gunluk 4800 geldi dun.bide 60 cm oldugunu dusunursek sizinkilerin yaninda epey ciliz benimki zannedersem.
Masallah:nazar: boya gitmis vitaminler belliki...

Sormayın benimki 2 ay 20 günlük, 7300 olduk, 3410 doğmuştu. dr, umuz çok emzirme dedi, son gittiği kongrede bu konu tartışılmış, sadece anne sütü alıyor, obez olma ihtimali var , ama benimki hep meme istiyor, ablası da böyleydi, şimdi 5 yaşında ama kilodan eser kalmadı, çubuk gibi, fazla olmasının sakıncası var mı anlayamadım

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi
Anne sutuyle obez olunmaz ki bunu hep okuyoruz ablasida öyleyse korkma canm genetiktir bu durum anne sutunden mahrum etme onu zayiflayacak diye...

Annişler !
Bebişleriniz çok hareketli mi, elleri ayaklari kıpır kıpır kıpraşıyo mu, nasıllar acaba ? :)
Alt degistirme masasina katarken onu ayaklari okadar hareketlice gidip geliyor ki memislerimi tekmeleyip acitiyor... Altini degistirirken zorlaniyorum.

Telefondan album yapabilir miyim aceba bilen var mı foto yüklemek istiyorum minik kuşum un:)
Kadinlar kulubu ayarlarini full site olarak degistirip yapabilirsin digerini bende bilmiyorum.
Minik mayis bebekimizi cok merak ediyorum bende sabirsizlikla yuklemenizi bekliyorum:KK9:

canim ii ki yazdi sayfa nonu yemin ederim aglayarak okudum hayaimda en nefret ettiim sey caresizlik eli kolu bagli kalmak nasil bir cehennemmis orasi bu kadar insa yasami ucuz olur mu sozde en gelismis dewlet biz ler aciyarak bakiorum suan ordaki tum kesime adaletsizlik zawallilik bu yaptiklari...dilerim cok mutlu olursunuz hayatim simdi anladim neden ordan gitmek istediginizi 1 bucuk gun susuz durur mu bebek orda belki wakkum yapti belki susuzluk o cocugun vebalini onlara sorsun rabbim....burda 1 saat bekletmiolar be suyu bitmis bebegi balik gibi cirpinirmis susuz bebek allahim sen korumussun bu kizlari sukur olsun ki ....allah yardimcin olsu cok hemde. ....
Sagol canim guzel dileklerin icin Sorma gercekten caresizlik cok kötu bir durum heleki söz konusu insanin yavrusu olursa....
Özellikle bizim yasadigim sehir katastrof...
Kaynima mide eksimesi deyip yillarca en pahali en agir ilaclari verdiler gecmedi agrisi... Kaynim öteki kardesi doktor diye onunla hastaneye gitti ben anlamiyorum t1p dilinden sen yardim et dedi...
Kaynim abisinin doktoruna dedi bu testler eksik yapilmamis bunlarida yapmaniz lazim diye... (doktor oldugundan biliyor)...
Dinleyip eksik olan testleri yaptilar megerse safra kesesinde buyuk bir tas varmis 4 yillik agridan, pahali ilaclari aldiktan sonra gecte olsa acil ameliyat edildi...
Daha nice olaylar var bu sekilde mallesef..

Dün kontrole gittik kızlar. Verem aşımızı olduk, acımadı ağlamadı.

5.150 gr. 62 cm olmuşuz. Kilo alımımız (gece uykularımız malum) gerçekten epey yavaşlamış, yine de alması gereken kiloyu aldığı için geceleri müdahale yapmaya gerek yok dendi. 3.ay kontrolündeki duruma bakılacak.
Masallah canm kilosu iyimis ama boyu cok daha iyi:nazar: tam olarak kac gunluk?

Buna ne dersin?

Ben kullanıyorum çok rahat tavsiye ederim. Oğlumdan kaldığı için eski model, yenisi daha da güzelmiş....Eki Görüntüle 1193581 Eki Görüntüle 1193582
Masallah canim kocaman tatli bir kiz olmus:nazar: fotoyu kim cekmisse mutlu bir sekilde ona bakmis :)

Bu arada Plojovic ve Licasofie görusmenizde bol bol foto cekin bebislerinde 1-2 tane fotosunu bizler icin yukleyin insallah cok guzel gecer görusmeniz:KK16:

Kizlar facede dolanirken bunu gördum bizim neredeyse hergun kullandigimiz kelimeler,

özellikle topigimizde hep Kaka lafi geciyor anlamini bilmedigimizden...

paylasmak istedim ve bilmeyenleri bilinclendirmek istedim ben dahil bunu dun gördum ve ögrendim...

$10170731_10152250127274003_9148753348367803497_n.jpg

Son düzenleme:
kızlar sitede fazla dolaşamıyorum.mutlaka bebeklerin büyük tuvaletinden bahsetmişsiniz. oğlum dün 2.ayını doldurdu. ilk 1 ay herşey normal giderken 2. ay büyük tu. yapamamaya başladı 10 günü geçtiği bile oluyor. zeytin yağı kulak pamuğu sabun hepsini denedim yok. en son cerrahiye gittik bağırsaklara kadar hortum soktu evirdi çevirdi içinde lavman değil bu başka bişey. fitil verdi 4 gün yapmazsa 5. gün koy 15 gün sonra gel teşhisi koyalım dedi. benim gibi aynı durumu yaşayan oldumu onu merak ediyorum. mesela eğer dahada düzene girmezse ne yapıyolar bilen varmı :KK68:

Buna ne dersin?

Canim gecen gun havuzlu handaydim bunlardan alacaktim kullanimi icin 5.aya kadar filan dediler. Ee zaten kizim da oldu 2 aylik. 3 ay icin almaya lüzum gormemistim. Ama ne bileyim kanguru ile pusetide kullanamayinca caresiz kaliyorum sanki gunduz kizima biri bakmadan hicbirsey yapamıyorum oyalayacak birsey de yok.

Birde arkadaslar pusetlerin icine birsey koymamaktan bahsetmisler ama ayni seyden bahsediyoruz degil mi ? seyehat sistem bebek arabasinin oto koltugu gibi olani ? Bizimki cok çukur nasil konulur ki onun icine ?

X